Fandi mámám

Dobročinný projekt Fandi mámám vznikl v roce 2016 za účelem podpory maminek samoživitelek a jejich dětí. Založily ho moderátorky Petra Květová Pšeničná a Žaneta Slámová, které tyhle ženy považují za hrdinky, co se i s málem snaží zajistit svým dětem šťastné dětství. Projekt se snaží mámám samoživitelkem prostřednictvím materiální pomoci ulehčit v jejich obtížné situaci a zároveň jim poskytuje odborné poradenství v oblastech jako je vymáhání alimentů, shánění práce nebo řešení právních záležitostí.

Jak jsme projekt podpořili?

Výtěžek z kolekce Fandíme mámám

Výtěžek z kolekce Fandíme mámám

Máme velkou radost, že se díky vašim nákupům jedinečné kolekce šperků pro maminky a dcery podařilo během dvou měsíců vybrat krásných 17 463 Kč. Vybraná částka byla předána charitativnímu projektu Fandi mámám k materiální i odborné pomoci maminkám samoživitelkám. Vyberte si i vy šperk z této půvabné kolekce a potěště sebe i druhé. Děkujeme, že pomáháte s námi.

Fandi mámám

Peněžní dar pro mámy samoživitelky

V srpnu 2021 jsme přispěli finančním obnosem 50 000 korun na provoz celého projektu Fandi mámám. Částka byla použita třeba na zaplacení výdělku těm maminkám samoživitelkám, které si projektem prošly a nyní jsou součástí týmu.

Jak fungují?

  • Pomoc na základě konkrétních potřeb a přání Na stránkách projektu najdete všechny zapojené maminky samoživitelky a jejich seznamy přání. Na seznamu stačí zaškrtnout položku, kterou chcete mamince poslat. Zároveň se můžete stát i dlouhodobým dárcem a posílat potřebné věci pravidelně.
  • Každá pomoc se počítá Projekt pomáhá zajistit základní věci denní potřeby jako je jídlo, oblečení, spotřebiče, hygienické a školní pomůcky, ale také věci, které si maminky pro své děti přejí, ale nemohou si je dovolit. Může se jednat o lístky do kina, divadla, zájmové kroužky, hudební nástroje, tábory, hračky - zkrátka cokoliv.
  • Poradenství a koučink pro samoživitelky Fandi mámám nabízí bezplatné poradenství pro samoživitelky v nejrůznějších životních situacích. K dispozici mají právní i sociální poradnu, poradnu pro hledání práce, organizaci vymáhající alimenty a také koučku pro osobní rozvoj.
Fandi mámám

Čím nás Fandi mámám zaujalo?

I my v Eppi obdivujeme sílu všech žen, které na péči o děti zůstaly samy. Do takové situace se totiž může dostat opravdu kdokoliv. A díky projektu Fandi mámám existuje naděje, že tyhle statečné ženy úspěšně překonají těžké životní období.

Možnost finančního daru na provoz projektu Pokud vás dobročinná činnost projektu Fandi mámám zaujala, můžete ji také finančně podpořit. A to libovolnou částkou na číslo účtu: 281478798 / 0300.

Mobilní aplikace FandiMAT Jedná se o aplikaci materiální pomoci, která, stejně jako facebooková skupina, propojuje samoživitelky s lidmi, kteří chtějí darovat věci nové i použité. Může se jedna o širokou škálu věcí jako například oblečení, boty, hračky, spotřebiče, knihy, nábytek, trvanlivé potraviny atd.

Chci podpořit