Znamení Býka (21. 4. – 20. 5.)

21. 4. – 20. 5.

Štědří a věrní Býci si jdou za svým a spolehlivě stojí po boku své rodině i přátelům. Smaragd a safír podporují a vylepšují neochvějné zemské znamení.

Základní informace

 • Datum21. 4. – 20. 5.
 • Živel Země
 • Planeta Venuše
 • Barva Zemité tóny, zelená
 • Drahokamysmaragd, safír

Silné stránky

Býk jako zemské znamení je pevně zakořeněný. Dokáže velmi věrně milovat a na svých přátelích nešetří laskavostí. Skromností a dobrosrdečností neustále překvapuje. Býk rozumí kráse a má vytříbené estetické cítění, proto zbožňuje vše nádherné. Touží po spokojeném životě plném radosti, pohodlí, dobrého jídla i vína a rodinného štěstí. Neboť vyniká spolehlivostí a oddaností, patří ke schopným a oblíbeným zaměstnancům, kteří úkoly vykonají ke spokojenosti všech zainteresovaných. Býk dotahuje všechny své projekty do konce – nikdy se nezastaví vprostřed cesty a nevzdá to. Pokud je přesvědčený o své pravdě, dokáže být nesmírně přesvědčivý a čekat celou věčnost, aby se prosadil.

Šperky pro znamení Býka

Objevit

Šperky pro znamení Býka

Slabé stránky

Ačkoliv je Býk stálý a vytrvalý, proslul však i jako velmi tvrdohlavá a zcela nepřizpůsobivá osobnost. Nedokáže vidět za nastavené paradigma a neumí překonat svoji houževnatost a odhodlanost – jednou vytvořený názor i stanovisko není ochotný měnit a pevně se drží původní myšlenky. Svým sobectvím kolem sebe příležitostně buduje nezdravou a negativní atmosféru. Jen zarytost způsobí jeho pád. Touha po spokojeném životě někdy ústí až k chamtivostia lpění na materiálnu. Majetnicky se chová i v partnerských vztazích, které jeho potřeba vlastnit poškozuje. Býkova stálost a pevnost v přesvědčení vede až k hádavosti. Když někdo naruší jeho rutinu, jeho hněv a argumentace neznají hranic.

 • Zlatý přívěsek se znamením a modrým safírem Býk
  Zlatý přívěsek se znamením a modrým safírem Býk
 • Náušnice se znamením zvěrokruhu Taurus
  Náušnice se znamením zvěrokruhu Taurus
 • Náušnice Toi et Moi s lab-grown diamantem a safírem Aroha
  Náušnice Toi et Moi s lab-grown diamantem a safírem Aroha
 • Stříbrný minimalistický náhrdelník se zeleným safírem Glosie
  Stříbrný minimalistický náhrdelník se zeleným safírem Glosie
 • Smaragdové náušnice s lab-grown diamanty Livia
  Smaragdové náušnice s lab-grown diamanty Livia
 • Elegantní kruhové náušnice se smaragdy Gomati
  Elegantní kruhové náušnice se smaragdy Gomati
 • Zásnubní prsten Toi et Moi se safírem a moissanitem Hartley
  Zásnubní prsten Toi et Moi se safírem a moissanitem Hartley

Hlavní drahokamy

Smaragd

Sytě zelený smaragd odkrývá Býkovi tajemství života a vede ho k uspokojivému naplnění a prožívání krásných chvil. Nechává do jeho duše proudit síly růstu a obnovy na všech rovinách bytí, pomáhá mu najít pro sebe v životě úkoly a plnit je v souladu s těmito silami. Prohlubuje lásku jeho srdce a příznivě působí na pošramocené emoce. Býkovi přináší opravdové přátelství, dobré vztahy a lásku, jež v sobě vše obsáhne a její síla bezděčně přispívá k prospěchu a růstu všeho živého.

Vzácná odrůda berylu symbolizuje nesmrtelnost a víru, jež Býkovi rozšiřují omezený rozhled. Smaragd také uvolňuje pocity radosti, po nichž zemské znamení baží, a podporuje komunikaci, čímž mu usnadňuje pracovat s konflikty a jeho tvrdohlavostí. Z podobných důvodů si Býk cení i schopnosti drahokamu roznítit v něm empatii.

Zajímavosti o smaragdu
Cena

Smaragd je velmi vzácný drahokam. Pokud se jedná o kámen vysoké kvality, může být jeho cena vyšší než u diamantu stejné karátové váhy.

Emeraldový brus

Smaragd si zaslouží originální výbrus, který zdůrazní jeho krásu. Speciální brus je ve tvaru obdélníku se seříznutými rohy.

Starověký Egypt

První smaragdové doly pochází z období starověkého Egypta. Smaragdy se zde těžily již 3500 let před naším letopočtem.

Safír

Safír jako symbol moudrosti podporuje Býkovu ochotu přiklonit se k nezničitelnému, věčnému bytí, což mu samo o sobě přináší trvalé štěstí. Modravý či růžový kámen rozvíjí jednu z Býkových vlastností – trpělivost. Pomáhá mu v hledání duševní vyrovnanosti a klidu a umožňuje mu utřídit si myšlenky. Potlačuje negativní myšlení a zvyšuje koncentraci, takže už tak spolehlivý Býk dosahuje ještě lepších výsledků v plnění svých pracovních povinností.

Kromě radosti a naděje v lepší zítřky v sobě safír nese i přiklonění k víře a zakotvení v životě. Drahokam přitahuje bohatství a vede k prosperitě a úspěchům. Modrá variace prospívá při hledání duchovní pravdy, kdežto růžový kámen učí ovládat vlastní city a odstranit zablokované emoce.

Zajímavosti o safíru
Kámen pro princeznu

Zásnubní prsten zdobený safírem nejprve daroval princ Charles Dianě. Tím stejným prstenem pak požádal o ruku svou přítelkyni Kate i princ William. Díky tomuto jedinečnému šperku se prudce zvýšila obliba zásnubních prstenů s barevnými drahokamy.

Vysoká odolnost

Díky vysoké odolnosti našel syntetický safír uplatnění třeba ve výrobě součástek pro kosmické lodě a přístroje.

Kámen moudrosti

Safír je symbolem moudrosti. Safírové šperky jsou proto oblíbeným dárkem k maturitě nebo promoci.

Další drahokamy

Vzácný diamant Býkovi pomáhá vytvořit pocit pevného sepjetí se zemí a s jeho kořeny a podporuje zemské znamení při hledání harmonie a ve sladění duchovní a fyzické stránky. Hnědožlutý citrín zprostředkovává pohodu, teplo a jistotu. Rovněž mu napomáhá zpracovat dosažené zkušenosti, přijmout nové dojmy a otevřeně a svobodně vyjádřit jeho pocity. Půvabně zelenkavý olivín rozvíjí schopnost odpouštět a tlumí žárlivost. Patří k drahokamům, které Býkovi pomohou přijmout odpovědnost za vlastní život. Morganit v tónech růžové zlepšuje pocit sounáležitosti a směřuje Býka k vzájemnému pochopení. Achát věnuje Býkovi sebedůvěru a povzbuzuje kladné stránky jeho zemité a rozvážné povahy, dodává mu tedy sílu pracovat na věcech, které vyžadují výdrž a trpělivost. Červenavý korál podněcuje rozvoj Býkovy osobnosti, neboť posiluje jeho potřebu mít pevnou půdu pod nohama a být ve světě jasně ukotven. Nádherně modrýlapis lazuli odstraňuje potíže s komunikací a učí naslouchat druhým, což se u zarytého Býka neztratí. Oslnivý karneol v červených odstínech tiší vztek a žárlivost, kdežto průhledný křišťál pozvedá psychiku a pomáhá sebezdokonalení. Ke zlepšení komunikace a k duchovnímu růstu u Býka přispívá i nošení šperků s tmavomodrým azuritem. Tradiční zelený avanturín posiluje Býkovu vůli a mírní jeho tvrdohlavost.

 • Stříbrný diamantový prsten s tepaným povrchem Milan
  Stříbrný diamantový prsten s tepaným povrchem Milan
 • Stříbrný přívěsek s citrínem a zirkony ve tvaru hvězdy Bohemia
  Stříbrný přívěsek s citrínem a zirkony ve tvaru hvězdy Bohemia
 • Zlaté náušnice s cabochon avanturíny Erica
  Zlaté náušnice s cabochon avanturíny Erica
 • Elegantní přívěsek s mechovým achátem Corinna
  Elegantní přívěsek s mechovým achátem Corinna
 • Minimalistické náušnice s korály Bahia
  Minimalistické náušnice s korály Bahia
 • Cluster prsten s morganitem, safírem, olivínem a diamanty Kenny
  Cluster prsten s morganitem, safírem, olivínem a diamanty Kenny

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky