Znamení Střelce (23. 11. – 21. 12.)

23. 11. – 21. 12.

Střelec filozof se zarputilostí sobě vlastní hledá pravdu. Jeho srdce otevírá lásce vždy unikátní topaz, kdežto olivín podporuje jeho duchovní růst.

Základní informace

 • Datum23. 11. – 21. 12.
 • Živel Oheň
 • Planeta Jupiter
 • Barva Fialová, šeříková, tmavě růžová
 • Drahokamytopaz, olivín

Silné stránky

Střelec se jako neúnavný hledač pravdy noří hluboko do vod filozofie a náboženských teorií. V srdci mu dlí dobrodruh, který se neostýchá urazit stovky mil, aby nalezl odpověď. Ve své duchovnosti a optimismu má tendenci dívat se na životní zkušenosti pozitivně a s nadhledem a nepodléhá tak vnějším tlakům a potížím. Nezávislý a přátelský zrozenec ohnivého znamení vyhledává změny. V partnerském vztahu se nevyznačuje majetnictvím ani žárlivostí. Vnitřní hořící oheň ho pohání k ustavičné aktivitě a činorodosti, proto často sklízí úspěchy na poli atletiky. Veselý střelec se nenechá udolat tvrdou prací ani problémy a neztrácí svůj pohodový postoj. Bez výmluv navíc vždy pomůže příteli v nouzi.

Šperky pro znamení Střelce

Objevit

Šperky pro znamení Střelce

Slabé stránky

Vše dobré se v přílišné míře může obrátit ve zlé i ve Střelcově povaze. Z filozofa se vyklube fanatik, z cílevědomého člověka arogantní egocentrik, jenž si názorů ostatních zrovna dvakrát necení. Nepřeberné množství optimismu ho činí imunním vůči kritice. Ač se mýlí, odmítá svoji chybu připustit a chová se hrubě. V přátelství Střelec občas zachází až za rozumné hranice a své blízké obtěžuje nevyžádanými radami a pomocí. Emočně na ničem nelpí, proto působí až chladně a bezcitně. Ohnivé znamení se do všeho nadšeně a obvykle bez přemýšlení hrne, ale postupně ze zřetele ztrácí cíl. Extrémní nepružnost Střelce mění v přehnaně kritickou osobu, která jedná impulzivně a nevyrovnaně.

 • Zlatý přívěsek se znamením a olivínem Střelec
  Zlatý přívěsek se znamením a olivínem Střelec
 • Náušnice se znamením zvěrokruhu Sagittarius
  Náušnice se znamením zvěrokruhu Sagittarius
 • Stříbrný náhrdelník s olivínem Jonie
  Stříbrný náhrdelník s olivínem Jonie
 • Zlaté visací náušnice s modrými topazy Elaine
  Zlaté visací náušnice s modrými topazy Elaine
 • Zásnubní prsten se švýcarským topazem Iravan
  Zásnubní prsten se švýcarským topazem Iravan
 • Stříbrné náušnice s olivíny Felixa
  Stříbrné náušnice s olivíny Felixa

Hlavní drahokamy

Topaz

Energie topazu v různých odstínech duhy posiluje Střelcovu schopnost přitahovat bohatství a štěstí a vylepšuje jeho už tak neskutečně pozitivní a optimistickou náladu. Drahokam totiž úspěšně odvrací nebezpečí negativních vlivů na mysl i tělo.

Topaz je ve své podstatě ochranný kámen, který umí zmírnit strach, vztek i depresi a dodat tak ohnivému znamení vytoužený klid a harmonii. Otevírá Střelcovo chladné srdce a vpouští do něj lásku se všemi jejími úskalími, zároveň ho však chrání omezeností a sobectvím. Drahokam zvyšuje charizma a posiluje víru ve Střelcovy schopnosti. Podporuje ho při snaze zbavit se rigidních vzorců chování a ochotně nahlédnout na záležitost i z jiného úhlu pohledu. Nadšené, avšak roztěkané znamení koncentruje a motivuje ho, aby vytrvalo v cestě za svým cílem. Nošení topazu přináší i tak vzácnou schopnost odpuštění.

Zajímavosti o topazu
Obrovské krystaly

Topaz dorůstá do jedněch z největších krystalů na světě. Ty nejmonumentálnější lze vážit na kilogramy, ne karáty.

Kluzkost

Broušený topaz lze vyleštit do takové hladkosti, že až na dotek klouže.

Pleochroismus

Topaz patří k pleochroickým nerostům, proto při pohledu z různých úhlů dokáže úžasně měnit svoje barvy.

Olivín

Olivín Střelci zvyšuje sebedůvěru, pomáhá mu prosadit se a motivuje jej k dalšímu pokroku. Podněcuje v něm odpovědnost a zmírňuje jeho aroganci a impulzivnost. Jako kámen růstu kladně ovlivňuje sebevědomí a štěstí ohnivého znamení. Posílení sebeúcty vede k uvolnění a odstranění pocitů viny či hněvu, které by si Střelec mohl hýčkat z dob dávno minulých. Celkově usnadňuje jeho emocionální uzdravení a nabízí mu víru ve šťastné partnerství.

Zelený až žlutozelený drahokam může Střelec používat při hledání odpovědí na komplikované filozofické otázky o smyslu života, které si klade. Olivín totiž podporuje duševní práci a směřuje k nalezení ultimátní pravdy. Celkově bystří mysl a vede ji k novým úrovním poznání. Pomáhá Střelci dosáhnout jeho plného potenciálu, neboť mu usnadňuje pochopit, že neukočírovaný temperament a zatvrzelost nepředstavují racionální cestu k cíli.

Zajímavosti o olivínu
Více názvů

Drahokam získal název na základě své barvy spojením slov oliva (angl. olive) a zelený (angl. green). V dějinách ho však najdeme i pod jinými jmény, ať už je to starořímské topazos nebo starořecké topazion podle ostrova, kde ho těžili, nebo peridot – jméno, které zavedli francouzští klenotníci.

Naleziště v Čechách

Olivín se těží i v Čechách, a to v oblasti Kozákova, kde se nachází v podobě olivínových koulí, které se na povrch dostaly spolu s čedičovým magmatem.

Dar přírody

Olivín byl vždy považován za dar Matky přírody. Praví se, že Napoleon nechal vyrobit šperk z olivínu pro svoji Josefínu jako symbol nehynoucí lásky.

Další drahokamy

K prohloubení víry ve smysl života vede ametyst, který zároveň tiší egocentrismus a učí pokoře. Nestálý opál otevírá srdce ohnivého znamení a ukazuje mu, jak zdokonalit sebe sama. Safír ho zas provází na jeho pouti za poznáním nejvyšší pravdy a odvádí ho od povrchnosti každodennosti. Čistě modrý tanzanit přináší Střelci do života velkorysost a umožňuje mu lépe si uvědomovat okolí. Quartz už tak akčnímu znamení dodá další energii na uskutečnění jeho plánů. Chalcedon daruje Střelci klid tolik potřebný k čerpání dalších poznatků. Zlatavý jantar podporuje už tak neúnavný optimismus a vyrovnává emoce. Turmalín a heliotrop učí nepokojné znamení trpělivosti a toleranci. Tyrkys podporuje koncentraci a pomáhá tak Střelci dotahovat úkoly do konce. Na cestách by mu neměl chybět malachit, jenž ho ochrání před nepřízní osudu. Labradorit vedle síly a vytrvalosti funguje i jako nositel logického myšlení. Modravý lapis lazuli vrací rovnováhu a rozvíjí schopnost jasného a srozumitelného vyjadřování. Jaspis dodává moudrost a harmonii, neboť tiší podrážděnost. Sodalit pomáhá Střelci soustředit se a vyjadřovat myšlenky a nápady nezávisle na mínění druhých.

 • Fialový cluster prsten s ametystem a drahokamy Roche
  Fialový cluster prsten s ametystem a drahokamy Roche
 • Růžový safír ve zlatém přívěsku Icy
  Růžový safír ve zlatém přívěsku Icy
 • Zásnubní prsten s tanzanitem a marquise lab-grown diamanty Halym
  Zásnubní prsten s tanzanitem a marquise lab-grown diamanty Halym
 • Stříbrné náušnice s chalcedony Nellie
  Stříbrné náušnice s chalcedony Nellie
 • Turmalínový přívěsek s diamanty Kieran
  Turmalínový přívěsek s diamanty Kieran

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky