Vrstvení prstenů

V hlavním článku zabývajícím se vrstvením šperků jsme vám představili obecné tipy na to, jak kombinovat jednotlivé druhy šperků. Nyní se budeme zaobírat vrstvením prstýnků!

Vrstvení prstenů je v rámci probíraných témat tím nejnovějším, tedy tento postup se dá označit za stále ještě horký trend. Jedná se jednoznačně o skvělý a originální způsob, jak oživit jeden prsten, který na ruce může působit osamoceně a jakoby bez života, jak okolí ukázat svůj vkus pro módu, a zároveň je to ideální možnost, jak se pobavit během vymýšlení jednotlivých variant a možností, které se nám v rámci kombinování prstenů naskýtají. V tomto článku se procesu vrstvení prstenů podíváme na zoubek, nebo bychom měli říci spíše na kroužek?

Zapomeňte na předsudky

Pravděpodobně už jste někdy slyšeli, že zlato a stříbro nejdou dohromady. Na tuto větu ale jednou provždy zapomeňte! Nebojte se dát dohromady zlato se stříbrem nebo platinou. Tímto dosáhnete skvělého vizuálního efektu, který bude připoutávat pohledy okolí.

Vrstvěte různé barvy a styly!

Stejně jako v rámci použitých materiálů, i u jednotlivých barev platí, že není potřeba držet svoji fantazii zkrátka – naopak, popusťte jí uzdu. Je ryze na vás, zda se vrhnete do vrstvení pouze jedné barevné rodiny kamenů, nebo naopak zkombinujete kontrastní barvy, které dodají výsledku ten správný šmrnc.

Použijte své oblíbené kousky

Každá z nás má ve své šperkovnici pár kousků, které by označila za ty „oblíbené“. Tak po nich sáhněte, dáte jim možnost vyniknout v jiném světle. Ať už se jedná o starožitný prsten po babičce nebo zásnubní či svatební prsten, díky vrstvení jim vdechnete opět kousek života.

Manikúra jako třešnička na dortu

Náš poslední tip, co se vrstvení prstenů týče, se zaměřuje na nehty. Ne všichni si to uvědomujeme, ale nehty jsou naší vizitkou. Jsou vidět de facto pořád – při podávání ruky, uchycení madla v autobuse nebo v tramvaji, stejně jako během pro nás tak typické gestikulace během komunikace s ostatními. Proto je potřeba o upravenost svých nehtů dbát, navíc jejich vzhled či zdobení může posloužit a dokonale doplnit samotné vrstvení prstenů.

Uvažujte módně, ale také prakticky!

Samozřejmě prsteny budou především doplňkem, ale nezapomínejte také na praktičnost výsledku! Pokud pracujete například na počítači, ujistěte se, že navrstvené klenoty vám nepřekáží v pohybu. Pokud naopak pracujete manuálně, dbejte na bezpečnost a při vrstvení vybírejte spíše minimalistické prsteny.

Nesmíme opomenout, že neexistuje špatný, ani správný způsob vrstvení, protože smyslem tohoto všeho je, aby vás celý proces bavil, a finální výsledek aby se líbil vám samotné. Nebojte se tedy experimentovat, kombinovat, a díky tomu také objevovat nejen krásy jednotlivých šperků, které doma máte, ale věřte, že můžete objevit také kousek vaší osobnosti, sebe samotné, o kterém jste ani netušila.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky