Vrstvení náramků

V hlavním článku zabývajícím se vrstvením šperků jsme vám představili obecné tipy na to, jak kombinovat jednotlivé druhy šperků. V tomto se zaměříme podrobněji na náramky. Rozhodně se nejedná o převratnou novinku, ba naopak, jejich vrstvení je populární již řadu let. Pamatujete si, jak jsme měli pletené náramky nejlépe od zápěstí až po loket? Tato móda byla v zápětí nahrazena korálkovými kousky, jejichž pestrost nám nedávala spát, a je tomu jen pár let, co jsme se bavili, tentokrát často už i s našimi ratolestmi, takovou moderní gumičkovou obdobou.

Nelze zpochybnit, že právě tato jednotlivá období bychom mohli považovat za jedny z vývojových etap vrstvení náramků. Historii však necháme času a v našem případě dnes budeme hovořit o vrstvení klasických náramků. V následujících odstavcích zmíníme hned několik tipů a rad. Neztrácejme tedy čas a pojďme na to.

V jednoduchosti je krása

Ano, není pochyb, že vzpomínky na doby pletených náramků, kdy jsme si jich na ruku navlékli hned několik, nabádají k tomu, že vrstvením i desítek náramků najednou nic nezkazíme. Ovšem my za sebe doporučujeme spokojit se i s vrstvením menšího počtu kousků. Pro začátek si zkuste vystačit například pouze se třemi nebo čtyřmi kousky, kdy si dáte o to více záležet, aby se vámi vybrané šperky k sobě hodily, tedy aby se vzájemně doplňovaly, ale zároveň také aby vynikala jejich unikátnost, jedinečnost.

Co se týče výběru těch správných kousků, fantazii se meze nekladou. Je na vás, zda se rozhodnete pro náramky, které spojuje určitý jednotící rys, a mění se například pouze jejich šířka či použitý materiál, nebo naopak sáhnete po absolutně odlišných kouscích z vaší šperkovnice, které samostatně působí nenápadně a fádně, avšak společně vytvoří dokonalý komplet.

Kombinujte materiály!

A je to opět tady, většinou se snažíte vyhnout vrstvení náramků z různých materiálů, že? Samozřejmě, nemusíte na sebe nahodit šperky všech materiálů, ale uvědomte si také, že pokud budete vrstvit pouze z jednoho kovu, tímto způsobem lehce dosáhnete spíše efektu nevýrazné hromady šperků než nevšedního a zajímavého spojení. Nebojte se tedy vrstvit bílé zlato se žlutým, kombinovat bižuterii s drahými kousky nebo oživte kovové řetězy pomocí koženého náramku.

Jako základ se skvěle hodí jeden silnější náramek, nebo naopak dva tři jednoduché slabé náramky. Následně už se stačí jen bavit a vymýšlet nejrůznější kombinace. Sáhněte například tady po náramku zdobeném korálky, nebo támhle po tom krasavci zdobeném opálem. Vrstvení je zábava, přistupujte k tomu tak!

Nesnažte se vyhrát na všech frontách

A co říci na závěr? Nesnažte se vyhrát na všech frontách. Ptáte-li se, co tím chtěl básník říci, odpověď je nasnadě - vrstvěte, ale všeho s rozumem! Pokud se tedy rozhodnete vrstvit náramky a zvýraznit tak své ladné zápěstí, které vesele odhaluje blůzka bez rukávů, zapomeňte na vrstvení náhrdelníků či prstenů. Zároveň pokud se rozhodnete využít vrstvení náramku na obou pažích, vězte, že známé “méně je více” platí v tomto případě dvojnásob.

Vrstvení je perfektním způsobem, díky kterému dokážete opětovně vdechnout život svým starým šperkům. A nyní nám už nezbývá nic jiného, než vám popřát dostatek fantazie, šťastnou ruku při výběru jednotlivých kousků a spoustu zábavy při samotném experimentování a vrstvení.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky