Drahokamové šperky

Šperk ozdobený drahokamem dokáže rozjasnit i pochmurné podzimní a zimní dny. Na jaře a v létě zas odráží sluneční paprsky a rozehrává lehkou hru plnou nevinnosti. Starověké národy každému kameni navíc přiřkly specifické vlastnosti, které by měly ovlivňovat charakter nositele podle znamení zvěrokruhu, v němž se narodil. Dárek vybíraný i s ohledem na datum narození dokáže potěšit dvojnásob. Abychom uspokojili i ta nejnáročnější přání a největší očekávání, vsadili jsme drahé kameny jak do stříbra, tak do všech odstínů zlata. Neváhejte a pusťte se do objevování tajuplné krásy šperků s drahokamy, a to buď na základě svých barevných preferencí, nebo řeči hvězd. Podlehněte rudému půvabu granátů a rubínů, ohlížejte se za zelenou krásou smaragdů, olivínů a tsavoritů. Slunce objevujte ve žlutých citrínech a jantarech, hlubiny jezer a moří v akvamarínech, safírech, topazech a tanzanitech. Na romantickou notu se nalaďte s morganity nebo růžovými safíry. Nezapomeňte ani na pableskující opály a turmalíny, jež se halí do všech odstínů duhy.

Akvamarínové šperky

Akvamarínové šperky

Akvamarín vás na první pohled zaujme svoji blankytně modrou barvou. Jeho éterický vzhled nejlépe vynikne v zasazení do stříbra nebo bílého zlata, ale zajímavý je i kontras se žlutým kovem. Něžná barva akvamarín předurčuje jako vhodný dárek k příležitosti narození chlapce.

Všechny Akvamarínové šperky

Alexandritové šperky

Alexandritové šperky

O alexandritu se říká, že ve dne je decentním a jiskřivým smaragdem, zatímco v noci se proměňuje v ohnivý rubín. Nespokojíte-li se jen tak s něčím, prohlédněte si naši nabídku šperků s alexandrity. Náušnice, prsten, přívěsek či rovnou celá kolekce osloví ženy, které hledají výjimečnost.

Všechny Alexandritové šperky

Ametystové šperky

Ametystové šperky

Ametyst je drahokam mnoha odstínů. Nejběžnější je fialový, dalším odstínem je pak bledě zelený a zvláštním typem ametystu je takzvaný ametrín. V našem klenotnictví najdete ametystové šperky osazeny do stříbra, ale také prsteny či náhrdelníky ze zlata, kde ametysty často doprovázejí diamanty.

Všechny Ametystové šperky

Citrínové šperky

Citrínové šperky

Citrín vás na první pohled upoutá svojí krásně sluníčkovou barvou, která překypuje pozitivní energií. Pořídit si ho můžete osazený třeba v luxusním zlatě, to žluté ještě více zvýrazní jeho záři. Naopak bílé zlato nebo stříbro poskytne citrínu mírně chladivý podtón.

Všechny Citrínové šperky

Granátové šperky

Granátové šperky

Granáty se nejčastěji vyskytují v krásném sytě červeném odstínu, ale existují i žluté, oranžové a zelené varianty, které jsou vzácnější. V naší nabídce najdete granátové šperky od těch drobných stříbrných až po honosné zlaté kolekce vykládané granáty v kombinaci s diamanty.

Všechny Granátové šperky

Jantarové šperky

Jantarové šperky

Jantar není běžným drahokamem, neboť se jedná o zkamenělou pryskyřici. V nabídce najdete stříbrné šperky s jantary pocházejícími z Baltského moře, což je jedno z významných nalezišť jantarů. Žádný jantar na světě není stejný, takže si můžete být jistí, že máte před sebou opravdový unikát.

Všechny Jantarové šperky

Morganitové šperky

Morganitové šperky

Morganity jsou něžně růžové drahokamy, které jsou s oblibou osazovány do šperků z růžového zlata. Pokud hledáte romantický zásnubní prsten, morganit v růžovém nebo žlutém zlatě je ta správná volba. Jemná ženská duše ocení i morganitové náušnice či přívěsky.

Všechny Morganitové šperky

Opálové šperky

Opálové šperky

Opál je unikátní drahokam, jehož zabarvení odráží všechny barvy duhy. Kombinace barev a odlesků je u každého kamenu neopakovatelná. V naší nabídce najdete nejčastěji opálové šperky ze stříbra, oblíbené jsou náušnice s barevnými opály, ale také kombinace bílých opálů s bílým nebo žlutým zlatem.

Všechny Opálové šperky

Olivínové šperky

Olivínové šperky

Olivín, nebo také peridot či chrysolit, je drahokam sytě zelené barvy. V nabídce najdete všechny druhy šperků, od náramků po náušnice, náhrdelníky nebo prsteny. Svěží barva olivínu je lákavá především v kombinaci se stříbrem a bílým zlatem, žluté zlato však perfektně zvýrazní jeho hřejivé tóny.

Všechny Olivínové šperky

Rubínové šperky

Rubínové šperky

Rubín je jedním z nejoblíbenějších drahých kamenů, který je ceněný především pro svoji nádhernou barvu. V naší nabídce šperků s rubíny najdete prsteny, náušnice a náhrdelníky od těch levnějších stříbrných s vytvořenými rubíny až po skvostné zlaté šperky s rubíny přírodními.

Všechny Rubínové šperky

Safírové šperky

Safírové šperky

Dramatická barva safíru, jeho hloubka a také kontrast činí z tohoto kamene nejvyhledávanější barevný drahokam na světě. V naší nabídce najdete safíry osazeny do celé škály šperků, modré, růžové i neobvyklejší oranžové safíry zdobí náušnice, náhrdelníky, prsteny i náramky.

Všechny Safírové šperky

Smaragdové šperky

Smaragdové šperky

Smaragd je jeden z nejcennějších drahokamů, který okouzluje svou jedinečnou zelenou barvou. Z naší nabídky smaragdových šperků si můžete vybrat náušnice, přívěsek, náramek nebo třeba prsten – každý kousek s tímto kamenem symbolizuje nesmrtelnost a víru a vytváří harmonii.

Všechny Smaragdové šperky

Tanzanitové šperky

Tanzanitové šperky

Tanzanity mají nejčastěji modrofialovou barvu, která se odvíjí od toho, z jakého úhlu se na ně díváte. V naší nabídce najdete tanzanitové šperky s uhrančivými sytě modrými, ale i dostupnějšími drobnými světlými kameny. Vzácnost a cennost tanzanitů je předurčuje k osazování do zlata.

Všechny Tanzanitové šperky

Topazové šperky

Topazové šperky

Nejoblíbenější barvou topazu je mezi šperky ta modrá, narazit však můžete i na růžovou nebo takzvaně kouřově hnědou. V naší nabídce najdete nejčastěji topazy švýcarské modré a topazy londýnské modré. Svým nositelům kámen údajně přináší lásku a bohatství a vyvolává pocit radosti.

Všechny Topazové šperky

Turmalínové šperky

Turmalínové šperky

Turmalín je výjimečný drahokam, který se pyšní plejádou odstínů v barvě duhy. Růžové turmalíny jsou s oblibou vkládány do zásnubních prstenů a růžové zlato skvěle doplní jejich něžné tóny. Šperky s růžovými turmalíny jsou vhodné jako dárek k příležitosti narození holčičky nebo k výročí svatby.

Všechny Turmalínové šperky