Dárek k promoci

Promoce, z lat. promotio (postrčit, podpořit), je významným akademickým obřadem, při němž je studentovi vysoké školy udělen akademický titul. Promoce zpravidla přichází po složení státních závěrečných zkoušek a absolventovi potvrzuje vyřazení z akademické obce vysoké školy či univerzity, která se mu tím stává almou mater. Tohoto významného aktu se účastní akademičtí hodnostáři a promovaní absolventi. Protože se zároveň jedná o velkou společenskou událost, je tradicí, že se jí účastní rodina a přátelé, kteří studenta celou dobu podporovali.

Odměna po probdělých nocích

Státnicím obvykle předcházejí dny plné probdělých nocí, hektolitrů kávy, bolestí hlavy z přemíry informací a bolestí žaludku z nervozity. Jediné, co takového vysokoškoláka drží při životě, je naděje, že to již brzy – samozřejmě úspěšně – skončí. Promoce je pak třešničkou na dortu úsilí každého studenta, proto si k ní dárek rozhodně zaslouží. Takový dárek může být vtipný či praktický, ale i drobnost na památku nebo třeba nějaká retro hračka, s níž si novopečený bakalář, inženýr či magistr hrál v době, kdy byl ještě malý špunt. Byť by měl být dárek k promoci jen velmi symbolický, rozhodně na něj nezapomeňte, novopečenému absolventovi jistě udělá velkou radost.

Toužíte-li však svému čerstvě otitulovanému potomkovi věnovat něco, u čeho si vždy vzpomene na slavnostní akt a na pocit hrdosti a zadostiučinění, že náročné závěrečné zkoušky zvládl a překonal všechny záludné otázky zkoušejících, zkuste se porozhlédnout ve šperkařství. Klenot je svým způsobem věčný – pokud ho samozřejmě neztratíte – je možné ho nosit po celý život. Obdarovat jím můžete mladé dámy i pány, stačí jen zvolit ten správný. A kdo jiný zná vašeho vysokoškoláka lépe než rodič, přítel, kamarád? To by v tom byl čert, abyste nevybrali to pravé ořechové.

Ideální šperk pro absolventa

Správně vybraný klenot je praktickým dárkem, který absolvent ve svém životě hojně využije, a navíc se může stát i cenným rodinným pokladem předávaným z generace na generaci. Nyní už tedy „pouze“ stačí zvolit takový šperk, který bude odpovídat vkusu oslavence a stane se tak nejen krásnou připomínkou úspěchu, ale zároveň i oblíbeným módním doplňkem.

Výběr šperku jakožto dárku ke státnicím pro ženu může být poměrně náročným úkolem. Abyste nešlápli vedle, zamyslete se nad tím, co mladá slečna pravidelně nosí. Jsou její štíhlé prsty ozdobené mnoha elegantními prstýnky? Ohromuje při každé příležitosti vkusně zvolenými náušnicemi? Nebo má nejraději jednoduché náramky? Až si na tuto otázku zodpovíte, můžete se směle pustit do dalšího výběru. A ti z vás, kteří stojí před volbou dárku pro mladého gentlemana, jistě také mezi kravatovými sponami, manžetovými knoflíčky či hodinkami vyberou to pravé.

Prohlédnout si šperky k promoci

Prsten, symbol dokonalosti

Prsteny byly už odpradávna považovány za symbol dokonalosti a společenského statusu. Navíc mají tu výhodu, že mohou být nošeny denodenně jako univerzální módní doplněk, který dodá šmrnc každému outfitu. Vybírat můžete ze všech klasických kovů, od nejdražší a zároveň nejkvalitnější platiny přes zlato až po elegantní a cenově dostupné stříbro. V nabídce jsou jednoduché tvary s méně výraznými kamínky pro ty, kteří upřednostňují nenápadnou eleganci, ale i masivnější prsteny pro mladé dámy, které chtějí šperkem zapůsobit na první pohled. Modely ozdobené perlami ocení milovnice klasiky, prsteny s barevnými drahokamy pak kreativní bytosti milující šarm a originalitu. Pokud chcete, aby se dárek k promoci stal zároveň rodinným pokladem a investicí do budoucna, doporučujeme prsteny s diamanty. Nezapomínejte také, že před koupí prstýnku je důležité zjistit správnou velikost.

 • Minimalistický prsten s lab-grown diamanty Egino
  Minimalistický prsten s lab-grown diamanty Egino
 • Vykrojený eternity prsten s diamanty Annelisa
  Vykrojený eternity prsten s diamanty Annelisa
 • Duo prsten s drahokamy dle vašeho výběru Cope
  Duo prsten s drahokamy dle vašeho výběru Cope
 • Minimalistický vykrojený prsten Villiane
  Minimalistický vykrojený prsten Villiane

Prsteny

Oblíbené náušnice

K jedněm z nejčastěji darovaným šperkům patří bezesporu náušnice. Dokážou krásně podtrhnout třpyt v očích a zdůraznit jejich barvu, protáhnout krk či upozornit na další přednosti dámské krásy. Náušnice seženete v nepřeberném množství barev a designů. Jako vkusný doplněk na pohovory či do divadla mladé dámy jistě ocení náušnice s perlami nebo čirými diamanty. Na denní nošení se pak hodí vkusné barevné drahokamy – oblíbenou volbou bývají náušnice se smaragdy nebo safíry.

 • Originální náušnice s diamantovými hvězdami Jonas
  Originální náušnice s diamantovými hvězdami Jonas
 • Zlaté náušnice se safíry a diamanty Elina
  Zlaté náušnice se safíry a diamanty Elina
 • Elegantní kruhové náušnice s diamanty Gomati
  Elegantní kruhové náušnice s diamanty Gomati
 • Stříbrné náušnice se smaragdy s výběrem velikosti Franci
  Stříbrné náušnice se smaragdy s výběrem velikosti Franci
 • Stříbrné hvězdy se zirkony Thaila
  Stříbrné hvězdy se zirkony Thaila

Náušnice

Působivý přívěsek či náhrdelník

Mezi další oblíbené dárky k promoci patří také přívěsky na krk, kterými jistě potěšíte každou novopečenou absolventku. Jednou z největších klasik je klenot ve tvaru srdíčka, který může být jednoduše celokovový, či ozdoben drobným drahokamem. Mladé dívky, které upřednostňují jednoduchost, můžete potěšit zlatým přívěskem se znamením horoskopu či pravou sladkovodní perlou vetknutou do stříbrného osazení. Kapitolu samu pro sebe tvoří medailonky, romantické šperky s atmosférou starých časů, do nichž si hrdinky historických filmů vždy ukrývaly pramen vlasů či fotografii svého milého. Jakožto originální dárek k promoci pro ženu můžete zvolit například srdíčkové medailony vykládané květinami či symbolem stromu života.

 • Modrý keramický náhrdelník s diamanty Jamey
  Modrý keramický náhrdelník s diamanty Jamey
 • Stříbrný vykrojený přívěsek se slonem Malý princ
  Stříbrný vykrojený přívěsek se slonem Malý princ
 • Stříbrný minimalistický náhrdelník s tsavorit granátem Glosie
  Stříbrný minimalistický náhrdelník s tsavorit granátem Glosie
 • Srdíčkový otevírací medailon s diamantem Dialah
  Srdíčkový otevírací medailon s diamantem Dialah
 • Stříbrný náhrdelník s perlami Landia
  Stříbrný náhrdelník s perlami Landia

Přívěsky a náhrdelníky

Náramek pro každou příležitost

Náramky byly, stejně jako většina ostatních typů šperků, používány starověkými civilizacemi k náboženským účelům a silně se věřilo v jejich mystické schopnosti. Svou velkou oblibu si ponechaly až do současnosti. Jedná se o šperk, který dokonale zvýrazní štíhlé zápěstí mladé ženy a poslouží jako vhodný módní doplněk do práce i na slavnostní příležitosti. Zatímco jednoduché modely ze stříbra či zlata unosí mladá dáma i k obyčejným džínsům a tričku, ty mohutnější zdobené barevnými drahokamy si může ponechat jako zlatý hřeb outfitu na party či plesy.

 • Stříbrný náramek s perlami Malakai
  Stříbrný náramek s perlami Malakai
 • Keramický náramek s lab-grown diamanty Sofia
  Keramický náramek s lab-grown diamanty Sofia
 • Stříbrný náramek s hvězdami Malý princ
  Stříbrný náramek s hvězdami Malý princ
 • Elegantní náramek s lab-grown diamanty Edwige
  Elegantní náramek s lab-grown diamanty Edwige

Náramky

Kolekce pro náročné

Pokud chcete k promoci darovat šperků více, ideální volbou jsou právě šperkařské sady. Šikovní designéři pečlivě navrhli jednotlivé kousky tak, aby se perfektně doplňovaly. Ať už tedy sáhnete po jednoduché stříbrné eleganci s přívěskem a náušnicemi s barevnými drahokamy či majestátnějším designu v honosnějším zlatě, máte vždy jistotu, že se bude jednat o jedinečný výtvor, který si vaše dcera, přítelkyně či vnučka opravdově zamiluje.

 • Cluster kolekce šperků se zelenými diamanty a drahokamy Halli
  Cluster kolekce šperků se zelenými diamanty a drahokamy Halli
 • Minimalistická zlatá kolekce šperků s lab-grown diamanty Amara
  Minimalistická zlatá kolekce šperků s lab-grown diamanty Amara
 • Kolekce šperků se salt and pepper diamanty Jana
  Kolekce šperků se salt and pepper diamanty Jana
 • Kolekce šperků s přívěsky Malý princ
  Kolekce šperků s přívěsky Malý princ
 • Stříbrná kolekce šperků s černými perlami Emerson
  Stříbrná kolekce šperků s černými perlami Emerson

Soupravy šperků

Šperky pro muže

Nabídka pánských klenotů sice není tak široká, přesto věříme, že i z ní vyberete ten pravý. Například manžetové knoflíčky by určitě neměly chybět v žádné výbavě mladého gentlemana, neboť každému společenskému outfitu dodávají náležitý šarm. Z manžetových knoflíčků můžete volit kulatý, oválný či čtvercový design s drobným diamantem či barevnými drahokamy, vybrat můžete i model s vyrytými iniciály. Také stříbrné kravatové spony či pečetní prsteny s gravírováním se jistě stanou milým dárkem k této významné životní události.

 • Stříbrný pánský prsten s gravírem podle vlastní volby Loslia
  Stříbrný pánský prsten s gravírem podle vlastní volby Loslia
 • Panzer řetízek 50 cm ze stříbra
  Panzer řetízek 50 cm ze stříbra
 • Hodinky Doctor
  Hodinky Doctor
 • Manžetové knoflíčky ze zlata s modrými diamanty Urban
  Manžetové knoflíčky ze zlata s modrými diamanty Urban
 • Stříbrná kravatová spona s gravírem podle vlastní volby Draco
  Stříbrná kravatová spona s gravírem podle vlastní volby Draco

Pánské šperky

Jedinečné personalizované šperky

Pokud jste rádi nápadití, prsteny, manžetové knoflíčky, náramky i další klenoty můžete proměnit v personalizované šperky a nechat na ně vygravírovat libovolný nápis. Zajistíte tak, že dárek za promoci bude originální a na míru ušitý vašemu absolventovi. Vhodným motivem gravíru je například logo absolvované školy, iniciály či životní motto.

 • Prsten s ukrytým slonem Malý princ
  Prsten s ukrytým slonem Malý princ
 • Zlatý přívěsek s oboustranným gravírem Leasy
  Zlatý přívěsek s oboustranným gravírem Leasy
 • Šňůrkový náramek s gravírem Bar
  Šňůrkový náramek s gravírem Bar
 • Zlatý prsten s gravírem písmene Babire
  Zlatý prsten s gravírem písmene Babire
 • Zlatý náramek s diamantem a s gravírem písmene Dian
  Zlatý náramek s diamantem a s gravírem písmene Dian

Personalizované šperky

Snad jsme vám trochu ulehčili orientaci v nekonečném lesklém světě třpytivých diamantů a blyštivých drahokamů. Chápeme, že z jejich záře až oči přechází, a proto kvalitní šperky považujeme za hodnotný a vhodný dárek k tak důležitému a vymezujícímu momentu, jakým je právě promoce. Při výběru nikdy nezapomínejte na vkus svého dítěte, přítelkyně či kamaráda a zohledněte věci jemu blízké. Populární jsou šperky s kameny podle znamení zvěrokruhu, podle měsíce narození či podle významu, který v sobě nesou. Každý klenot je stejně jako každý promující unikát, proto tyto dvě veličiny patří neodmyslitelně k sobě.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky