Znamení štíra (23. 10. – 22. 11.)

Šlechetný Štír nezůstává mimo hlavní dění. Jeho charizma vytahuje na povrch opál, zatímco topaz pozitivně ovlivňuje jeho vztahy.

Znamení štír

Silné stránky

Charismatický a atraktivní Štír se iniciativně staví do pozice vůdce a nebojí se převzít odpovědnost za svá rozhodnutí a činy. Jako výborný řečník přitahuje pozornost svojí inteligencí a oblibu si získává i jako zábavný hostitel, který zpravidla bývá obklopen velkou skupinou přátel hřející se v jeho energii. Oddanost a vášeň z něj činí dokonalého partnera a opravdového důvěrného kamaráda. Umí být šlechetný a nezištný. Zároveň se nebojí jít asertivně a odhodlaně za svým a o věcech rozhodovat. V roli nepřekonatelného diplomata se vodní znamení řídí vlastní silnou intuicí, která ho málokdy zklame. Štírovi lze věřit: svěřené tajemství si s sebou s jistotou vezme do hrobu.

 • loajalita
 • vášeň
 • vynalézavost
 • pozornost
 • dynamičnost

Slabé stránky

Na základě chování lze rozlišit tři základní typy Štíra: vedle šlechetné a nezištné osobnosti je třeba počítat i s jedovatým a pomstychtivým člověkem, který jde za svým cílem i přes mrtvoly. Zrozenec vodního znamení může působit jako chameleon – na jedné straně bude zákeřným protivníkem, na druhé nejlepším přítelem. Ohrožený Štír se mění v nepříjemného tajnůstkáře, který mazaně čeká na svoji příležitost, aby uškodil. Jeho vnitřní intrikán v něm probouzí sklony k žárlivosti a nečestnosti. Když cítí, že mu bylo ukřivděno nebo že je zahnán do kouta, brání se všemi dostupnými prostředky a nehledí na následky. Stejně jako voda bývá i Štír mělký a poháněný vlastními přehnanými ambicemi.

 • žárlivost
 • manipulativnost
 • podezíravost
 • obsese
 • neústupnost

Hlavní drahokamy

Opál

Pableskující a měňavý opál Štírovi ukazuje, že i v dokonalé prázdnotě existuje duchovní zárodek všeho živého. Zbavuje ho rovněž strachu uvolnit se, pomáhá mu ztlumit svoji neústupnost a tvrdohlavost, odevzdat se prázdnotě a následně se slunit ve světle nového života.

Energie mnohoznačného a nejednoznačného opálu odpovídá Štírově záhadné povaze. Zdánlivě skryté a proměnlivé barvy a odstíny tohoto drahokamu vytváří vševypovídající představu o fascinujících vlastnostech vodního znamení. Kámen odráží jeho mystickou sílu a jeho způsob života i přístup k vlastní existenci a řešení problémů. Opál omlazuje a posiluje, zároveň také vytahuje Štírovu krásu a charizma na povrch. Posiluje jeho vnitřní motivaci a zlepšuje přístup k jeho skrytému potenciálu.


Topaz

Topaz v odstínech modré, červené, růžové či zlaté vymaňuje Štíra z pochmurnosti a představuje mu nekonečné možnosti a cestu světla. Pomáhá mu pochopit nereálnost hmoty a porozumět věčnosti mysli. Elektrizující povaha kamene magnetizuje celou osobnost vodního znamení a zpřístupňuje mu obsáhlejší vědomí, vyšší houževnatost, stimulující prohlédnutí a jednoduchost koncentrace a tvůrčí schopnosti.

Různobarevný drahokam kladně ovlivňuje Štírovy vztahy. Stojí při něm, když se musí vypořádat s otázkami věrnosti a loajality, které tvoří základní ingredience přátelství i partnerství. Topaz vodnímu znamení pomáhá se na tyto oblasti soustředit a vede ho tak k plnohodnotnému životu plnému lásky a úspěchů. Kámen silně působí i v případě konfliktů, které urovnává a směřuje k harmonii.

Další drahokamy

Červenavý granát podporuje Štírovu schopnost pronikat pod povrch věcí a dosáhnout obsáhlých vědomostí. Fialkový ametyst zas prohlubuje jeho intuici a rozvoj nesobeckého uvažování a jednání. S achátem se zvyšuje Štírova šance objevit opravdové já a odolat všem svodům a pokušením. Malachit mu dává sílu přijmout vlastní neochvějně stinné stránky a otevřít mysl porozumění a lásce. Jaspis zesiluje Štírovu obětavost a dovoluje projevit se jeho soucitnosti. S hematitem přichází mírnost a klid, stejně tak odvaha vyrovnat se s nepřízní osudu. Rubín zaměřuje energii vodního znamení k uskutečnění jeho cílů. Černý onyx Štírovi zpřístupňuje jeho skryté schopnosti a různobarevný turmalín ho chrání před přílišnou emocionální fixací. Už tak vynikající vyjadřovací schopnosti ještě posiluje decentní akvamarín, kdežto jantar řečníka učí trpělivosti a umění rozhodnout se bez otálení. Magický heliotrop odbourává vztek a zahání zlo, které ve vodním znamení hrozí vzklíčit. Barevná proměnlivost alexandritu odráží Štírův někdy až chameleonský charakter.

 • Datum

  23. 10. – 22. 11.

 • Živel

  Voda

 • Planeta

  Pluto

 • Drahokamy

  Opál a topaz

 • Barva

  Šarlatová, rudá