Šperky na míru

Získejte šperk přesně podle svých představ

Šperky na zákazku

Šperky na míru dle vašich představ

To se stává… Zamilujete se do jediné myšlenky, jediného dokonalého obrazu, který nosíte v hlavě a při pohledu na jakýkoli jiný ho stále porovnáváte se svými představami…

V Eppi se specializujeme na výrobu šperků na zakázku a užíváme si tvorbu exkluzivních kousků pro naše klienty. Při zakázkové výrobě nejste ničím omezeni a můžete si nechat vyrobit šperk na míru přesně pro sebe nebo své blízké. Možnosti jsou nekonečné. Můžete využít svůj dědičný nebo jakýkoli jiný šperk a vytvořit z něj nový, který bude přesně podle vašeho vkusu. Můžete se inspirovat šperkem, který najdete v naší nabídce. Nebo můžete začít úplně od nuly.

Úpravy modelů dostupných v naší nabídce

Našli jste v naší nabídce šperk, který by se vám líbil, ale chtěli byste ho z jiného materiálu? Nebo váháte mezi dvěma různými kousky a od každého byste chtěli něco? Rádi vám v rámci zakázkové výroby přizpůsobíme dostupné modely tak, aby přesně odpovídaly vašim požadavků.

Nejčastější přání našich klientů se týkají úprav prstenů. Většinou se jedná o výměny kamenů, jejich přidání (nebo naopak odebrání) či změny osazení, výběr jiné kombinace kovů anebo celkovou změnu architektury prstenu. Možností je tolik, kolik si právě teď vymyslíte.

Prsteny
Zlaté snubní prsteny Balew s lesklým povrchem namísto matného
Prsten s morganitem
Zásnubní prsten Mahiya s morganitem namísto diamantu
Náhrdelník se smaragdem
Stříbrný náhrdelník Hetaw na přání osazený smaragdem
Prsten s ametystem
Zlatý prsten Neelakshi s ametystem namísto turmalínu

Různé variace bychom vám rádi uvedli na příkladu tohoto jednoduchého zásnubního prstenu Lopa. Možná budete překvapeni, jak můžete nahlížet i na ty nejminimalističtější šperky, které se po vašich připomínkách a žádostech o úpravu stanou zcela ojedinělými kousky.

Na vaše přání můžeme prsten osadit jiným centrálním drahokamem – od ametystu až po tanzanit. Pokud by vám na prstenu chyběl třpyt drahokamů, můžeme obroučku doplnit po jejím obvodu např. postranními diamanty. Další modifikace se může týkat samotného osazení centrálního kamenu, kde můžeme vytvořit šest krapen místo čtyř.

Pokud se vám líbí kombinované zlato, můžeme vytvořit obroučku prstenu v jiné barvě zlata, než je hlavička, která nese drahokam. Tento styl můžete vidět u modelu Delzi. V tomto ohledu u našich klientů nejčastěji vyhrává kombinace bílého a žlutého zlata.

Další populární úpravou jsou vintage prvky, kterých dokážeme docílit propracovaným gravírováním od našich zkušených rytců. Tyto dekorativní motivy se nejlépe vyjímají po obvodu prstenu.

Prsten s diamantem
Model Drupad s diamantem a se speciálním vintage gravírováním
Pozlacené náušnice
Stříbrné náušnice se zelenými ametysty Ozara na přání pozlacené
Prsten s topazem
Namísto tanzanitu a modrých safírů má prsten Mamisi topaz a růžové safíry
Smaragdové náušnice
Náušnice Sarani osazené většími smaragdy, než jsou ty u produktu

Šperky z naší nabídky můžete i libovolně kombinovat, a dát tak vzniknout naprosto novému modele dle vašich představ.

Potřebujete pozměnit záchytné očko u přívěsku anebo zcela změnit způsob zapínání u náušnic? Všechny tyto úpravy pro vás rádi zařídíme. Zakázková výroba se totiž netýká pouze prstenů, ale i náušnic, náramků, náhrdelníků nebo manžetových knoflíčků.

Stačí nás kontaktovat, abychom vám poskytli profesionální konzultaci. Všechny modely z naší stránky dokážeme uzpůsobit vašemu vkusu tak, aby se staly originálním šperkem na míru.

Výroba šperku podle vašeho vlastního návrhu

Pokud se rozhodnete pro tuto možnost, budeme s vámi spolupracovat na vytvoření takového návrhu, který se bude líbit vám i vaší peněžence. Rádi spolupracujeme s našimi zákazníky zejména na tvorbě jedinečných zásnubních a snubních prstenů, které vyjádří pravou podstatu jejich lásky. V žádném případě se ale nemusíte omezovat pouze na prsteny. Jak už jsme zmínili, zakázková výroba šperků skýtá opravdu nekonečné možnosti. Vše se odvíjí hlavně od vaší fantazie a rovněž od vašeho požadovaného rozpočtu.

Jak celý proces tvorby šperku na míru vypadá?

 • Začneme konzultací, kde probereme vaši představu a rozproudíme naši kreativitu! Můžete dokonce přijít do našeho showroomu v Praze a sejít se s námi osobně. Náš expert na diamanty, drahokamy, zásnubní šperky i jiné klenoty se vám bude velice rád věnovat. Pokud tedy chcete své představy prokonzultovat osobně, bude nám potěšením vás tady přivítat. Stačí si s námi domluvit termín a pak se už jen těšit na setkání.

  Uvítáme jakékoli nákresy nebo fotky, které nám pošlete. Nebo nám klidně přineste ten šperk, který vám nedá spát! Popovídáme si o všech možnostech včetně výběru kamene a kovu. Následně společně s vámi vytvoříme tolik nákresů, kolik bude potřeba, dokud nedosáhneme toho správného vzhledu, který bude přesně podle vašich představ. Následně pro vás ve spolupráci s naším designerem vytvoříme a zašleme návrhy možné podoby šperku ke schválení. Při navrhování svého klenotu jste stále součástí procesu a můžete do něj volně vstupovat a konzultovat dílčí výsledky, dokud nebude šperk přesně dle vašich představ a vy nebudete se vším 100% spokojení. Veškeré rendery zasíláme ve vysoké kvalitě, tudíž podoba budoucího šperku je velmi realistická.

 • Nyní jsou dvě možnosti, jak může výroba pokračovat dál. Šperk se může vytvářet buď na základě 3D modelu, nebo kompletně ručně, kdy pro vás šperk vytvoří od začátku do konce naše zlatnice. Vše záleží zejména na typu šperku. Podle toho vám doporučíme nejvhodnější postup. Zohledníme ale i vaše osobní preference.

  Pokud zvolíte první možnost, nejprve vytvoříme počítačový (CAD) 3D model šperku. Pokud s ním budete spokojení, vytvoříme podle něj i voskový nebo případně plastový prototyp (nejvhodnější technologii vybereme na základě typu šperku). V závislosti na konkrétním návrhu budou modely hotové do týdne od vaší konzultace. Na základě vašeho důkladného prozkoumání pak vše doladíme tak, abyste byli naprosto spokojení a mohli jsme pokračovat dál.

  Pokud chcete, aby váš šperk byl skutečně jedinečným originálem, je pro vás tou správnou volbou ruční výroba. Šperk pro vás díky svému mistrovskému umění a nekonečné představivosti vytvoří naše zlatnice.

 • Pokud se vyrábí šperk podle modelu, dalším krokem bude odlití šperku do formy. K tomu můžeme použít náš kov nebo váš. Záleží to jen na vás. Můžete si pak vybrat, jestli si budete chtít před závěrečným krokem prohlédnout surový odlitek, nebo již vyleštěný kov. Odlití šperku bude hotové do týdne, záleží na konkrétním designu a jeho složitosti.

  V případě, že pro vás celý šperk vytváří naše zlatnice, může vám nejprve zaslat k náhledu podrobný nákres šperku. Podle něj pak začne s výrobou. V jednotlivých fázích vám pak pro kontrolu můžeme posílat fotografie, abyste měli přehled o tom, jak výroba pokračuje.

 • Na závěr naši mistrovští zlatníci dokončí váš šperk na míru. Využijí k tomu své expertní znalosti a šperk osadí diamanty a/nebo drahokamy dle vašeho výběru a zdůrazní lesk, texturu a všechny detaily vašeho dokonalého šperku na míru. Všechny tyto finální úpravy mohou zabrat ještě další 1–2 týdny podle toho, o jaký typ šperku se jedná. Pokud jsou však vaše termíny přísnější, dokážeme občas dělat zázraky.

Jaké materiály používáme?

Chceme vytvářet šperky, které vydrží celý život a které budete moct předávat dalším generacím. Na všechny naše šperky také poskytujeme doživotní záruku, šperky na míru nevyjímaje. Z tohoto důvodu pracujeme jen s těmi nejkvalitnějšími materiály. V oblasti kovů máte na výběr zlato, stříbro nebo naši oblíbenou platinu, která se vyznačuje vysokou odolností a je považována za královnu kovů. Pokud zvolíte zlato, nejčastěji vyrábíme šperky z toho 14karátového, ale může být i 18karátové. Z barevné škály si u nás můžete vybrat vždy zlato tradiční žluté, bílé, ale i trendy růžové.

Pokud byste měli zájem o výrobu šperků ze stříbra, je důležité si uvědomit, že naši zlatníci mají s tímto kovem stejnou práci jako s jakýmkoliv jiným. Z tohoto důvodu je i výroba stříbrného šperku na zakázku nákladnější záležitostí a je nutné počítat s tím, že cena takového šperku bude vyšší než cena stříbrných produktů, které máme v naší běžné nabídce. Stříbro je také mnohem měkčí materiál než zlato a platina, proto se nehodí pro všechny typy šperků a tento kov pro šperky na míru nedoporučujeme.

Nepracujeme s chirurgickou ocelí nebo titanem, jelikož se jedná o materiály, které nesplňují naše standardy kvality. U šperků z těchto kovů nelze zaručit jejich dlouhou životnost.

Při výběru drahokamů můžete volit mezi přírodními nebo laboratorně vytvořenými kameny. Rádi v tomto ohledu vyjdeme vstříc vašim požadavkům. Nicméně velmi neradi pracujeme se zirkony, které časem ztrácejí svůj lesk a mohou popraskat. Raději vám doporučíme přírodní bílé topazy, které jsou cenově dobře přístupné a vypadají ještě lépe než zirkony.

Máte zájem o šperk na míru?

Celý proces je úplně jednoduchý, stačí vyplnit tuto nezávaznou objednávku. Můžete nám zaslat fotografii šperku, svůj nákres, či rovnou návrh, můžete nám poslat i odkaz s obrázkem nebo nám vysněný šperk do detailů popsat. Čím více informací nám o svém vysněném šperku poskytnete, tím více se dokážeme přiblížit k naplnění vašich představ. Vaše požadavky zpracujeme a ozveme se vám hned, jak to bude možné.

Nezapomeňte: zaslání návrhu vás k ničemu nezavazuje, na ceně i přesném designu se společně dohodneme. Informujte se u nás zcela nezávazně!

Nezávazná objednávka
Víte rovnou i další podrobnosti? Dejte nám vědět!
Z jakého materiálu má být šperk vyrobený?
Vybrat obrázek…

Max. velikost souboru je 5 MB.

* povinné položky