Den otců

Den otců

Tipy na dárky ke Dni otců

Táta je člověk, který nás od mala formuje, je naším mužským vzorem, jemu se snažíme podobat a podle něj si často vybíráme životní partnery. Prostě to není jen tak někdo. Stejně jako maminka si zaslouží ocenit za svoje úsilí, a právě proto vznikl Den otců – svátek na počest všech tatínků, který oslavuje otcovství, jeho vztah k dítěti a roli otce ve společnosti vůbec.


Pohled do historie

První zmínka o oslavě otcovské role se datuje 5. červencem 1908 a spojuje se se jménem Grace Golden Clayton, která se v západovirginském Fairmontu rozhodla uctít památku svého tatínka, který o rok dříve zahynul při důlním neštěstí. U zrodu tradice však stála až Američanka Sonora Dodd, která chtěla ocenit lásku a péči, kterou jí a jejím sourozencům věnoval její ovdovělý tatínek. Svátek se slavil ve washingtonském Spokane 19. června 1910 (prý den narození Sonořina otce). Od roku 1966 se ve většině světa za podpory prezidenta USA Lyndona Johnsona stala Dnem otců třetí červnová neděle – například zrovna u nás v České republice. Ale pozor, ne všude tomu tak je – třeba Německo ho slaví v květnu o svátku Nanebevstoupení Páně, Rakušané zase druhou červnovou neděli a ve Španělsku je spojován se svátkem svatého Josefa 19. března.

Jaký zvolit dárek ke Dni otců?

Myslíme si, že otcovská starostlivost si zaslouží malou pozornost ve formě dárku. Když je vám sedm, tak potěší vlastní rukou malovaný obrázek, který si pyšný tatínek může vyvěsit v kanceláři. Když jste na střední, nic nezkazíte štanglí salámu, knihou nebo drobností, která se vztahuje k tátovým koníčkům a zájmům. A v dospělosti? To už před vámi stojí nekonečně mnoho možností, protože vám nechybí vlastní příjem a občanka potvrzující plnoletost. Jako dárek ke Dni otců klidně vyberte láhev exkluzivního vína, whiskey či koňaku, případně zvolte doutníčky, má-li pro ně tatínek slabost.

Přejete-li si však darovat něco, co se hned nezkonzumuje a co bude trvalejší hodnoty, porozhlédněte se ve světě pánských doplňků a šperků. Věříme, že pro svého tatínka dokážete vybrat vhodný dárek i v případě, že klenotům zrovna neholduje. V naší nabídce totiž objevíte nejen elegantní, ale i vysoce praktické doplňky, které se tátovi budou určitě hodit.


Manžetové knoflíčky

Šperky pro muže

Nesmrtelnou klasikou, která se perfektně hodí jako dárek ke Dni otců, jsou manžetové knoflíčky. Jejich elegantní design často bere dech a dokáže ozvláštnit i obyčejnou košili – stačí jen bezchybně vybrat. Do francouzské manžety dobře vsazený manžetový knoflíček osloví i ty největší odpůrce pánských šperků. Tento typ klenotu se navíc může v rodině dědit a přecházet z otce na syna.

V nabídce objevíte cenově dostupné knoflíčky ze stříbra, dražší kousky ze zlata i vysoce luxusní modely z platiny – ty už jsou pro opravdové fajnšmekry. Zvolit můžete knoflíčky jednoduchého vzhledu, jež jsou ideální na pracovní den, nebo vybrat model se složitějším zdobením a detaily, který vynikne při společenských událostech. Určitě se nebojte diamantů, cena knoflíčku jistě dále poroste a kamínky bývají opravdu decentní a vkusné, především ty bezbarvé. Vybrat můžete ale i diamanty modré či černé, jež vyzařují tu správnou dávku mužnosti, případně originální barevné drahokamy.

Další možností, kterou můžete ozvláštnit tátův elegantní oblek, je kravatová spona. Věříme, že téměř každý muž má ve svém šatníku alespoň jednu kravatu – nezáleží přitom, jak často ji nosí. Určitě proto ocení doplněk, jenž neposednou kravatu udrží na místě a navíc vkusně vypadá. Kravatová spona je cenově velmi dostupná a stejně jako manžetové knoflíčky ji můžete doplnit o třpytivý diamant. Navíc se jedná o šperk, který je jako stvořený k tomu, abyste ho nechali ozvláštnit gravírem. Co takhle tátovi věnovat jedinečný dárek ke Dni otců s vyrytým věnováním, který mu vždy připomene, co pro vás znamená?

Skvělým personalizovaným šperkem může být také neobyčejný pánský prsten, který potěší nejen tradičně založené muže. Masivní prsten s vyrytými iniciály je opravdovým osobitým darem a může se stát krásným rodinným pokladem.


Diamantová investice do budoucna

Chcete-li darovat ke Dni octů něco opravdu speciálního, máme pro vás tip, se kterým tátovi doslova vytřete zrak. Jistě jste si také všimli trendu v podobě investičních diamantů – do tohoto materiálního daru se zcela jasně vyplatí investovat, protože si můžete být téměř 100% jistí, že jste peníze vložili do bezpečné komodity a že se vám třeba i vícenásobně vrátí. Krásně vybroušený kulatý, oválný, čtvercový, obdélníkový nebo kapkovitý kamínek se neztratí a tatínek bude vždycky mít něco na horší časy. Určitě ovšem vybírejte diamanty certifikované, u kterých si můžete být jisti jejich kvalitou.

Investiční diamant


I když se v České republice Den otců dosud plně neprosadil a slaví se spíše výjimečně, buďte vy inovátorem a doneste tento svátek do své rodiny. Jistě budete překvapeni, jakou radost či dojetí ve svém tátovi vyvoláte už jen tím, že se za ním zastavíte a dáte mu najevo, že ho máte rádi a že pro vás opravdu hodně znamená. Ano, svátek matek je stálicí našeho světa, ale nebylo by fér do něj zařadit i Den otců? Vždyť ke správnému vývoji a pohledu na svět potřebujeme vliv obou rodičů – každý z nich nám předává něco jiného, ale dohromady dokáží stvořit dokonalou a jedinečnou osobu.