Znamení blíženců (21. 5. – 20. 6.)

Inteligentní, energický a vtipný Blíženec nezávisle zkoumá problémy z různých úhlů. Po boku mu stojí kreativní citrín a vyrovnávající jantar.

Znamení blíženců

Silné stránky

Člověk narozený ve vzdušném znamení Blíženců se vždy dokáže podívat na situaci ze dvou různých úhlů a rovněž vyniká neuvěřitelným postřehem a uměním vhledu do jakékoliv situace. Neboť je velmi proměnlivý, fascinuje své okolí nezávislostí a nikomu nedovoluje omezovat ho v rozletu. Pro Blížence má velkou hodnotu svoboda a změna. Vzhledem k tomu, že dvojakému zrozenci vládne Merkur, patří mezi velice inteligentní lidi a skvělé řečníky. Jeho břitký intelekt ho neustále žene za poznáním a jeho mysl nikdy nespí. Pro Blížence je rovněž velice typický specifický a vzácný smysl pro humor. Jako proměnlivé znamení láká ke zkoušení různých věcí a probouzení nadšení ze života a lásky k němu.

 • energičnost
 • inteligence
 • nápaditost
 • vtipnost
 • adaptabilnost

Slabé stránky

Blížencova dvojakost a schopnost nahlížení na věci z různých perspektiv vede až k přílišnému zesložitění problému a úniku jeho podstaty. Člověk v tomto znamení zvládne být tak inkonzistentní, že působí až nepředvídatelně. Vzhledem k vlastní dualitě tíhne k povrchnosti. Rád otálí, a proto se může zdát, že se nezvládá rozhodnout. Neustále směřuje od jednoho dobrodružství k druhému a velmi rychle se znudí. O mnoha věcech toho hodně ví, ale málokdy pronikne pod povrch, protože nemá trpělivost se do něčeho opravdu ponořit. Neboť touží vědět od všeho něco, klade si na bedra více, než zvládne. Nemožnost stihnout vše, co zamýšlí, v něm vyvolává úzkost.

 • nedůslednost
 • povrchnost
 • mazanost
 • neklid
 • nerozhodnost

Hlavní drahokamy

Citrín

Citrín zvyšuje Blížencovu schopnost vyzařovat světlo a zvyšuje jeho sebeúctu a vnitřní sílu. Pomáhá mu vyjasnit se a zpracovat citové problémy a poučit se ze životních zkušeností. Podněcuje kreativní myšlení, představivost a tvořivost, proto mu umožňuje realizovat jeho nápady. Žlutý drahokam dokáže pomoci Blíženci včlenit intelektuální a intuitivní poznatky do všedního života a dosáhnout tak větší spokojenosti a naplnění.

Hřejivý kámen rozpolcenému Blíženci ukazuje směr a vede ho k emoční rovnováze. Poskytuje mu nadhled a vyvoláváním pozitivní nálady po jeho boku bojuje s úzkostí. V rozkolísaném znamení vyvolává rozhodnost a brzdí ho ve snaze nahlédnout na problém z tisíce úhlů. Citrín vlévá Blíženci do žil životní energii a chuť do všech aktivit.

Jantar

Jantar daruje Blíženci slunné teplo a pohodu, aby se mohl uvolnit a přistupoval k životu s klidnou důvěrou. Hřejivě zbarvený kámen dokáže nastolit rovnováhu v jeho rozhárané mysli a učí vzdušné znamení trpělivosti s okolím i jím samým. Mírní nervozitu a strach a pomáhá při uskutečňování jeho přání. Dokáže zapracovat na Blížencově váhavosti, neboť zlepšuje rozhodovací schopnosti. Zároveň zvyšuje důvěru a pomáhá nalézt přátele a životního partnera.

Zlatavý jantar zvládne vyrovnávat psychiku i emoce. Klidný a citově ustálený Blíženec pak získá možnost rozvinout své skryté talenty a kreativní myšlení. Uvědomí si, že se může inspirovat vším okolo.

Další drahokamy

Bledě modrý akvamarín představuje Blíženci cestu do vlastního nitra a odhaluje mu lásku a ryzost vlastní bytosti. Zelený smaragd posiluje paměť a zvyšuje vnímavost, kdežto světlejší olivín tiší vztek a nervozitu. Dvoubarevný ametrín vyniká vzácnou schopností: podporuje tvůrčí způsoby řešení, což je tím pravým ořechovým pro nerozhodného Blížence. Tyrkys a topaz rozvíjí kreativitu a nadání. Safír zlepšuje Blížencovu koncentraci, zatímco turmalín ho učí trpělivosti a koncentraci. Alexandrit je světlem při hledání vnitřní rovnováhy, perly zas uklidňují a chrání před negativní energií. Unikátní tygří oko podněcuje Blížencovu duševní flexibilitu a odhaluje mu hranice čistě intelektuálního chápání. Bílo-modrý chalcedon nabízí schopnost naslouchat vnitřnímu hlasu a srozumitelně předávat vlastní poznatky. Achát je zas pravým prostředníkem mezi člověkem a přírodou. Temný onyx naopak přináší vytrvalost, která roztěkaného Blížence směřuje k dotažení věci do konce.

 • Datum

  21. 5. – 20. 6.

 • Živel

  Vzduch

 • Planeta

  Merkur

 • Drahokamy

  Citrín a jantar

 • Barva

  Žlutá, světle zelená