Minimalistické přívěsky a náhrdelníky

Řazení produktů Zavřít

 • Filtry:
 • Cena

 • Typ

 • Kov

 • Ryzost

 • Drahokam

 • Stříbrný náhrdelník s karma přívěskem Kadence

  Stříbrný náhrdelník s karma přívěskem Kadence

 • Stříbrný fashion náhrdelník Feather

   Stříbrný fashion náhrdelník Feather

  • Stříbrný náhrdelník Infinity

   Stříbrný náhrdelník Infinity

  • Stříbrný přívěsek matka a dítě s tanzanitem a diamantem Oshawa

   Stříbrný přívěsek matka a dítě s tanzanitem a diamantem Oshawa

  • Stříbrný přívěsek z kolekce #ZaNormalniHolky s gravírem I shine

    Stříbrný přívěsek z kolekce #ZaNormalniHolky s gravírem I shine

   • Zlatý náhrdelník se stromem života Zlatten

     Zlatý náhrdelník se stromem života Zlatten

    • Zlatý náhrdelník minimalistického tvaru KarmaZlatý náhrdelník minimalistického tvaru Karma

      Zlatý náhrdelník minimalistického tvaru Karma

     • Jemný náhrdelník ze zlata BarJemný náhrdelník ze zlata Bar

       Jemný náhrdelník ze zlata Bar

      • Stříbrný perlový náhrdelník PalaniStříbrný perlový náhrdelník Palani

       Stříbrný perlový náhrdelník Palani

      • Romantický stříbrný přívěsek s diamantem Wayara

       Romantický stříbrný přívěsek s diamantem Wayara

      • Stříbrný pozlacený přívěsek se zirkonem Crisanta

       Stříbrný pozlacený přívěsek se zirkonem Crisanta

      • Přívěsek z pozlaceného stříbra se zirkonem Mori

       Přívěsek z pozlaceného stříbra se zirkonem Mori

      Loading

      Minimalismus i ve špercích. Proč ne?

      Rovné linie, pravidelné až geometrické tvary, jednoduchost, ale přitom elegance a rafinovanost. Takto by se dal popsat minimalismus. Čím dále oblíbenější směr v oblastech šperkařství, architektury, módy a designu celkově. Kdekoliv, kde chceme použít jednoduchost, ale přesto očekáváme výjimečný výsledek, můžeme přemýšlet minimalisticky.

      Žijeme v době, kdy je tzv. zerowaste a udržitelnost na výsluní a lidé si postupně uvědomují, že méně znamená více. Minimalistický proud můžeme pozorovat v mnoha věcech kolem nás a logicky se tak promítá i do oblasti šperkařství. Heslem “V jednoduchosti je krása.” se tak pyšní i naše kategorie minimalistických náhrdelníků a přívěsků.

      Jak nosit minimalismus na krku?

      Vrstvím, vrstvíš, vrstvíme. Málem jsme si zlomili jazyk, ale potřebovali jsme vám nějak výrazně sdělit, že vrstvení je v módě více, než si myslíte. Už dávno neplatí, že outfity doplňujeme pouze jedním náhrdelníkem a jedním náramkem, ale velký efekt má, když jich nosíme víc najednou. Záleží už potom na vás, zda kombinujete různé styly nebo pojedete na stejné vlně.

      Tuto výsadu, kombinování více podobných modelů šperků mají i minimalistické náhrdelníky. Decentní stříbrné náhrdelníky s drobnými přívěsky můžete nakombinovat jakkoliv se vám zlíbí a uvidíte, že společně fungují neskutečně dobře. Například trojice jemných řetízků s přívěskem se jménem, s křížkem nebo přívěskem ve tvaru nekonečna budou vypadat skvěle a navíc jejich zkombinováním dáte jasně najevo, že víte, co se nosí.

      Nevzdávejte se drahokamů - minimalisticky to jde i s nimi

      Možná si mnozí z vás pod pojmem minimalistické náhrdelníky a přívěsky představí jednoduché a pouze celokovové modely. Není tomu tak. V naší online vitríně naleznete mezi těmito ozdobami krku a dekoltu i modely, které vkusně nesou drahý kámen a pořád nedělají ostudu svému minimalistickému stylu. Jedním příkladem je jemňoučký řetízek, který spojuje pouze drobný, dokonale vybroušený černý diamant nebo akvamarín a z dálky by se zdálo, že se třpytivý drahokam pohupuje jen na jemné pavučince. Takovýto přívěsek s diamantem umocní vaši přirozenou krásu, ale nepřebije ji.

      Choker náhrdelník - mnoho názvů a podob

      Za typ minimalistického náhrdelníku můžeme považovat i historií opředený choker. Jedná se o náhrdelník, který nosí ženy těsně obepnutý kolem krku. Stejně jako ostatní náhrdelníky může být vyrobet z různých materiálů, ale u nás vám představíme modely stříbrné i zlaté, s kamínky i bez. Místo názvu choker se můžete setkat také s názvem “psí obojek” (překlad z francouzského collier de chien) nebo sametka, protože se dříve jednalo o sametové stužky s různými přívěsky.

      Sumerové, indiáni, princezná Diana nebo Marylin Monroe. Tito všichni choker nosili.

      Pokud tipujete, že choker je objevem konce 20. století, pojďte se spolu s námi podívat ještě hlouběji do historie. Tehdy samozřejmě nepatřily mezi minimalistické šperky či doplňky, ale různé významy a podoby těchto těsných choker náhrdelníků jsou více než zajímavé. Obecně je symbolika chokeru spojena s tím, že jako amulet má chránit to, čeho se dotýká. Historie chokeru sahá až k Sumerům několik tisíc let před náš letopočet a dodnes jsou dochované modely inspirací pro mistry v oboru šperkařství.Indiáni používali tyto těsné náhrdelníky k ochraně hrdla v boji a později si například během francouzské revoluce francouzi uvazovali tenkou červenou stužku kolem krku na památku lidí popravených gilotinou. Zlaté náhrdelníky ve stylu choker nosily i takové dámy jako Marylin Monroe nebo princezna Diana.

      Nasaďte si na krk minimalistický choker náhrdelník s nebroušenými diamanty a doplňte ho svým úsměvem. Ten mu bude ještě blíž než ke všem ostatním náhrdelníkům a díky této kombinaci se za vámi budou všichni s obdivem otáčet.