Znamení štíra (23. 10. – 22. 11.)

23. 10. – 22. 11.

Šlechetný Štír nezůstává mimo hlavní dění. Jeho charizma vytahuje na povrch opál, zatímco topaz pozitivně ovlivňuje jeho vztahy.

Základní informace

 • Datum23. 10. – 22. 11.
 • Živel Voda
 • Planeta Pluto
 • Barva Šarlatová, rudá
 • Drahokamyopál, topaz

Silné stránky

Charismatický a atraktivní Štír se iniciativně staví do pozice vůdce a nebojí se převzít odpovědnost za svá rozhodnutí a činy. Jako výborný řečník přitahuje pozornost svojí inteligencí a oblibu si získává i jako zábavný hostitel, který zpravidla bývá obklopen velkou skupinou přátel hřející se v jeho energii. Oddanost a vášeň z něj činí dokonalého partnera a opravdového důvěrného kamaráda. Umí být šlechetný a nezištný. Zároveň se nebojí jít asertivně a odhodlaně za svým a o věcech rozhodovat. V roli nepřekonatelného diplomata se vodní znamení řídí vlastní silnou intuicí, která ho málokdy zklame. Štírovi lze věřit: svěřené tajemství si s sebou s jistotou vezme do hrobu.

Slabé stránky

Na základě chování lze rozlišit tři základní typy Štíra: vedle šlechetné a nezištné osobnosti je třeba počítat i s jedovatým a pomstychtivým člověkem, který jde za svým cílem i přes mrtvoly. Zrozenec vodního znamení může působit jako chameleon – na jedné straně bude zákeřným protivníkem, na druhé nejlepším přítelem. Ohrožený Štír se mění v nepříjemného tajnůstkáře, který mazaně čeká na svoji příležitost, aby uškodil. Jeho vnitřní intrikán v něm probouzí sklony k žárlivosti a nečestnosti. Když cítí, že mu bylo ukřivděno nebo že je zahnán do kouta, brání se všemi dostupnými prostředky a nehledí na následky. Stejně jako voda bývá i Štír mělký a poháněný vlastními přehnanými ambicemi.

 • Stříbrný prsten s černým opálem Jimena
  Stříbrný prsten s černým opálem Jimena
 • Černé opálové slzy ve zlatých náušnicích Reata
  Černé opálové slzy ve zlatých náušnicích Reata
 • Stříbrný prsten s černým opálem Wyla
  Stříbrný prsten s černým opálem Wyla
 • Zlatý přívěsek se smaragdem a topazy Peeter
  Zlatý přívěsek se smaragdem a topazy Peeter
 • Stříbrný topazový eternity prsten se zirkony Ednah
  Stříbrný topazový eternity prsten se zirkony Ednah

Hlavní drahokamy

Opál

Pableskující a měňavý opál Štírovi ukazuje, že i v dokonalé prázdnotě existuje duchovní zárodek všeho živého. Zbavuje ho rovněž strachu uvolnit se, pomáhá mu ztlumit svoji neústupnost a tvrdohlavost, odevzdat se prázdnotě a následně se slunit ve světle nového života.

Energie mnohoznačného a nejednoznačného opálu odpovídá Štírově záhadné povaze. Zdánlivě skryté a proměnlivé barvy a odstíny tohoto drahokamu vytváří vševypovídající představu o fascinujících vlastnostech vodního znamení. Kámen odráží jeho mystickou sílu a jeho způsob života i přístup k vlastní existenci a řešení problémů. Opál omlazuje a posiluje, zároveň také vytahuje Štírovu krásu a charizma na povrch. Posiluje jeho vnitřní motivaci a zlepšuje přístup k jeho skrytému potenciálu.

Proč milujeme opál?
Jedinečnost

Opál tvoří řady kuliček oxidu křemičitého, jež vynikají fascinujícím množstvím barev a vzorů. Žádné dva opály nejsou nikdy úplně stejné.

Vznik

Při vzniku opálu naplní křemičitá hmota pukliny ve skále. Jak se voda odpařuje, ukládá se oxid křemičitý v podobě drobounkých kuliček.

Lom světla

Opálová pableskující hra světel je způsobena tím, jak se světlo láme přes drobné kuličky oxidu křemičitého, které jsou usazeny tak, že připomínají pingpongové míčky v krabičce.

Topaz

Topaz v odstínech modré, červené, růžové či zlaté vymaňuje Štíra z pochmurnosti a představuje mu nekonečné možnosti a cestu světla. Pomáhá mu pochopit nereálnost hmoty a porozumět věčnosti mysli. Elektrizující povaha kamene magnetizuje celou osobnost vodního znamení a zpřístupňuje mu obsáhlejší vědomí, vyšší houževnatost, stimulující prohlédnutí a jednoduchost koncentrace a tvůrčí schopnosti.

Různobarevný drahokam kladně ovlivňuje Štírovy vztahy. Stojí při něm, když se musí vypořádat s otázkami věrnosti a loajality, které tvoří základní ingredience přátelství i partnerství. Topaz vodnímu znamení pomáhá se na tyto oblasti soustředit a vede ho tak k plnohodnotnému životu plnému lásky a úspěchů. Kámen silně působí i v případě konfliktů, které urovnává a směřuje k harmonii.

Proč milujeme topaz?
Obrovské krystaly

Topaz dorůstá do jedněch z největších krystalů na světě. Ty nejmonumentálnější lze vážit na kilogramy, ne karáty.

Kluzkost

Broušený topaz lze vyleštit do takové hladkosti, že až na dotek klouže.

Pleochroismus

Topaz patří k pleochroickým nerostům, proto při pohledu z různých úhlů dokáže úžasně měnit svoje barvy.

Další drahokamy

Červenavý granát podporuje Štírovu schopnost pronikat pod povrch věcí a dosáhnout obsáhlých vědomostí. Fialkový ametyst zas prohlubuje jeho intuici a rozvoj nesobeckého uvažování a jednání. S achátem se zvyšuje Štírova šance objevit opravdové já a odolat všem svodům a pokušením. Malachit mu dává sílu přijmout vlastní neochvějně stinné stránky a otevřít mysl porozumění a lásce. Jaspis zesiluje Štírovu obětavost a dovoluje projevit se jeho soucitnosti. S hematitem přichází mírnost a klid, stejně tak odvaha vyrovnat se s nepřízní osudu. Rubín zaměřuje energii vodního znamení k uskutečnění jeho cílů. Černý onyx Štírovi zpřístupňuje jeho skryté schopnosti a různobarevný turmalín ho chrání před přílišnou emocionální fixací. Už tak vynikající vyjadřovací schopnosti ještě posiluje decentní akvamarín, kdežto jantar řečníka učí trpělivosti a umění rozhodnout se bez otálení. Magický heliotrop odbourává vztek a zahání zlo, které ve vodním znamení hrozí vzklíčit. Barevná proměnlivost alexandritu odráží Štírův někdy až chameleonský charakter.

 • Stříbrné náušnice s modrými opály Jula
  Stříbrné náušnice s modrými opály Jula
 • Zlaté opálové náušnice ve tvaru srdce Kaciah
  Zlaté opálové náušnice ve tvaru srdce Kaciah
 • Stříbrný prsten s opálem a zirkony Bailey
  Stříbrný prsten s opálem a zirkony Bailey
 • Stříbrné náušnice se švýcarskými topazy Miane
  Stříbrné náušnice se švýcarskými topazy Miane
 • Zelený opál ve stříbrném náhrdelníku Thirumal
  Zelený opál ve stříbrném náhrdelníku Thirumal

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky