Znamení vodnáře (21. 1. – 19. 2.)

Vodnář intelektuál a filantrop se obklopuje přáteli a touží po poznání. Akvamarín harmonizuje jeho já a granát mu přináší lásku a úspěch.

Znamení vodnář

Silné stránky

V silně talentovaném Vodnáři se skrývá intelektuál, filozof i filantrop. Může tak vykonávat jakoukoliv práci, kterou si usmyslí. Pomocí vlastní chytrosti a kreativity dokáže zázraky. V úvahách nezná hranic a přemýšlí logicky a často až vědecky. K významným prvkům charakteru vzdušného znamení se řadí vizionářství, humánnost a intelekt. Vodnář zbožňuje vědu a techniku a v koutku duše si přeje spasit svět. Protože je upřímný, přátelský a soustředí se na konání dobra, bývá obklopen skupinou kamarádů a jako součást skupiny organizuje zábavné aktivity. Znamení skvěle rovněž komunikuje, rychle myslí a má neobvyklou schopnost vyzdvihnout opravdu důležité věci. Trpí přirozenou zvídavostí a touhou po poznání.

 • vtip
 • inteligence
 • inovace
 • spontánnost
 • čestnost

Slabé stránky

Vodnáři nechybí citlivost a zranitelnost. Ač bývá obklopen mnoha známými, nedostává se mu opravdu hlubokého přátelství, a proto se často cítí osamělý a opuštěný. Ostatní ho považují za naštvaného nebo otráveného a své okolí svou rezervovaností obvykle dráždí. Neboť má hlavu neustále plnou myšlenek na zlepšení společnosti, ztrácí schopnost soustředit se. Jeho nepředvídatelnost vede až k excentrismu a vzniku řady paradoxů. Když věří, že věci opravdu rozumí, udělá cokoliv, aby svůj názor prosadil. Pokud někdo nezapadá do jeho pohledu na svět, umí se projevit opravdu temperamentně. Ocitne-li se vzdušné znamení v situaci, kterou chápe jako ohrožení, bývá velice sarkastické.

 • tvrdošíjnost
 • sarkasmus
 • odměřenost
 • rebelství
 • bez emocí

Hlavní drahokamy

Akvamarín

Blankytně modrý akvamarín silně asociuje moře a harmonizuje Vodnářův vztah k jádru vlastní bytosti. Činí jeho ducha i duši čistou a jasnou. Podaří-li se mu najít přístup k intuitivnímu vědění, lásce a pravdě, jež se skrývají hluboko v jeho osobnosti, poskytuje mu pocit nekonečna a svobody. S pomocí akvamarínu nachází vzdušné znamení spojení se svým vyšším „já“, aby pak mohlo přijímat jeho moudrost a lásku. Drahokam také zlepšuje jeho možnosti vyjádřit otevřeně a svobodně nabyté poznatky a předat je dál.

Vodnář má tendenci nechat se svým projektem pohltit natolik, že snadno získá pověst šíleného vědce. Ochranná síla akvamarínu mu pomáhá udržet se mimo nebezpečí, když se potuluje v myšlenkách a ztrácí sepětí se zemí. Kámen rovněž dodává energii vizionářské stránce znamení a tiší jeho frustraci, když musí Vodnář léta čekat, než jeho nápady dojdou pochopení anebo ocenění.


Granát

S Vodnářem se spojuje i granát, který příroda produkuje v různých barvách a odstínech. U vzdušného znamení však na odrůdě kamene nezáleží, všechny mu totiž přinášejí lásku, soucit, pravdu a čistotu. Stojí při něm, když zkouší uspět v podnikání, a pomáhá mu popularizovat a prosazovat jeho nápady, neboť velice příznivě ovlivňuje navazování nových kontaktů a budování přátelských i společenských vazeb.

Vzhledem k činorodosti a neustálému zapojování mozku Vodnář rád využije povzbuzujících účinků granátu. Drahokam tlumí vyčerpání a nabíjí energií. Udržuje tak organismus v rovnováze a dodává potřebný klid. Jako pomocník kámen vyniká i v krizových situacích, kdy usnadňuje objev uspokojivého řešení pro všechny strany, rovněž dodává optimismus a víru v úspěšné výsledky práce. Jednoduše pak kladně ovlivní i vývoj událostí.

Další drahokamy

Tyrkys Vodnáři propůjčuje inspiraci a zároveň klid a sílu, aby mohl uskutečnit své úkoly sloužící prospěchu lidstva. Opál prohlubuje jeho radost z proměnlivé pestrosti života, z nových podnětů a zkušeností. Topaz nejlépe ve své modré odrůdě mu zas umožňuje vzdát se příliš těsných struktur v pocitech a myšlení a otevřít se duchovnímu poznání. Safír vzdušné znamení učí rozpoznat, které z jeho nápadů stojí za realizaci, v čem spočívá smysl jeho života a kudy se vydat. Zlatý jantar pomáhá osamělému Vodnáři přitáhnout přátele a zvyšuje jeho důvěru v ně. Ametyst zbystřuje jeho intelekt a zároveň je kamenem pravé ryzí lásky. Lapis lazuli podporuje jeho tvořivost a upevňuje jeho vztahy. Proměnlivý alexandrit zvyšuje Vodnářovu schopnost prožívat radostné chvíle. Labradorit zas uklidňuje roztěkanou mysl a proniká ke kořenům myšlení. Negativitu a kritičnost dokáže zmírnit tanzanit. Podobné účinky má i jaspis, který navíc dodává oporu ve stresu. Mír a harmonii v duši vzdušného znamení nastoluje i ocelově šedý hematit. Vodnářovu přemýšlivost a komunikativnost podporují i různé odrůdy berylu: mimo jiné smaragd, morganit, heliodor či bixbit.

 • Datum

  21. 1. – 19. 2.

 • Živel

  Vzduch

 • Planeta

  Uran

 • Drahokamy

  Akvamarín a granát

 • Barva

  Modrá, modrozelená