Tak to jsme my!

Jsme mladí, ale zkušení. Přemýšlíme s vážnou tváří, ale umíme se zasmát. Jsme kolegové i kamarádi. Dokážeme tvrdě pracovat, ale také se společně sejít u dobrého jídla. Klientům poskytneme skvělý servis a zároveň si s nimi popovídáme o osobním životě. Máme rádi dobrou kávu i horký čaj. Milujeme tradice, ale zkoušíme stále něco nového. Jsme prostě eppický tým!

EvkaEvka

Evka

Co-Founder

Evka má jedinečnou kombinaci schopností, díky které skvěle pracuje jak s lidmi, tak s produkty. Pečlivě vybírá nové šperky a zároveň zajišťuje, aby všichni členové týmu dělali to, co je potřeba. Je to zkrátka empatická bytost každým coulem a my máme štěstí, že máme v jedné osobě jak šéfku, tak i kamarádku. A kdo je Evčinou největší radostí? Přece černobílý miláček všech - Ruby!

Jaký je tvůj recept na work-life balance? Jak nejraději odpočíváš a dobíjíš energii?

Work/life balance je pre mňa ťažkým orieškom, keďže sme Eppi zvykli venovať veľa voľného času. Snažím sa po opustení kancelárie nad prácou ďalej nerozmýšlať. Je to skoro nemožné, keďže najlepšie myšlienky ma napadajú pri varení či pri prechádzkach s Rubym. Najviac si oddýchnem, keď si pustím seriál a keď je to fakt zlé, tak si zabrnkám na gitare. Ideálne keď ma nikto nepočuje:)

MatejMatej

Matej

Co-Founder

Matej je vedoucí prodeje, stará se o výrobu a je blázen do diamantů. Svůj čas rozděluje mezi řízení našich prodejů a optimalizaci nabídky diamantů. Má pod svými křídly celý Sales tým a naše hrdiny ze zlatnické dílny. Práce je to náročná, ale jde mu právě i díky tomu, že miluje adrenalin. A kromě něj i golf a steaky. Hodně steaků!

Kdybys měl možnost vidět svět v roce 2050, jak podle tebe bude vypadat prodej šperků?

Šperky v roku 2050 budu skor ako personál gadets, kde bude spojena krása, praktickost a najnovsie technologie, už teraz máme smart jewellery a v budoucnosti sa posunieme do levelu super smart.

MonikaMonika

Monika

Operations Process Manager

Monika je organizátorka tělem i duší. Spolu s Káťou Š. nastavuje firemní procesy, stará se o společenskou odpovědnost firmy a naše ekologické projekty. Nesnáší nudu, ve svém volném čase nejraději objevuje Prahu nebo organizuje výlety se svými kamarády. Monča je skvělá hostitelka, umí totiž výborně vařit, a dokonce i míchat koktejly.

Jaký šperk podle tebe bude vždycky in?

Šperky s diamanty! Jsou nadčasové a hodí se úplně ke všemu. Mám moc ráda Marilyn Monroe, ta v jedné své písničce zpívá "diamonds are a girl's best friend" a s tím nejde nesouhlasit. :)

NikolaNikola

Nikola

HR Generalist

Niky se stará o to, aby vše v HR fungovalo tak, jak má, a všichni v Eppi týmu byli maximálně spokojení. Ráda se vydává na toulky po světě – přes 2 roky žila na Novém Zélandě a celý ho procestovala ve vanu. Svůj volný čas nejraději věnuje seberozvoji, józe, kterou cvičí už 6 let, a péči o své milované. Mezi ně patří i její roztomilý pes „corgi“ jménem Butchík.

Co byl nejhezčí a naopak ten nejtěžší moment během tvého pobytu na Novém Zélandu?

Nejhezčích momentů byla spousta… Poznávání lidí ze všech koutů světa, sledování delfínů a lachtanů, túra na sopku „Mordor“ a nikdy nezapomenu na noční sledování hvězd u Mt. Cook. Naopak nejtěžší moment bylo odloučení od blízkých, obzvlášť první Vánoce v zahraničí byly hodně těžké… Ale vynahradila jsem si to cestováním :D

JanaJana

Jana

Head of Customer Happiness

Jana má na starosti celý náš náš Sales tým, do kterého patří jak holky v Praze, tak kolegyně z Bratislavské pobočky. V rámci rozvoje svého týmu i svého vlastního si ráda přečte sebe-rozvojovou knížku. Mimo to věnuje čas i četbě beletrie, józe anebo navštíví lezecké centrum, kde si užije trochu adrenalinu na lezecké stěně.

Která knížka zaměřená na seberozvoj ti změnila život a proč?

Radikální otevřenost. Kniha o leadershipu, kterou jsem dostala na doporučení přímo u nás v Eppi v rámci mého tréninku. Nadchla mě dvakrát, nejdřív tím, že je tak blízká celé naší firemní kultuře, podruhé tím, že je tak blízká tomu, v co věřím já sama. Nejdřív jsem si ji jen zapůjčila, nakonec ale obývá i moji knihovnu a pravidelně si za ní chodím pro rady.

ZuzanaZuzana

Zuzana

Customer Happiness Specialist

Zuzana je další člen našeho sales týmu. V Eppi ji můžete potkat při osobní schůzce v showroomu, kde vám ochotně pomůže vybrat šperk a dokončit objednávku. Volný čas nejradši tráví nějakou kreativní činností. Věnuje se kreslení, hlavně grafickým portrétům, ráda zpívá a zkouší hrát na různé hudební nástroje (bongo, kytara, ukulele). Baví ji i floristika nebo práce na zahrádce.

Máš nějaký skrytý talent?

Mám schopnost improvizace. Občas dokážu jen tak do hudby vymýšlet text a dříve jsem si pro zábavu skládala básničky. Skrytý talent to ale rozhodně je, protože nikdy nevím, kdy mě přepadne inspirace.

NatálieNatálie

Natálie

Junior Sales Specialist

Naty se stará o to, aby každý zákazník odcházel s úsměvem na tváři a naplněnou představou o svém šperku. Pro práci v Sales týmu je jako stvořená, protože miluje být mezi lidmi a její dobrá nálada je nakažlivá. Vyrůstala se třemi bratry a (nejen) díky nim má ráda pořádný adrenalin. Je to zkrátka holka do nepohody, která vždy kývne i na ten nejšílenější nápad!

Co je tvůj doposud největší adrenalinový zážitek?

Jet na obří horské dráze byl velký adrenalin, ale ty největší zážitky mám teprve před sebou. Mým velkým snem je totiž zkusit bungee jumping a tandemový seskok padákem.

DanielaDaniela

Daniela

Senior Customer Happiness Specialist

Daniela je součástí našeho slovenského Eppi týmu. Potkat ji můžete při schůzce v bratislavském showroomu, ale i online. Danka se pro práci se šperky přímo narodila. Už jako malá se zajímala o drahé kameny, což ji později přivedlo ke studiu gemologie na vysoké škole. Ve volném čase ráda čte a píše, miluje jógu a funkční tréninky. Zbožňuje zvířata a ze všech nejvíc svoji kočku Zoey.

Čím tě drahokamy v dětství tak okouzlily?

Dodnes si vzpomínám, jak jsme na základní škole byli na přednášce o geologii a já doslova hltala každou informaci. Potom jsem si od přednášejícího koupila svůj první minerál - ametyst, který má dodnes čestné místo v mojí sbírce. Tam všechno začalo. Učarovala mi sama příroda a to, co dokáže. Od té doby jsou minerály mojí srdcovkou.

TomášTomáš

Tomáš

Customer Happiness Specialist

Tomáš je náš specialista péče o vás. Má na starosti komunikaci se zákazníky, potvrzování objednávek a vyřizování případných úprav. Hlavním koníčkem, kterému se věnuje je skauting a díky své dobrovolnické činnosti se v roce 2023 podívá do Jižní Koreje na světové setkání skautů. Po práci si dá rád dobrý čaj, kterému rozumí opravdu dobře, je totiž čajovým specialistou.

Je něco, co bys na sebe “prásknul”?

Ano, nízká hladinka, co zvládnu u alkoholu. :D Na to, že pocházím z Moravy, tak to nefunguje, jak má. Zajímavostí je, že nejsem vyloženě ani vinař, ani pivař.

SimonaSimona

Simona

Procurement Manager

Simi zajišťuje nákup veškerých materiálů a "surovin" nezbytných pro výrobu našich klenotů. V Eppi se rozhodně nenudí, protože součástí její každodenní práce je komunikace s dodavateli z celého světa. Po práci si pak naopak ráda užije klid a baterky dobije v přírodě nebo četbou. Nejoblíbenějším relaxem je pro ni ale bezesporu pletení a je odborníkem na vlnu a všechno co se štrikování týká.

Jak ses dostala k pletení a co tě na něm nejvíce baví?

Zajímat o pletení jsem se začala díky ženskému osazenstvu mé rodiny. Základy mě naučila maminka a babička. Velmi rychle mě to chytlo a stal se z toho můj velký koníček. Libí se mi, že můžu při pletení upustit uzdu fantazii, vymýšlet nové vzory a techniky a zároveň si u toho skvěle vyčistit hlavu.

NikitaNikita

Nikita

Jeweller

Nikita je daším důležitým členem zlatnické dílny. Jeho šikovné ruce se soustřeďují především na dokonalý finiš každého šperku. To on dodá finálnímu kousku ten správný lesk a nedopustí, aby došlo k jediné vadě na kráse. Jeho nemilejšími koníčky jsou cestování, fotbal a de facto všechny moto/cyklo sporty.

Který typ šperku vyrábíš nejraději a proč?

Nejraději vyrábím náramky, přívěsky a snubní prsteny, protože s nimi mám hodně zkušeností. Záleží na povaze šperku, ale většinou mi jdou tyto kousky rychle od ruky.

TigranTigran

Tigran

Jeweller

Tigran pochází z arménské zlatnické rodiny. Zkušeností má tedy více než dost a také se dokáže postarat o šperky od samotného začátku až po jejich závěrečné osazení. Jeho parketou jsou především snubní a zásnubní prsteny. Ve volném čase cestuje nebo pomáhá tatínkovi ve zlatnické dílně a vždycky si rád zahraje stolní tenis či biliard.

Proč si myslíš, že lidé milují šperky po staletí?

Protože šperky jsou pro radostné chvíle! Když vyrábím šperky a klientům se líbí, jsem ještě šťastnější.

AndrejAndrej

Andrej

Laser Operator & Designer

Andrej pochází z Litvy a je další skvělou posilou zlatnického týmu. V Eppi pracuje s laserem a má na starosti gravírování. Právě díky němu dostávají vaše šperky prvek jedinečnosti. Andrej miluje cestování a přírodu. Své volno nejraději tráví procházkou v lese a rybařením. Kromě toho rád čte a má slabost pro umění.

Jaký druh umění máš nejradši?

Líbí se mi všechno možné od obrazů přes hudbu až po tetování, ale největší slabost mám pro moderní umění a neotřelé věci. Samozřejmě mě baví i šperkařina.

GabrielaGabriela

Gabriela

Product Manager

Gabi je nepostradatelnou a vždy usměvavou vedoucí našeho produktového týmu. Zajišťuje, aby byly všechny šperky v naší e-výloze online a správně naceněné. Stará se také o to, abychom měli na skladě vždy dostatek produktů a žádný se nám nikam nezatoulal. Ke Gabi neodmyslitelně patří její úspěšný blog, čtení knih a její největší láska - psí královna Delinka První.

Která módní ikona je tvojí největší inspirací a proč?

Kenza Zouiten - švédská blogerka, influencerka a co-founder IvyRevel, je mojí největší inspirací, nejen co se módy týče. Kenza je hodně silná žena, která neměla jednoduché dětství, ale i přesto si dokázala jít za svými sny - vybudovala nejčtenější skandinávský blog a založila svou vlastní módní značku. Její blog čtu už přes 7 let a nevynechám jediný článek.

Barbora V.Barbora V.

Barbora V.

Senior Product Specialist

Barča je dalším super členem produktového týmu, nahrává nové produkty na naše stránky a má na starost ostatní administrativní úkoly spojené s naší širokou produktovou nabídkou. Volné chvilky ráda tráví ve společnosti svých přátel, miluje deskové hry, kreslí, maluje a učí se hrát na ukulele, i když zatím prý marně :)

Jakou techniku kreslení nebo malování máš nejradši? A co je nejčastěji předmětem tvých malůvek?

Nejraději maluji akvarelem, do kterého potom kreslím černým fixem. Nepohrdnu ale ani pastelkami, fixy, tužkou nebo klidně i propiskou. Momentálně mám rozjetý menší projekt, ve kterém kreslím slova a slovní spojení používaná v mém rodném městě, Českých Budějovicích, a v jižních Čechách celkově. Mým favoritem je rozhodně šajzka a hapina! :)

NhungNhung

Nhung

Product Specialist

Nhung patří do našeho produktového týmu. Na starost má nasazování nových produktů na web a s tím spojenou administrativu. Pochází z Vietnamu, ale narodila se v Plzni. Na pivo ji radši nezvěte, protože ho nemá vůbec ráda. Co ale ráda má, jsou minimalistická tetování, umění a asijská kuchyně. Kromě Evropy procestovala i Asii, kde si nejvíc zamilovala Tokio.

Mají pro tebe tvá tetování hlubší význam nebo je vnímáš jen jako vizuální, zkrášlující prvek?

Pár jich pro mě význam má, ale zároveň se najdou i takové, které mám jen čistě na okrasu. Myslím si, že v podstatě všechny moje tetování mají nějaký význam třeba pro jiné lidi, jen já jim ho nepřisuzuju.

YuliaYulia

Yulia

Head of Production

Yulka je pomocnicí naší Olgy a svou pracovní dobu tak dělí na úkoly spojené se zajištěním výroby a na pochůzky, bez kterých se žádný výrobní proces neobejde. A jak tráví svůj čas po práci? Čtením románů a fantasy, focením, které spojuje s cestováním, a její největší vášní - hrou na kytaru.

S jakou kapelou a kde bys nejraději uspořádala svůj první koncert?

Svůj první koncert bych uspořádala v Praze a se skupinou MGMT, protože je poslouchám od začátku jejich kariéry a vím jak se dostávali na vrchol. Poprvé jsem byla na jejich koncertu v Praze, který na mne zanechal velký dojem. Znamená to pro mě, že pokud jdeš za svým cílem, není nic nemožné.

NikitaNikita

Nikita

Production Specialist

Nikita je pravá ruka a nepostradatelná součást naší výroby. Pomáhá Yulce a Olze s kontrolou objednávek a gravíruje šperky. Jeho koníčky jsou samé kreativní činnosti. Věnuje se tvorbě dj-setů, focení na polaroid a staré fotoaparáty a tvorbě uměleckých koláží či plakátů.

Jaký je tvůj oblíbený umělec nebo umělecký artefakt?

Z hudebního umění nejvíc poslouchám klasický house, který působí jako z 90. let, takže mám rád Kerry Chandler, Blaze, Osundlade, Black Coffee. Z vizuálního umění mě fascinují izometrické a axonometrické obrazy.

ElenaElena

Elena

3D Designer

Elena je součástí výrobního týmu. V případě, že si u nás necháte vyrobit šperk na míru, právě ona zpracovává grafické návrhy, dělá vizualizace 3D modelů a dává jim život pomocí 3D tiskárny. Zbožňuje vše, co souvisí s uměním, grafickým designem a malbou. Proto svůj volný čas nejraději věnuje právě kreslení nebo malování. Její další velkou zálibou je houbaření. Jak sama říká, když se s ní vypravíte na houby do lesa, váš košík zaručeně nezůstane prázdný!

Přemýšlela jsi někdy nad tím, že by ses umění věnovala profesionálně? A živila se jako umělkyně na volné noze?

Mám dvouroční zkušenost jako umělkyne na volné noze a dokonce jsem se zúčastnila dvou kolektivních výstav v Praze. Nyní se velmi zajímám o 3D grafiku a chtěla bych udělat sérii obrazů ve 3D stylu.

AnastasiiaAnastasiia

Anastasiia

Office Specialist

Nasťa šéfuje naší Back Office, kde se pečlivě připravují a odesílají všechny vaše objednávky. Pochází z Ukrajiny, ale už pátým rokem žije v Praze. Přes deset let se věnuje modernímu tanci, díky kterému procestovala svět a také jí pomáhá vyčistit si hlavu od nejrůznějších každodenních povinností. Její oblíbené motto zní: „Problémy neexistují. Existují jen výzvy k řešení.“

Kdyby sis musela vybrat jednu zemi, ve které budeš žít do konce života, která by to byla?

Ve Španělsku. Líbí se mi jeho kultura, životní styl a otevřenost tamních obyvatel. I proto se ve volném čase učím španělsky.

MarieMarie

Marie

Inventory Specialist

Maruška má v Eppi na starosti sklad našich třpytivých pokladů, pomáhá s vyúčtováním a dalšími administrativními úkoly. Po práci tráví čas s kamarády, nebo kouká na Netflix. Pochází z Moravy a říká o sobě, že je "šikovná dcérka z Valašska" a my souhlasíme!

Kdyby sis měla na den vyměnit život s filmovou postavou, která by to byla?

Vyměnila bych se s Tomem Hardym ve filmu Země bez zákona, protože hrál legendu, ale taky proto, že pro něj mám slabost. :)

LenkaLenka

Lenka

Accountant

Lenčin svět tvoří hlavně čísla, tabulky a faktury. Je to totiž naše odbornice na účetnictví. Když zrovna nesedí v daňových zákonech, nejradši svůj čas tráví se svými milovanými vnoučky a rodinou. Jezdí spolu na chalupu, kde má Lenka i svou vlastní zahrádku, která je pro ni dokonalou oázou klidu. Říká, že kdyby se nedala na dráhu účetní, starala by se ráda o děti v mateřské školce.

Máš nějaké přání, které by sis chtěla splnit?

Chtěla bych se moc podívat na Bora-Bora. Jednou jsem o tomto ostrově viděla dokument a v hlavě mi utkvěl nádherný vodopád, který bych si přála vidět naživo. Dalším mým přáním je se naučit cizí jazyky … S tím mi možná pomůžou mí vnoučci :)

VojtaVojta

Vojta

Head of Marketing

Vojta je zkušený markeťák a hlava našeho marketingového týmu. Podílí se na tvorbě nových marketingových strategií a zajišťuje jejich hladký průběh. Mimo svou práci se Vojta zajímá o historii, sportuje a rád čte. Nejvíc ho baví fantasy a knihy zaměřené na seberozvoj. O víkendech utíká z města do hor, kde má chatu. Kromě toho je také milovníkem piva, konkrétně irského Stoutu.

Co bys rád vyzkoušel nebo se naučil, ale ještě jsi na to nenašel čas?

Chtěl bych se naučit vařit pivo. V budoucnu se chci přestěhovat z velkého města někam do hor, tam si založit svůj minipivovar, kde bych vařil a prodával vlastní pivo. Tak doufám, že se mi tenhle sen jednou splní. :)

Katka H.Katka H.

Katka H.

Content Marketing Specialist

Káťa je další posilou marketingového týmu. Stará se o vyšperkovaný obsah našeho blogu i webové stránky. Volný čas ráda věnuje dobré knížce, pěkné výstavě nebo živému koncertu. Hlavu si nejlépe vyčístí při toulkách po městě nebo po horách. Objevování a poznávání nových míst přímo miluje.

Jaké nové místo jsi v poslední době objevila?

Praha je pro mě takovým místem, kde pořád objevuji něco nového. Naprosto mě očarovala část Nový svět, kde se zastavil čas. Malé uličky se starými domky, které mají svého jedinečného ducha. To se mi pak v hlavě rozjíždí fantazie na plné obrátky. Navíc je tam stejně tak kouzelná kavárna, kde bych mohla vysedávat hodiny.

ŽanetaŽaneta

Žaneta

Social & Content Specialist

Žanet potkáte na našich sociálních sítích, kde sdílí všechny třpytivé novinky a stará se o naši online komunitu sledujících. Od digitálního světa ráda vypne u kreativního tvoření a při objevování nových míst. S tím se pojí i její velký koníček - architektura. Ráda zkoumá historii měst, styly budov a jejich umělecké prvky. Je to zkrátka parťačka, se kterou chcete objevovat svět.

Jaké místo tě nadchlo svou architekturou a atmosférou?

Španělsko, konkrétně Valencie a Barcelona. Kombinace krásné architektury, nádherných pláží, barevnosti a živosti místních lidí - to je dokonalost! Vůbec by mi nevadilo tam dlouhodobě žít :)

IrenaIrena

Irena

Creative Manager

Irča se v Eppi stará o fotky a ostatní vizuální výstupy. Má pod sebou celý fotografický tým a spolu s ním přetváří marketingové koncepty v kreativní kampaně. Ve svém volném čase ráda vymýšlí nové projekty a věnuje se akrojóze. Říká o sobě, že je klasický kavárenský povaleč - když nepije kávu v Itálii, tak ji pije na Jiřáku.

Je něco, co si přeješ už dlouho udělat?

V budoucnu bych si přála pořídit vlastní domek na Sicílii. Učila bych se italsky, popíjela espresso a užívala si moře a sluníčka. Zkrátka bych se řídila heslem Italů „Dolce far niente!“ aneb sladké nicnedělání.

AlmaAlma

Alma

Country Manager

Alma má na starosti německý trh, kde se stará především o naše klienty a webové stránky. Ráda poslouchá podcasty a protože vyrůstala v Berlíně, nejraději má ty německé. Ve volném čase ráda čte, sleduje seriály, nakupuje v second handech a ráda by se vrátila k jízdě na koni. Taky je velkým milovníkem cestování a její oblíbené destinace jsou Ukrajina, Albánie a Bukurešť.

Co tě na nakupování v second handech baví nejvíc? A dáš nám nějaké tipy na super sekáče?

Líbí se mi, že tam najdu kusy, které jinde nejsou. Důležitý je pro mě i ekologický a etický faktor, jelikož oděvní průmysl je docela velká zátěž. V poslední jsem si oblíbila hlavně tyto sekáče: Přestupní stanice, Homeless Praguee, Lulu Vintage Store a 1981.

DušanDušan

Dušan

Principal Development Manager

Dušan je náš supermozek. Zajišťuje, že naše stránka a všechny její funkce pracují jako hodinky. Počítače a kódování jsou jeho životní vášní. Fascinuje ho umělá inteligence a když zrovna nesedí za monitorem, rád chodí na túry do přírody.

Kdybys uměl vynalézt jakoukoliv technologickou vychytávku pro lidstvo, co by to bylo?

Ak by to mala byť len jedna vychytávka, tak potom asi nejaký druh teleportu. Snáď by časti ľudstva, vrátane mňa, ušetril zopár starostí, viac nás zblížil, pridal určitej slobody a času navyše. Ale všetko s mierou, s ohľadom na ekológiu a len pre dobré účely ;).

MartinMartin

Martin

Front-end Developer

Martin je naše externí počítačová hlavička. V Eppi se stará o to, aby lidé nakoupili šperky stejně pohodlně z nejnovějšího iPhonu, jako z počítače jejich mámy. V případě, že ho omrzí jeho brněnské pracoviště, rozhodne se pracovat ze světa a tzv. nomádí. Když se psal tento medailonek, byl aktuálně na Tenerife. Po práci organizuje setkávání frontendistů, rád upravuje mapy v navigaci Waze a přemýšlí o přestěhování se z města na venkov.

Kde všude ve světě jsi už „nomádil“ a na jakém místě bylo nejtěžší se na práci soustředit? Máš nějaké ověřené tipy na produktivní homeoffice, když s ním máš tak velké zkušeností?

Nejzajímavější byl Tenerife a Srí Lanka. Jinak i tak různě po Evropě, ale to je spíš krátkodobý. Jinak mi práce v jiným prostředí vyhovuje nejvíc, protože člověk neřeší ty "domácí" starosti a má čas se soustředit na práci. Naopak třeba doma jako na běžným homeofficu nemůžu dělat, protože nic neudělám a tak mám kancelář.

RubyRuby

Ruby

Minister of Culture

Ruby je přesvědčen, že je jediným skutečným Eppi Šéfem. Dle jeho teorie všichni lidé, kteří jsou zde uvedeni, se ráno obléknou a vyrazí do kanceláře za jediným účelem, sloužit mu. Hlavní náplní práce nás všech tak je drbání za ušima, pod čumáčkem a házení míčků. Ale nestěžujeme si! Děláme to dobrovolně. Ptáte se proč? No přece pro ty jeho oči!

Které jídlo je tvé nejoblíbenější a proč?

Tak samozřejmě jakékoliv jídlo! Ale vzhledem k mému upravenému jídelníčku dávám přednost kuřecím nugetkám s bramborovými kousky, sypanými hráškem a mrkví.