Tipy na vánoční dárky

Blíží se vánoční čas typický svou nostalgickou vůní cukroví, smrkového jehličí a vánočních františků. Vánoce máme spojeny s atmosférou plnou vzpomínek a setkávání se svými bližními. Pro ty si připravíme malé překvapení v podobě vánočního dárku, kterým jim připomeneme, jak jsou pro nás důležití. Jaký vánoční dárek by potěšil přítelkyni, manželku, maminku nebo kamarádku? A co originálního vybrat pro muže? Nechte se inspirovat našimi třpytivými tipy na dárky k Vánocům, se kterými jednoduše okouzlíte.

Každá dáma má určitě svou představu o ideálním šperku, který by si přála nosit. Tak proč jí její sen nesplnit právě na Vánoce? Určitě ji potěší, pokud pod stromečkem najde nádherné náušnice nebo elegantní náramek. Přinášíme vám tedy malou inspiraci na vánoční dárek, díky kterému pro ni budou letošní Vánoce skutečně výjimečné.

A protože šperky nejsou pouze dámskou záležitostí, nezapomínáme ani na pány. Pro ty máme v naší nabídce originální hodinky a decentní kousky, jako jsou manžetové knoflíčky či spony na kravatu, které jsou nejen vysoce elegantní, ale také praktické. Více inspirace najdete na konci článku.

Jedinečný prsten s měsíčním kamenem a moissanity Anita
Unikátní prsten Anita, který zaujme především půvabnými barevnými odlesky bílého měsíčního kamene.

Proč právě šperk?

 • Šperk je hodnotný dar, kterým dáte jasně najevo, že vám na milované osobě skutečně záleží.
 • Šperky jsou věčné a odvážně odolávají zubu času. Jednou budete tedy společně vzpomínat na výjimečné Vánoce, kdy se pod stromečkem objevil ten nádherný šperk, který jednou třeba dostane darem další generace.
 • Šperky mají v sobě také skrytou symboliku, která vaše pocity vyjádří za vás. Přívěsek ve tvaru srdce je znakem lásky, květiny přinášejí štěstí a drahokamy zase přiřazujeme k jednotlivým znamením zvěrokruhu a měsícům v roce.

Protože se vám výběr snažíme vždy co nejvíce ulehčit a zpříjemnit, rozhodli jsme se vás i při vánočním rozhodování provést několika kategoriemi. V článku najdete tipy nejen s ohledem na to, koho se chystáte obdarovat, ale i podle jednotlivých typů šperku.

Šperky pro partnerku, maminku i kamarádku

Jste již rozhodnuti, kdo bude onou šťastnou dámou, která si pod stromečkem rozbalí třpytivý šperk? Ať už to bude vaše přítelkyně nebo třeba babička, pro každou z nich u nás najdete dokonale padnoucí doplněk. V následujících řádcích vám rádi předáme tipy na šperky, s kterými o letošních Vánocích nešlápnete vedle.

Cluster kolekce šperků se zelenými diamanty a drahokamy Halli
Působivá souprava šperků, která vyniká organickými tvary a různorodými drahokamy.

Vánoční dárky pro přítelkyni či manželku

Velmi často se muži chystají darovat šperk své drahé polovičce. Kde ale začít? Při výběru šperku pro vaši přítelkyni či manželku určitě neuděláte chybu, pokud se zaměříte právě na symbol lásky – srdce. Asi tušíte, že srdce skvěle ladí s červenou barvou a jinak tomu není ani u šperků. Vášnivé rubíny, smyslné granátyči romantické morganity vytváří se šperky ve tvaru srdce dokonalé souznění. A že vaše drahá není zrovna na červenou? Nebojte. V naší nabídce najdete šperky ve tvaru srdce i se spoustou jiných barevných drahokamů.

