3D výroba šperků

Naše nejmodernější technologie

3D výroba šperků

3D výroba šperků

Při výrobě šperků na míru využíváme ty nejmodernější technologie, které nám 21. století nabízí. Pokud zvolíme 3D výrobu, lze celý proces tvorby šperku rozdělit do následujících 6 kroků:

Návrh

Nejprve potřebujeme vědět, jak by měl váš vysněný šperk vypadat. Pokud dáváte přednost osobnímu kontaktu, rádi se s vámi sejdeme v našem showroomu v Praze a zkonzultujeme s vámi všechny vaše požadavky - typ šperku, celkový styl, použitý materiál a další detaily. Vše je ale samozřejmě možné vyřídit i pomocí telefonické nebo e-mailové komunikace. Můžete nám také zaslat svůj vlastní nákres nebo obrázek konkrétního šperku, který by se vám líbil. Na základě toho pro vás vytvoříme prvotní návrh šperku tak, aby odpovídal vašim představám a finančním možnostem.

3D model - CAD

Dalším krokem je vytvoření 3D modelu šperku podle základního návrhu. 3D model vám následně zašleme e-mailem ke schválení. V této fázi je možné podobu šperku měnit a dolaďovat. Pokud tedy nebudete s čímkoli 100% spokojení, 3D model budeme na základě vašich připomínek upravovat tak dlouho, dokud nebude šperk dokonalý.

Render

Na základě vámi schváleného 3D modelu vytvoříme počítačový render, který vám opět pošleme e-mailem. Jedná se o realistický obrázek šperku, díky kterému získáte představu, jak bude vypadat šperk s použitím vybraného kovu a diamantů nebo drahokamů.

Voskový/plastový prototyp

Pokud schválíte i render, dáme model do 3D tisku. Využíváme ty nejlepší 3D tiskárny, jejichž technologie nám umožňují vytvářet šperky s opravdu komplikovanými a jemnými detaily. Nejvhodnější technologii pro vás vybereme na základě typu šperku. Výsledkem bude buď voskový, nebo plastový prototyp šperku ve skutečných rozměrech, který si můžete přijít prohlédnout osobně do našeho showroomu, nebo ho pro vás rádi nafotíme a zašleme vám detailní fotografie z různých úhlů.

Odlev

Poslední fází je výroba samotného šperku, jejíž první část představuje odlev. Z voskového nebo plastového prototypu se nejprve vytvoří sádrová forma. Prototypy se naskládají nad sebe do tzv. stromečku (šperky se odlévají po více kusech najednou, pro jeden samotný šperk by se celý postup nevyplatil) a zalijí se sádrou. Ta se předtím speciálně upraví ve vakuu pomocí kyvety, aby byla co nejhladší a neobsahovala bublinky. Sádra se poté vypálí, díky čemuž se vosk nebo plast uvnitř vypaří a zůstane dutá forma. Do té se opět ve vakuu odlije požadovaný kov roztavený při vysoké teplotě (pro zlato je to více než 1000 °C, pro platinu dokonce více než 1700 °C). Díky vakuu vyplní kov celou formu a dostane se i do těch nejdrobnějších skulinek. Sádra se pak rozpustí a zůstanou hrubé kovové odlitky, které se oddělí od středového “kmene”.

Závěrečné úpravy

Kovové odlitky se navrženému šperku podobají pouze svým tvarem, ale jen těžko je lze označit za krásné, neboť jim chybí potřebný lesk a nejsou ještě vyzdobeny diamanty nebo drahokamy. Teprve díky závěrečným úpravám dostane šperk konečnou podobu a ošklivé káčátko se změní v nádhernou a elegantní labuť. Nejprve jde kovový odlitek ke zlatníkovi, který ho obrousí a vyleští. Na závěr osadí fasér šperk diamanty nebo drahokamy.

Pokud máte zájem o výrobu šperku na míru, kontaktujte nás prostřednictvím objednávkového formuláře níže.

Jak na to?

Celý proces je úplně jednoduchý, stačí vyplnit tuto nezávaznou objednávku. Můžete nám zaslat fotografii šperku, svůj nákres, či rovnou návrh, můžete nám i poslat odkaz s obrázkem nebo nám vysněný šperk do detailů popsat. Čím více informací nám o svém vysněném šperku poskytnete, tím více se dokážeme přiblížit k naplnění vašich představ. Vaše požadavky zpracujeme a ozveme se vám hned, jak to bude možné.

Nezapomeňte: zaslání návrhu vás k ničemu nezavazuje, na ceně i přesném designu se společně dohodneme. Informujte se u nás zcela nezávazně!

Nezávazná objednávka
Vybrat obrázek…

Max. velikost souboru je 5 MB.

Při 3D tisku využíváme následující tiskárny: