Znamení Ryb (20. 2. – 20. 3.)

20. 2. – 20. 3.

Laskavé a soucitné Ryby žijí na rozhraní reality a světa fantazie. Ametyst je vede k otevřenému vyjádření a akvamarín je poutá se zemí.

Základní informace

 • Datum20. 2. – 20. 3.
 • Živel Voda
 • Planeta Neptun
 • Barva Fialová, šeříková, purpurová
 • Drahokamyametyst, akvamarín

Silné stránky

Velice empatické Ryby upřednostňují především mezilidské vztahy a pocity ostatních pro ně hodně znamenají. Vodní znamení je neskutečně všestranné a nezávislé. Rybám nechybí intuice a umělecké cítění, a proto se často řadí mezi snílky s hlavou v oblacích, kteří mají opravdu bujnou fantazii. Snad i z těchto důvodů se dokáží prosadit v bohémském světě umělců a jejich schopnost tkát nit příběhu z nich činí výjimečné spisovatele. Ryby spoléhají na svůj vysoký intelekt, ale zůstávají otevřené i citově. Jako rodiče jsou přirozeně jemné, nápadité a laskavé. Zároveň soucítí s lidským utrpením. Jejich senzitivnost jim dává možnost nahlédnout na situaci ze všech hledisek a umí racionálně rozlišit dobré i špatné problémy.

Šperky pro znamení Ryb

Objevit

Šperky pro znamení Ryb

Slabé stránky

Ryby mohou být jak dravcem, tak kořistí. Ačkoliv znak jejich znamení tvoří dvojice ryb, bývají tito lidé osamělí a samotáři, kteří propadají melancholii. Je to právě jejich imaginace, co je zachraňuje před drsnou skutečností a odtrhává od reality – raději se schovávají do snů, než aby problémy řešili. Při snění pak ale Ryby nestíhají práci a jsou označovány za lenochy. A když je tato jejich vlastnost kritizována, ztrácejí trpělivost. Při nejmenší provokaci se stahují a utíkají pryč.Nerady čelí skutečnosti. Protože jsou nesmírně přizpůsobivé, nemají své vlastní pevné názory a zpravidla se nechají ovlivnit ideami silných osobností. Jejich nízká sebedůvěra vede k všelijakým obavám, co se jim zlého může přihodit.

 • Zlatý přívěsek se znamením a ametystem Ryby
  Zlatý přívěsek se znamením a ametystem Ryby
 • Náušnice se znamením zvěrokruhu Pisces
  Náušnice se znamením zvěrokruhu Pisces
 • Stříbrné cluster náušnice s ametysty a drahokamy Kerrie
  Stříbrné cluster náušnice s ametysty a drahokamy Kerrie
 • Prsten s oválným akvamarínem Emeli
  Prsten s oválným akvamarínem Emeli
 • Stříbrný náhrdelník s ametystem Jonie
  Stříbrný náhrdelník s ametystem Jonie
 • Stříbrné akvamarínové náušnice s lab-grown diamanty Sukie
  Stříbrné akvamarínové náušnice s lab-grown diamanty Sukie
 • Stříbrný přívěsek s ametystem a zirkony ve tvaru hvězdy Bohemia
  Stříbrný přívěsek s ametystem a zirkony ve tvaru hvězdy Bohemia
 • Minimalistické stříbrné náušnice s růžovými ametysty Andine
  Minimalistické stříbrné náušnice s růžovými ametysty Andine

Hlavní drahokamy

Ametyst

Ametyst daruje Rybám sebedůvěru, kterou tolik postrádají, a vede je k dokonalosti. Drahokam vyniká výjimečnými uklidňujícími účinky, a proto ulevuje od úzkosti a stresu, které vodnímu znamení ubírají spánku. Pomáhá rovněž nalézat duševní rovnováhu a příznivě ovlivňuje vnitřní růst a dozrávání. Přitahuje vodní znamení zpět z říše snů, zbystřuje jeho smysly a vede ho k naprostému soustředění.

Přespříliš flexibilním Rybám dodává rozhodnost ve chvílích nejistoty a podporuje je v realizaci jejich vytyčených cílů, čímž jim pomáhá bojovat s jejich liknavostí a letargií. Jako kámen čistoty posiluje věrnost a pomáhá při hledání pravé lásky a budování vztahu. Zahání stres a negativní emoce, stejně tak odbourává strach, v nějž ústí nedostatek sebevědomí znamení. Dává tak prostor pro klíčící naděje a nové vztahy.

Zajímavosti o ametystu
Geody

Ametysty se často vyskytují ve formě tzv. geod, tedy dutých bublin, které jsou po obvodu pokryté ametysty. Do vnitřku těch největších geod se vejde i dospělý člověk!

Sv. Valentýn

Ametystový prsten s obrázkem boha lásky nosil i patron všech zamilovaných, sv. Valentýn.

Ametríny

Ametríny jsou jedinečné drahokamy, které vznikají spojením citrínu a ametystu. Naleziště této dvoubarevné odrůdy se nacházejí v Bolívii.

Akvamarín

Blankytný akvamarín podněcuje vodní znamení k přijímání lásky a pravdy, jež mají tolik společného s jeho touhou a potřebou po otevřeném, svobodném a tvůrčím vyjádření. Drahokam poskytuje srdci Ryb čistotu a inspiraci. Pomáhá jim zbavit se staré emocionální zátěže a povzbuzuje je, aby se otevřely novým vztahům. Kámen rozvíjí jejich jemnou intuici a podporuje jejich komunikační schopnosti.

Modravý kámen Rybám přináší vyrovnanou mysl a asistuje jim při budování spokojeného a šťastného života. Zbystřuje jejich intelekt a neopomíjí ani už tak dost silnou vnímavost, čímž zlepšuje jejich sepětí s realitou. Svojí silou a významnými meditačními a uklidňujícími účinky má akvamarín schopnost utišit citlivé Ryby a přivést je k převzetí odpovědnosti za vlastní osud. Zároveň zlepšuje jejich sebevyjádření.

Zajímavosti o akvamarínu
Nádherné krystaly

Akvamaríny se utvářejí ve fromě pravidelných šestibokých krystalů, které mohou dosahovat délky až 30 cm.

Transparentnost

Broušené akvamaríny jsou díky své čistotě často dokonale průhledné a mají nenapodobitelný lesk a třpyt.

Dichroismus

Díky své fyzikální schopnosti rozkládat světelné paprsky může mít akvamarín různé odstíny barev, od čiré až po tmavě modrou, v závislosti na sklonu drahokamu.

Další drahokamy

Tyrkys podle indiánské tradice pomáhá Rybám obstát v každodenním životě, zatímco jadeit odpovídá jejich skromnému, citlivému a láskyplnému charakteru. Perla je vede k přijetí i nepříjemné zkušenosti a směřuje je ke zdokonalení osobnosti. Měňavý opál jim napomáhá objevit proměnlivé bohatství jejich vnitřního světa. Safír v nejlépe modré variaci Ryby zbavuje zmatků a iluzí na jejich životní cestě. Zlatavý jantar k osamělému znamení láká partnera a jaspis zas uklidňuje rozbouřené emoce a zbavuje melancholických nálad. Zelenkavý olivín u nich stojí při přijímání odpovědnosti za vlastní život a zamezuje letargii. Tvůrčí vyjadřování rozvíjí a nadšení probouzí labradorit stejně jako turmalín. Achát sebepodceňujícím Rybám dodává sebevědomí a odstraňuje jejich obavy. Zdrojem nových sil a energie, který omezuje netrpělivost, je pro vodní znamení heliotrop. Měsíční kámen zas vede k získání duševní rovnováhy a podporuje kreativitu. Lapis lazuli upevňuje milostné a přátelské vztahy a vnáší do nich lásku a porozumění. Čirý křišťál ve své čistotě zrcadlí duši a povzbuzuje samostatnost a jasné myšlení. K nositelům vyrovnanosti pro Ryby patří i kočičí oko.

 • Pozlacený set náušnic s tyrkysy Lauma
  Pozlacený set náušnic s tyrkysy Lauma
 • Stříbrný náhrdelník s perlami Angela
  Stříbrný náhrdelník s perlami Angela
 • Zlatý prsten s opálem a safírem Mariana
  Zlatý prsten s opálem a safírem Mariana
 • Náušnice Toi et Moi s lab-grown diamantem a safírem Aroha
  Náušnice Toi et Moi s lab-grown diamantem a safírem Aroha
 • Stříbrný elegantní přívěsek s jantarem Helga
  Stříbrný elegantní přívěsek s jantarem Helga

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky