Pánské prsteny

Svět pánských šperků je téměř stejně bohatý jako ten dámský. Není to jenom klasika v podobě hodinek, ale patří sem například praktické spony na kravaty nebo spony na peníze, které udrží bankovky pohromadě i bez peněženky. Existuje však ještě jedna významná kategorie šperků pro muže - pánské prsteny. Tímto klenotem můžete obdarovat nejen partnera, ale i tatínka nebo dědečka. Uvidíte, že sklidíte úspěch.

Svět pánských prstenů

Je už dávno překonaným mýtem, že muži nosí pouze hodinky a snubní prsten. Škála populárních modelů se rozšířila o pánské pečetní prsteny a klubové prsteny. Při výběru obroučky zvažte jak, kam a při jakých příležitostech ho budete nosit. Myslete i na to, aby vám nepřekážel v zaměstnání. K nejčastěji prodávaným kouskům patří pánské stříbrné prsteny, protože tento ušlechtilý kov svou kujností umožňuje vygravírovat jakýkoliv design. Obdobnými vlastnostmi se mohou pochlubit i pánské zlaté prsteny. Ty platinové vynikají odolností a ocení je ten, kdo pátrá po hodnotném rodinném odkazu.

Jak správně nosit snubní prsten

Nejjednodušší odpověď zní, že na prsteníčku levé ruky. Na prstu, jímž podle tradice prochází vena amoris, neboli žíla lásky, která vede rovnou k srdci. Aby se vám však pánský snubní prsten dobře nosil, je třeba zvážit řadu faktorů. Určitě začněte materiálem. Standardně se tyto šperky vyrábí ze zlata nebo platiny. Zlaté snubní prsteny jsou klasika, do popředí trendů se v poslední době dostává i jejich matná varianta. Pánské snubní prsteny z platiny vzhledem k tvrdosti materiálu přetrvají věky. Zamyslete se i nad profilem prstenu. Komfortní typ připomíná zrnko čočky a příjemně se nosí, plochý typ zase odkazuje na zrcadlově obrácené D a momentálně je velmi trendy. Půlkulatý typ v podobě D ocení sportovci a úzký kulatý typ je to pravé pro minimalisty. Důležitým faktorem zůstává i šířka snubních prstenů.

Jak správně nosit pečetní prsten

Odpověď na tuto otázku není tak jednoduchá. Dříve vysoce postavení hodnostáři nosívali pečetní prsteny na ukazováčku. Tyto šperky vždy doplňovaly rodinné erby. Není však úplně jasné, kdy se pánský pečetní prsten přesunul na malíček pravé nebo levé ruky. Obroučka se ještě před více než sto lety běžně používala k podepisování právních a úředních dokumentů – na přeložený papír se nakapal rozehřátý vosk a motiv z pečetního prstenu se do něj obtiskl. V době samolepicích obálek je tento způsob pečetění zálibou opravdových staromilců nebo ozvláštněním balení dárků. Pánské pečetní prsteny se obvykle vyrábí ze zlata všech odstínů a zdobí je rodinný erb nebo jiný, vám blízký, motiv.

Pánské prsteny na zakázku představují dostupný luxus

Výrobu na míru ocení vedle ženichů i všichni milovníci luxusu. V Eppi si můžete zvolit jak variantu ušlechtilého kovu, tak zdobení. Vedle pánských stříbrných prstenů se zaměřujeme i na ty ze zlata a platiny. Kromě odlévaných prvků zvládáme i nadčasové gravírování a rytí. Pokud naši zákazníci poptávají pánské prsteny s kamenem, nabízíme jim širokou škálu broušených i nebroušených diamantů, fancy diamantů a pestře zbarvených drahokamů. Pánským zlatým prstenům v tradičním žlutém odstínu sluší černé a červené diamanty nebo rubíny a granáty. U kousků ze stříbra, bílého zlata nebo platiny vyniknou drahé kameny modré barvy, například safíry či topazy. Nechte si u nás vyrobit prsten na zakázku a uvidíte, že cena je mnohem příznivější, než byste očekávali.