Tipy na vánoční dárky

Blíží se vánoční čas typický svou nostalgickou vůní cukroví, smrkového jehličí a vánočních františků. Vánoce máme spojeny s atmosférou plnou vzpomínek a setkávání se svými bližními. Pro ty si připravíme malé překvapení v podobě vánočního dárku, kterým jim připomeneme, jak jsou pro nás důležití. Jaký vánoční dárek by potěšil přítelkyni, manželku, maminku nebo kamarádku? A co originálního vybrat pro muže? Nechte se inspirovat našimi třpytivými tipy na dárky k Vánocům, se kterými jednoduše okouzlíte.

Každá dáma má určitě svou představu o ideálním šperku, který by si přála nosit. Tak proč jí její sen nesplnit právě na Vánoce? Určitě ji potěší, pokud pod stromečkem najde nádherné náušnice nebo elegantní náramek. Přinášíme vám tedy malou inspiraci na vánoční dárek, díky kterému pro ni budou letošní Vánoce skutečně výjimečné.

A protože šperky nejsou pouze dámskou záležitostí, nezapomínáme ani na pány. Pro ty máme v naší nabídce decentní kousky, jako jsou manžetové knoflíčky či spony na kravatu, které jsou nejen vysoce elegantní, ale také praktické. Více inspirace najdete na konci článku.

Proč právě šperk?

 • Šperk je hodnotný dar, kterým dáte jasně najevo, že vám na milované osobě skutečně záleží.
 • Šperky jsou věčné a odvážně odolávají zubu času. Jednou budete tedy společně vzpomínat na výjimečné Vánoce, kdy se pod stromečkem objevil ten nádherný šperk, který jednou třeba dostane darem další generace.
 • Šperky mají v sobě také skrytou symboliku, která vaše pocity vyjádří za vás. Přívěsek ve tvaru srdce je znakem lásky, květiny přinášejí štěstí a drahokamy zase přiřazujeme k jednotlivým znamením zvěrokruhu a měsícům v roce.

Protože se vám výběr snažíme vždy co nejvíce ulehčit a zpříjemnit, rozhodli jsme se vás i při vánočním rozhodování provést několika kategoriemi. V článku najdete tipy nejen s ohledem na to, koho se chystáte obdarovat, ale i podle jednotlivých typů šperku.

Šperky pro partnerku, maminku i kamarádku

Jste již rozhodnuti, kdo bude onou šťastnou dámou, která si pod stromečkem rozbalí třpytivý šperk? Ať už to bude vaše přítelkyně nebo třeba babička, pro každou z nich u nás najdete dokonale padnoucí doplněk. V následujících řádcích vám rádi předáme tipy na šperky, s kterými o letošních Vánocích nešlápnete vedle.

Vánoční dárky pro přítelkyni či manželku

Velmi často se muži chystají darovat šperk své drahé polovičce. Kde ale začít? Při výběru šperku pro vaši přítelkyni či manželku určitě neuděláte chybu, pokud se zaměříte právě na symbol lásky – srdce. Asi tušíte, že srdce skvěle ladí s červenou barvou a jinak tomu není ani u šperků. Vášnivé rubíny, smyslné granátyči romantické morganity vytváří se šperky ve tvaru srdce dokonalé souznění. A že vaše drahá není zrovna na červenou? Nebojte. V naší nabídce najdete šperky ve tvaru srdce i se spoustou jiných barevných drahokamů.

Mezi mladšími ženami dnes hodně bodují také minimalistické klenoty. Mohou je kombinovat téměř se vším, a to i v případě, že se postupem času trochu změní jejich styl oblékání. Velmi módní je růžové zlato, které rozzáří především drahokamy decentnějších odstínů, jako je diamant, bílý topaz nebo akvamarín. Pro manželku jsou skvělou volbou také šperky, které odkazují k mateřství. Ať už máte společně čerstvého potomka nebo tři odrostlé děti, přívěskem znázorňujícím pouto mezi matkou a dítětem jí ukážete, jak moc je pro vás vaše rodina důležitá. Dojem pak v neposlední řadě rozhodně uděláte i nějakým personalizovaným šperkem, který potěší každou ženu bez výjimky.

 • Stříbrný fashion náramek s diamantem Hadiya
  Stříbrný fashion náramek s diamantem Hadiya
 • Stříbrný náhrdelník města Bratislava
  Stříbrný náhrdelník města Bratislava
 • Náušnice 2v1 s černými perlami a zirkony Goda
  Náušnice 2v1 s černými perlami a zirkony Goda
 • Stříbrná srdíčková kolekce s topazy Alonah
  Stříbrná srdíčková kolekce s topazy Alonah
 • Elegantní náhrdelník s pear diamantem Diantha
  Elegantní náhrdelník s pear diamantem Diantha

Vánoční dárky pro maminku nebo babičku

Chystáte-li se obdarovat svoji mámu nebo babičku, i pro ně máme pár tipů na šperky. U této skupiny obvykle vyhrává klasické žluté zlato, které můžete vybrat v kombinaci s různými drahokamy. Vaši maminku i babičku určitě potěší oblíbený smaragd, nesmrtelný safír či hřejivý jantar. Oblíbenou volbou bývá také opál – tenhle jedinečný drahokam navíc najdete hned v několika barevných provedeních. Pokud byste si však barvou drahého kamene nebyli jisti, sáhnout můžete po elegantní a nadčasové perle, která vytváří nádhernou kombinaci především s bílým zlatem. Smetanový drahokam potěší nejen ženy po čtyřicítce, ale i každou babičku se smyslem pro eleganci. Trefu do černého pak představují naše zlaté špeky, které ověřily desítky a desítky spokojených zákaznic.

Čím rozhodně okouzlíte většinu romantických duší? Medailonkem. Tenhle šperk vyhrává velmi často právě u babiček, které se zkrátka neubrání slzám štěstí, když otevřou přívěsek s nostalgickou fotografií. Do medailonku však můžete schovat i cokoli jiného, co je dostatečně malé a má pro vás symbolickou hodnotu. Podobně osobitým šperkem může být také přívěsek s gravírem.

 • Pozlacená brož s perlou a zirkony Otmar
  Pozlacená brož s perlou a zirkony Otmar
 • Minimalistické náušnice s moissanity Shivam
  Minimalistické náušnice s moissanity Shivam
 • Stříbrný romantický prsten s lab-grown diamanty Cuevas
  Stříbrný romantický prsten s lab-grown diamanty Cuevas
 • Stříbrný minimalistický náhrdelník s modrým diamantem Glenda
  Stříbrný minimalistický náhrdelník s modrým diamantem Glenda
 • Stříbrný prsten se safírem a zirkony Deepak
  Stříbrný prsten se safírem a zirkony Deepak

Vánoční dárky pro kamarádku, dceru i sestru

Zbystřete, pokud hledáte tip na drobnější dárek pro slečnu či ženu, která je pro vás zkrátka důležitá. Ať už je to dcera, sestra, nejlepší kamarádka nebo třeba skvělá kolegyně z práce, určitě ji šperkem ohromíte. Krásu dostupné jednoduchosti objevíte ve stříbrných špercích, které jsou zdobené drahokamy. Výběru barvy se meze nekladou, klidně můžete zohlednit její znamení zvěrokruhunebo oblíbenou barvu. Velmi populární jsou například peckové náušnice, které můžete v budoucnu navíc doplnit ladícím přívěskem. Mezi mladými ženami často bodují i šperky, které v sobě nesou nějaký skrytý význam. Znak nekonečna odkazující k vašemu nesmrtelnému přátelství či šperk se symbolem oblíbeného zvířátka může být tím pravým ořechovým.

Pokud není obdarovaná extravagantním typem, doporučujeme zůstat spíše u jednoduchosti. Mezi stříbrnými, ale i zlatými šperky najdete několik minimalistických kousků, které k její osobnosti budou určitě ladit. A co je nejlepší – hodí se prostě ke všemu! Vhodnou volbu představují také pozlacené šperky, které jsou velmi módní a navíc dostupné. Ať už zvolíte přívěsek, náramek nebo třeba náušnice, určitě jí věnujete nezapomenutelný dárek, který jí napoví, že jste na ni při letošních Vánocích rozhodně mysleli.

 • Stříbrný náramek s tanzanitem Emeli
  Stříbrný náramek s tanzanitem Emeli
 • Stříbrný karma přívěsek s lab-grown diamanty Briana
  Stříbrný karma přívěsek s lab-grown diamanty Briana
 • Stříbrný náramek s akvamarínovými korálky Fleming
  Stříbrný náramek s akvamarínovými korálky Fleming
 • Set stříbrných náhrdelníků ve tvaru hvězdy pro dva Pixie
  Set stříbrných náhrdelníků ve tvaru hvězdy pro dva Pixie
 • Rubínová kolekce šperků Roshni
  Rubínová kolekce šperků Roshni

Šperky všech druhů, stylů i barev

Při výběru dokonalého vánočního dárku se můžete řídit i jednotlivými kategoriemi šperků, které v naší nabídce objevíte.

Stříbrné šperky

Stříbrné šperky představují elegantní krásu za rozumnou cenu, kterou mají rády především mladé ženy a slečny. Náhrdelníky a stříbrné náušnice mívají neobvyklé tvary a designová provedení, proto se hodí pro dámy, které oceňují nápaditost a originalitu. Chladné metalické stříbro rozzáří barevné drahokamy nebo decentní perly, které propůjčují stříbrným šperkům nádech luxusu. Výhodou těchto šperků je, že se dají nosit jak na neformální příležitosti, tak i na slavnostní plesy či do práce.

 • Stříbrný přívěsek ve tvaru měsíce Callie
  Stříbrný přívěsek ve tvaru měsíce Callie
 • Stříbrné náušnice Feather
  Stříbrné náušnice Feather
 • Stříbrný náramek s jantarovým motýlem Papilio
  Stříbrný náramek s jantarovým motýlem Papilio
 • Stříbrný prsten s oválnými 2ct olivíny Montys
  Stříbrný prsten s oválnými 2ct olivíny Montys
 • Jemné stříbrné safírové náušnice Kandavel
  Jemné stříbrné safírové náušnice Kandavel

Perlové šperky

Pro romantické typy žen není vhodnější dárek než perlový šperk. Elegantní perly totiž na první pohled symbolizují jemnost a přirozenou ženskou krásu. Perlové náušnice nebo náhrdelník jsou působivým doplňkem k večerním šatům i ke každodennímu oblečení. Ani milovnice barev nepřijdou s perlami zkrátka, stačí si vybrat mezi krémově zbarvenými či černými perlami, které rozzáří každou ženu.

 • Zlatý perlový přívěsek se zirkony Katell
  Zlatý perlový přívěsek se zirkony Katell
 • Elegantní stříbrné náušnice s broskvovými perlami Peggy
  Elegantní stříbrné náušnice s broskvovými perlami Peggy
 • Romantický stříbrný náhrdelník s broskvovou perlou a zirkony Benen
  Romantický stříbrný náhrdelník s broskvovou perlou a zirkony Benen
 • Zlatá perlová kolekce s 9-9.50mm perlami Chimene
  Zlatá perlová kolekce s 9-9.50mm perlami Chimene
 • Zlatý přívěsek s tahitskou perlou Diaw
  Zlatý přívěsek s tahitskou perlou Diaw

Medailony

Otevírací medailonek na fotku z drahého kovu ocení pod stromkem především romantické duše, milovnice viktoriánské módy nebo mámy a babičky. Do důmyslného šperku lze vložit fotografii milované osoby nebo pramínek vlasů prvorozeného dítětě, a nosit tak u srdce to, co je obdarované nejbližší. Z jedinečného medailou dýchá nostalgie, proto se hodí jako skvělý dárek na památku. Vzhledem ke kvalitnímu zpracování lze takovýto šperk dědit z generace na generaci.

 • Stříbrný srdíčkový medailon s psí tlapkou Vretu
  Stříbrný srdíčkový medailon s psí tlapkou Vretu
 • Srdíčkový otevírací medailon s diamantem Dialah
  Srdíčkový otevírací medailon s diamantem Dialah
 • Oválný medailon ze zlata s gravírem dle vaší volby Xuyara
  Oválný medailon ze zlata s gravírem dle vaší volby Xuyara
 • Stříbrný otevírací medailon s diamantem Galya
  Stříbrný otevírací medailon s diamantem Galya
 • Srdíčkový medailon ze stříbra s diamantem Charise
  Srdíčkový medailon ze stříbra s diamantem Charise

Minimalistické šperky

Pro milovnice jednoduchých linií a zastánkyně minimalismu jsou skvělým dárkem decentní šperky s módními designy, které si získaly srdce nejedné ženy. Minimalistické šperky se hodí naprosto ke všemu a nikdy nevyjdou z módy. Žena je může vzít na jakoukoli příležitost a ráno si ušetří čas při jejich kombinování. Šperky v minimalistickém stylu se často obejdou bez třpytu drahokamů, nechcete-li se ho však vzdát, i v takovém případě v nabídce najdete to pravé ořechové.

 • Zlatý náhrdelník minimalistického tvaru Karma
  Zlatý náhrdelník minimalistického tvaru Karma
 • Stříbrný náramek se stromem života Tyriq
  Stříbrný náramek se stromem života Tyriq
 • Zlatý minimalistický prsten s morganitem Camellia
  Zlatý minimalistický prsten s morganitem Camellia
 • Stříbrný náramek s olivínem Carney
  Stříbrný náramek s olivínem Carney
 • Zlatý prsten s opálem a diamanty Ammiel
  Zlatý prsten s opálem a diamanty Ammiel

Personalizované šperky

Originalitu a špetku osobního přístupu vám nabízejí personalizované šperky, které jsou mezi našimi zákazníky velmi populární. Náhrdelník s iniciálou jména či náramek s gravírem zkrátka řeknou všechno za vás. Potěší dámu snad v každém věku a navíc ji přesvědčí, že dárek byl vybírán opravdu s láskou. Zvolit můžete jediné písmeno, krátký text nebo třeba symbol znamení zvěrokruhu. Díky tomu, že šperky s gravírem jsou opravdu minimalistické a univerzální, perfektně doplní každou příležitost a téměř určitě s nimi zabodujete.

 • Zlatý náhrdelník s písmenkem podle vaší volby Lupe
  Zlatý náhrdelník s písmenkem podle vaší volby Lupe
 • Zlatý prsten s diamantem a gravírem písmene Narik
  Zlatý prsten s diamantem a gravírem písmene Narik
 • Zlatý přívěsek s modrým diamantem a gravírem písmene Aleks
  Zlatý přívěsek s modrým diamantem a gravírem písmene Aleks
 • Přívěsek se srdcem a gravírem písmene Tanya
  Přívěsek se srdcem a gravírem písmene Tanya
 • Zlatý přívěsek s černým diamantem a gravírem písmene Mikkel
  Zlatý přívěsek s černým diamantem a gravírem písmene Mikkel

Drahokamové šperky

Veselým povahám, které jen tak nepostojí a mají rády pestré barvy, uděláte radost šperky s barevnými drahokamy. Potěšit je můžete skutečně jakýmkoli odstínem z celého spektra barev, takže snadno naleznete šperk, který je jako stvořený právě pro ni. Pokud víte, že chcete darovat něco opravdu jedinečného, doporučujeme některý ze šperků s alexandritem. Tento drahokam má pozoruhodnou schopnost měnit svou barvu pod vlivem světla. V jediném šperku tak můžete střídavě objevovat hned několik různých barevných odstínů. Při výběru se ale nemusíte řídit pouze barvou. U pestrých drahokamů vám může s výběrem pomoci naše velký přehled drahokamů, ve které jsou všechny kameny rozděleny podle jednotlivých druhů drahokamů a podle znamení zvěrokruhu.

 • Zlatý halo náhrdelník s akvamarínem a diamanty Wolle
  Zlatý halo náhrdelník s akvamarínem a diamanty Wolle
 • Zlatý halo prsten s cushion londýnským topazem Taranie
  Zlatý halo prsten s cushion londýnským topazem Taranie
 • Zlatý halo prsten se safírem diamanty Chrys
  Zlatý halo prsten se safírem diamanty Chrys
 • Stříbrný romantický prsten s rubínem Anuja
  Stříbrný romantický prsten s rubínem Anuja
 • Zlatý prsten s cushion citrínem a diamanty Alicia
  Zlatý prsten s cushion citrínem a diamanty Alicia

Diamantové šperky

Diamant je po staletí tím nejlepším přítelem žen a mnoho dívek od malička sní o krásném diamantovém šperku. Ze světa šperků jsou diamantové přívěsky, náušnice a prsteny jednoznačně těmi nejproslulejšími. Pro řadu žen je diamant symbolem elegance a luxusu, kterému rády podlehnou. Diamant je tradiční součástí zásnubních prstenů, kterým splníte její sen. Opravdovým unikátem jsou pak barevné a netradiční diamanty, které příjemně rozzáří každý šperk i oděv.

 • Modré diamanty ve zlatém eternity prstenu Alkeso
  Modré diamanty ve zlatém eternity prstenu Alkeso
 • Diamantové náušnice ve tvaru srdce Sie
  Diamantové náušnice ve tvaru srdce Sie
 • Zlatý náhrdelník s černým diamantem Edyn
  Zlatý náhrdelník s černým diamantem Edyn
 • Zlaté snubní prsteny s diamanty Sydell
  Zlaté snubní prsteny s diamanty Sydell
 • Zlatý přívěsek se znamením a diamantem Lev
  Zlatý přívěsek se znamením a diamantem Lev

Platinové šperky

Platina je kov králů, proto rozhodně patří pod vánoční stromek jako vyjádření hlubokého citu, jedinečnosti a náklonnosti. Elegantní metalicky bílý kov dýchá luxusem a v dokonale propracovaných platinových špercích dává překrásně vyniknout především třpytivým diamantů. Decentní náušnice, náhrdelníky i prsteny dámy unosí nejen ke klasické módě vhodné do kanceláře, ale také k velké večerní na ples. Platina je tím nejkvalitnějším a nejtrvalejším kovem, pro který se můžete rozhodnout.

 • Platinový náhrdelník se zeleným diamantem Iber
  Platinový náhrdelník se zeleným diamantem Iber
 • Romantický zásnubní prsten z platiny s diamantem Bate
  Romantický zásnubní prsten z platiny s diamantem Bate
 • Náušnice ve tvaru květů s postranními diamanty Sandre
  Náušnice ve tvaru květů s postranními diamanty Sandre
 • Krásné modré a bílé diamanty v prstenu Maye
  Krásné modré a bílé diamanty v prstenu Maye
 • Dvojitý diamantový prsten ze zlata Keanu
  Dvojitý diamantový prsten ze zlata Keanu

Vánoční dárky pro muže

Jak jsme slíbili, přichází čas i na dárky pro muže. Každý muž se alespoň jednou za čas (a někteří i pravidelně) promění v pravého elegána, který nahodí oblek, uváže kravatu a chystá se na důležitou schůzku či událost. Co je k takovéhle příležitosti ještě trochu vyšperkovat? V naší vánoční nabídce pro pány najdete elegantní manžetové knoflíčky, které patří k univerzálním a oblíbeným dárkům. Z chlapců dělají muže, z mužů gentlemany. Když se na manžetě zablyští knoflíček ze stříbra, zlata či platiny, hned jeho nositel působí elegantněji a seriózněji. Pro mladíky jsou v nabídce dostupnější stříbrné knoflíčky, pro elegány zlaté kousky zdobené bílými či barevnými diamanty nebo gravírováním. Každý manžetový knoflíček dokáže pozdvihnout obyčejný outfit o úroveň výš a hodí se téměř ke každé příležitosti.

Rozhodně ale nepřehlédněte ani stylové spony na kravatu. I ty podtrhnou každý vytříbený outfit a dodají na jeho důležitosti. Stejně jako manžetové knoflíčky, i kravatovou sponu můžete doplnit o gravírovaný text dle svého vlastního nápadu. Zvolit můžete nakonec i cestu té nejvyšší elegance a doplnit sponu třpytivým diamantem. A nosí-li snad vámi obdarovávaný muž rád prsteny, nenechte si ujít decentní kousky s gravírem stvořené přímo pro pány.

Pokud pro vás nejsou elegantní doplňky to pravé ořechové, nechte se inspirovat dalšími tipy na vánoční dárky pro muže.
 • Oválné manžetové knoflíčky ze zlata s diamanty Valentine
  Oválné manžetové knoflíčky ze zlata s diamanty Valentine
 • Pánský stříbrný prsten s gravírem podle vlastní volby Troilos
  Pánský stříbrný prsten s gravírem podle vlastní volby Troilos
 • Stříbrná kravatová spona s diamantem a gravírem podle vlastní volby Erebus
  Stříbrná kravatová spona s diamantem a gravírem podle vlastní volby Erebus
 • Manžetové knoflíčky ze stříbra s gravírem a diamanty Gaynor
  Manžetové knoflíčky ze stříbra s gravírem a diamanty Gaynor
 • Zlatý řetízek s penízky a gravírem William
  Zlatý řetízek s penízky a gravírem William
Vánoce se pomalu blíží a dárky jsou stále aktuálnějším tématem. Ať už se rozhodnete pro jakékoli šperky, vybírejte je s láskou, neboť právě o tom jsou Vánoce. Pokud potřebujete poradit, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu otazky@eppi.cz nebo LiveChatu přímo na naší stránce. Jsme vám kdykoli k dispozici a přejeme vám ty nejúžasnější svátky.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky