Znamení vah (23. 9. – 22. 10.)

23. 9. – 22. 10.

Diplomatické Váhy prosazují spravedlnost. Jejich vyrovnanost posiluje turmalín, kdežto perla jim umožňuje pochopit a přijmout sebe sama i ostatní.

Základní informace

 • Datum23. 9. – 22. 10.
 • Živel Vzduch
 • Planeta Venuše
 • Barva Růžová, zelená
 • Drahokamyturmalín, perla

Silné stránky

Váhy patří k nejvíce vyváženým a vyrovnaným znamením. A stejně jako vyvažovací stupnice mají i ony dvě strany. Nebojí se postavit do čela lidí a hledat praktické řešení. Vzhledem ke strachu ze samoty touží po partnerství a jejich kooperativní a společenská povaha jim nedovolí zůstat sám. Milují krásné věci, souměrnost a harmonii. Upřednostňují kvalitu nad kvantitou. V nepříjemných a obtížných situacích si dokáží Váhy skvěle poradit a elegantně uklidnit a srovnat rozbouřené emoce. Vyhledávají spravedlnost a tváří v tvář potížím nastolují mír. Svými diplomatickými schopnostmi a zdvořilostí okouzlují své okolí. Romantické znamení umí zapůsobit a k těm, na nichž záleží, se chová velice laskavě.

Slabé stránky

Váhy svojí dvojakostí oscilují mezi radostí a aktivitou a malátností a nečinností. Ve své honbě za spravedlností a férovostí zapomínají, že i ony mohou mít na věc názor. Střetává se v nich jasná a temná stránka, proto dokáží být i velmi zlé. Neboť se snaží potěšit každého, stávají se velmi nerozhodnými. Jsou trochu sobecké, protože když dojde na povzbuzení sebe sama, postrádají smysl pro slušnost a načasování. Ve snaze zůstat neutrální snadno podlehnou podvodníkům, kteří na ně emocionálně apelují. I přes svoji laskavost působí Váhy rezervovaně a žijí uzavřeně ve vlastní bublině. Když za něčím jdou, nehledí na následky a sklouzávají k bezohlednosti. Jejich ukvapenost jim umí pokazit plány.

 • Stříbrný náramek s broskvovými perlami Sesane
  Stříbrný náramek s broskvovými perlami Sesane
 • Zlatý prsten s perlou Bansari
  Zlatý prsten s perlou Bansari
 • Zlaté náušnice s jihomořskými perlami a diamanty Marilla
  Zlaté náušnice s jihomořskými perlami a diamanty Marilla
 • Zlatý perlový náhrdelník s diamanty Golya
  Zlatý perlový náhrdelník s diamanty Golya
 • Zlatý náramek s 7-7.50 mm perlami Bhavani
  Zlatý náramek s 7-7.50 mm perlami Bhavani

Hlavní drahokamy

Turmalín

Turmalín je drahokam, který dokáže rozzářit téměř všechny barvy duhového spektra, otevírá Vahám srdce a odstraňuje jejich emocionální stísněnost. Jejich lásce dodává energii a sílu projevit se. Působí proti negativním emocím a vtahuje do sebe nenávist a zlobu okolí, čímž odstraňuje stres a navozuje pozitivní náladu. Samozřejmě zvyšuje i chuť do života a přináší hojnost a prosperitu.

Mnohabarevný kámen podporuje už tak výraznou vyrovnanost Vah a nenechá je zakolísat. Rozeným diplomatům otevírá stavidla výmluvnosti a učí je taktu a decentnímu přístupu k potížím. Zmírněním strachu a depresí turmalín vzdušné znamení harmonizuje a stojí při něm při budování nových pevných přátelství a mezilidských vztahů.

Proč milujeme safír?
Kámen pro princeznu

Zásnubní prsten zdobený safírem nejprve daroval princ Charles Dianě. Tím stejným prstenem pak požádal o ruku svou přítelkyni Kate i princ William. Díky tomuto jedinečnému šperku se prudce zvýšila obliba zásnubních prstenů s barevnými drahokamy.

Vysoká odolnost

Díky vysoké odolnosti našel syntetický safír uplatnění třeba ve výrobě součástek pro kosmické lodě a přístroje.

Kámen moudrosti

Safír je symbolem moudrosti. Safírové šperky jsou proto oblíbeným dárkem k maturitě nebo promoci.

Perla

Perla, ten zázrak přírody, Vahám ukazuje, že dokonalosti lze docílit pouze smířením se se všemi zkušenostmia životními eskapádami. Odkrývá jim všudypřítomnou harmonii a umožňuje jim pochopit smysl bolestných a nemilých zkušeností, přijmout je, zpracovat je a tak se zdokonalit. Podobně sladkovodní i mořská perla podněcuje rozkvět jejich osobnosti a směřuje je k vyrovnanosti a kráse.

Půvabný a křehký drahokam pohání Váhy vpřed, zároveň však tlumí jejich ukvapenost. Chrání je i před negativní energií a posiluje jejich mezilidské vztahy. Perla patří ke kamenům, které zvyšují vyrovnanost zemského znamení. Přináší štěstí, čistotu, klid a naději.

Proč milujeme perlu?
Symbol čistoty

Křesťané a hinduisté přijali perly za symbol čistoty. Dodnes se udržuje tradice, že nevěsta o svém svatebním dni nosí perly.

Symbol dokonalosti

Korán hovoří o perlách jako o jedné z nejlepších odměn, kterých se člověku může dostat v ráji. Perla se sama o sobě v muslimském světě stala symbolem dokonalosti.

Perlorodky

Perly jsou jediným drahokamem, který vzniká uvnitř živého organismu – v perlorodce, perlotvorce nebo v mořské ústřici.

Další drahokamy

Safír se zaměřuje na vnitřní nazírání a na schopnost odhalit tajemství vlastní existence. Podporuje upřímnost a lásku k pravdě. Jadeit učí Váhy věřit moudrosti jejich srdce a vcítit se do ostatních. Olivín a karneol zamezují letargii vzdušného znamení, zatímco magnezit posiluje vůli a vytrvalost. Vzácný smaragd zvyšuje vnímavost a ohleduplnost znamení. Červený či růžový korál propůjčuje Vahám stálost v citovém životě a otevírá srdce jejich blízkým. Citrín pomáhá najít duševní i emoční rovnováhu. Ametrín se zas zaměřuje na vylepšení už tak značné výmluvnosti Vah. K harmonizování a dodání odvahy pomůže znamení achát. Podobnými vlastnostmi Váhy podpoří i neobvyklý chiastolit.Záhněda bystří mysl a pozitivně ovlivňuje komunikační dovednosti. Růžový morganit stimuluje a vyjasňuje partnerské vztahy. Tolerance a porozumění jsou posilovány diamantem, kdežto účinky topazu se soustředí spíše na rozvoj kreativity a koncentrace.

 • Zlatý přívěsek s bílou perlou Wamox
  Zlatý přívěsek s bílou perlou Wamox
 • Perlová kolekce s dvojitým náhrdelníkem, náramkem a zirkony Casse
  Perlová kolekce s dvojitým náhrdelníkem, náramkem a zirkony Casse
 • Zlatá kolekce s perlami a diamanty Taranee
  Zlatá kolekce s perlami a diamanty Taranee
 • Zlatý prsten s fialovou perlou Maru
  Zlatý prsten s fialovou perlou Maru
 • Perlový náhrdelník zlatý Haani
  Perlový náhrdelník zlatý Haani

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky