Vrstvení náhrdelníků

V hlavním článku zabývajícím se vrstvením šperků jsme vám představili obecné tipy na to, jak kombinovat jednotlivé druhy šperků. V tomto článku se ještě podrobněji podíváme na náhrdelníky a na to, jak s nimi správně pracovat, tedy v našem případě si povíme rady a doporučení o tom, jak je efektivně vrstvit.

O tom, že mnohdy platí známé “méně je více” jsme se již několikrát zmínili. Spousta žen se dnes už nebojí sáhnout po odvážných, robustních náhrdelnících nejrůznějších geometrických tvarů, i různých barev. Není pochyb o tom, že takové šperky mohou být skvělým doplňkem, pokud jsou zvoleny k tomu vhodnému oblečení. Doporučením z naší strany ovšem je, abyste nezanevřela ani na své oblíbené jemnější řetízky. Na mysli však samozřejmě mějte, že je nutné náhrdelníky vrstvit vhodným způsobem, protože pouze tak dosáhnete toho, že celek bude působit mnohem lépe než jeho jednotlivé části samy o sobě.

Vrstvěte v úrovních!

První a zároveň také to nejpodstatnější je vrstvení různých délek náhrdelníků. Délka je jedním z faktorů, který často hraje roli při samotném výběru šperku. Neostýchejte se tedy sáhnout po jednom kratším, třeba jemnějším řetízku, a k němu naopak po náhrdelníku delším a silnějším. Nebojte se si s výsledným efektem trošku pohrát a zkusit i několika variant. Právě tímto způsobem pravděpodobně zjistíte, že ten extra dlouhý náhrdelník, který jste si myslela, že je kvůli délce nevyužitelný, se vám hodí do kombinace se všemi ostatními kousky ve šperkovnici.

Kouzlete s přívěsky!

Tady se na chvilku určitě zastavte, protože věříme, že v rámci tohoto odstavce naleznete ve vrstvení trochu zalíbení. Ptáte-li se proč, odpověď je jednoduchá. S přívěsky, které doma máte, si můžete parádně vyhrát! Zapojte tedy svou kreativitu, protože záleží jen a jen na vás. Můžete se zaměřit pouze na specifický symbol – například přívěsky ve tvaru květin – kdy každý z nich bude zdobit náhrdelník jiné délky. Fantazii se meze nekladou.

Nebojte se barev

Patříte mezi milovnice barevných drahých kamenů a různých drahých kovů? Zde si tedy přijdete na své. V rámci vrstvení se totiž nemusíte soustředit pouze na jednoduché a nevýrazné řetízky stejného materiálu, které jsou jemné a decentní, ba naopak, sáhněte po zlatu v bílém, žlutém nebo růžovém provedení, přidat můžete i stříbro nebo platinu a výsledný efekt oživte třeba drahými kameny. Opět je jenom na vás, zda se rozhodnete zůstat věrné pouze jedné barevné rodině, nebo naopak na své šíji vykouzlíte pomocí kombinace různých barev kamenů originální a neocenitelné umělecké dílo, které vám budou všichni kolemjdoucí závidět. Co zkusit zkombinovat třeba červený oheň rubínového přívěsku s medovými tóny citrínového náhrdelníku?

Nezapomínejte zvážit oblečení

Pokud mluvíme o vrstvení náhrdelníků, ano, logicky nás bude zajímat především oblečení od pasu nahoru. Pokud si zrovna oblékáte blůzu s hlubokým výstřihem, vězte, že ta poskytne dokonalé zarámování pro vámi vrstvené náhrdelníky. A pokud volíte naopak halenku s klasickým výstřihem, nevěšte hlavu, vrstvené šperky z ní udělají výjimečný a do očí bijící módní kousek.

Bavte se!

Ke zmíněným výrazným náhrdelníkům nám zbývá už jen doporučit, abyste při jejich volbě byli opatrní. Kombinování se nebojte, ale všeho s mírou, však to znáte.

Pokud vás některé ze zmíněných doporučení zaskočilo, nebo si s ním nevíte rady, zapomeňte na něj. Snažte se být jednoduše kreativní, nápadití, nebojte se zkoušet různé kombinace a snažte se vystihnout sami sebe, vaši osobnost, náladu. Vrstvení jako takové se nedá univerzálně popsat v jednotlivých krocích. Důležité je, aby vás vrstvení bavilo! Takže se nebojte si s ním vyhrát.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky