Znamení vodnáře (21. 1. – 19. 2.)

21. 1. – 19. 2.

Vodnář intelektuál a filantrop se obklopuje přáteli a touží po poznání. Akvamarín harmonizuje jeho já a granát mu přináší lásku a úspěch.

Základní informace

 • Datum21. 1. – 19. 2.
 • Živel Vzduch
 • Planeta Uran
 • Barva Modrá, modrozelená
 • Drahokamyakvamarín, granát

Silné stránky

V silně talentovaném Vodnáři se skrývá intelektuál, filozof i filantrop. Může tak vykonávat jakoukoliv práci, kterou si usmyslí. Pomocí vlastní chytrosti a kreativity dokáže zázraky. V úvahách nezná hranic a přemýšlí logicky a často až vědecky. K významným prvkům charakteru vzdušného znamení se řadí vizionářství, humánnost a intelekt. Vodnář zbožňuje vědu a techniku a v koutku duše si přeje spasit svět. Protože je upřímný, přátelský a soustředí se na konání dobra, bývá obklopen skupinou kamarádů a jako součást skupiny organizuje zábavné aktivity. Znamení skvěle rovněž komunikuje, rychle myslí a má neobvyklou schopnost vyzdvihnout opravdu důležité věci. Trpí přirozenou zvídavostí a touhou po poznání.

Slabé stránky

Vodnáři nechybí citlivost a zranitelnost. Ač bývá obklopen mnoha známými, nedostává se mu opravdu hlubokého přátelství, a proto se často cítí osamělý a opuštěný. Ostatní ho považují za naštvaného nebo otráveného a své okolí svou rezervovaností obvykle dráždí. Neboť má hlavu neustále plnou myšlenek na zlepšení společnosti, ztrácí schopnost soustředit se. Jeho nepředvídatelnost vede až k excentrismu a vzniku řady paradoxů. Když věří, že věci opravdu rozumí, udělá cokoliv, aby svůj názor prosadil. Pokud někdo nezapadá do jeho pohledu na svět, umí se projevit opravdu temperamentně. Ocitne-li se vzdušné znamení v situaci, kterou chápe jako ohrožení, bývá velice sarkastické.

 • Stříbrný náhrdelník s granátem Jonie
  Stříbrný náhrdelník s granátem Jonie
 • Přívěsek matka a dítě s granátem a diamantem Zicky
  Přívěsek matka a dítě s granátem a diamantem Zicky
 • Stříbrné akvamarínové náušnice s lab-grown diamanty Dion
  Stříbrné akvamarínové náušnice s lab-grown diamanty Dion
 • Akvamarínové srdce ukryté ve zlatém přívěsku s diamanty Meghan
  Akvamarínové srdce ukryté ve zlatém přívěsku s diamanty Meghan
 • Stříbrný křížek s granáty Nafosa
  Stříbrný křížek s granáty Nafosa

Hlavní drahokamy

Akvamarín

Blankytně modrý akvamarín silně asociuje moře a harmonizuje Vodnářův vztah k jádru vlastní bytosti. Činí jeho ducha i duši čistou a jasnou. Podaří-li se mu najít přístup k intuitivnímu vědění, lásce a pravdě, jež se skrývají hluboko v jeho osobnosti, poskytuje mu pocit nekonečna a svobody. S pomocí akvamarínu nachází vzdušné znamení spojení se svým vyšším „já“, aby pak mohlo přijímat jeho moudrost a lásku. Drahokam také zlepšuje jeho možnosti vyjádřit otevřeně a svobodně nabyté poznatky a předat je dál.

Vodnář má tendenci nechat se svým projektem pohltit natolik, že snadno získá pověst šíleného vědce. Ochranná síla akvamarínu mu pomáhá udržet se mimo nebezpečí, když se potuluje v myšlenkách a ztrácí sepětí se zemí. Kámen rovněž dodává energii vizionářské stránce znamení a tiší jeho frustraci, když musí Vodnář léta čekat, než jeho nápady dojdou pochopení anebo ocenění.

Proč milujeme akvamarín?
Nádherné krystaly

Akvamaríny se utvářejí ve fromě pravidelných šestibokých krystalů, které mohou dosahovat délky až 30 cm.

Transparentnost

Broušené akvamaríny jsou díky své čistotě často dokonale průhledné a mají nenapodobitelný lesk a třpyt.

Dichroismus

Díky své fyzikální schopnosti rozkládat světelné paprsky může mít akvamarín různé odstíny barev, od čiré až po tmavě modrou, v závislosti na sklonu drahokamu.

Granát

S Vodnářem se spojuje i granát, který příroda produkuje v různých barvách a odstínech. U vzdušného znamení však na odrůdě kamene nezáleží, všechny mu totiž přinášejí lásku, soucit, pravdu a čistotu. Stojí při něm, když zkouší uspět v podnikání, a pomáhá mu popularizovat a prosazovat jeho nápady, neboť velice příznivě ovlivňuje navazování nových kontaktů a budování přátelských i společenských vazeb.

Vzhledem k činorodosti a neustálému zapojování mozku Vodnář rád využije povzbuzujících účinků granátu. Drahokam tlumí vyčerpání a nabíjí energií. Udržuje tak organismus v rovnováze a dodává potřebný klid. Jako pomocník kámen vyniká i v krizových situacích, kdy usnadňuje objev uspokojivého řešení pro všechny strany, rovněž dodává optimismus a víru v úspěšné výsledky práce. Jednoduše pak kladně ovlivní i vývoj událostí.

Proč milujeme granát?
Výzva pro gemology

Každý nově nalezený druh granátu a jeho správné zařazení mezi 6 základních druhů minerálů je i pro zkušené gemology skutečná výzva.

Přesličkové inkluze

Inkluze v podobě drobných kusů přesliček jsou jednou z mála forem inkluzí, které zvyšují hodnotu drahokamů.

Český drahokam

Česko se v minulosti proslavilo jako naleziště těch nejkrásnějších granátů na světě a ještě dodnes je možné tu tento drahokam najít.

Další drahokamy

Tyrkys Vodnáři propůjčuje inspiraci a zároveň klid a sílu, aby mohl uskutečnit své úkoly sloužící prospěchu lidstva. Opál prohlubuje jeho radost z proměnlivé pestrosti života, z nových podnětů a zkušeností. Topaz nejlépe ve své modré odrůdě mu zas umožňuje vzdát se příliš těsných struktur v pocitech a myšlení a otevřít se duchovnímu poznání. Safír vzdušné znamení učí rozpoznat, které z jeho nápadů stojí za realizaci, v čem spočívá smysl jeho života a kudy se vydat. Zlatý jantar pomáhá osamělému Vodnáři přitáhnout přátele a zvyšuje jeho důvěru v ně. Ametyst zbystřuje jeho intelekt a zároveň je kamenem pravé ryzí lásky. Lapis lazuli podporuje jeho tvořivost a upevňuje jeho vztahy. Proměnlivý alexandrit zvyšuje Vodnářovu schopnost prožívat radostné chvíle. Labradorit zas uklidňuje roztěkanou mysl a proniká ke kořenům myšlení. Negativitu a kritičnost dokáže zmírnit tanzanit. Podobné účinky má i jaspis, který navíc dodává oporu ve stresu. Mír a harmonii v duši vzdušného znamení nastoluje i ocelově šedý hematit. Vodnářovu přemýšlivost a komunikativnost podporují i různé odrůdy berylu: mimo jiné smaragd, morganit, heliodor či bixbit.

 • Zlatý náhrdelník se jménem a drahokamem Harlow
  Zlatý náhrdelník se jménem a drahokamem Harlow
 • Andělské křídlo ve stříbrném přívěsku s akvamarínem Xylia
  Andělské křídlo ve stříbrném přívěsku s akvamarínem Xylia
 • Zlatý náhrdelník s granátem a diamanty Deandra
  Zlatý náhrdelník s granátem a diamanty Deandra
 • Bezel náušnice s akvamaríny Wetty
  Bezel náušnice s akvamaríny Wetty
 • Zlatý prsten s gravírem a drahokamem dle vaší volby Bellamy
  Zlatý prsten s gravírem a drahokamem dle vaší volby Bellamy

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky