Znamení vah (23. 9. – 22. 10.)

23. 9. – 22. 10.

Diplomatické Váhy prosazují spravedlnost. Jejich vyrovnanost posiluje turmalín, kdežto perla jim umožňuje pochopit a přijmout sebe sama i ostatní.

Základní informace

 • Datum23. 9. – 22. 10.
 • Živel Vzduch
 • Planeta Venuše
 • Barva Růžová, zelená
 • Drahokamyturmalín, perla

Silné stránky

Váhy patří k nejvíce vyváženým a vyrovnaným znamením. A stejně jako vyvažovací stupnice mají i ony dvě strany. Nebojí se postavit do čela lidí a hledat praktické řešení. Vzhledem ke strachu ze samoty touží po partnerství a jejich kooperativní a společenská povaha jim nedovolí zůstat sám. Milují krásné věci, souměrnost a harmonii. Upřednostňují kvalitu nad kvantitou. V nepříjemných a obtížných situacích si dokáží Váhy skvěle poradit a elegantně uklidnit a srovnat rozbouřené emoce. Vyhledávají spravedlnost a tváří v tvář potížím nastolují mír. Svými diplomatickými schopnostmi a zdvořilostí okouzlují své okolí. Romantické znamení umí zapůsobit a k těm, na nichž záleží, se chová velice laskavě.

Slabé stránky

Váhy svojí dvojakostí oscilují mezi radostí a aktivitou a malátností a nečinností. Ve své honbě za spravedlností a férovostí zapomínají, že i ony mohou mít na věc názor. Střetává se v nich jasná a temná stránka, proto dokáží být i velmi zlé. Neboť se snaží potěšit každého, stávají se velmi nerozhodnými. Jsou trochu sobecké, protože když dojde na povzbuzení sebe sama, postrádají smysl pro slušnost a načasování. Ve snaze zůstat neutrální snadno podlehnou podvodníkům, kteří na ně emocionálně apelují. I přes svoji laskavost působí Váhy rezervovaně a žijí uzavřeně ve vlastní bublině. Když za něčím jdou, nehledí na následky a sklouzávají k bezohlednosti. Jejich ukvapenost jim umí pokazit plány.

 • Náušnice s 6-6.5mm broskvovými perlami Balbina
  Náušnice s 6-6.5mm broskvovými perlami Balbina
 • Cluster prsten s turmalínem, tanzanitem, rubínem a diamantem Roche
  Cluster prsten s turmalínem, tanzanitem, rubínem a diamantem Roche
 • Přívěsek s bílou perlou a zirkony ze stříbra Phyla
  Přívěsek s bílou perlou a zirkony ze stříbra Phyla
 • Zlaté perlové náušnice se zirkony Megan
  Zlaté perlové náušnice se zirkony Megan
 • Jemné stříbrné náušnice s bílými perlami Itzel
  Jemné stříbrné náušnice s bílými perlami Itzel

Hlavní drahokamy

Turmalín

Turmalín je drahokam, který dokáže rozzářit téměř všechny barvy duhového spektra, otevírá Vahám srdce a odstraňuje jejich emocionální stísněnost. Jejich lásce dodává energii a sílu projevit se. Působí proti negativním emocím a vtahuje do sebe nenávist a zlobu okolí, čímž odstraňuje stres a navozuje pozitivní náladu. Samozřejmě zvyšuje i chuť do života a přináší hojnost a prosperitu.

Mnohabarevný kámen podporuje už tak výraznou vyrovnanost Vah a nenechá je zakolísat. Rozeným diplomatům otevírá stavidla výmluvnosti a učí je taktu a decentnímu přístupu k potížím. Zmírněním strachu a depresí turmalín vzdušné znamení harmonizuje a stojí při něm při budování nových pevných přátelství a mezilidských vztahů.

Proč milujeme turmalín?
Trojúhelníková soustava

Turmalín krystalizuje v trojúhelníkové soustavě. Žádný jiný obyčejný nerost netvoří trojboké krystaly.

À la meloun

Melounový turmalín je z vnější strany zelený, z vnitřní lahodně růžový.

Liddicoatit

Turmalín odrůdy liddicoatit byl pojmenovaný po oblíbeném prezidentovi GIA Richardu T. Liddicoatovi.

Perla

Perla, ten zázrak přírody, Vahám ukazuje, že dokonalosti lze docílit pouze smířením se se všemi zkušenostmia životními eskapádami. Odkrývá jim všudypřítomnou harmonii a umožňuje jim pochopit smysl bolestných a nemilých zkušeností, přijmout je, zpracovat je a tak se zdokonalit. Podobně sladkovodní i mořská perla podněcuje rozkvět jejich osobnosti a směřuje je k vyrovnanosti a kráse.

Půvabný a křehký drahokam pohání Váhy vpřed, zároveň však tlumí jejich ukvapenost. Chrání je i před negativní energií a posiluje jejich mezilidské vztahy. Perla patří ke kamenům, které zvyšují vyrovnanost zemského znamení. Přináší štěstí, čistotu, klid a naději.

Proč milujeme perlu?
Symbol čistoty

Křesťané a hinduisté přijali perly za symbol čistoty. Dodnes se udržuje tradice, že nevěsta o svém svatebním dni nosí perly.

Symbol dokonalosti

Korán hovoří o perlách jako o jedné z nejlepších odměn, kterých se člověku může dostat v ráji. Perla se sama o sobě v muslimském světě stala symbolem dokonalosti.

Perlorodky

Perly jsou jediným drahokamem, který vzniká uvnitř živého organismu – v perlorodce, perlotvorce nebo v mořské ústřici.

Další drahokamy

Safír se zaměřuje na vnitřní nazírání a na schopnost odhalit tajemství vlastní existence. Podporuje upřímnost a lásku k pravdě. Jadeit učí Váhy věřit moudrosti jejich srdce a vcítit se do ostatních. Olivín a karneol zamezují letargii vzdušného znamení, zatímco magnezit posiluje vůli a vytrvalost. Vzácný smaragd zvyšuje vnímavost a ohleduplnost znamení. Červený či růžový korál propůjčuje Vahám stálost v citovém životě a otevírá srdce jejich blízkým. Citrín pomáhá najít duševní i emoční rovnováhu. Ametrín se zas zaměřuje na vylepšení už tak značné výmluvnosti Vah. K harmonizování a dodání odvahy pomůže znamení achát. Podobnými vlastnostmi Váhy podpoří i neobvyklý chiastolit.Záhněda bystří mysl a pozitivně ovlivňuje komunikační dovednosti. Růžový morganit stimuluje a vyjasňuje partnerské vztahy. Tolerance a porozumění jsou posilovány diamantem, kdežto účinky topazu se soustředí spíše na rozvoj kreativity a koncentrace.

 • Zlaté perlové náušnice se zirkony Kristine
  Zlaté perlové náušnice se zirkony Kristine
 • Perlová kolekce šperků se zirkony Moselle
  Perlová kolekce šperků se zirkony Moselle
 • Perlová kolekce šperků s diamantovými lístky Bray
  Perlová kolekce šperků s diamantovými lístky Bray
 • Perlový náhrdelník zlatý Haani
  Perlový náhrdelník zlatý Haani
 • Stříbrný náhrdelník s černými perlami Kessy
  Stříbrný náhrdelník s černými perlami Kessy

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky