Šperky na Vánoce

Potěšte své blízké třpytivým dárkem

Šperky na Vánoce

Tipy na vánoční dárky

Blíží se vánoční čas typický svou nostalgickou vůní cukroví, smrkového jehličí a vánočních františků. Vánoce máme spojeny s atmosférou plnou vzpomínek a setkávání se svými bližními. Pro ty si připravíme malé překvapení v podobě vánočního dárku, kterým jim připomeneme, jak jsou pro nás důležití. Jaký vánoční dárek by potěšil přítelkyni, manželku, maminku nebo kamarádku? A co originálního vybrat pro muže? Nechte se inspirovat našimi třpytivými tipy na dárky k Vánocům, se kterými jednoduše okouzlíte.


Každá dáma má určitě svou představu o ideálním šperku, který by si přála nosit. Tak proč jí její sen nesplnit právě na Vánoce? Určitě ji potěší, pokud pod stromečkem najde nádherné náušnice nebo elegantní náramek. Přinášíme vám tedy malou inspiraci na vánoční dárek, díky kterému pro ni budou letošní Vánoce skutečně výjimečné.

A protože šperky nejsou pouze dámskou záležitostí, nezapomínáme ani na pány. Pro ty máme v naší nabídce decentní kousky, jako jsou manžetové knoflíčky či spony na kravatu, které jsou nejen vysoce elegantní, ale také praktické. Více inspirace najdete na konci článku.

Proč právě šperk?

  • Šperk je hodnotný dar, kterým dáte jasně najevo, že vám na milované osobě skutečně záleží.
  • Šperky jsou věčné a odvážně odolávají zubu času. Jednou budete tedy společně vzpomínat na výjimečné Vánoce, kdy se pod stromečkem objevil ten nádherný šperk, který jednou třeba dostane darem další generace.
  • Šperky mají v sobě také skrytou symboliku, která vaše pocity vyjádří za vás. Přívěsek ve tvaru srdce je znakem lásky, květiny přinášejí štěstí a drahokamy zase přiřazujeme k jednotlivým znamením zvěrokruhu a měsícům v roce.

Protože se vám výběr snažíme vždy co nejvíce ulehčit a zpříjemnit, rozhodli jsme se vás i při vánočním rozhodování provést několika kategoriemi. V článku najdete tipy nejen s ohledem na to, koho se chystáte obdarovat, ale i podlejednotlivých typů šperku.

Šperky pro partnerku, maminku i kamarádku

Jste již rozhodnuti, kdo bude onou šťastnou dámou, která si pod stromečkem rozbalí třpytivý šperk? Ať už to bude vaše přítelkyně nebo třeba babička, pro každou z nich u nás najdete dokonale padnoucí doplněk. V následujících řádcích vám rádi předáme tipy na šperky, s kterými o letošních Vánocích nešlápnete vedle.


Vánoční dárky pro přítelkyni či manželku

Velmi často se muži chystají darovat šperk své drahé polovičce. Kde ale začít? Při výběru klenotu pro vaši přítelkyni či manželku určitě neuděláte chybu, pokud se zaměříte právě na symbol lásky – srdce. Asi tušíte, že srdce skvěle ladí s červenou barvou a jinak tomu není ani u šperků. Vášnivé rubíny, smyslné granátyči romantické morganity vytváří se šperky ve tvaru srdce dokonalé souznění. A že vaše drahá není zrovna na červenou? Nebojte. V naší nabídce najdete šperky ve tvaru srdce i se spoustou jiných barevných drahokamů.

Mezi mladšími ženami dnes hodně bodují také minimalistické klenoty. Mohou je kombinovat téměř se vším, a to i v případě, že se postupem času trochu změní jejich styl oblékání. Velmi módní je růžové zlato, které rozzáří především drahokamy decentnějších odstínů, jako je diamant, bílý topaz nebo akvamarín. Pro manželku jsou skvělou volbou také šperky, které odkazují k mateřství. Ať už máte společně čerstvého potomka nebo tři odrostlé děti, přívěskem znázorňujícím pouto mezi matkou a dítětem jí ukážete, jak moc je pro vás vaše rodina důležitá. Dojem pak v neposlední řadě rozhodně uděláte i nějakým personalizovaným šperkem, který potěší každou ženu bez výjimky.

Vánoční dárky pro maminku nebo babičku

Chystáte-li se obdarovat svoji mámu nebo babičku, i pro ně máme pár tipů na šperky. U této skupiny obvykle vyhrává klasické žluté zlato, které můžete vybrat v kombinaci s různými drahokamy. Vaši mamku i babičku určitě potěší oblíbený smaragd, nesmrtelný safír či hřejivý jantar. Oblíbenou volbou bývá také opál – tenhle jedinečný drahokam navíc najdete hned v několika barevných provedeních. Pokud byste si však barvou drahého kamene nebyli jisti, sáhnout můžete po elegantní a nadčasové perle, která vytváří nádhernou kombinaci především s bílým zlatem. Smetanový drahokam potěší nejen ženy po čtyřicítce, ale i každou babičku se smyslem pro eleganci. Trefu do černého pak představují naše nejpopulárnější zlaté špeky, které ověřily desítky a desítky spokojených zákaznic.

Čím rozhodně okouzlíte většinu romantických duší? Medailonkem. Tenhle šperk vyhrává velmi často právě u babiček, které se zkrátka neubrání slzám štěstí, když otevřou přívěsek s nostalgickou fotografií. Do medailonku však můžete schovat i cokoli jiného, co je dostatečně malé a má pro vás symbolickou hodnotu. Podobně osobitým šperkem může být také přívěsek s gravírem.

Vánoční dárky pro kamarádku, dceru i sestru

Zbystřete, pokud hledáte tip na drobnější dárek pro slečnu či ženu, která je pro vás zkrátka důležitá. Ať už je to dcera, sestra, nejlepší kamarádka nebo třeba skvělá kolegyně z práce, určitě ji šperkem ohromíte. Krásu dostupné jednoduchosti objevíte ve stříbrných špercích, které jsou zdobené drahokamy. Výběru barvy se meze nekladou, klidně můžete zohlednit její znamení zvěrokruhu nebo oblíbenou barvu. Velmi populární jsou například jednoduché peckové náušnice, které můžete v budoucnu navíc doplnit ladícím přívěskem. Mezi mladými ženami často bodují i šperky, které v sobě nesou nějaký skrytý význam. Znak nekonečna odkazující k vašemu nesmrtelnému přátelství či šperk se symbolem oblíbeného zvířátka může být tím pravým ořechovým.

Pokud není obdarovaná extravagantním typem, doporučujeme zůstat spíše u jednoduchosti. Mezi stříbrnými, ale i zlatými šperky najdete několik minimalistických kousků, které k její osobnosti budou určitě ladit. A co je nejlepší – hodí se prostě ke všemu! Vhodnou volbu představují také pozlacené šperky, které jsou velmi módní a navíc dostupné. Ať už zvolíte přívěsek, náramek nebo třeba náušnice, určitě jí věnujete nezapomenutelný dárek, který jí napoví, že jste na ni při letošních Vánocích rozhodně mysleli.

Šperky všech druhů, stylů i barev

Při výběru dokonalého vánočního dárku se můžete řídit i jednotlivými kategoriemi šperků, které v naší nabídce objevíte.


Stříbrné šperky

Stříbrné šperky představují elegantní krásu za rozumnou cenu, kterou mají rády především mladé ženy a slečny. Náhrdelníky a náušnice ze stříbra mívají neobvyklé tvary a designová provedení, proto se hodí pro dámy, které oceňují nápaditost a originalitu. Chladné metalické stříbro rozzáří barevné drahokamy nebo decentní perly, které propůjčují stříbrným šperkům nádech luxusu. Výhodou těchto šperků je, že se dají nosit jak na neformální příležitosti, tak i na slavnostní plesy či do práce.

Perlové šperky

Pro romantické typy žen není vhodnější dárek než perlový šperk. Elegantní perly totiž na první pohled symbolizují jemnost a přirozenou ženskou krásu. Perlové náušnice nebo náhrdelník jsou působivým doplňkem k večerním šatům i ke každodennímu oblečení. Ani milovnice barev nepřijdou s perlami zkrátka, stačí si vybrat mezi krémově zbarvenými či černými perlami, které rozzáří každou ženu.

Medailony

Otevírací medailonek z drahého kovu ocení pod stromkem především romantické duše, milovnice viktoriánské módy nebo mámy a babičky. Do důmyslného šperku lze vložit fotografii milované osoby nebo pramínek vlasů prvorozeného dítětě, a nosit tak u srdce to, co je obdarované nejbližší. Z jedinečného medailou dýchá nostalgie, proto se hodí jako skvělý dárek na památku. Vzhledem ke kvalitnímu zpracování lze takovýto šperk dědit z generace na generaci.

Minimalistické šperky

Pro milovnice jednoduchých linií a zastánkyně minimalismu jsou skvělým dárkem decentní šperky s módními designy, které si získaly srdce nejedné ženy. Minimalistické klenoty se hodí naprosto ke všemu a nikdy nevyjdou z módy. Žena je může vzít na jakoukoli příležitost a ráno si ušetří čas při jejich kombinování. Šperky v minimalistickém stylu se často obejdou bez třpytu drahokamů, nechcete-li se ho však vzdát, i v takovém případě v nabídce najdete to pravé ořechové.

Personalizované šperky

Originalitu a špetku osobního přístupu vám nabízejí personalizované šperky, které jsou mezi našimi zákazníky velmi populární. Náhrdelník s iniciálou jména či náramek s gravírem zkrátka řeknou všechno za vás. Potěší dámu snad v každém věku a navíc ji přesvědčí, že dárek byl vybírán opravdu s láskou. Zvolit můžete jediné písmeno, krátký text nebo třeba symbol znamení zvěrokruhu. Díky tomu, že šperky s gravírem jsou opravdu minimalistické a univerzální, perfektně doplní každou příležitost a téměř určitě s nimi zabodujete.

Drahokamové šperky

Veselým povahám, které jen tak nepostojí a mají rády pestré barvy, uděláte radost šperky s barevnými drahokamy. Potěšit je můžete skutečně jakýmkoli odstínem z celého spektra barev, takže snadno naleznete šperk, který je jako stvořený právě pro ni. Pokud víte, že chcete darovat něco opravdu jedinečného, doporučujeme některý ze šperků s alexandritem. Tento drahokam má pozoruhodnou schopnost měnit svou barvu pod vlivem světla. V jediném šperku tak můžete střídavě objevovat hned několik různých barevných odstínů. Při výběru se ale nemusíte řídit pouze barvou. U pestrých drahokamů vám může s výběrem pomoci naše drahokamová nápověda, ve které jsou všechny kameny rozděleny podle znamení zvěrokruhu a měsíce narození.

Diamantové šperky

Diamant je po staletí tím nejlepším přítelem žen a mnoho dívek od malička sní o krásném diamantovém klenotu. Ze světa šperků jsou diamantové přívěsky, náušnice a prsteny jednoznačně těmi nejproslulejšími. Pro řadu žen je diamant symbolem elegance a luxusu, kterému rády podlehnou. Diamant je tradiční součástí zásnubních prstenů, kterým splníte její sen. Opravdovým unikátem jsou pak barevné a netradiční diamanty, které příjemně rozzáří každý šperk i oděv.

Platinové šperky

Platina je kov králů, proto rozhodně patří pod vánoční stromek jako vyjádření hlubokého citu, jedinečnosti a náklonnosti. Elegantní metalicky bílá platina dýchá luxusem a v dokonale propracovaných špercích dává překrásně vyniknout především třpytivým diamantů. Decentní náušnice, náhrdelníky i prsteny dámy unosí nejen ke klasické módě vhodné do kanceláře, ale také k velké večerní na ples. Platina je tím nejkvalitnějším a nejtrvalejším kovem, pro který se můžete rozhodnout.

VÁNOČNÍ DÁRKY PRO MUŽE

Jak jsme slíbili, přichází čas i na pány. Každý muž se alespoň jednou za čas (a někteří i pravidelně) promění v pravého elegána, který nahodí oblek, uváže kravatu a chystá se na důležitou schůzku či událost. Co je k takovéhle příležitosti ještě trochu vyšperkovat? V naší vánoční nabídce pro pány najdete elegantní manžetové knoflíčky, které patří k univerzálním a oblíbeným dárkům. Z chlapců dělají muže, z mužů gentlemany. Když se na manžetě zablyští knoflíček ze stříbra, zlata či platiny, hned jeho nositel působí elegantněji a seriózněji. Pro mladíky jsou v nabídce dostupnější stříbrné knoflíčky, pro elegány zlaté kousky zdobené bílými či barevnými diamanty nebo gravírováním. Každý manžetový knoflíček dokáže pozdvihnout obyčejný outfit o úroveň výš a hodí se téměř ke každé příležitosti.

Rozhodně ale nepřehlédněte ani stylové spony na kravatu. I ty podtrhnou každý vytříbený outfit a dodají na jeho důležitosti. Stejně jako manžetové knoflíčky, i kravatovou sponu můžete doplnit o gravírovaný text dle svého vlastního nápadu. Zvolit můžete nakonec i cestu té nejvyšší elegance a doplnit sponu třpytivým diamantem. A nosí-li snad vámi obdarovávaný muž rád prsteny, nenechte si ujít decentní kousky s gravírem stvořené přímo pro pány.


Pokud pro vás nejsou elegantní doplňky to pravé ořechové, nechte se inspirovat dalšími tipy na vánoční dárky pro muže.

Vánoce se pomalu blíží a dárky jsou stále aktuálnějším tématem. Ať už se rozhodnete pro jakékoli šperky, vybírejte je s láskou, neboť právě o tom jsou Vánoce. Pokud potřebujete poradit, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím emailu otazky@eppi.cz nebo LiveChatu přímo na naší stránce. Jsme vám kdykoli k dispozici a přejeme vám ty nejúžasnější svátky.