Ukázky fontů pro gravírování

Gravírování šperků může nabývat mnoho různých podob a forem, ale jedno mají takto zdobené šperky společné: každý z nich je jedinečný. Může se jednat o snubní prsteny, do kterých necháte vyrýt datum svatby, medailonek s fotkou doplněný osobním věnováním, manžetové knoflíčky či náramek s vlastními iniciálami nebo přívěsek se jménem dítěte.

Do šperků můžete nechat vyrýt tajný vzkaz, o kterém bude vědět pouze jeho nositel či nositelka, nebo je naopak nechat ozdobit výrazným monogramem. Obsah sdělení je na vás. Stačí ho vyplnit do textového pole u produktu a o zbytek už se postaráme. Kromě samotného textu je ale důležitý i font, ve kterém necháte číslice či písmena vyhotovit. Každé písmo promlouvá svým vlastním jazykem, podvědomě v nás vyvolává určité asociace či pocity a podtrhává tak celkovou symboliku šperku. Při jeho výběru je proto vhodné zohlednit danou příležitost, typ šperku i osobnost jeho budoucího majitele.

Z jakých fontů u nás můžete vybírat?

V naší nabídce najdete deset základních fontů a jeden font určený pro iniciály. Pro vaši lepší představu jsme připravili ukázky toho, jak vypadají přímo na špercích, abychom vám výběr usnadnili. Kromě toho u každého najdete krátký popis včetně našeho doporučení, pro jaký typ šperku či příležitosti se hodí.

Monotype Corsiva

Elegantní font vychází z raně italské kurzívy. Jeho šikmé patkové provedení okouzluje půvabně vykrouženými písmeny. Především kapitálkám nechybí vzdušnost a hravá distingovanost. Milují ho proto především grafici, designéři, ale i široká veřejnost.

Ukázka fontu Monotype Corsiva

Pro jaké šperky je tento styl vhodný?

Decentní písmo perfektně odpovídá významným událostem, proto se hodí na dražší kousky, které se nosí při důležitých příležitostech. Neotřelý půvab Monotype Corsivy vynikne ve formě iniciál na manžetových knoflíčcích, obdobně na zásnubních i snubních prstýncích. Kvůli jeho křehké zdobnosti si dejte pozor na velikost a délku gravírovaného nápisu. Příliš dlouhý a malý text nemusí být dobře čitelný.

Stříbrný přívěsek s diamantem
Stříbrný přívěsek s gravírem ve stylu Monotype Corsiva

Cambria

Milujete vy nebo osoba, kterou chcete obdarovat, střídmou klasiku a praktický minimalismus? V tom případě je font Cambria trefou do černého.

Ukázka fontu Cambria

Pro jaké šperky je tento styl vhodný?

Písmo zazáří a vynikne, pokud ho použijete při tvorbě iniciál nebo jediného písmena, a to i u prstenů s menší šířkou. Hodí se zejména do kruhových přívěsků, prstenů nebo náramků, se kterými příjemně kontrastuje.

Stříbrný náramek s diamantem
Stříbrný náramek s gravírem ve stylu Cambria

Segoe Script

Toto vzdušné a zajímavé písmo potěší především umělecké a kreativní duše a také ty, kteří se nebojí odlišit od davu.

Ukázka fontu Segoe Script

Pro jaké šperky je tento styl vhodný?

Aby písmo Segoe plně vyniklo, je lepší použít ho pro gravírování delších vzkazů nebo celého jména, které můžete umístit například na náramky anebo na stylové celokovové náhrdelníky. Vyhněte se ale jeho použití na manžetových knoflíčcích, tento typ písma se nehodí na příležitosti, při kterých se tento typ doplňku obvykle nosí.

Náhrdelník zlaté srdce
Zlaté srdce s gravírem ve stylu Segoe Script

Freeport

Tento typ fontu se bude nejlépe hodit mladému, energickému člověku, který se usmívá na svět a ten mu to s radostí opětuje.

Ukázka fontu Freeport

Pro jaké šperky je tento styl vhodný?

Freeport se hodí téměř na každý šperk, který má atypický nebo minimalistický styl. Nechte na prsten, medailon či náramek vygravírovat milý vzkaz, kterým potěšíte svobodného a mladého ducha. Opět doporučujeme vyhnout se aplikaci tohoto fontu na manžetové knoflíčky nebo velmi elegantní kousky šperků, které mohou při nesprávně zvoleném písmu působit disharmonicky. Vše ale samozřejmě záleží na vašem vkusu a také na tom, při jaké příležitosti budete vy nebo obdarovaný daný doplněk nosit.

Stříbrný medailonek
Srdíčkový medailon ze stříbra s gravírem ve stylu Freeport

Book Antiqua

Klasické patkové písmo, které se hojně používá napříč všemi obory – od digitálního až po šperkařský. Jedná se o dobře viditelné, ale přesto decentní písmo. Právě proto je výbornou volbou pro zastánce jednoduchého a konzervativního stylu.

Ukázka fontu Book Antiqua

Pro jaké šperky je tento styl vhodný?

Díky větší šířce jednotlivých písmen font nejlépe vynikne na širších prstenech a špercích, které nabízejí dostatečně velkou plochu pro gravír. Písmo je tak akorát výrazné a perfektně doplní například personalizovaný přívěsek s diamantem a samostatným písmenem dle vaší volby. A pokud hledáte vhodný font pro gravírování manžetových knoflíčků, Book Antiqua je dokonalou nadčasovou volbou.

Stříbrný přívěsek s gravírem
Stříbrný obdélníkový přívěsek s oboustranným gravírem ve stylu Book Antiqua

Century Gothic

Geometrický font, pro který jsou typické užší mezery mezi jednotlivými písmeny. V porovnání s ostatními typy písma má Century Gothic tenčí linie. Eleganci tohoto fontu ocení každý, kdo miluje čistý a nekomplikovaný design.

Ukázka fontu Century Gothic

Pro jaké šperky je tento styl vhodný?

Krása fontu Century Gothic tkví v jeho jednoduchosti. Proto se řadí mezi nejvíce univerzální typy písma, které se v klenotnickém světě využívají. Nejlépe vynikne na špercích s dostatečnou plochou nebo šířkou pro požadovaný gravír. Ať už vám do oka padne minimalistický nebo naopak okázalejší šperk, nemusíte se bát zvolit právě toto moderní a všestranné písmo.

Stříbrný přívěsek Malý princ
Stříbrný přívěsek Malý princ s gravírem ve stylu Century Gothic

Poiret One

Jemné, elegantní a stylové – takové je písmo Poiret One, které vyniká čistými geometrickými liniemi. Tento propracovaný font, který se inspiruje architektonickými styly jako je art deco nebo konstruktivismus, ocení všichni s estetickým cítěním a smyslem pro detail.

Ukázka fontu Poiret One

Pro jaké šperky je tento styl vhodný?

Díky tenkým a ladným liniím jednotlivých písmen se Poiret One hodí spíše k jemným, elegantním a minimalistickým šperkům. Ale nemusíte se bát ho sladit ani s vintage modelem, pokud ukrývá dostatek místa pro gravír. Nedoporučujeme ho však párovat s masivními a výraznými šperky, protože by mohlo zaniknout.

Toužíte-li po šperku s decentním stylovým gravírem, který příliš „nekřičí“, Poiret One je jasná volba. Spíše než v iniciálách vynikne v celých slovech nebo ve větě. Myslete však na to, že má poměrně široká jednotlivá písmena a věta by proto neměla být příliš dlouhá. Skvěle vypadá i výhradně v podobě velkých písmen neboli kapitálek.

Stříbrný přívěsek ve tvaru psa
Stříbrný přívěsek ve tvaru psa s gravírem ve stylu Poiret One

Oswald

Klasický font v moderním kabátku – tak by se dal charakterizovat Oswald. Jedná se o nejvýraznější písmo, které v naší nabídce najdete. Díky tloušťce jednotlivých písmenek působí velmi maskulinně. Hodí se pro všechny, kteří chtějí, aby byl gravír na jejich šperku opravdu nepřehlédnutelný.

Ukázka fontu Oswald

Pro jaké šperky je tento styl vhodný?

Oswald skvěle doplní nápadné a masivnější šperky, proto je přímo stvořený pro gravír širších prstenů (jako jsou třeba pečetní prsteny) a pánských šperků, kterým dodá na mužnosti. Tučné písmo s protáhlým designem nejlépe vynikne v podobě slov či vaší oblíbené věty. Ačkoli byste ho na první pohled určitě nespárovali s minimalistickými a drobnými šperky, možná to budete právě vy, kdo vybočí z proudu a vyzkouší font Oswald i na decentnějším šperku.

Stříbrný přívěsek s oboustranným gravírem
Stříbrný přívěsek s gravírem ve stylu Oswald

Learning Curve

Font, který vám připomene bezstarostná školní léta a úhledná písmenka v písance, protože báječně napodobuje klasické psací písmo. Tento hravý design se bude líbit všem snílkům nebo milovníkům moderní kaligrafie a krasopsaní.

Ukázka fontu Learning Curve

Pro jaké šperky je tento styl vhodný?

Písmo Learning Curve působí, jako byste ho napsali rukou, proto se hodí hlavně k personalizovaným šperkům s hlubokým osobním významem. Může jít o snubní prsteny, šperky se jménem dítěte nebo jiné personalizované modely, které plánujete nosit po zbytek života. Bude se také nádherně vyjímat na špercích, které pořídíte jako dárek vaší rodině či blízkým k jakékoli významné příležitosti. Při pohledu na dokonale plynulé napojení jednotlivých písmenek budete s nostalgií vzpomínat na okamžiky, se kterými je šperk navždy propojený. Font se hodí pro gravír samostatného písmene i vašich oblíbených slov či citátů.

Přívěsek s tlapkami a gravírem
Přívěsek s tlapkami a gravírem ve stylu Learning Curve

Nickainley

Hravý a něžný font s kapkou klasického i vintage stylu. Stejně jako předchozí písmo, i Nickainley působí, jako by bylo psané rukou. Je velmi upravené a jeho roztomilé baculaté linie zaujmou všechny romantické duše, které vyhledávají zdobnější fonty.

Ukázka fontu Nickainley

Pro jaké šperky je tento styl vhodný?

Toto líbezné písmo vkusně doplní minimalistické i romantické šperky inspirované přírodními motivy. Hodí se i k zásnubním a snubním prstenům ve vintage stylu nebo k elegantním perlovým prstenům. Díky dekorativnímu designu krásně vynikne v podobě gravíru samostatného písmene. Bát se ale nemusíte ani gravíru delších slov či celé věty, protože písmo zůstane vždy perfektně čitelné.

Přívěsek ve tvaru psa
Přívěsek ve tvaru psa s gravírem ve stylu Nickainley

Raimond Free

Raimond Free najdete pouze u personalizovaných šperků s možností gravíru jednoho písmene, protože delší text s tímto fontem by byl velmi obtížně čitelný. Pokud však toužíte po modelu s gravírem jednoho jediného písmene, toto originální a stylové písmo nemá konkurenci. A jestli vaše estetické cítění zbystřilo už při prvním pohledu na tento font, určitě si ho zamilujete.

Ukázka fontu Raimond Free

Pro jaké šperky je tento styl vhodný?

Jak už bylo řečeno, Raimond Free nabízíme pouze pro gravír jednoho písmene. Ať už zvolíte počáteční písmeno vašeho vlastního jména nebo jména blízkého člověka, díky šperku s gravírem ho budete mít neustále u sebe. Vybírat můžete mezi kulatými, oválnými, obdelníkovými i srdcovými disky, na kterých se gravír písmene báječně vyjímá. Tak neváhejte a najděte ten pravý personalizovaný šperk.

Kompletní přehled fontů

Pro ještě lepší představu se podívejte na celkový přehled písem a vyberte si to pravé pro váš šperk:

Přehled fontů pro gravír
Pokud vás žádný z uvedených stylů nezaujal a měli byste zájem o jiné písmo, dejte nám vědět. Uděláme vše pro to, abyste byli s nákupem naprosto spokojení a vyrobili jsme pro vás šperk, který bude splňovat vaše představy. Můžete nás kontaktovat přímo na stránce prostřednictvím live chatu, napsat nám e-mail na otazky@eppi.cz nebo nám zavolat na číslo 739 706 777.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky