Průvodce pánskými šperky

Svět pánských šperků představuje pro mnoho mužů (a možná i žen) neprobádané vody. Rozhodně však není třeba se mu vyhýbat. Naopak. Věříme, že správně zvolený kousek svého nositele perfektně doplní. Pojďte se přesvědčit o tom, že je o co stát. Ukážeme vám, že pánské šperky nekončí jen u manžetových knoflíčků. Podíváme se společně na to, z čeho všeho můžete vybírat, jaký materiál zvolit nebo jak jednotlivé cennosti kombinovat. A hlavně si posvítíme na užitnou hodnotu těchto doplňků.

Jaká je nabídka pánských šperků?

Možná máte pocit, že slovní spojení „pánské šperky“ nepůsobí zrovna dvakrát mužně. Nejspíš proto, že pod pojmem „šperky“ si mnoho z nás představí prsteny, náramky a náhrdelníky osazené blyštivými drahokamy. O co méně lesku, o to více praktičnosti. Tak by se daly charakterizovat cennosti pro muže. Pojďme se podívat, z čeho můžete vybírat.

Manžetové knoflíčky

Ať už jste sportovní nadšenec, milovník kavárenských zařízení nebo jsou džíny a tričko jako vaše druhá kůže, ve vašem šatníku by rozhodně neměl chybět alespoň jeden dobře padnoucí oblek. V životě totiž přicházejí chvíle, které si žádají tento slavnostnější oděv. Abyste si neutrhli ostudu, ujistěte se, že ten váš má kromě vhodné délky nohavic také správnou délku rukávů saka. Z nich by měla vyčnívat celá manžeta rukávů košile. A právě tady se můžete doslova blýsknout. Tohle čestné místo totiž patří manžetovým knoflíčkům, pomyslné třešničce na dortu. Že máte tento doplněk spojený pouze s byznysmeny nebo nóbl událostmi? To už jsou časy dávno minulé. Dnes si můžete vybrat ze široké škály knoflíčků, které se hodí k jakékoli příležitosti.

 • Zlaté manžetové knoflíčky s modrými diamanty Obert
  Zlaté manžetové knoflíčky s modrými diamanty Obert
 • Oválné manžetové knoflíčky ze zlata s diamanty Obert
  Oválné manžetové knoflíčky ze zlata s diamanty Obert
 • Manžetové knoflíčky ve stylu Jamese Bonda z 18K zlata Labond
  Manžetové knoflíčky ve stylu Jamese Bonda z 18K zlata Labond
 • Zlaté manžetové knoflíčky s gravírem a diamanty Furud
  Zlaté manžetové knoflíčky s gravírem a diamanty Furud
 • Zlaté manžetové knoflíčky s gravírem Wardell
  Zlaté manžetové knoflíčky s gravírem Wardell

Kravatová spona

Zatímco ženy na mužích v obleku se správně zvolenou kravatou mohou oči nechat, pánové tento drobný kousek oděvu často proklínají. Nejenže v teplých dnech nebo náročných situacích připomíná stahující se smyčku. Také je potřeba ji neustále hlídat, aby se nevymáčela ve slavnostní svíčkové omáčce. A právě kravatová spona zatne neposlušné vázance tipec. Vyberte si takovou, jejíž délka bude asi tři čtvrtiny šířky kravaty a umístěte ji mezi třetí a čtvrtý knoflík košile. Takto naplníte všechny požadavky etikety a zajistíte její plnou funkčnost.

A když už sáhnete po kravatové sponě, co jí také pořídit sestru v podobě spony na peníze? Vaše image gentlemana pak bude dokonalá. Vezměte v potaz také praktičnost tohoto kousku. Už žádné pomíchané bankovky s účty a doklady!

 • Stříbrná kravatová spona s modrým diamantem a gravírem dle přání Draco
  Stříbrná kravatová spona s modrým diamantem a gravírem dle přání Draco
 • Stříbrná kravatová spona s diamantem a gravírem podle vlastní volby Draco
  Stříbrná kravatová spona s diamantem a gravírem podle vlastní volby Draco
 • Stříbrná kravatová spona s černým diamantem a gravírem dle přání Draco
  Stříbrná kravatová spona s černým diamantem a gravírem dle přání Draco
 • Stříbrná kravatová spona s gravírem podle vlastní volby Draco
  Stříbrná kravatová spona s gravírem podle vlastní volby Draco

Pánské prsteny

Symbolika prstenu vyjadřuje oddanost a sounáležitost. Zatímco snubní prsten spojuje muže s ženou, ostatnípánské prsteny mohou napovídat o propojení jeho nositele se sportovním klubem nebo renomovanou společností. Pocit mužné elegance pak posilní pečetní prsteny nebo kroužky s vygravírovanými iniciály.

 • Pánský prsten s laserovým gravírem Denvier
  Pánský prsten s laserovým gravírem Denvier
 • Pánský prsten s laserovým gravírem Badane
  Pánský prsten s laserovým gravírem Badane
 • Stříbrný pánský prsten s gravírem podle vlastní volby Loslia
  Stříbrný pánský prsten s gravírem podle vlastní volby Loslia
 • Pánský prsten s ručním gravírem Wesko
  Pánský prsten s ručním gravírem Wesko
 • Pánský stříbrný prsten s gravírem podle vlastní volby Troilos
  Pánský stříbrný prsten s gravírem podle vlastní volby Troilos

K jádru věci aneb jak vybrat správný materiál

Pojďme se podívat, ze kterých kovů můžete pánské klenoty vybírat.

Stříbro

Jste začátečníkem a teprve koketujete s myšlenkou ozdobit se cennostmi? Nebo nemáte tolik příležitostí tyto doplňky vynosit, ale rádi byste si pořídili kvalitní kousek? Sáhněte po stříbrných doplňcích, které jsou levnější, ale na kráse jim to nijak neubírá. Manžetové knoflíčky ze stříbra patří k základům pánské garderoby a parádu s nimi uděláte v jakémkoli věku.

Zlato

Zlato je vhodné pro ty, kteří myslí na budoucnost a vědí, že tohle je investice, která se rozhodně vyplatí. Zlaté manžetové knoflíčky se nebojte vybírat doplněné o diamanty či drahokamy. S takovými modely vyniknete především na slavnostnějších událostech. V případě tohoto kovu se navíc můžete pěkně barevně vyřádit. Hodláte zazářit jako hvězda na nočním nebi? Žlutýodstín se o to postará. Nebo jste naopak osobnost, která se nenechá ošálit povrchní krásou? Jestli se pídíte spíše po vnitřní dokonalosti, vaším nejlepším kamarádem bude zlato bílé. Na odvážnější jedince pak čekají kousky z hřejivého růžového zlata.

Platina

A nakonec něco pro fajnšmekry. Platina. Mimořádně odolný kov, který se vyznačuje bohatým leskem. Manžetové knoflíčky z platiny i další šperky z ní vyrobené by vám měly dělat společnost každý den, protože takový unikát si rozhodně nezaslouží být schováván doma v šuplíku. Trpíte-li navíc alergií na některé kovy, je pro vás tento ušlechtilý materiál skvělou volbou. Je totiž hypoalergenní.

Kravatová spona
Stříbro představuje dostupnou a decentní volbu
Pánský prsten
Kvalitní materiály vydrží při správné péči dlouhé roky

Proč si pořídit pánský šperk?

Elegantní klenot opravdu neznamená pouze dámskou záležitost. Je-li pro vás důležité vyniknout, pak vám bude nápomocen právě šperk. Vyjádřete jím svůj styl v jinak uniformované změti černých, modrých a šedých obleků a vystupte z řady. Dejte kovovým doplňkem najevo svou osobnost a osaďte jej drahokamem, který odpovídá vašemu charakteru. Nenecháte se svázat konformitou? Zkombinujte k sobě různé materiály. Jste pyšní na své dosažené výsledky? Ozdobte se šperkem s vygravírovaným monogramem, po vzoru šlechticů. Propadli jste nějakému netradičnímu koníčku? Nechte si na zakázku vyrobit doplněk s tímto motivem. Právě taková drobnost pak může pomoci prolomit komunikační bariéry ve společnosti.

Šperky jsou také ideálním dárkem. Ať už se jedná o narozeniny, maturitu, promoce, výročí či pracovní úspěch, váš partner, manžel, syn, tatínek, bratr nebo kamarád bude určitě překvapen. Investujte do kvalitních kousků, aby vzpomínka na slavný den ani po letech nevybledla.

Manžetové knoflíčky
Manžetové knoflíčky na míru mohou odrážet váš styl či osobnost
Manžetové knoflíčky
Personalizovaný pánský šperk představuje perfektní dar

Jak šperky pro muže nosit?

Stejně jako nošení obleku i nošení pánských šperků má svá pravidla. To hlavní zní: volte šperky přiměřeně k události. Ty decentnější se nemusíte bát vzít s sebou na seriózní akce, jako jsou přijímací pohovor, pracovní schůzka nebo některá ze školních zkoušek. Naopak příležitosti, na kterých se chcete blýsknout, tedy plesy nebo svatby, snesou výraznější doplňky. Vlastníte-li nějaké vtipné kousky, například manžetové knoflíčky s podobiznami komiksových hrdinů, ujistěte se, že je tomu charakter akce nakloněn.

Pokud byste rádi vyvětrali všechny skvosty, které vlastníte, nezapomeňte je vzájemně sladit. Kromě toho, že by k sobě měly barevně pasovat jak manžetové knoflíčky, kravatová spona a prsten, ladit by měly také hodinky a obroučky brýlí. Jestli si však troufáte a dokážete odhadnout, kde jsou hranice kýče, směle se pusťte do odvážnějšího kombinování.

Aby vám vaše cennosti byly k užitku po dlouhá léta, dopřejte jim především správné zacházení a péči. Každému ze svých kovových doplňků vytvořte speciální místo, kam si půjdou po každé události odpočinout. Nejlépe jim bude ve vypolstrovaných krabičkách či šperkovnicích, které je ochrání před znečištěním a poškozením. Jestliže jste nositelem prstenů, chraňte je také před domácími pracemi nebo sportováním. Tyto činnosti totiž mohou vašim drahocenným kouskům způsobit hluboké šrámy na duši.

Doufáme, že pro vás byl náš přehled pánských šperků užitečný. Ať už vybíráte doplněk pro sebe či blízkého muže, věříme, že zvolíte správně. A určitě se nebojte směle prohlásit, že se s ním cítíte mužněji!

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky