Patron dětí

Patron dětí je charitativní projekt, který pomáhá zdravotně a sociálně znevýhodněným dětem a jejich rodinám z celé České republiky. Propojuje ty, kteří potřebují pomoc, s těmi, kteří ji nabízí. Prostřednictvím drobných peněžních darů projekt naplňuje malé i velké potřeby dětí. Ať už jsou to peníze na zájmové kroužky, školní obědy, nové kolo nebo speciální zdravotní rehabilitaci.

Jak jsme projekt podpořili?

statečná Viktorka

Rehabilitace pro statečnou Viktorku

Příběh šestileté Viktorky nás v Eppi doslova vzal za srdce. Téhle malé bojovnici bylo v 9 měsících diagnostikováno vážné onemocnění, kvůli kterému jí postupně ochabují svaly v celém těle. Viktorka překonala verdikt lékařů, že se dožije maximálně 2 let a nikdy neztrácí pozitivní náladu a odhodlání se uzdravit. Věříme, že dokáže prostě cokoliv a moc jí fandíme! Proto jsme v listopadu darovali 4 500 korun na pravidelné rehabilitace v centru Relief, které jí pomůžou ochablé svaly protáhnout, zesílit a posunout se v cestě k úspěšné léčbě.

Filípek s ADHD

Filípek s ADHD může i dál chodit do skauta

Diagnóza ADHD přišla až v době školní docházky. Filípek měl výrazné výchovné problémy a ve škole hrozilo, že bude muset opakovat ročník. Pravidelná odborná péče a především čas a péče maminky Filípka obrovským způsobem posunuly. Podporu i správný směr získal Fíla také ve skautu, kam pravidelně chodil již několik let. Hrozilo však, že se skautem bude muset skončit a na maminku samoživitelku už náklady za skauta byly příliš.

Víme, v jak nelehkých situacích se takové rodiny nachází. Filípka jsme proto podpořili částkou 6.200 Kč, aby i dál mohl chodit do skauta a s lehkostí se začlenil mezi své vrstevníky.

Poděkování maminky Filípka: „Dobrý den, milí dárci, chtěla bych vám všem moc a moc poděkovat za syna Filipa. Díky vám může dál pokračovat ve skautu, kde má spoustu kamarádů. Moc a moc si toho vážíme, a ještě jednou všem dárcům děkujeme. S pozdravem, maminka s Filípkem.“

Jak fungují?

  • Na začátku je příběh dítěte Prostřednictvím příběhu dítěte žádá jeho zákonný zástupce, učitel, sociální pracovník nebo rodinný přítel o zařazení do projektu. S příběhem nebo žádostí o pomoc se na Patrona dětí může obrátit kdokoliv.
  • Následuje peněžní sbírka, protože společně dokážeme víc Na jejich webových stránkách se pak vytvoří časově omezená peněžní sbírka na konkrétní věc nebo službu, do které může přispět opravdu každý. Předmětem sbírky jsou nejrůznější zdravotní služby, speciální zdravotní pomůcky, školní potřeby, sportovní vybavení, zájmové kroužky, tábory a spoustu dalších důležitých záležitostí.
  • Je jen na vás, komu a kolik přispějete Máte možnost si důkladně pročíst jednotlivé příběhy a pak se sami rozhodnout, kterému dítěti pomůžete a jakou peněžní částku darujete. Tým Patrona dětí vás bude informovat o předání daru.
Patron dětí

Proč nás Patron dětí zaujal?

Každé dítě má právo na plnohodnotný a spokojený život. Za tím si stojíme. A pro ty, kterým štěstí nepřálo, je tu právě Patron dětí.

Na pomoc jde vždy 100 % darované částky Chod projektu je financován z prostředků Nadace Sirius, která je hrazena ze soukromých zdrojů. 100 % vybraných peněz se neposílá rodině dítěte, ale je rovnou použito na nákup konkrétní věci nebo služby.

Každý příběh má svého Patrona Patron je nedílnou součástí každého příběhu. Může to být kdokoliv, kdo dítě zná, ale nesmí být jeho zákonným zástupcem ani rodinným příslušníkem. Často se jedná o sociální pracovníky, lékaře, učitele, vedoucí dětského kroužku nebo rodinné přátele, kteří dítě velmi dobře znají. Díky tomu jsou patroni zárukou důvěryhodnosti pro dárce i celý projekt.

Každá žádost o dar je pečlivě prověřena Tým projektu pečlivě zkoumá každou žádost o peněžní sbírku, takže se pomoc dostane pouze tam, kde je to skutečně potřeba. Díky tomu si všichni dárci mohou být jistí, že nedojde ke zneužití jejich darů.

Projekt je dokonale transparentní Tým projektu dbá na dodržení absolutní transparentnosti veškeré činnosti. Dárci mohou sledovat online vývoj sbírky a vždy dostanou od rodiny zpětnou vazbu. Zároveň mohou podpořit děti i prostřednictvím transparentního účtu 57574646/0600.

Chci podpořit