Vrstvení a kombinování šperků

Pokud o někom řekneme, že má „styl“, nemyslíme tím pouze oblečení, boty nebo krásnou novou kabelku. Všichni totiž moc dobře víme, že i ten nejlepší outfit může na ženě vypadat obyčejně, nebo spíše řekněme průměrně, pokud jej doplní nevhodnými šperky. Zároveň také naopak, i výsledný efekt toho nejjednoduššího modelu můžeme pomocí zvolených šperků pozvednout na jinou úroveň. Podstata šperků v rámci našeho každodenního života je tedy nesporná. Zároveň nebude překvapením, že mnoho z nás je majitelkami spousty šperků a dychtivě očekává moment, kdy si bude moci ke zvolenému oblečení vzít ten nový stříbrný náhrdelník s opálem nebo svůj oblíbený náramek osázený rubíny. Nečekejte na tyto ojedinělé momenty a raději se naučte své šperky kombinovat a vrstvit! V tomto článku se spolu totiž společně podíváme, jak na to.

Mixujte kovy!

Není pochyb, že v každé šperkovnici se objeví kousky ze stříbra, žlutého zlata, platiny a třeba ještě i červeného (růžového) zlata. Nebojte se je všechny spojit dohromady! Pokud jste již slyšely, že například stříbro se se zlatem nesnesou a neměly by se nosit pospolu - rychle takové nesmysly vypusťte z hlavy! Naopak pořádně prohlédněte i starší kousky a nebojte se je znovu provětrat. Můžete si navléci všechny náramky najednou nebo naopak zkombinovat jen některé. Nebojte se toho vyzkoušet více, protože o to dříve narazíte na takovou kombinaci, která vám bude vyhovovat se vším všudy. Zapomeňte na módní stereotypy a řiďte se hlavně tím, co se vám líbí!

Seznamte se s vrstvením, vaším věrným přítelem

Většinou se sice setkáváme s tím, že platí pořekadlo „méně je více“, avšak nutno zmínit, že z hlediska šperků tomu tak není vždy. Tedy, ne doslova. V rámci vrstvení je vhodné se zaměřit vždy pouze na jeden druh šperku, tedy například pouze na náhrdelníky, náramky, nebo naopak prsteny. Báječné ale je, že při vrstvení můžete využít nejen různé styly šperků, ale také jejich rozličné délky, a dokonce i tvary nebo velikost kamenů. V předešlém odstavci jsme se zabývali mixováním kovů a z toho i v tomto můžete perfektně profitovat. Jednoduše řečeno, čím více vrstev, které se nám s odlišnými šperky podaří vytvořit, tím zajímavějšího výsledku dosáhneme. O možnostech, které vám ale vrstvení jednotlivých šperků nabízí, se dočtete více v našich článcích, které se zaměřují každý na jiný druh šperků. Aneb je libo vrstvit náhrdelníky, náramky či prsteny…?

 • Eternity prsten ze zlata zdobený diamanty Chryssa
  Eternity prsten ze zlata zdobený diamanty Chryssa
 • Zlatý prsten minimal se srdíčkem Ottilie
  Zlatý prsten minimal se srdíčkem Ottilie
 • Zlatý minimalistický prsten s tanzanitem Emilien
  Zlatý minimalistický prsten s tanzanitem Emilien
 • Zlatý prsten s bílým baguette safírem Xenia
  Zlatý prsten s bílým baguette safírem Xenia
 • Eternity prsten s 1.75mm moissanity Driany
  Eternity prsten s 1.75mm moissanity Driany

Drahé kameny – objevte jejich kouzlo

Mnoho lidí si toho všimne samo, ale nemůžeme to nezmínit – nelze kombinovat levnou bižuterii s opravdovými drahými kameny. Bohužel to opravdu nevypadá dobře, a to za žádných okolností. Každopádně drahých kamenů se rozhodně nebojte, ba naopak! Dají se kombinovat jak se zlatem, tak i se stříbrem, a výborně doplní z hlediska barvy či stylu vámi vybraný outfit. Tudíž směle do nich!

Na oblečení záleží!

Nelze popřít, že každá z nás má v šatníku kousky, které šperky nepotřebují, ale také oblečení, které si o doplnění šperky vyloženě říká. Myslete tedy i na potřebu modelu, který jste si zvolily. Pokud si zrovna oblékáte top s výstřihem do V-čka či s odhalenými rameny, nebojte se jej doplnit například pomocí vrstvených náhrdelníků. Naopak pokud si v nynějších přituhujících měsících na sebe oblékáte rolák s krátkými rukávy, vsaďte raději na výraznější náramek či prsten.

Diamanty

Ne nadarmo se říká, že diamanty jsou nejlepším přítelem ženy. Toto tvrzení rozhodně nehodláme vyvracet, avšak v rámci vrstvení na ně zapomeňte. Diamanty jsou velmi elegantní a celkově experimenty s dalšími kousky z vaší šperkovnice nesnáší moc dobře. Pokud jste hrdou majitelkou zásnubního či snubního prstene s diamantem, samozřejmě to neznamená, že se svého kroužku musíte vzdát, to rozhodně ne. Ostatní šperky, které jsou osázeny diamanty, si však raději ponechte na vzácné příležitosti.

 • Stříbrný náhrdelník Infinity
  Stříbrný náhrdelník Infinity
 • Zlatý náhrdelník se stromem života Zlatten
  Zlatý náhrdelník se stromem života Zlatten
 • Jemný zlatý náhrdelník s diamantem Dayna
  Jemný zlatý náhrdelník s diamantem Dayna
 • Stříbrný fashion náhrdelník Feather
  Stříbrný fashion náhrdelník Feather
 • Přívěsek ve tvaru hvězdy s modrým diamantem Barnum
  Přívěsek ve tvaru hvězdy s modrým diamantem Barnum

A nakonec – buďte kreativní!

Máte-li doma například prsten, který je příliš velký nebo těžký na nošení, využijte jej jako přívěsek. Pokud disponujete naopak náhrdelníkem, který je delší, než byste si přála, zkuste jej nosit spíše jako náramek. Možností je vždy nepřeberné množství, nebojte se tedy být kreativní. Uvidíte, že výsledek bude stát za to!

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky