Vánoce a vánoční dárky

Ne nadarmo se o Vánocích říká, že jsou to nejkrásnější svátky roku. Za okny krásně sněží, na ulicích jsou rozsvícené vánoční stromky a v rádiu hrají oblíbené vánoční koledy. Vánoce jsou svátky, které bychom měli trávit se svými nejbližšími. Svátky, které nám dávají možnost obdarovat ty, které nejvíce milujeme.

Během Vánoc si nostalgicky připomeneme svá dětská léta, kdy jsme s napětím očekávali příchod Ježíška, který nám donese vytoužené dárky pod voňavý stromeček. Vánoční čas opředený tajemnem byl ještě více umocněn kouzelnými pohádkami a vánočními příběhy. Třpytivou vánoční výzdobou prostupovala vůně cukroví a smrkového jehličí.

V dospělosti si ve vánoční čas užíváme možnost obdarovat své blízké, pro které hledáme ten nejkouzelnější dárek. Sledujeme jiskřičky v očích našich dětí, když nám pomáhají zdobit stromeček a péct vánoční cukroví. Scházíme se s přáteli, abychom utužili společné vztahy a připomněli si, proč jsou pro nás tak důležití. A taky zavzpomínáme na naše milované, kteří tu s námi už bohužel nemohou být.

Elegantní náramek s lab-grown diamanty Laurel
Náramek s lab grown diamanty a romantický zásnubní prsten s diamanty Therese tvoří dokonalou dvojici.

Zajímavosti o Vánocích

I přes chvíle nostalgie jsou Vánoce hlavně plné očekávání a šťastných chvil. S těmito svátky je také spojena zajímavá historie a řada zvyků a tradic, které se v různých podobách dochovaly až dodnes. I v dnešní moderní době k Vánocům neodmyslitelně patří tradiční koleda, zdobení stromečku a další oblíbené vánoční zvyky jako rozkrajování jablíček. V jednom z našich vánočních článků si můžete přečíst o původu některých tradic i o dalších zajímavostech, které s Vánocemi souvisí.

Zároveň se Vánoce slaví po celém světě jinak. V každé zemi mají lidé své vlastní zvyky. Projděte se s námi různými kulturami a podívejte se na Vánoce v ostatních zemích. Vybrali jsme pro vás z každého kousku světa ty nejzajímavější vánoční okamžiky, protože Vánoce jsou svátkem, který spojuje lidi po celé zemi.

Tipy na vánoční dárky

Vánoce by sice měly být spojovány pouze s veselými a šťastnými okamžiky, někdy nám ale všudypřítomný předvánoční stres a shon spojený s nakupováním dárků může toto krásné období v roce pěkně znepříjemnit. Jak se ale vyhnout přeplněným nákupním centrům a obchodním domům? Třeba díky nákupu vánočních dárků na internetu.

Zlatý náhrdelník z bílých perel Ellie
Maminku či babičku potěšíte perlovým náhrdelníkem.

Pokud se rozhodnete své blízké obdarovat šperkem, jste tu na tom správném místě. Protože víme, že zorientovat se v široké nabídce třpytivých klenotů nemusí být vždy jednoduché, rozhodli jsme se vám volbu trochu ulehčit. Pokud jste se svým výběrem na úplném začátku, možná vám přijde vhod nejprve článek z naší nápovědy, který vám blíže představí možnosti šperků jakožto vánočních dárků. Najdete v něm tipy na jednotlivé druhy šperků, které můžete objevit v naší nabídce. Bude to veselá hra drahokamů, stříbrná klasika nebo třeba romantika v podobě medailonku?

Chcete-li se rovnou vrhnout do výběru konkrétního šperku, rozhodně nepřehlédněte našeho průvodce tipy na dárky (nejen) k Vánocům, kde najdete námi doporučené šperky hezky pohromadě. A jestliže už víte, koho budete obdarovávat, trochu vám to ulehčíme. Prohlédnout si můžete jednotlivé kategorie s vánočními tipy na dárky pro ženy. Naleznete zde inspiraci na dárky pro vaši přítelkyni nebo manželku, maminku a babičku, sestru a kamarádku i další blízké ženy ve vašem životě. A nebojte, nezapomněli jsme ani na pány! Pokud hledáte dárek pro přítele nebo manžela, tatínka nebo dědečka nebo kteréhokoli muže, jemuž není elegance lhostejná, nenechte si ujít čistě pánskou kategorii s tipy na dárky pro muže. Jestliže chcete obdarovávaného potěšit něčím opravdu netradičním, nezapomeňte mrknout na naše originální dárky s celou řadou unikátních kousků. A nyní se dostáváme k těm “nejdůležitějším” dárkům, kterými jsou dárky pro děti. Darujte jim šperk nebo šperkovnici a rozzářené oči pod vánočním stromečkem jsou zaručeny!

Hodinky Vremmy
Hodinky jsou ideálním dárkem pro každého muže. Pořiďte mu luxusní hodinky s automatickým švýcarským strojkem Vremmy.

Pokud je při výběru vánoční nadílky vaším hlavním kritériem rozpočet, využijte našich tipů na dárky do 2 000 Kč a do 5 000 Kč. Jestli ale hledáte výjimečný klenot s investiční hodnotou, kategorie luxusních dárků je pro vás ta pravá.

Máte obavu, že se vámi zvolený šperk nebude líbit? Nestresujte se a věnujte svým blízkým dárkový poukaz. S ním nešlápnete nikdy vedle.

 • Srdíčkový medailon ze stříbra s diamantem Naila
  Srdíčkový medailon ze stříbra s diamantem Naila
 • Hodinky Botanist
  Hodinky Botanist
 • Eternity prsten s lab-grown diamanty Oana
  Eternity prsten s lab-grown diamanty Oana
 • Jedinečný prsten s měsíčním kamenem a moissanity Anita
  Jedinečný prsten s měsíčním kamenem a moissanity Anita
 • Hodinky s datem Scientist
  Hodinky s datem Scientist

Dárkový průvodce

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky