Dárek pro ženu k narození dítěte

Vaše žena vám věnovala ten nejkrásnější dar ze všech. Dar, jaký se nedá jen tak snadno popsat slovy – porodila vám dítě. Dala život novému člověku. Za tuto nádhernou a dojemnou chvíli jste jí jistě vděčný, protože takto jedinečné a dechberoucí momenty dokážete spočítat na prstech jedné ruky. Jistě byste se rád své milé nějak odvděčil – každá novopečená maminka si totiž zaslouží kousek luxusu hned po porodu, jak věděli již staří Indové.

Pokládáte si otázku, co se dává k narození dítěte a proč právě šperk bývá ideálním darem při narození dítěte? Protože je téměř nezničitelný a v podstatě věčný. Žádný jiný materiální dárek k narození dítěte pro maminku nevydrží tak dlouho jako kvalitní šperk. Když dítě vyroste, může mu matka ukázat prsten či přívěsek, který dostala od jeho otce, babičky či tety v den, kdy se narodilo. Kvalitní šperk nepodlehne zubu času a zůstane trvalou vzpomínkou. Často se z něj dokonce stane rodinný poklad, který putuje od matek k dcerám a od otců k synům.

Šperky k narození dítěte

Objevit

Šperky k narození dítěte

Zajímá vás, jaký šperk k narození dítěte pořídit? Na to neexistuje jednoznačná odpověď, ale určitě vám doporučujeme diamant, který je již od dávných dob symbolem čistoty a dokonalosti. Podle tradice by se měly při narození dítěte novopečené mamince dávat šperky osazené v růžovém nebo bílém zlatě. Při výběru myslete ale také na stránku praktickou – čerstvá rodička určitě potřebuje mít volné a nespoutané ruce. A nezapomeňte na význam prvotřídní kvality, váš dárek má přece přetrvat celá desetiletí a staletí. Hlavně by to ale měl být dárek, který bude symbolizovat váš vděk a vaše nejhlubší city.

Co se dává k narození dítěte?

Personalizované šperky

Chcete matce svého potomka věnovat klenot, který bude decentní, elegantní, a přesto originální a jedinečný? Potom se zaměřte na personalizované šperky a vyberte si přívěsek, prstýnek nebo třeba náramek, jenž necháte obohatit gravírem dle svého vlastního uvážení. Na šperk můžete nechat vyrýt například iniciály vašeho potomka, datum jeho narození nebo krátký láskyplný vzkaz, kterým vyjádříte svůj vděk. Takový šperk bude perfektním dárkem k narození dítěte pro maminku, neboť jí bude navždy připomínat důležitost onoho dne.

 • Přívěsek s perlou a písmenem Louie
  Přívěsek s perlou a písmenem Louie
 • Oválný prsten s gravírem písmene Riley
  Oválný prsten s gravírem písmene Riley
 • Náhrdelník s 3 písmenky podle vaší volby Lupe
  Náhrdelník s 3 písmenky podle vaší volby Lupe
 • Novorozenecký přívěsek s gravírem dle vaší volby Melody
  Novorozenecký přívěsek s gravírem dle vaší volby Melody
 • Zlatý náhrdelník s římským datem dle vašeho výběru Marcus
  Zlatý náhrdelník s římským datem dle vašeho výběru Marcus

Symbol mateřství

Pokud chcete dokonale zpečetit titul „čerstvé maminky“, skvěle se k této příležitosti hodí šperky, které byly vytvořeny přímo pro ni. Ideální přívěsek k narození dítěte je ten s detaily v podobě matky a dítěte – může být zcela názorný, ale i pouze jemně naznačující. Ať už dáte přednost stříbru, nebo zlatu, jemný náhrdelník symbolizující mateřské pouto se bude vyjímat na krku každé novopečené maminky. Jestliže chcete zůstat u třpytu, zvolit si můžete i přívěsek s jediným perfektním diamantem či barevným drahokamem. Pokud váháte nad tím, jaký drahokam vybrat, zvolte ho třeba podle měsíce narození vašeho potomka. Nostalgickou dámu okouzlíte také křehkým drahocenným medailonkem, do něhož si bude moci vložit fotografii miminka nebo vaší rodiny, případně i kadeř jemňounkých dětských vlásků z prvního stříhání.

 • Přívěsek matka a dítě se smaragdem a diamantem Ella
  Přívěsek matka a dítě se smaragdem a diamantem Ella
 • Přívěsek matka a dítě Wiliy
  Přívěsek matka a dítě Wiliy
 • Stříbrný náhrdelník s písmenky Mama
  Stříbrný náhrdelník s písmenky Mama
 • Stříbrný medailon s diamantem ukrytým v srdíčku Barra
  Stříbrný medailon s diamantem ukrytým v srdíčku Barra
 • Zlaté srdce se safírem a diamantem v přívěsku Lynelle
  Zlaté srdce se safírem a diamantem v přívěsku Lynelle

Šperky od srdce

Vy matku svého dítěte znáte nejlépe. Jistě dokážete rozhodnout, zdali jí udělá radost spíše drahý kámen, nebo osobnější šperk s hlubší symbolikou. Romantičkám rozzáříte oči náhrdelníkem, náušnicemi či prstenem s propracovaným srdíčkem, které vyjádří hloubku a sílu lásky jak mezi rodiči, tak rodičů k děťátku.

 • Srdíčkový otevírací medailon s diamantem Dialah
  Srdíčkový otevírací medailon s diamantem Dialah
 • Zlatý náhrdelník ve tvaru srdce s gravírem dle vlastní volby Atalia
  Zlatý náhrdelník ve tvaru srdce s gravírem dle vlastní volby Atalia
 • Stříbrný přívěsek matka a dítě s citrínem a diamantem Ella
  Stříbrný přívěsek matka a dítě s citrínem a diamantem Ella
 • Zlatý přívěsek dětské nožičky s diamantem a gravírem Olivia
  Zlatý přívěsek dětské nožičky s diamantem a gravírem Olivia
 • Srdíčkové citríny ve zlatých náušnicích Kaciah
  Srdíčkové citríny ve zlatých náušnicích Kaciah
 • Stříbrný prsten ve tvaru srdce plný lab-grown diamantů Ubline
  Stříbrný prsten ve tvaru srdce plný lab-grown diamantů Ubline

Symbolika „tří“

Muž, žena a dítě. Trojice, která má svou symboliku i ve šperku. Můžete zvážit, zda je vám bližší šperk se třemi drahokamy, nebo ze tří typů zlata.

Tři drahokamy

Tři kameny značí tři členy rodiny: tedy matku, otce a dítě. Se třemi drahokamy nebo diamanty se nejčastěji vyrábějí prstýnky a přívěsky. Pokud chcete do puntíku splnit pravidla daná tradicí, hledejte k narození dítěte šperky se stejně velkými kameny či klenoty, které uprostřed zdobí výraznější drahokam, jenž doplňují dva menší bráškové. Věřte, že nejlépe vypadají kameny sladěné do stejného odstínu. Hledáte-li však něco opravdu symbolického až do morku kostí, zvolte centrální kámen podle toho, jestli se vám narodila dcera, nebo syn. Pro holčičky se hodí kamínky v růžové, pro chlapečky v modré.

 • Minimalistický náhrdelník s drahokamy dle vašeho výběru Kiah
  Minimalistický náhrdelník s drahokamy dle vašeho výběru Kiah
 • Minimalistický prsten se třemi drahokamy dle vašeho výběru Idalia
  Minimalistický prsten se třemi drahokamy dle vašeho výběru Idalia
 • Stříbrný přívěsek matka a dítě s drahokamy dle vašeho výběru Eisa
  Stříbrný přívěsek matka a dítě s drahokamy dle vašeho výběru Eisa
 • Náramek se 3 písmenky podle vaší volby Annika
  Náramek se 3 písmenky podle vaší volby Annika
 • Stříbrný náhrdelník s penízky a gravírem William
  Stříbrný náhrdelník s penízky a gravírem William

Nepatří-li matka vašeho potomka mezi milovnice drahého kamení nebo se bojí, že by jí drahokam někde vypadl nebo se zachytil, okouzlete ji k narození dítěte šperkem ze tří druhů zlata. Kombinace tří klasických barev v sobě nese sentimentalitu, která se hluboko dotkne srdce každé čerstvé rozněžnělé maminky. Chladivé bílé zlato symbolizuje čistotu dítěte, moderní hřejivé růžové zlato zas něžnost ženy a osvědčené žluté zlato představuje sílu muže. Ačkoliv lze hledat mezi různými typy šperků, z praktických důvodů se přikláníme k náhrdelníkům, náramkům a prstenům. Harmonicky zkombinované tři odstíny zlata se dobře ladí s dalšími klenoty a u rodičky ve šperkovnici budou hned jako doma.

Drahokam narození

K oblíbeným tradicím patří darovat šperk s drahokamem buď podle měsíce narození, nebo podle znamení zvěrokruhu. Na první pohled tak bude jasné, kdy dítko přišlo na svět: jestli v době, kdy svítilo sluníčko, či když krajinu pokryl sníh. Nechte se inspirovat barevnými měsíčními kameny a nezapomeňte, že každý z nich prý kromě nádherných odstínů podporuje různé výtečné vlastnosti zrozenců dané doby. Drahokam vybíraný podle měsíce narození nebo zvěrokruhu bude navíc přes matku novorozence ochraňovat. Při výběru toho správného kamene se také můžete řídit jeho barevnou symbolikou. Pokud se nebráníte prstýnku, jako ideální dar se nabízí klenot z kategorie eternity prstenů, u kterého najdeme drahokamy po celém obvodu či jeho významné části. Je už jen na vás, zda se rozhodnete pro kroužek stříbrný, zlatý či platinový – jeho darováním vyjádříte nejen neskonalou vděčnost.

Přivedli jste na svět holčičku

Sotva spatříte její drobné ručičky a kulatá očka, sníte o tom, jak budete o svoji malou princeznu láskyplně pečovat a rozmazlovat ji. Začněte však s hýčkáním její maminky a pořiďte jí lesklý dar s nesmrtelným kamenem. Barvou dívek je beze sporu růžová. Ideální dárek k narození dítěte pro maminku je tak v tomto případě šperk s drahokamem v těchto odstínech. Na výběr máte celou škálu překrásných třpytivých kamenů. Takový růžový diamant je neskutečně vzácný – stejně jako vaše děťátko – a obecně symbolizuje dítě a jeho něžnost. A pokud se vám nedaří růžový diamant sehnat, téměř k nerozeznání podobný mu je růžový topaz. Romantický turmalín zas působí jemně a láskyplně. Ženskost a nevinnost vyzařující perla roste v perlorodce stejně jako miminko v lůně vaší ženy. Unikátní morganit se barevně pohybuje v půvabných variacích růžové a šťavnaté broskvové. Tvrdost safíru změkčuje sladká růžová způsobená celistvostí inkluzí přimísených prvků.

 • Vintage přívěsek s morganitem Ideh
  Vintage přívěsek s morganitem Ideh
 • Cluster prsten s morganity, diamantem a safírem Ivonne
  Cluster prsten s morganity, diamantem a safírem Ivonne
 • Stříbrné halo náušnice s perlami a diamanty Desten
  Stříbrné halo náušnice s perlami a diamanty Desten
 • Přívěsek matka a dítě s růžovým turmalínem a diamantem Ella
  Přívěsek matka a dítě s růžovým turmalínem a diamantem Ella
 • Minimalistický náhrdelník s morganitem Glosie
  Minimalistický náhrdelník s morganitem Glosie
Přivedli jste na svět chlapečka

A jistě už myslíte na to, jak ho naučíte hrát fotbal a balit holky. Jak ho budete vychovávat tak, aby z něj vyrostl opravdový chlap. A jaká jiná barva je mužnější než modrá? Sáhněte proto po špercích zdobených modrým diamantem, z nějž sálá síla a sebejistota. Z blankytně modrého akvamarínu zas vyzařuje charisma. Tradiční modrý safír charakterizuje odolnost a tvrdost. Modře zbarvený topaz naopak osloví především univerzálností a dostupností.

 • Zlatý náramek se safírem, topazem a tanzanitem Veera
  Zlatý náramek se safírem, topazem a tanzanitem Veera
 • Akvamarínový přívěsek matka a dítě s diamantem Ella
  Akvamarínový přívěsek matka a dítě s diamantem Ella
 • Zlatý prsten s gravírem a drahokamem dle vaší volby Bellamy
  Zlatý prsten s gravírem a drahokamem dle vaší volby Bellamy
 • Stříbrné náušnice s nebesky modrými topazy Nellie
  Stříbrné náušnice s nebesky modrými topazy Nellie
 • Cluster prsten s akvamarínem, labradoritem, safírem a diamantem Bluma
  Cluster prsten s akvamarínem, labradoritem, safírem a diamantem Bluma

Šperky se symbolem mateřství

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky