Znamení panny (23. 8. – 22. 9.)

23. 8. – 22. 9.

Precizní a metodická Panna přistupuje k životu analyticky. Její flexibilitu podněcuje safír, odvahu a naději zas pro ni ukrývá jantar.

Základní informace

 • Datum23. 8. – 22. 9.
 • Živel Země
 • Planeta Merkur
 • Barva Žlutá, bílá, zelená
 • Drahokamysafír, jantar

Silné stránky

Panna je znamení pro perfekcionisty. Představuje živoucí symbol precizní dokonalosti. Jako taková dokáže být velice metodická a efektivní. Zemské znamení se rozhodně neřadí mezi ta, kolem nichž vzniká chaos a nepořádek. Neustále věnuje pozornost detailům a vyniká tedy pečlivostí. Panna plánuje a umí to. Myšlenkami stojí pevně na zemi a jde si neochvějně za svým cílem. Své protivníky zpravidla ohromí výřečností a schopností logicky argumentovat, a to i písemně. Panně nechybí zodpovědnost, statečnost a oddanost, s níž se věnuje rodině. Nikdo není schopen poskytnout lepší oporu než toto zemské znamení. Vzhledem k soustředěnosti, inteligenci a tvrdé práci může Panna dosáhnout velkých věcí.

Slabé stránky

Kritičnost Panny a její až kousavé poznámky k nápadům a myšlenkám ostatních a k různým situacím ji představují jako stále podrážděnou osobnost opovrhující lidmi okolo. Její purismus často ústí v cynismus a iracionální chování. Zrozenec v zemském znamení umí být všetečný, čímž své blízké irituje. Přirozenou úzkostlivostí a úzkoprsostí nedělá dobrý první dojem. Ve svém pohledu na svět a ve svých názorech zůstává Panna pevná, neumí se přizpůsobit a odchýlit od pevně zakořeněného přesvědčení. Extrémní náladovost a nevyrovnaný temperament ji ženou z hlubokých depresí do nejvyššího blaha a zpět bez jakéhokoliv rozmyslu. Panna ráda zasahuje do života ostatních a svou vlezlostí dokáže napáchat řadu potíží.

 • Stříbrný elegantní náhrdelník s jantarem Helga
  Stříbrný elegantní náhrdelník s jantarem Helga
 • Stříbrný list plný jantarů Leaf
  Stříbrný list plný jantarů Leaf
 • Stříbrný náhrdelník s trojbarevnými jantary Artina
  Stříbrný náhrdelník s trojbarevnými jantary Artina
 • Veverka ve stříbrném přívěsku s jantarem Squirrel
  Veverka ve stříbrném přívěsku s jantarem Squirrel
 • Zlatý náhrdelník se safírovým srdcem a diamantem Dorevie
  Zlatý náhrdelník se safírovým srdcem a diamantem Dorevie

Hlavní drahokamy

Safír

Safíry se objevují v mnoha barvách, nejčastěji však v modré, která nabízí jasné myšlení, čisté emoce a posiluje intuici. Panna z drahokamu čerpá harmonii. Kámen podporuje její klid a pročišťuje její pohled na svět. Vymaňuje ji z přehnaně kritického zacyklení a eliminuje duševní bloky a zastaralé myšlení. Otevírá jí tak cestu k flexibilitě.

Jeden z nejvzácnějších drahokamů od základu zušlechťuje a obnovuje osobnost zemského znamení. Zpřístupňuje její rigidní vědomí novým a nestandardním myšlenkám a dává jí víru v existenci vyšší moci. Panna tak nachází jistoty a bezpečí, takže se může věnovat zdokonalování vlastní povahy. Dokáže lépe pracovat se svými schopnostmi a rozumem a podpořit své blízké v nelehkých chvílích.

Proč milujeme safír?
Kámen pro princeznu

Zásnubní prsten zdobený safírem nejprve daroval princ Charles Dianě. Tím stejným prstenem pak požádal o ruku svou přítelkyni Kate i princ William. Díky tomuto jedinečnému šperku se prudce zvýšila obliba zásnubních prstenů s barevnými drahokamy.

Vysoká odolnost

Díky vysoké odolnosti našel syntetický safír uplatnění třeba ve výrobě součástek pro kosmické lodě a přístroje.

Kámen moudrosti

Safír je symbolem moudrosti. Safírové šperky jsou proto oblíbeným dárkem k maturitě nebo promoci.

Jantar

Žlutavý jantar vnáší do Pannina přístupu a chování více lidskosti a velkorysosti. S jeho pomocí se dokáže zrozenec v zemském znamení svěřit s důvěrou životu, uvolnit se a nahradit nervozitu a úzkostlivost klidem a nadějí. Drahokam upevňuje Pannino zdraví a rozvíjí její prozíravost. Kámen svojí silou podporuje i realizaci jejích nápadů a dodává jí odvahu se do nich pustit.

Unikátní drahokam rovněž posiluje její trpělivost a usnadňuje jí rozhodování. Mimo jiné stimuluje paměť a zklidňuje nejistou Pannu. Pomáhá jí zapomenout na staré křivdy a vnáší jí do života rovnováhu a racionální přístup k řešení problémů. S jantarem při sobě se zemské znamení nemusí bát čerpat inspiraci všude kolem sebe a rozvíjet svoji skrytou kreativitu.

Proč milujeme jantar?
Úchvatné inkluze

Jantar pomáhá vědcům studovat pravěký ekosystém, neboť v inkluzích zatvrdl hmyz, ještěrky, květy, semínka, peří a další drobnosti.

Jurský drahokam

Ačkoliv je film Jurský park fikcí, vědci extrahovali DNA z hmyzu, který v jantaru uvízl před více než 120 miliony let.

Vůně

Jantar nádherně voní, když se mne a zahřeje. Olej vzniklý ze spáleného jantaru se od starověku až dodnes používá při výrobě parfémů.

Další drahokamy

Ametyst propůjčuje Panně schopnost intuitivního chápání a umožňuje jí využívat nabyté poznatky a zkušenosti. Citrín v barvě vycházejícího či jasného slunce jí zas rozšiřuje obzory a pomáhá jí vedle detailů pojmout i celek. Podobnými podpůrnými vlastnostmi vyniká i lazurit. Karneol vnáší Panně do života větší vitalitu, pocit jistoty a bezpečí. Sodalit směřuje Pannu k podstatným věcem a učí ji prosadit se a koncentrovat se na cíl. Tygří oko ostří rozum a odhaluje hranice racionálního myšlení, čímž vede zemské znamení k zaměření se na to podstatné. S onyxem nechybí Panně nadhled, achát jí zas vlévá do žil harmonii. Nádherný jaspis podporuje nezištnost a skromnost a ukazuje cestu k duševnímu rozvoji. Lapis lazuli odbourává vztek a vyrovnává nálady zemského znamení stejně jako zelenozlatý olivín. Podobnými vlastnostmi se může pochlubit i topaz: mírní strach, vztek i deprese. Radost a štěstí spolu s vnitřním klidem se k Panně dostanou prostřednictvím dvoubarevného ametrínu i rudého rubínu. Rodochrozit nápomocně harmonizuje a vyrovnává osobnost.

 • Zlaté náušnice pro děti ve tvaru srdce se safíry Anastasia
  Zlaté náušnice pro děti ve tvaru srdce se safíry Anastasia
 • Stříbrná kolekce plná jantarových čtyřlístků Ginger
  Stříbrná kolekce plná jantarových čtyřlístků Ginger
 • Zlatý náramek se safírem a diamanty Ralla
  Zlatý náramek se safírem a diamanty Ralla
 • Zlaté manžetové knoflíčky s gravírem a safíry Hades
  Zlaté manžetové knoflíčky s gravírem a safíry Hades
 • Jantarová tlapka ve stříbrném přívěsku Finlay
  Jantarová tlapka ve stříbrném přívěsku Finlay

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky