Tipy na vánoční dárky

Blíží se vánoční čas prostoupený nostalgickou vůní cukroví, smrkového jehličí a vánočních františků. Vánoce máme spojeny s atmosférou plnou vzpomínek a setkávání se svými bližními. Pro ty si připravíme malé překvapení v podobě vánočního dárku, kterým jim připomeneme, jak jsou pro nás důležití. Jaký vánoční dárek by potěšil přítelkyni, manželku, maminku nebo kamarádku?

Každá dáma určitě má svou představu o nádherném šperku, který by si přála nosit. Proč jí tedy její sen nesplnit právě na Vánoce? Určitě ji potěší, pokud pod stromečkem najde nádherné náušnice nebo elegantní náramek. Přinášíme vám tedy malou inspiraci na vánoční dárek, díky kterému pro ni budou letošní Vánoce skutečně výjimečné.

A proč právě šperk?

  • Šperk je hodnotný dar, kterým dáte jasně najevo, že vám na milované osobě skutečně záleží.
  • Šperky jsou věčné a odvážně odolávají zubu času. Jednou budete tedy společně vzpomínat na výjimečné Vánoce, kdy pod stromečkem rozbalila ten nádherný šperk, který jednou třeba dostane darem dcera nebo vnučka.
  • Šperky mají v sobě také skrytou symboliku, která vaše pocity vyjádří za vás. Přívěsek ve tvaru srdce je znakem lásky, květiny přinášejí štěstí a drahokamy zase přiřazujeme k jednotlivým znamením zvěrokruhu a měsícům v roce.

Šperky však nejsou čistě dámskou záležitostí, a tak nezapomínáme ani na pány. Pro ty máme v naší nabídce manžetové knoflíčky. Více inspirace najdete na konci článku.

Stříbrné šperky

Stříbrné šperky představují elegantní krásu za rozumnou cenu, kterou mají rády především mladé ženy a slečny. Náhrdelníky a náušnice ze stříbra mívají neobvyklé tvary a designová provedení, proto se hodí pro dámy, které oceňují nápaditost a originalitu. Chladné metalické stříbro rozzáří barevné drahokamy nebo třpytivé diamanty, které propůjčují stříbrným šperkům nádech luxusu. Výhodou těchto šperků je, že se dají nosit jak na neformální příležitosti, tak i na plesy, nebo do práce.

Perlové šperky

Pro romantické typy žen není vhodnější dárek než perlový šperk. Elegantní perly totiž na první pohled symbolizují jemnost a přirozenou ženskou krásu. Perlové náušnice nebo náhrdelník jsou působivým doplňkem k večerním šatům i ke každodennímu oblečení. Ani milovnice barev nepřijdou s perlami zkrátka, stačí si vybrat mezi krémově zbarvenými perlami, které rozzáří každou ženu.

Medailony

Otevírací medailonek z drahého kovu ocení pod stromkem především romantické duše, milovnice viktoriánské módy nebo mámy a babičky. Do důmyslného šperku lze vložit fotografii milované osoby nebo pramínek vlasů prvorozeného dítětě a tak nosit u srdce to, co je obdarované nejbližší. Z jedinečného medailou dýchá nostalgie, proto se hodí jako skvělý dárek na památku. Vzhledem ke kvalitnímu zpracování lze takovýto šperk dědit z generace na generaci.

Fashion šperky

Pro milovnice nejnovějších trendů a horkých novinek jsou skvělým dárkem módní šperky s aktuálně nejoblíbenějšími designy, které mají v oblibě i známé celebrity. Dámy, které rády sledují módní hity, určitě ocení takový šperk, který se objevuje i na hvězdném červeném koberci. Díky tomuto vánočnímu dárku originálně vystoupí z davu a budou na sebe strhávat veškerou pozornost.

Drahokamové šperky

Veselým povahám, které jen tak nepostojí a mají rády pestré barvy, uděláte radost šperky s barevnými drahokamy. Potěšit je můžete skutečně jakýmkoli odstínem z celého spektra barev, takže snadno naleznete ten šperk, který je jako stvořený pro ni. Nemusíte se ale řídit pouze barvou. U pestrých drahokamů vám může s výběrem pomoci naše Drahokamová nápověda, ve které jsou všechny barevné drahokamy rozděleny podle znamení zvěrokruhu a měsíce narození.

Diamantové šperky

Diamant je po staletí tím nejlepším přítelem žen a mnoho dívek od malička sní o krásném diamantovém šperku. Ze světa šperků jsou diamantové přívěsky, náušnice a prsteny jednoznačně těmi nejoblíbenějšími. Pro řadu žen je diamant symbolem elegance a luxusu, kterému rády podlehnou. Diamant je tradiční součástí zásnubních prstenů, kterým splníte její sen. Unikátní jsou také barevné diamanty, které příjemně rozzáří každý šperk i oděv.

Platinové šperky

Platina je kov králů, proto rozhodně patří pod vánoční stromek jako vyjádření hlubokého citu, jedinečnosti a náklonnosti. Elegantní metalicky bílá platina dýchá luxusem a v dokonale propracovaných špercích dává překrásně vyniknout třpytivým diamantů. Decentní náušnice, náhrdelníky i prsteny dámy unosí nejen ke klasické módě vhodné do kanceláře, nebo k velké večerní na ples: v jemných platinových náušnicích oslní i na schůzce nebo kávě s kamarádkou.

Manžetové knoflíčky

Manžetové knoflíčky patří k univerzálním a oblíbeným dárkům pro pány. Z chlapců dělají muže, z mužů gentlemany. Když se na manžetě zablyští knoflíček ze stříbra, zlata či platiny, hned jeho nositel působí elegantněji a seriózněji. Pro mladíky jsou v nabídce dostupnější stříbrné knoflíčky, pro elegány kousky zdobené bílými či barevnými diamanty nebo gravírováním. Každý manžetový knoflíček dokáže pozdvihnout obyčejný outfit o úroveň výš a hodí se téměř ke každé příležitosti.

Nejsou manžetové knoflíčky to pravé ořechové? Nechte se inspirovat dalšími tipy na vánoční dárky pro muže.

Vánoce se pomalu blíží a dárky jsou stále aktuálnějším tématem. Ať už se rozhodnete pro jakékoli šperky, vybírejte je s láskou, neboť právě o tom jsou Vánoce. Pokud potřebujete poradit, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím emailu info@eppi.cz nebo LiveChatu přímo na naší stránce. Jsme vám kdykoli k dispozici a přejeme vám ty nejúžasnější svátky.