Znamení blíženců (21. 5. – 20. 6.)

21. 5. – 20. 6.

Inteligentní, energický a vtipný Blíženec nezávisle zkoumá problémy z různých úhlů. Po boku mu stojí kreativní citrín a vyrovnávající jantar.

Základní informace

 • Datum21. 5. – 20. 6.
 • Živel Vzduch
 • Planeta Merkur
 • Barva Žlutá, světle zelená
 • Drahokamycitrín, jantar

Silné stránky

Člověk narozený ve vzdušném znamení Blíženců se vždy dokáže podívat na situaci ze dvou různých úhlů a rovněž vyniká neuvěřitelným postřehem a uměním vhledu do jakékoliv situace. Neboť je velmi proměnlivý, fascinuje své okolí nezávislostí a nikomu nedovoluje omezovat ho v rozletu. Pro Blížence má velkou hodnotu svoboda a změna. Vzhledem k tomu, že dvojakému zrozenci vládne Merkur, patří mezi velice inteligentní lidi a skvělé řečníky. Jeho břitký intelekt ho neustále žene za poznáním a jeho mysl nikdy nespí. Pro Blížence je rovněž velice typický specifický a vzácný smysl pro humor. Jako proměnlivé znamení láká ke zkoušení různých věcí a probouzení nadšení ze života a lásky k němu.

Slabé stránky

Blížencova dvojakost a schopnost nahlížení na věci z různých perspektiv vede až k přílišnému zesložitění problému a úniku jeho podstaty. Člověk v tomto znamení zvládne být tak inkonzistentní, že působí až nepředvídatelně. Vzhledem k vlastní dualitě tíhne k povrchnosti. Rád otálí, a proto se může zdát, že se nezvládá rozhodnout. Neustále směřuje od jednoho dobrodružství k druhému a velmi rychle se znudí. O mnoha věcech toho hodně ví, ale málokdy pronikne pod povrch, protože nemá trpělivost se do něčeho opravdu ponořit. Neboť touží vědět od všeho něco, klade si na bedra více, než zvládne. Nemožnost stihnout vše, co zamýšlí, v něm vyvolává úzkost.

 • Stříbrné náušnice s jantary Grasyie
  Stříbrné náušnice s jantary Grasyie
 • Jantarový stříbrný náramek Hema
  Jantarový stříbrný náramek Hema
 • Zlatý prsten s 6.65 ct citrínem a diamantovými lístky Aoife
  Zlatý prsten s 6.65 ct citrínem a diamantovými lístky Aoife
 • Zlatý prsten s citrínem a diamanty Jacobe
  Zlatý prsten s citrínem a diamanty Jacobe
 • Stříbrný přívěsek s citrínem Gascon
  Stříbrný přívěsek s citrínem Gascon

Hlavní drahokamy

Citrín

Citrín zvyšuje Blížencovu schopnost vyzařovat světlo a zvyšuje jeho sebeúctu a vnitřní sílu. Pomáhá mu vyjasnit se a zpracovat citové problémy a poučit se ze životních zkušeností. Podněcuje kreativní myšlení, představivost a tvořivost, proto mu umožňuje realizovat jeho nápady. Žlutý drahokam dokáže pomoci Blíženci včlenit intelektuální a intuitivní poznatky do všedního života a dosáhnout tak větší spokojenosti a naplnění.

Hřejivý kámen rozpolcenému Blíženci ukazuje směr a vede ho k emoční rovnováze. Poskytuje mu nadhled a vyvoláváním pozitivní nálady po jeho boku bojuje s úzkostí. V rozkolísaném znamení vyvolává rozhodnost a brzdí ho ve snaze nahlédnout na problém z tisíce úhlů. Citrín vlévá Blíženci do žil životní energii a chuť do všech aktivit.

Proč milujeme citrín?
Dostupnost

Dokonce i kvalitní citrín se může pochlubit rozumnou cenou. Rovněž velké kameny zůstávají dostupné, neboť cena za karát dramaticky neroste s velikostí.

Geody

Obrovské duté brazilské geody lemované ametysty se často zahřejí a vzniknou mohutné citrínové „katedrály“.

Ametrín

V Bolívii se v jenom krystalu mohou zároveň zrodit ametyst i citrín. Tento přírodní unikát se nazývá ametrín.

Jantar

Jantar daruje Blíženci slunné teplo a pohodu, aby se mohl uvolnit a přistupoval k životu s klidnou důvěrou. Hřejivě zbarvený kámen dokáže nastolit rovnováhu v jeho rozhárané mysli a učí vzdušné znamení trpělivosti s okolím i jím samým. Mírní nervozitu a strach a pomáhá při uskutečňování jeho přání. Dokáže zapracovat na Blížencově váhavosti, neboť zlepšuje rozhodovací schopnosti. Zároveň zvyšuje důvěru a pomáhá nalézt přátele a životního partnera.

Zlatavý jantar zvládne vyrovnávat psychiku i emoce. Klidný a citově ustálený Blíženec pak získá možnost rozvinout své skryté talenty a kreativní myšlení. Uvědomí si, že se může inspirovat vším okolo.

Proč milujeme jantar?
Úchvatné inkluze

Jantar pomáhá vědcům studovat pravěký ekosystém, neboť v inkluzích zatvrdl hmyz, ještěrky, květy, semínka, peří a další drobnosti.

Jurský drahokam

Ačkoliv je film Jurský park fikcí, vědci extrahovali DNA z hmyzu, který v jantaru uvízl před více než 120 miliony let.

Vůně

Jantar nádherně voní, když se mne a zahřeje. Olej vzniklý ze spáleného jantaru se od starověku až dodnes používá při výrobě parfémů.

Další drahokamy

Bledě modrý akvamarín představuje Blíženci cestu do vlastního nitra a odhaluje mu lásku a ryzost vlastní bytosti. Zelený smaragd posiluje paměť a zvyšuje vnímavost, kdežto světlejší olivín tiší vztek a nervozitu. Dvoubarevný ametrín vyniká vzácnou schopností: podporuje tvůrčí způsoby řešení, což je tím pravým ořechovým pro nerozhodného Blížence. Tyrkys a topaz rozvíjí kreativitu a nadání. Safír zlepšuje Blížencovu koncentraci, zatímco turmalín ho učí trpělivosti a koncentraci. Alexandrit je světlem při hledání vnitřní rovnováhy, perly zas uklidňují a chrání před negativní energií. Unikátní tygří oko podněcuje Blížencovu duševní flexibilitu a odhaluje mu hranice čistě intelektuálního chápání. Bílo-modrý chalcedon nabízí schopnost naslouchat vnitřnímu hlasu a srozumitelně předávat vlastní poznatky. Achát je zas pravým prostředníkem mezi člověkem a přírodou. Temný onyx naopak přináší vytrvalost, která roztěkaného Blížence směřuje k dotažení věci do konce.

 • Citrínová souprava ze zlata Elinor
  Citrínová souprava ze zlata Elinor
 • Náramek s barevnými drahokamy a diamanty Anil
  Náramek s barevnými drahokamy a diamanty Anil
 • Citrínové náušnice s diamanty Ciara
  Citrínové náušnice s diamanty Ciara
 • Stříbrné náušnice plné jantarů Noah
  Stříbrné náušnice plné jantarů Noah
 • Jiskřivé citríny ukryté ve zlatých náušnicích s topazy Arda
  Jiskřivé citríny ukryté ve zlatých náušnicích s topazy Arda

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky