Dárek pro ženu k narození dítěte

Vaše žena vám věnovala ten nejkrásnější dar ze všech. Dar, jaký se nedá jen tak snadno popsat slovy – porodila vám dítě. Dala život novému člověku. Za tuto nádhernou a dojemnou chvíli jste jí jistě vděčný, protože takto jedinečné a dechberoucí momenty dokážete spočítat na prstech jedné ruky. Jistě byste se rád své milé nějak odvděčil – každá novopečená maminka si totiž zaslouží kousek luxusu hned po porodu, jak věděli již staří Indové.

Pokládáte si otázku, co se dává k narození dítěte a proč právě šperk bývá ideálním darem při narození dítěte? Protože je téměř nezničitelný a v podstatě věčný. Žádný jiný materiální dárek k narození dítěte pro maminku nevydrží tak dlouho jako kvalitní šperk. Když dítě vyroste, může mu matka ukázat prsten či přívěsek, který dostala od jeho otce, babičky či tety v den, kdy se narodilo. Kvalitní šperk nepodlehne zubu času a zůstane trvalou vzpomínkou. Často se z něj dokonce stane rodinný poklad, který putuje od matek k dcerám a od otců k synům.

Zajímá vás, jaký šperk k narození dítěte pořídit? Na to neexistuje jednoznačná odpověď, ale určitě vám doporučujeme diamant, který je již od dávných dob symbolem čistoty a dokonalosti. Podle tradice by se měly při narození dítěte novopečené mamince dávat šperky osazené v růžovém nebo bílém zlatě. Při výběru myslete ale také na stránku praktickou – čerstvá rodička určitě potřebuje mít volné a nespoutané ruce. A nezapomeňte na význam prvotřídní kvality, váš dárek má přece přetrvat celá desetiletí a staletí. Hlavně by to ale měl být dárek, který bude symbolizovat váš vděk a vaše nejhlubší city.

Šperk k narození dítěte
Náramek s vygravírovanými počátečními písmeny jmen může být moderní náhradou za fotky v peněžence

Co se dává k narození dítěte?

Personalizované šperky

Chcete matce svého potomka věnovat klenot, který bude decentní, elegantní, a přesto originální a jedinečný? Potom se zaměřte na personalizované šperky a vyberte si přívěsek, prstýnek nebo třeba náramek, jenž necháte obohatit gravírem dle svého vlastního uvážení. Na šperk můžete nechat vyrýt například iniciály vašeho potomka, datum jeho narození nebo krátký láskyplný vzkaz, kterým vyjádříte svůj vděk. Takový šperk bude perfektním dárkem k narození dítěte pro maminku, neboť jí bude navždy připomínat důležitost onoho dne.

 • Zlatý prsten s diamantem a gravírem písmene Narik
  Zlatý prsten s diamantem a gravírem písmene Narik
 • Zlatý náramek s černým diamantem a gravírem písmene Carsten
  Zlatý náramek s černým diamantem a gravírem písmene Carsten
 • Zlatý náhrdelník s písmenkem podle vaší volby Lupe
  Zlatý náhrdelník s písmenkem podle vaší volby Lupe
 • Zlaté srdce s gravírem dle vaší volby Monme
  Zlaté srdce s gravírem dle vaší volby Monme
 • Zlaté srdce s gravírem písmena a černým diamantem Issy
  Zlaté srdce s gravírem písmena a černým diamantem Issy

Symbol mateřství

Pokud chcete dokonale zpečetit titul „čerstvé maminky“, skvěle se k této příležitosti hodí šperky, které byly vytvořeny přímo pro ni. Ideální přívěsek k narození dítěte je ten s detaily v podobě matky a dítěte – může být zcela názorný, ale i pouze jemně naznačující. Ať už dáte přednost stříbru, nebo zlatu, jemný náhrdelník symbolizující mateřské pouto se bude vyjímat na krku každé novopečené maminky. Jestliže chcete zůstat u třpytu, zvolit si můžete i přívěsek s jediným perfektním diamantem či barevným drahokamem. Pokud váháte nad tím, jaký drahokam vybrat, zvolte ho třeba podle měsíce narození vašeho potomka. Nostalgickou dámu okouzlíte také křehkým drahocenným medailonkem, do něhož si bude moci vložit fotografii miminka nebo vaší rodiny, případně i kadeř jemňounkých dětských vlásků z prvního stříhání.

 • Zlatý přívěsek matka a dítě s akvamarínem a diamantem Kaus
  Zlatý přívěsek matka a dítě s akvamarínem a diamantem Kaus
 • Zlatý náhrdelník matka a dítě Luara
  Zlatý náhrdelník matka a dítě Luara
 • Zlatý přívěsek matka a dítě s morganitem a diamantem Niceser
  Zlatý přívěsek matka a dítě s morganitem a diamantem Niceser
 • Zlatý přívěsek matka a dítě s citrínem a diamantem Finella
  Zlatý přívěsek matka a dítě s citrínem a diamantem Finella
 • Zlatý náhrdelník s černými a bílým diamantem Zaurak
  Zlatý náhrdelník s černými a bílým diamantem Zaurak

Šperky od srdce

Vy matku svého dítěte znáte nejlépe. Jistě dokážete rozhodnout, zdali jí udělá radost spíše drahý kámen, nebo osobnější šperk s hlubší symbolikou. Romantičkám rozzáříte oči náhrdelníkem, náušnicemi či prstenem s propracovaným srdíčkem, které vyjádří hloubku a sílu lásky jak mezi rodiči, tak rodičů k děťátku.

 • Rubín a diamant ve zlatém náhrdelníku Sarojini
  Rubín a diamant ve zlatém náhrdelníku Sarojini
 • Romantické perlové náušnice ze stříbra Sucharita
  Romantické perlové náušnice ze stříbra Sucharita
 • Stříbrný otevírací medailon s diamantem Galya
  Stříbrný otevírací medailon s diamantem Galya
 • Zlatý prsten se srdcovým morganitem a diamanty Rena
  Zlatý prsten se srdcovým morganitem a diamanty Rena
 • Zlatý přívěsek matka s dítětem se safírem a diamantem Tapsi
  Zlatý přívěsek matka s dítětem se safírem a diamantem Tapsi

Symbolika „tří“

Muž, žena a dítě. Trojice, která má svou symboliku i ve šperku. Můžete zvážit, zda je vám bližší šperk se třemi drahokamy, nebo ze tří typů zlata.

Tři drahokamy

Tři kameny značí tři členy rodiny: tedy matku, otce a dítě. Se třemi drahokamy nebo diamanty se nejčastěji vyrábějí prstýnky a přívěsky. Pokud chcete do puntíku splnit pravidla daná tradicí, hledejte k narození dítěte šperky se stejně velkými kameny či klenoty, které uprostřed zdobí výraznější drahokam, jenž doplňují dva menší bráškové. Věřte, že nejlépe vypadají kameny sladěné do stejného odstínu. Hledáte-li však něco opravdu symbolického až do morku kostí, zvolte centrální kámen podle toho, jestli se vám narodila dcera, nebo syn. Pro holčičky se hodí kamínky v růžové, pro chlapečky v modré.

 • Zlatý náhrdelník srdce s rubíny a diamantem Mrittika
  Zlatý náhrdelník srdce s rubíny a diamantem Mrittika
 • Krásné modré a bílé diamanty v zlatém prstenu Maye
  Krásné modré a bílé diamanty v zlatém prstenu Maye
 • Zlatý choker s diamantovými korálky Xanadie
  Zlatý choker s diamantovými korálky Xanadie

Nepatří-li matka vašeho potomka mezi milovnice drahého kamení nebo se bojí, že by jí drahokam někde vypadl nebo se zachytil, okouzlete ji k narození dítěte šperkem ze tří druhů zlata. Kombinace tří klasických barev v sobě nese sentimentalitu, která se hluboko dotkne srdce každé čerstvé rozněžnělé maminky. Chladivé bílé zlato symbolizuje čistotu dítěte, moderní hřejivé růžové zlato zas něžnost ženy a osvědčené žluté zlato představuje sílu muže. Ačkoliv lze hledat mezi různými typy šperků, z praktických důvodů se přikláníme k náhrdelníkům, náramkům a prstenům. Harmonicky zkombinované tři odstíny zlata se dobře ladí s dalšími klenoty a u rodičky ve šperkovnici budou hned jako doma.

Drahokam narození

K oblíbeným tradicím patří darovat šperk s drahokamem buď podle měsíce narození, nebo podle znamení zvěrokruhu. Na první pohled tak bude jasné, kdy dítko přišlo na svět: jestli v době, kdy svítilo sluníčko, či když krajinu pokryl sníh. Nechte se inspirovat barevnými měsíčními kameny a nezapomeňte, že každý z nich prý kromě nádherných odstínů podporuje různé výtečné vlastnosti zrozenců dané doby. Drahokam vybíraný podle měsíce narození nebo zvěrokruhu bude navíc přes matku novorozence ochraňovat. Při výběru toho správného kamene se také můžete řídit jeho barevnou symbolikou. Pokud se nebráníte prstýnku, jako ideální dar se nabízí klenot z kategorie eternity prstenů, u kterého najdeme drahokamy po celém obvodu či jeho významné části. Je už jen na vás, zda se rozhodnete pro kroužek stříbrný, zlatý či platinový – jeho darováním vyjádříte nejen neskonalou vděčnost. 

Přivedli jste na svět holčičku

Sotva spatříte její drobné ručičky a kulatá očka, sníte o tom, jak budete o svoji malou princeznu láskyplně pečovat a rozmazlovat ji. Začněte však s hýčkáním její maminky a pořiďte jí lesklý dar s nesmrtelným kamenem. Barvou dívek je beze sporu růžová. Ideální dárek k narození dítěte pro maminku je tak v tomto případě šperk s drahokamem v těchto odstínech. Na výběr máte celou škálu překrásných třpytivých kamenů. Takový růžový diamant je neskutečně vzácný – stejně jako vaše děťátko – a obecně symbolizuje dítě a jeho něžnost. A pokud se vám nedaří růžový diamant sehnat, téměř k nerozeznání podobný mu je růžový topaz. Romantický turmalín zas působí jemně a láskyplně. Ženskost a nevinnost vyzařující perla roste v perlorodce stejně jako miminko v lůně vaší ženy. Unikátní morganit se barevně pohybuje v půvabných variacích růžové a šťavnaté broskvové. Tvrdost safíru změkčuje sladká růžová způsobená celistvostí inkluzí přimísených prvků.

 • Zlatý náhrdelník s morganitem a diamanty Maniana
  Zlatý náhrdelník s morganitem a diamanty Maniana
 • Romantický stříbrný prsten s růžovým safírem Kausar
  Romantický stříbrný prsten s růžovým safírem Kausar
 • Stříbrná kolekce s perlami a zirkony Menmoli
  Stříbrná kolekce s perlami a zirkony Menmoli
 • Zlaté náušnice s růžovými topazy a diamanty Geekan
  Zlaté náušnice s růžovými topazy a diamanty Geekan
Přivedli jste na svět chlapečka

A jistě už myslíte na to, jak ho naučíte hrát fotbal a balit holky. Jak ho budete vychovávat tak, aby z něj vyrostl opravdový chlap. A jaká jiná barva je mužnější než modrá? Sáhněte proto po špercích zdobených modrým diamantem, z nějž sálá síla a sebejistota. Z blankytně modrého akvamarínu zas vyzařuje charisma. Tradiční modrý safír charakterizuje odolnost a tvrdost. Modře zbarvený topaz naopak osloví především univerzálností a dostupností.

 • Zlatý diamantový prsten s akvamarínem Oceane
  Zlatý diamantový prsten s akvamarínem Oceane
 • Safírový stříbrný náhrdelník s elegantní jiskrou Param
  Safírový stříbrný náhrdelník s elegantní jiskrou Param
 • Zlaté náušnice se srdíčkovými topazy Kaciah
  Zlaté náušnice se srdíčkovými topazy Kaciah
 • Zlatý eternity prsten s modrými diamanty Lena
  Zlatý eternity prsten s modrými diamanty Lena

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky