Stříbrné manžetové knoflíčky

I muži touží být elegantní. Hledají způsoby, jak vždy vypadat dobře a upraveně. A k tomu kromě skvěle padnoucího oblečení a vyleštěných bot patří i vhodné doplňky. Když na ně přijde řeč, každého nejprve napadnou pásky, vázanky nebo hodinky. Ale kdo si vzpomene na stříbrné manžetové knoflíčky? Právě ony totiž patří k decentním detailům, které dodávají pánskému outfitu ten správný šmrnc.

JAK NOSIT MANŽETOVÉ KNOFLÍČKY?

Nejjednodušší odpověď zní: vždy s grácií. Ale vzhledem k tomu, že manžetové knoflíčky dosud nejsou nedílnou součástí mužského šatníku, řekněme si, kdy je vhodné si je nasadit. Poprvé se mladí muži s tímto efektním doplňkem setkávají, když se chystají do tanečních. Vedle bílých rukaviček by jim knoflíčky rozhodně neměly chybět. Z boxu na manžetové knoflíčky doplněk většinou vyndají i na maturitní zkoušku. Neobejdou se bez nich ani významné milníky vysokoškolského studia. Kapitolu samu o sobě představují svatební manžetové knoflíčky, které pánové vybírají s velkou pečlivostí. Usilují, aby šperk ladil s nevěstinými klenoty. S oblibou také volí manžetové knoflíčky s iniciály vyvedenými ozdobným gravírem nebo zvýrazněné barevnými diamanty. Manžetové knoflíčky jsou pro ženicha zkrátka nezbytností.

Jak nasadit manžetové knoflíčky?

Základem úspěchu je vlastnit košili s francouzskými manžetami či s manžetami bez našitých knoflíků. Pak stačí manžetu správně složit, tzn. přitisknout oba její konce k sobě, rozhodně nepokládat jeden na druhý jako u obyčejného zapínání. Dále musíte oběma dírkami prostrčit stříbrný manžetový knoflíček tak, abyste jeho zdobenou část viděli na vrchní části manžety. Jednoduše před sebe natáhněte ruku dlaní dolů a šperk shora protáhněte. Z dolní strany uchopte otočný kolíček, kterým knoflíček zabezpečíte na místě. Následně popotáhněte za konec manžety, aby se v ní vybraný model lépe zafixoval. Myslete i na to, že okraj manžety s manžetovými knoflíčky by měl vykukovat ze saka rukávu.

Jaké stříbrné manžetové knoflíčky zvolit?

Naše nabídka je velmi široká. Manžetové knoflíčky se liší tvarem i zdobením. Vedle klasických geometrických tvarů se objevují i zajímavosti v podobě míčů, květin, hmyzu a dalších nezvyklých designů.

Manžetové knoflíčky s monogramem, diamanty nebo enamelem?

Stříbrné manžetové knoflíčky patří k nejprodávanějším. Nadchnou decentní a elegantní barvou, kterou není obtížné kombinovat. A samozřejmě zaujmou i příznivou cenou. Milovníky jednoduchosti uspokojí modely ve tvaru oválu či obdélníku nebo s jemně vygravírovaným monogramem. Zajímavý nádech knoflíčkům často dodává ornament složený z diamantů nebo barevných drahokamů. Právě poslední zmíněné nejčastěji zdobí manžetové knoflíčky na svatbu, protože ženich může ladit odstín kamenů s barvou šperků nevěsty nebo se svatebními barvami. A pro ty pravé fajnšmekry jsou určeny knoflíčky ozvláštněné enamelem.