Tipy na dárky pro tátu ke Dni otců

Táta je člověk, který nás od mala formuje. Je naším mužským vzorem, jemu se snažíme podobat a podle něj si často vybíráme i své životní partnery. Zkrátka to není jen tak někdo. Stejně jako maminka si tak zaslouží ocenit za svoje úsilí. A právě proto vznikl Den otců – svátek na počest všech tatínků a dědečků, který oslavuje otcovství a jeho vztah k dítěti. Přemýšlíte, čím svého tátu nebo dědečka v tento den potěšit?

Pohled do historie Mezinárodního dne otců

První zmínka o oslavě otcovské role se datuje 5. červencem 1908 a spojuje se se jménem Grace Golden Clayton. Ta se tehdy v západovirginském Fairmontu rozhodla uctít památku svého tatínka, který o rok dříve zahynul při důlním neštěstí. U zrodu samotné tradice však stála až Američanka Sonora Dodd, jež chtěla ocenit lásku a péči, kterou jí a jejím sourozencům věnoval její ovdovělý tatínek. Svátek se slavil ve washingtonském Spokane 19. června 1910 (výročí narození Sonořina otce).

Kdy je Den otců?

Od roku 1966 se ve většině světa za podpory prezidenta USA Lyndona Johnsona stala Dnem otců třetí červnová neděle. Stejně tak se slaví i u nás v České republice. Ale pozor, ne všude tomu tak je. Třeba Německo ho slaví v květnu o svátku Nanebevstoupení Páně, Rakušané zase druhou červnovou neděli a ve Španělsku je spojován se svátkem svatého Josefa 19. března.

Jaký zvolit dárek pro tátu?

Věříme, že otcovská starostlivost si zaslouží malou pozornost ve formě dárku. Když je vám sedm, potěšíte tátu vlastnoručně malovaným obrázkem, který si může pyšně vyvěsit v kanceláři. Když jste na střední, nic nezkazíte štanglí salámu, knihou nebo drobností, která se vztahuje k tátovým koníčkům a zájmům. A v dospělosti? To už před vámi stojí nekonečně mnoho možností, protože vám nechybí vlastní příjem a občanka potvrzující plnoletost. Jako dárek ke Dni otců klidně vyberte láhev exkluzivního vína, whiskey či koňaku, případně zvolte doutníky, má-li pro ně tatínek slabost.

Přejete-li si však darovat něco, co bude trvalejší hodnoty, porozhlédněte se ve světě pánských doplňků a šperků. Věříme, že pro svého tatínka dokážete vybrat vhodný dárek i v případě, že klenotům zrovna neholduje. V naší nabídce totiž objevíte nejen elegantní, ale i vysoce praktické doplňky, které se tátovi budou určitě hodit.

Šperky pro muže

Nesmrtelnou klasikou, která se perfektně hodí jako dárek ke Dni otců, jsou manžetové knoflíčky. Jejich elegantní design dokáže ozvláštnit i obyčejnou košili. Do francouzské manžety vsazený knoflíček osloví i ty největší odpůrce pánských šperků. Tento typ klenotu se navíc může v rodině dědit a přecházet z otce na syna.

V nabídce objevíte cenově dostupné modely ze stříbra, dražší kousky ze zlata i vysoce luxusní modely z platiny – ty už jsou pro opravdové fajnšmekry. Zvolit můžete knoflíčky jednoduchého vzhledu, jež jsou ideální na pracovní den, nebo vybrat pánský šperk se složitějším zdobením a detaily, který vynikne při společenských událostech. Určitě se nebojte diamantů, hodnota klenotu do budoucna poroste a kamínky bývají opravdu decentní a vkusné, především ty bezbarvé. Vybrat můžete ale i diamanty modré či černé, jež vyzařují tu správnou dávku mužnosti, případně jiné originální barevné drahokamy.

 • Stříbrné manžetové knoflíčky s diamanty Tallis
  Stříbrné manžetové knoflíčky s diamanty Tallis
 • Manžetové knoflíčky ve stylu Jamese Bonda z 18K zlata Labond
  Manžetové knoflíčky ve stylu Jamese Bonda z 18K zlata Labond
 • Přívěsek míč s gravírem dle vaší volby Volleyball
  Přívěsek míč s gravírem dle vaší volby Volleyball
 • Personalizovaný stříbrný přívěsek s diamantem Metronome
  Personalizovaný stříbrný přívěsek s diamantem Metronome
 • Stříbrná kravatová spona s černým diamantem a gravírem dle přání Draco
  Stříbrná kravatová spona s černým diamantem a gravírem dle přání Draco

Další možností, kterou ozvláštníte tátův elegantní oblek, je kravatová spona. Věříme, že téměř každý muž má ve svém šatníku alespoň jednu kravatu – nezáleží přitom, jak často ji nosí. Určitě proto ocení doplněk, jenž neposednou kravatu udrží na místě a navíc vkusně vypadá. Kravatová spona je cenově velmi dostupná a stejně jako manžetové knoflíčky ji můžete doplnit o třpytivý diamant. Navíc se jedná o šperk jako stvořený k tomu, abyste ho nechali ozvláštnit gravírem. Co takhle tátovi ke Dni otců věnovat jedinečný dárek s vyrytým věnováním, který mu vždy připomene, co pro vás znamená?

Skvělým personalizovaným šperkem může být také neobyčejný pánský prsten, který potěší nejen tradičně založené muže. Masivní prsten s vyrytými iniciály či pečetním gravírem je opravdovým osobitým darem a jistě se stane obdivovaným rodinným pokladem.

 • Stříbrná kravatová spona s gravírem podle vlastní volby Draco
  Stříbrná kravatová spona s gravírem podle vlastní volby Draco
 • Pánský stříbrný prsten s gravírem podle vlastní volby Troilos
  Pánský stříbrný prsten s gravírem podle vlastní volby Troilos
 • Pánský prsten s ručním gravírem Joshie
  Pánský prsten s ručním gravírem Joshie
 • Stříbrná kravatová spona s černým diamantem a gravírem dle přání Draco
  Stříbrná kravatová spona s černým diamantem a gravírem dle přání Draco
 • Stříbrný pánský prsten s gravírem podle vlastní volby Loslia
  Stříbrný pánský prsten s gravírem podle vlastní volby Loslia

Diamantová investice do budoucna

Chcete-li darovat ke Dni otců něco opravdu speciálního, máme pro vás tip, se kterým tátovi doslova vytřete zrak. Jistě jste si také všimli trendu v podobě investičních diamantů. Do tohoto materiálního daru se vyplatí investovat, protože si můžete být jistí, že jste peníze vložili do bezpečné komodity a že se vám třeba i vícenásobně vrátí. Krásně vybroušený kulatý, oválný, čtvercový, obdélníkový nebo kapkovitý kamínek se neztratí a tatínek bude vždycky mít něco na horší časy. Určitě však vybírejte diamanty certifikované, u kterých si můžete být jisti jejich kvalitou.

I když se v České republice Den otců dosud plně neprosadil a slaví se spíše výjimečně, buďte inovátorem a vneste tento svátek do své rodiny. Jistě budete překvapeni, jakou radost či dojetí ve svém tátovi či dědečkovi vyvoláte už jen tím, že se za ním zastavíte a dáte mu najevo, jak ho máte rádi. Ano, svátek matek je stálicí našeho světa, ale nebylo by fér do něj zařadit i Den otců? Vždyť ke správné výchově a pohledu na svět potřebujeme vliv obou rodičů – každý z nich nám předává něco jiného, ale dohromady dokáží zázraky.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky