České designové šperky z vlastní dílny

Myslíte si, že ve světě šperků už vás nic nedokáže překvapit. Znáte nejslavnější klenotníky, proslulé designy a ty nejkrásnější kousky, které kdy zdobily hvězdy stříbrného plátna. Víte, kde nakoupit klenoty, co se vám líbí. Prostě se vyznáte. Jenže jste pravděpodobně ještě nenavštívili naše klenotnictví. Ať už naše webové stránky jakožto pravého českého výrobce šperků nebo přímo náš showroom, v němž jsou naši zákazníci vždy srdečně vítáni. U nás totiž děláme věci jinak. Osobně. Vstřícně. Ochotně. Staráme se o vás, pomáháme vám při výběru nejen z našich autorských šperků a vždy vám nabídneme radu a potřebné informace, když se dostanete do úzkých a nevíte, jestli zrovna zvolit diamant, safír či rubín.

Jsme klenotnictví, které se soustředí na produkci a prodej českých šperků. Sídlíme v samém srdci Prahy, naše kancelář je tak dobře dostupná, i když přijíždíte z různých koutů republiky. V Eppi se orientujeme na zákazníka a zakládáme si na tom, že mnoho našich šperků se může pyšnit označením „vyrobeno v České republice“. Pokud tedy hledáte něco skutečně osobního, dokážeme vám vytvořit kompletně ručně vyrobený designový šperk. Nebojíme se osobního kontaktu se zájemci o klenot a snažíme se vám usnadnit nákup, co to jen jde. V kontaktu jsme s vámi i prostřednictvím telefonu, e-mailu a moderních komunikačních technologií, jako je live chat nebo Whatsapp. Pořízení třpytivé ozdoby v našem klenotnictví se tak pro vás může stát jedinečným zážitkem po všech stránkách.

 • Elegantní kruhové náušnice s diamanty Gomati
  Elegantní kruhové náušnice s diamanty Gomati
 • Zlatý náramek s ametystem Arleth
  Zlatý náramek s ametystem Arleth
 • Přívěsek matka a dítě s morganitem a diamantem Ella
  Přívěsek matka a dítě s morganitem a diamantem Ella

Jak naše šperky přicházejí na svět

A na co jsme opravdu hrdí? Na naši zlatnickou dílnu, kde pod rukama našich šikovných zlatníků vznikají krásné šperky ze zlata, stříbra i platiny. Aktuálně u nás tvoří tři šperkaři, jež pocházejí z tradičních klenotnických rodin a tomuto řemeslu se věnují od útlého věku. Díky jejich zkušenostem se na ně můžeme opravdu spolehnout i s tou nejnáročnější výrobou a svěřit jim každý šperk vyráběný na zakázku. V naší dílně máme veškeré vybavení, které je pro šperkařskou výrobu potřeba. Od přístrojů zpracovávajících kov přes leštičku, laser až po nástroje na gravírování či pískování šperků.

Při zahájení výroby jakéhokoliv šperku se vždy začíná se zpracováním kovu, který je třeba různě řezat, ohýbat, pilovat, nahřívat a na samém konci leštit. I přes nejmodernější přístroje, které v naší dílně naleznete, je vždy největší úspěch ve zručnosti šperkaře. Umět předvídat a mít estetické cítění je alfou omegou dokonalého výsledku.

Leštění

V následujícím videu můžete vidět, jak vypadá samotné leštění. Speciální leštička se skládá z kotoučů, které rotují a na něž se namaže speciální pasta, jež přidává na ještě větším lesku. Pomocí tření šperku o kotouče vzniká na povrchu požadovaný lesk, díky kterému se pak se svým klenotem blýsknete i vy.

Fasování

Vrcholem šperkařského umu je především fasování, tedy zasazování kamenů do kovu. Tato řemeslná činnost vyžaduje ten největší cit pro detail, ale také speciální gemologické znalosti. Zlatník musí vědět, jak je který kámen tvrdý, křehký či štípatelný. K tomu, aby byl fasér co nejpřesnější, využívá řadu speciálních nástrojů, jako jsou různá rýtka, vrtáky, čakany, kornováky, malé frézy anebo nejrůznější natlačovací nářadí.

Naše šperky osazujeme třpytivými diamanty a barevnými drahými kameny, které nakupujeme pouze u důvěryhodných dodavatelů, kteří se řídí etickými pravidly stanovenými Kimberleyským procesem.

Na následujícím videu můžete opět nahlédnout pod pokličku zlatnického umění. Než se kameny za pomoci výše zmíněných nástrojů zasazují, je třeba šperk dostatečně upevnit do zasazovačské svěrky. Naši zlatníci využívají nejmodernější nástroje Rin Genie, což je specializovaná značka „od fasérů pro faséry“.

Při tomto procesu fasér využívá mikroskop, jelikož jen díky němu může mít každý detail opravdu pod kontrolou. Zvětšení je zhruba 48–64násobné.

Rhodiování

V následujícím videu bychom vám rádi ukázali, jak probíhá rhodiování. Jedná se o další proces, který se podílí na dokonalém povrchu celkového šperku. Málokdo by tušil, jak je pro zlatníky důležité mít znalosti i z oblasti chemie.

Laserování

Nejvíce pyšní jsme na náš laser, který ve šperkařském průmyslu patří k vrcholu nejmodernějších technologií. Díky tomuto inovativnímu přístroji můžeme vytvářet i ty nejnáročnější šperky. Zároveň můžeme snadno upravit velikost prstenu či během momentu opravit jakýkoliv detail.

Laserové paprsky jsou přesné jako švýcarské hodinky, tudíž se dostanou přesně tam, kam zlatník potřebuje. Navíc je celý proces i bezpečný. Paprsky reagují jen na kov, proto se nemůže stát, že by přišly do kontaktu s kůží.

Zlatnické řemeslo je velmi staré. Jeho vývoj můžeme sledovat od období, co se lidé naučili zpracovávat kov. Každé odvětví se ale vyvíjí, a proto i my využíváme nejmodernější 3D digitální technologie, které vedou k perfektnímu rozvržení jednotlivých proporcí budoucího designového klenotu. Využíváním 3D modelace boříme hranice nemožného a naši klienti se tak vskutku nemusí bát popustit uzdu své představivosti.

V našem klenotnictví si šperk české provenience opatřený náležitým puncem máte příležitost nechat ozdobit gravírováním podle svých představ. Zásnubní ani snubní prsteny již nikdy nemusí být sériové výroby, nemusíte se bát, že by při jejich vzniku docházelo k porušování lidských práv či využívání neekologických postupů. Při nákupu u nás se můžete spolehnout, že získáte ručně vytvořený šperk české výroby.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky