Znamení vah (23. 9. – 22. 10.)

Diplomatické Váhy prosazují spravedlnost. Jejich vyrovnanost posiluje turmalín, kdežto perla jim umožňuje pochopit a přijmout sebe sama i ostatní.

Znamení váhy

Silné stránky

Váhy patří k nejvíce vyváženým a vyrovnaným znamením. A stejně jako vyvažovací stupnice mají i ony dvě strany. Nebojí se postavit do čela lidí a hledat praktické řešení. Vzhledem ke strachu ze samoty touží po partnerství a jejich kooperativní a společenská povaha jim nedovolí zůstat sám. Milují krásné věci, souměrnost a harmonii. Upřednostňují kvalitu nad kvantitou. V nepříjemných a obtížných situacích si dokáží Váhy skvěle poradit a elegantně uklidnit a srovnat rozbouřené emoce. Vyhledávají spravedlnost a tváří v tvář potížím nastolují mír. Svými diplomatickými schopnostmi a zdvořilostí okouzlují své okolí. Romantické znamení umí zapůsobit a k těm, na nichž záleží, se chová velice laskavě.

 • diplomacie
 • šarm
 • mírumilovnost
 • idealistický
 • vlídnost

Slabé stránky

Váhy svojí dvojakostí oscilují mezi radostí a aktivitou a malátností a nečinností. Ve své honbě za spravedlností a férovostí zapomínají, že i ony mohou mít na věc názor. Střetává se v nich jasná a temná stránka, proto dokáží být i velmi zlé. Neboť se snaží potěšit každého, stávají se velmi nerozhodnými. Jsou trochu sobecké, protože když dojde na povzbuzení sebe sama, postrádají smysl pro slušnost a načasování. Ve snaze zůstat neutrální snadno podlehnou podvodníkům, kteří na ně emocionálně apelují. I přes svoji laskavost působí Váhy rezervovaně a žijí uzavřeně ve vlastní bublině. Když za něčím jdou, nehledí na následky a sklouzávají k bezohlednosti. Jejich ukvapenost jim umí pokazit plány.

 • povrchnost
 • ješitnost
 • nerozhodnost
 • nespolehlivost
 • tvrdohlavost

Hlavní drahokamy

Turmalín

Turmalín je drahokam, který dokáže rozzářit téměř všechny barvy duhového spektra, otevírá Vahám srdce a odstraňuje jejich emocionální stísněnost. Jejich lásce dodává energii a sílu projevit se. Působí proti negativním emocím a vtahuje do sebe nenávist a zlobu okolí, čímž odstraňuje stres a navozuje pozitivní náladu. Samozřejmě zvyšuje i chuť do života a přináší hojnost a prosperitu.

Mnohabarevný kámen podporuje už tak výraznou vyrovnanost Vah a nenechá je zakolísat. Rozeným diplomatům otevírá stavidla výmluvnosti a učí je taktu a decentnímu přístupu k potížím. Zmírněním strachu a depresí turmalín vzdušné znamení harmonizuje a stojí při něm při budování nových pevných přátelství a mezilidských vztahů.


Perla

Perla, ten zázrak přírody, Vahám ukazuje, že dokonalosti lze docílit pouze smířením se se všemi zkušenostmi a životními eskapádami. Odkrývá jim všudypřítomnou harmonii a umožňuje jim pochopit smysl bolestných a nemilých zkušeností, přijmout je, zpracovat je a tak se zdokonalit. Podobně sladkovodní i mořská perla podněcuje rozkvět jejich osobnosti a směřuje je k vyrovnanosti a kráse.

Půvabný a křehký drahokam pohání Váhy vpřed, zároveň však tlumí jejich ukvapenost. Chrání je i před negativní energií a posiluje jejich mezilidské vztahy. Perla patří ke kamenům, které zvyšují vyrovnanost zemského znamení. Přináší štěstí, čistotu, klid a naději.

Další drahokamy

Safír se zaměřuje na vnitřní nazírání a na schopnost odhalit tajemství vlastní existence. Podporuje upřímnost a lásku k pravdě. Jadeit učí Váhy věřit moudrosti jejich srdce a vcítit se do ostatních. Olivín a karneol zamezují letargii vzdušného znamení, zatímco magnezit posiluje vůli a vytrvalost. Vzácný smaragd zvyšuje vnímavost a ohleduplnost znamení. Červený či růžový korál propůjčuje Vahám stálost v citovém životě a otevírá srdce jejich blízkým. Citrín pomáhá najít duševní i emoční rovnováhu. Ametrín se zas zaměřuje na vylepšení už tak značné výmluvnosti Vah. K harmonizování a dodání odvahy pomůže znamení achát. Podobnými vlastnostmi Váhy podpoří i neobvyklý chiastolit. Záhněda bystří mysl a pozitivně ovlivňuje komunikační dovednosti. Růžový morganit stimuluje a vyjasňuje partnerské vztahy. Tolerance a porozumění jsou posilovány diamantem, kdežto účinky topazu se soustředí spíše na rozvoj kreativity a koncentrace.

 • Datum

  23. 9. – 22. 10.

 • Živel

  Vzduch

 • Planeta

  Venuše

 • Drahokamy

  Turmalín a perla

 • Barva

  Růžová, zelená