Mezi mladšími ženami dnes hodně bodují také minimalistické klenoty. Mohou je kombinovat téměř se vším, a to i v případě, že se postupem času trochu změní jejich styl oblékání. Velmi módní je růžové zlato, které rozzáří především drahokamy decentnějších odstínů, jako je diamant, bílý topaz nebo akvamarín. Pro manželku jsou skvělou volbou také šperky, které odkazují k mateřství. Ať už máte společně čerstvého potomka nebo tři odrostlé děti, přívěskem znázorňujícím pouto mezi matkou a dítětem jí ukážete, jak moc je pro vás vaše rodina důležitá. Dojem pak v neposlední řadě rozhodně uděláte i nějakým personalizovaným šperkem, který potěší každou ženu bez výjimky.

 • Minimalistický prsten s drahokamy dle vašeho výběru Tess
  Minimalistický prsten s drahokamy dle vašeho výběru Tess
 • Stříbrný přívěsek s výběrem citátu Malý princ s liškou
  Stříbrný přívěsek s výběrem citátu Malý princ s liškou
 • Cluster prsten s citríny, rubínem a akvamarínem Bluma
  Cluster prsten s citríny, rubínem a akvamarínem Bluma
 • Hodinky s datem Scientist
  Hodinky s datem Scientist
 • Stříbrný eternity prsten zdobený zirkony Nigella
  Stříbrný eternity prsten zdobený zirkony Nigella

Šperky pro přítelkyni a manželku

Vánoční dárky pro maminku nebo babičku

Chystáte-li se obdarovat svoji mámu nebo babičku, i pro ně máme pár tipů na šperky. U této skupiny obvykle vyhrává klasické žluté zlato, které můžete vybrat v kombinaci s různými drahokamy. Vaši maminku i babičku určitě potěší oblíbený smaragd, nesmrtelný safír či hřejivý jantar. Oblíbenou volbou bývá také opál – tenhle jedinečný drahokam navíc najdete hned v několika barevných provedeních. Pokud byste si však barvou drahého kamene nebyli jisti, sáhnout můžete po elegantní a nadčasové perle, která vytváří nádhernou kombinaci především s bílým zlatem. Smetanový drahokam potěší nejen ženy po čtyřicítce, ale i každou babičku se smyslem pro eleganci. Trefu do černého pak představují naše zlaté špeky, které ověřily desítky a desítky spokojených zákaznic a jsou ideálním dárkem na Vánoce pro maminku i pro babičku.

Čím rozhodně okouzlíte většinu romantických duší? Medailonkem. Tenhle šperk vyhrává velmi často právě u babiček, které se zkrátka neubrání slzám štěstí, když otevřou přívěsek s nostalgickou fotografií. Do medailonku však můžete schovat i cokoli jiného, co je dostatečně malé a má pro vás symbolickou hodnotu. Podobně osobitým šperkem může být také přívěsek s gravírem.

 • Přívěsek s perlou a písmenem Louie
  Přívěsek s perlou a písmenem Louie
 • Zlaté cluster náušnice s korály a diamanty Herve
  Zlaté cluster náušnice s korály a diamanty Herve
 • Přívěsek matka a dítě s drahokamy dle vašeho výběru Eisa
  Přívěsek matka a dítě s drahokamy dle vašeho výběru Eisa
 • Zlatý minimalistický náramek s olivínovými listy Hulme
  Zlatý minimalistický náramek s olivínovými listy Hulme
 • Prsten se salt and pepper diamantem Tazia
  Prsten se salt and pepper diamantem Tazia

Šperky pro maminku a babičku

Vánoční dárky pro kamarádku, dceru i sestru

Zbystřete, pokud hledáte tip na drobnější dárek pro slečnu či ženu, která je pro vás zkrátka důležitá. Ať už je to dcera, sestra, nejlepší kamarádka nebo třeba skvělá kolegyně z práce, určitě ji šperkem ohromíte. Krásu dostupné jednoduchosti objevíte ve stříbrných špercích, které jsou zdobené drahokamy. Výběru barvy se meze nekladou, klidně můžete zohlednit její znamení zvěrokruhunebo oblíbenou barvu. Velmi populární jsou například peckové náušnice, které můžete v budoucnu navíc doplnit ladícím přívěskem. Mezi mladými ženami často bodují i šperky, které v sobě nesou nějaký skrytý význam. Znak nekonečna odkazující k vašemu nesmrtelnému přátelství či šperk se symbolem oblíbeného zvířátka může být tím pravým ořechovým.

Pokud není obdarovaná extravagantním typem, doporučujeme zůstat spíše u jednoduchosti. Mezi stříbrnými, ale i zlatými šperky najdete několik minimalistických kousků, které k její osobnosti budou určitě ladit. A co je nejlepší – hodí se prostě ke všemu! Vhodnou volbu představují také pozlacené šperky, které jsou velmi módní a navíc dostupné. Ať už zvolíte přívěsek, náramek nebo třeba náušnice, určitě jí věnujete nezapomenutelný dárek, který jí napoví, že jste na ni při letošních Vánocích rozhodně mysleli.

 • Stříbrná kolekce s perlami Landia
  Stříbrná kolekce s perlami Landia
 • Náušnice Malý princ a liška
  Náušnice Malý princ a liška
 • Stříbrný perlový přívěsek Palani
  Stříbrný perlový přívěsek Palani
 • Minimalistické stříbrné náušnice s morganity Andine
  Minimalistické stříbrné náušnice s morganity Andine
 • Stříbrný diamantový prsten s tepaným povrchem Milan
  Stříbrný diamantový prsten s tepaným povrchem Milan

Šperky pro kamarádku a sestru

Šperky všech druhů, stylů i barev

Při výběru dokonalého vánočního dárku se můžete řídit i jednotlivými kategoriemi šperků, které v naší nabídce objevíte.

Elegantní náramek s lab-grown diamanty Laurel
Elegantní náramek s lab-grown diamanty Laurel.

Stříbrné šperky

Stříbrné šperky představují elegantní krásu za rozumnou cenu, kterou mají rády především mladé ženy a slečny. Náhrdelníky a stříbrné náušnice mívají neobvyklé tvary a designová provedení, proto se hodí pro dámy, které oceňují nápaditost a originalitu. Chladné metalické stříbro rozzáří barevné drahokamy nebo decentní perly, které propůjčují stříbrným šperkům nádech luxusu. Výhodou těchto šperků je, že se dají nosit jak na neformální příležitosti, tak i na slavnostní plesy či do práce.

 • Stříbrná cluster kolekce šperků s ametysty a drahokamy Halli
  Stříbrná cluster kolekce šperků s ametysty a drahokamy Halli
 • Stříbrný náramek Malý princ s liškou a gravírem
  Stříbrný náramek Malý princ s liškou a gravírem
 • Stříbrné kruhové náušnice s lab-grown diamanty Wontisa
  Stříbrné kruhové náušnice s lab-grown diamanty Wontisa
 • Stříbrný náramek s třpytivými lab-grown diamanty Ettore
  Stříbrný náramek s třpytivými lab-grown diamanty Ettore
 • Stříbrný diamantový prsten Nicklas
  Stříbrný diamantový prsten Nicklas

Stříbrné šperky

Perlové šperky

Pro romantické typy žen není vhodnější dárek než perlový šperk. Elegantní perly totiž na první pohled symbolizují jemnost a přirozenou ženskou krásu. Perlové náušnice nebo náhrdelník jsou působivým doplňkem k večerním šatům i ke každodennímu oblečení. Ani milovnice barev nepřijdou s perlami zkrátka, stačí si vybrat mezi krémově zbarvenými či černými perlami, které rozzáří každou ženu.

 • Stříbrný elegantní prsten s perlou a lab-grown diamanty Azana
  Stříbrný elegantní prsten s perlou a lab-grown diamanty Azana
 • Pozlacený přívěsek s perlou Elana
  Pozlacený přívěsek s perlou Elana
 • Perlový náhrdelník ze stříbra Ayelet
  Perlový náhrdelník ze stříbra Ayelet
 • Kruhové pozlacené náušnice s perlami Svante
  Kruhové pozlacené náušnice s perlami Svante
 • Decentní náhrdelník s bílou perlou Marta
  Decentní náhrdelník s bílou perlou Marta

Perlové šperky

Medailony

Otevírací medailonek na fotku z drahého kovu ocení pod stromkem především romantické duše, milovnice viktoriánské módy nebo mámy a babičky. Do důmyslného šperku lze vložit fotografii milované osoby nebo pramínek vlasů prvorozeného dítětě, a nosit tak u srdce to, co je obdarované nejbližší. Z jedinečného medailou dýchá nostalgie, proto se hodí jako skvělý dárek na památku. Vzhledem ke kvalitnímu zpracování lze takovýto šperk dědit z generace na generaci.

 • Stříbrný otevírací medailon Christel
  Stříbrný otevírací medailon Christel
 • Zlatý medailon ve tvaru srdce s gravírem dle vaší volby Miossa
  Zlatý medailon ve tvaru srdce s gravírem dle vaší volby Miossa
 • Stříbrný otevírací medailon se vzorem Basil
  Stříbrný otevírací medailon se vzorem Basil
 • Srdíčkový otevírací medailon s diamantem Dialah
  Srdíčkový otevírací medailon s diamantem Dialah
 • Oválný otevírací medailon ze stříbra Dalea
  Oválný otevírací medailon ze stříbra Dalea

Medailonky

Minimalistické šperky

Pro milovnice jednoduchých linií a zastánkyně minimalismu jsou skvělým dárkem decentní šperky s módními designy, které si získaly srdce nejedné ženy. Minimalistické šperky se hodí naprosto ke všemu a nikdy nevyjdou z módy. Žena je může vzít na jakoukoli příležitost a ráno si ušetří čas při jejich kombinování. Šperky v minimalistickém stylu se často obejdou bez třpytu drahokamů, nechcete-li se ho však vzdát, i v takovém případě u nás najdete to pravé ořechové. Objevte v naší nabídce minimalistickou kolekci Fresh & Basic, která byla navržena ke kombinování a vrstvení šperků.

 • Řetízek s kuličkami 45 cm ze stříbra
  Řetízek s kuličkami 45 cm ze stříbra
 • Stříbrný eternity prsten s lab-grown diamanty Betsy
  Stříbrný eternity prsten s lab-grown diamanty Betsy
 • Zlatý náramek s citrínem, granátem a safírem Veera
  Zlatý náramek s citrínem, granátem a safírem Veera
 • Zlaté napichovací uzlíky Nottedy
  Zlaté napichovací uzlíky Nottedy
 • Stříbrný náramek se stromem života Tyriq
  Stříbrný náramek se stromem života Tyriq

Minimalistické šperky

Personalizované šperky

Originalitu a špetku osobního přístupu vám nabízejí personalizované šperky, které jsou mezi našimi zákazníky velmi populární. Náhrdelník s iniciálou jména či náramek s gravírem zkrátka řeknou všechno za vás. Potěší dámu snad v každém věku a navíc ji přesvědčí, že dárek byl vybírán opravdu s láskou. Zvolit můžete jediné písmeno, krátký text nebo třeba symbol znamení zvěrokruhu. Díky tomu, že šperky s gravírem jsou opravdu minimalistické a univerzální, perfektně doplní každou příležitost a téměř určitě s nimi zabodujete.

 • Stříbrný náhrdelník s penízky a gravírem William
  Stříbrný náhrdelník s penízky a gravírem William
 • Stříbrný náramek s písmenkem podle vaší volby Annika
  Stříbrný náramek s písmenkem podle vaší volby Annika
 • Diamantové náušnice s volbou písmene Griff
  Diamantové náušnice s volbou písmene Griff
 • Přívěsek míč s gravírem dle vaší volby Football
  Přívěsek míč s gravírem dle vaší volby Football
 • Náramek Malý princ s liškou a gravírem
  Náramek Malý princ s liškou a gravírem

Personalizované šperky

Drahokamové šperky

Veselým povahám, které jen tak nepostojí a mají rády pestré barvy, uděláte radost šperky s barevnými drahokamy. Potěšit je můžete skutečně jakýmkoli odstínem z celého spektra barev, takže snadno naleznete šperk, který je jako stvořený právě pro ni. Pokud víte, že chcete darovat něco opravdu jedinečného, doporučujeme některý ze šperků s alexandritem. Tento drahokam má pozoruhodnou schopnost měnit svou barvu pod vlivem světla. V jediném šperku tak můžete střídavě objevovat hned několik různých barevných odstínů. Při výběru se ale nemusíte řídit pouze barvou. U pestrých drahokamů vám může s výběrem pomoci naše velký přehled drahokamů, ve které jsou všechny kameny rozděleny podle jednotlivých druhů drahokamů a podle znamení zvěrokruhu.

 • Jedinečný prsten s měsíčním kamenem a moissanity Anita
  Jedinečný prsten s měsíčním kamenem a moissanity Anita
 • Zlaté visací náušnice se smaragdy Elaine
  Zlaté visací náušnice se smaragdy Elaine
 • Náušnice s akvamarínem, měsíčním kamenem a modrým diamantem Turgay
  Náušnice s akvamarínem, měsíčním kamenem a modrým diamantem Turgay
 • Cluster náhrdelník s drahokamy Kianna
  Cluster náhrdelník s drahokamy Kianna
 • Zlatý zásnubní prsten s akvamarínem Tafne
  Zlatý zásnubní prsten s akvamarínem Tafne

Drahokamové šperky

Diamantové šperky

Diamant je po staletí tím nejlepším přítelem žen a mnoho dívek od malička sní o krásném diamantovém šperku. Ze světa šperků jsou diamantové přívěsky, náušnice a prsteny jednoznačně těmi nejproslulejšími. Pro řadu žen je diamant symbolem elegance a luxusu, kterému rády podlehnou. Diamant je tradiční součástí zásnubních prstenů, kterým splníte její sen. Opravdovým unikátem jsou pak barevné a netradiční diamanty, které příjemně rozzáří každý šperk i oděv.

 • Atypický cluster zásnubní prsten s lab-grown diamanty Talisha
  Atypický cluster zásnubní prsten s lab-grown diamanty Talisha
 • Náhrdelník se salt and pepper diamantem, smaragdy a moissanity Matilda
  Náhrdelník se salt and pepper diamantem, smaragdy a moissanity Matilda
 • Stříbrné cluster náušnice s moissanity a lab-grown diamanty Kerrie
  Stříbrné cluster náušnice s moissanity a lab-grown diamanty Kerrie
 • Keramický náhrdelník s lab-grown diamantem Celina
  Keramický náhrdelník s lab-grown diamantem Celina
 • Kolekce šperků se salt and pepper diamanty Jana
  Kolekce šperků se salt and pepper diamanty Jana

Diamantové šperky

Platinové šperky

Platina je kov králů, proto rozhodně patří pod vánoční stromek jako vyjádření hlubokého citu, jedinečnosti a náklonnosti. Elegantní metalicky bílý kov dýchá luxusem a v dokonale propracovaných platinových špercích dává překrásně vyniknout především třpytivým diamantů. Decentní náušnice, náhrdelníky i prsteny dámy unosí nejen ke klasické módě vhodné do kanceláře, ale také k velké večerní na ples. Platina je tím nejkvalitnějším a nejtrvalejším kovem, pro který se můžete rozhodnout.

