Nové háro

Neziskovka Nové háro zprostředkovává paruky dětem a dospívajícím s onkologickým onemocněním. Tvoří ji tým lidí, kteří nesou odkaz své zakladatelky Markétky Zagrapanové. Ta si prošla ztrátou vlasů dvakrát a v roce 2018 nemoci bohužel podlehla. Nové háro prostřednictvím paruk pomáhá nemocným, aby se v průběhu náročné léčby cítili co možná „nejnormálněji“. Jejich další cíl je šířit povědomí o dětské onkologii díky osvětové kampani Ať to není tabu.

Jak jsme projekt podpořili?

Nové háro

Darovaný náhrdelník do charitativní aukce

Pro předvánoční charitativní aukci Nové háro jsme vyrobili jedinečný náhrdelník ze 14 karátového zlata, na který jsme vygravírovali jejich originální logo. Nesmírně nás potěšilo, že se nakonec vydražil za krásných 5 500 korun. Přidal se tak k celkovém výtěžku z aukce, který poputuje na financování chodu organizace.

Jak fungují?

  • Nové háro sežene vhodného dárce nebo dárkyni vlasů Pokud byste rádi darovali své vlasy, na stránkách Nové háro najdete veškeré informace ohledně vhodné délky, barvy a správného odeslání vlasů. K dispozici je také podrobný návod na správné stříhání vlasů a seznam partnerských kadeřnictví, která mají se stříháním dárců bohaté zkušenosti.
  • Výroba paruky přímo na míru Jakmile přijde žádost o nové háro, zkušená vlásenkářka začne vyrábět paruku na míru. Při výrobě je kladen důraz na vzhled daného člověka a pracuje se s přesnými mírami hlavy, díky čemuž paruka perfektní sedí a vypadá opravdu přirozeně. Její výroba může trvat 3 týdny i 2 měsíce, vždy záleží na aktuálním vytížení vlásenkářek.
  • Předání hára majitelce To probíhá v nemocnici, u pacientky doma nebo v některém ze spřátelených salónů, kde členové týmu pomohou majitelce paruku nasadit. Společně s parukou dostane i podrobný návod na správnou péči o své nové háro.
Nové háro

Čím nás Nové háro zaujalo?

Onkologická léčba je extrémně náročná fyzicky i psychicky. Ačkoliv paruka vyloženě neléčí, jednoznačně přispívá k duševní pohodě, která je pro boj s těžkou nemocí nesmírně důležitá.

Lze darovat i peníze Pokud vaše vlasy nejsou vhodné k dárcovství, můžete vstoupit do Klubu přátel Nového hára a přispět na transparentní účet libovolnou částkou. A to buď jednorázově, nebo v pravidelných měsíčních intervalech. Nové háro je možné podpořit i nákupem na jejich e-shopu, kde mimo jiné najdete i ručně vyrobené šperky od Lucie Bílé.

Vrácené paruky dále pomáhají Pokud nemocnému vlasy narostou a paruku už nepotřebuje, může ji vrátit a tím pomoci někomu dalšímu. Vrácené modely se využívají k výrobě paruk pro onkologicky nemocné dospělé nad 25 let nebo pro pacienty s alopecií (trvalá ztráta vlasů).

Peněžní dar se využije na 100 % A kam poputuje? Na výrobu paruk z lidských vlasů pro nemocné děti, dospívající a mladé dospělé do 25 let. Kromě toho se použije i na materiální pomoc onkologicky nemocným, na osvětovou kampaň týkající se dětské onkologie a také na provozní výdaje spojené s hlavní činností spolku.

Chci podpořit