Zelená éra Eppi je tu

Věříme, že my všichni můžeme myslet na přírodu a zachovávat principy udržitelnosti.
I ve šperkařském oboru můžeme hledat cesty, jak snížit svou ekologickou stopu, přestože je to náročný a mnohdy nákladný proces. Jak k tomu přistupujeme v Eppi?

Používáme až 90 % recyklovaných materiálů

Zobrazit detaily

Nabízíme lab-grown diamanty i drahokamy a moissanity

Zobrazit detaily

Ke každému šperku přikládáme certifikát a k vybraným dokonce GIA

Zobrazit detaily

Najdete u nás i CanadaMark diamanty, jediné přírodní etické diamanty světa

Zobrazit detaily

Záleží nám na tom

Recyklujeme materiály

Recyklujeme materiály

Protože je těžba drahých kovů ohromně energeticky náročná a většinou nerespektuje lidská práva, využíváme recyklované materiály. Když si v Eppi koupíte zlatý, platinový nebo stříbrný šperk, můžete si být jistí, že je z 90 % vyrobený z recyklovaných materiálů. Věděli jste, že kvalita zlata recyklací neklesá? Proto je to ideální kov k opětovnému použití. Takové zlato se dá najít v autodílech, CD a DVD discích nebo v počítačích a mobilech. Odhaduje se, že za každý milion smartphonů se vyprodukuje 34 kilogramů recyklovaného zlata, které může svět znovu využít. Třeba právě k výrobě šperků. A tak přesně to děláme. Do pár let chceme navíc používat recyklované materiály z celých 100 %.

Nabízíme syntetické diamanty a drahokamy

Nabízíme lab-grown diamanty a drahokamy

Při těžbě jednoho karátu diamantu se spotřebuje až 480 litrů vody a vyprodukuje 65 kilogramů oxidu uhličitého. Navíc během ní dochází k vykořisťování pracovní síly. Eppi je první firma, která do Čech a na Slovensko uvedla udržitelné varianty drahých kamenů –⁠ lab-grown diamanty, moissanity a laboratorně vytvořené drahokamy. Mají stejné vlastnosti jako ty přírodní, ale jsou v každém ohledu šetrnější, rostou totiž v laboratoři pod dohledem vědců. V jakémkoliv šperku z naší nabídky, kterému vévodí diamant, ho pro vás rádi vyměníme za jeho lab-grown alternativu nebo moissanit. Jásat bude nejen příroda, ale i vaše peněženka, pořídíte je totiž až o 30 % levněji.

Najdete u nás etické CanadaMark diamanty

Najdete u nás etické CanadaMark diamanty

Tzv. CanadaMark diamanty jsou jediné etické diamanty na světě. Těží se v Kanadě doslova pod drobnohledem. Aby se dostaly do světa, musí těžaři dodržet přísné ekologické a etické standardy. Žádná dětská práce, násilí ani znečišťování přírodních zdrojů! Ke každému diamantu si můžete dohledat, odkud pochází, a taky k němu dostanete certifikát s podrobnými informacemi. A Eppi je jediný registrovaný prodejce CanadaMark diamantů v Čechách a na Slovensku, věděli jste to?

Každý náš šperk provází certifikát

Každý náš šperk provází certifikát

V Eppi si zakládáme na nejvyšší kvalitě, každý šperk od nás proto dostanete v doprovodu certifikátu. Jeho papírovou formu jsme vyměnili za elektronickou, která aktivně snižuje ekologickou stopu. A taky se vám nikam nezatoulá, jak se to s dokumenty často stává. K diamantům přikládáme navíc i certifikáty IGI, ČGL a GIA, jejichž systém hodnocení diamantů je celosvětovým standardem a nejspolehlivějším a nejpřísnějším měřítkem kvality. Věděli jste, že GIA diamanty jsme navíc uvedli na český a slovenský trh jako první zrovna my?

Nejčastější dotazy

  • Odkud pochází recyklované materiály?

    Vzácné kovy, které používáme (zlato, stříbro, platina), pocházejí z mnoha zdrojů. Může jít o už zpracované šperky, elektronické součástky nebo části aut, staré mobily, dokonce i fotky, mince nebo nádobí. Používáme je v až 90 % našich šperků a nejsou v ničem méně kvalitní než ty nerecyklované.

  • Jaký je rozdíl v kvalitě mezi lab-grown a přírodním diamantem?

    Prakticky žádný. Diamanty vyrobené v laboratoři mají krystalickou mřížku složenou z atomů uhlíku stejně jako ty přírodní a bez pomoci speciálních nástrojů, které umí detekovat minimální rozdíly, byste je od sebe neodlišili. Kvalita proto ve vašem rozhodování nemusí hrát žádnou roli, zaměřte se raději na dopad na přírodu a vaši peněženku.

  • Co znamenají "etické diamanty"?

    Etickými diamanty označujeme diamanty, které se těží v Kanadě jako v jediné západní zemi světa. Jejich těžbu kontrolují přísná pravidla, díky kterým se minimalizuje dopad na přírodní i lidské zdroje. Najdete je u nás pod názvem CanadaMark diamanty.