 • Platinový přívěsek se souhvězdím a diamantem Nyala
  Platinový přívěsek se souhvězdím a diamantem Nyala
 • Minimalistický přívěsek s lab-grown diamantem Tilda
  Minimalistický přívěsek s lab-grown diamantem Tilda
 • Srdcové kruhové náušnice s lab-grown diamanty Emmalyn
  Srdcové kruhové náušnice s lab-grown diamanty Emmalyn
 • Eternity prsten s lab-grown diamanty Oana
  Eternity prsten s lab-grown diamanty Oana
 • Platinové manžetové knoflíčky s diamanty Tallis
  Platinové manžetové knoflíčky s diamanty Tallis

Platinové šperky

Vánoční dárky pro muže

Jak jsme slíbili, přichází čas i na dárky pro muže. Každý muž se alespoň jednou za čas (a někteří i pravidelně) promění v pravého elegána, který nahodí oblek, uváže kravatu a chystá se na důležitou schůzku či událost. Co je k takovéhle příležitosti ještě trochu vyšperkovat? Každého muže zajisté potěší, když pod stromečkem najde hodinky. U nás můžete sestavit hodinky na míru, tak aby se hodili ke stylu obdarovaného, nebo mu můžete věnovat dárkový poukaz a on si je tak navrhne sám.

V naší vánoční nabídce pro pány také najdete elegantní manžetové knoflíčky, které patří k univerzálním a oblíbeným dárkům. Z chlapců dělají muže, z mužů gentlemany. Když se na manžetě zablyští knoflíček ze stříbra, zlata či platiny, hned jeho nositel působí elegantněji a seriózněji. Pro mladíky jsou v nabídce dostupnější stříbrné knoflíčky, pro elegány zlaté kousky zdobené bílými či barevnými diamanty nebo gravírováním. Každý manžetový knoflíček dokáže pozdvihnout obyčejný outfit o úroveň výš a hodí se téměř ke každé příležitosti.

Hodinky Vremmy
Elegantní a minimalistické hodinky se švýcarským automatickým pohonem, vyráběné z prvotřídní chirurgické oceli.

Rozhodně ale nepřehlédněte ani stylové spony na kravatu. I ty podtrhnou každý vytříbený outfit a dodají na jeho důležitosti. Stejně jako manžetové knoflíčky, i kravatovou sponu můžete doplnit o gravírovaný text dle svého vlastního nápadu.Zvolit můžete nakonec i cestu té nejvyšší elegance a doplnit sponu třpytivým diamantem. A nosí-li snad vámi obdarovávaný muž rádprsteny, nenechte si ujít decentní kousky s gravírem stvořené přímo pro pány. U nás vyberete ten pravý vánoční dárek pro tatínka, dědečka, bratra, přítele i manžela.

Pokud pro vás nejsou elegantní doplňky to pravé ořechové, nechte se inspirovat dalšími tipy na vánoční dárky pro muže.

 • Hodinky Botanist
  Hodinky Botanist
 • Figaro řetízek 55 cm ze stříbra
  Figaro řetízek 55 cm ze stříbra
 • Stříbrné manžetové knoflíčky s černými diamanty Orien
  Stříbrné manžetové knoflíčky s černými diamanty Orien
 • Pánský provázkový náramek s gravírem Yousef
  Pánský provázkový náramek s gravírem Yousef
 • Pánský prsten s ručním gravírem Joshie
  Pánský prsten s ručním gravírem Joshie

Šperky pro muže

Vánoce se pomalu blíží a dárky jsou stále aktuálnějším tématem. Ať už se rozhodnete pro jakékoli šperky, vybírejte je s láskou, neboť právě o tom jsou Vánoce. Pokud potřebujete poradit, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu otazky@eppi.cz nebo LiveChatu přímo na naší stránce. Jsme vám kdykoli k dispozici a přejeme vám ty nejúžasnější svátky.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky