Ukázky fontů pro gravírování

Gravírování šperků může nabývat mnoho různých podob a forem, ale jedno mají takto zdobené šperky společné: každý z nich je jedinečný. Může se jednat o snubní prsteny, do kterých necháte vyrýt datum svatby, medailonek s fotkou doplněný osobním věnováním, manžetové knoflíčky či náramek s vlastními iniciálami nebo přívěsek se jménem dítěte.

Do šperků můžete nechat vyrýt tajný vzkaz, o kterém bude vědět pouze jeho nositel či nositelka, nebo je naopak nechat ozdobit výrazným monogramem. Obsah sdělení je na vás. Stačí ho vyplnit do textového pole u produktu a o zbytek už se postaráme. Kromě samotného textu je ale důležitý i font, ve kterém necháte číslice či písmena vyhotovit. Každé písmo promlouvá svým vlastním jazykem, podvědomě v nás vyvolává určité asociace či pocity a podtrhává tak celkovou symboliku šperku. Při jeho výběru je proto vhodné zohlednit danou příležitost, typ šperku i osobnost jeho budoucího majitele.

Z jakých fontů u nás můžete vybírat?

V základní nabídce najdete následující čtyři fonty. Pro vaši lepší představu jsme připravili ukázky toho, jak vypadají přímo na špercích, abychom vám výběr usnadnili. Kromě toho u každého najdete krátký popis včetně našeho doporučení, pro jaký typ šperku či příležitosti se hodí.

Monotype Corsiva

Elegantní font vychází z raně italské kurzívy. Jeho šikmé patkové provedení okouzluje půvabně vykrouženými písmeny. Především kapitálkám nechybí vzdušnost a hravá distingovanost. Milují ho proto především grafici, designéři, ale i široká veřejnost.

Ukázka fontu Monotype Corsiva

Pro jaké šperky je tento styl vhodný?

Decentní písmo perfektně odpovídá významným událostem, proto se hodí na dražší kousky, které se nosí při důležitých příležitostech. Neotřelý půvab Monotype Corsivy vynikne ve formě iniciál na manžetových knoflíčcích, obdobně na zásnubních i snubních prstýncích. Kvůli jeho křehké zdobnosti si dejte pozor na velikost a délku gravírovaného nápisu. Příliš dlouhý a malý text nemusí být dobře čitelný.

Zlatý náramek s diamantem a gravírem
Zlatý náramek s diamantem a gravírem
Snubní prsteny s vnitřním gravírem
Snubní prsteny s vnitřním gravírem

Cambria

Milujete vy nebo osoba, kterou chcete obdarovat, střídmou klasiku a praktický minimalismus? V tom případě je font Cambria trefou do černého.

Ukázka fontu Cambria

Pro jaké šperky je tento styl vhodný?

Písmo zazáří a vynikne, pokud ho použijete při tvorbě iniciál nebo jediného písmena, a to i u prstenů s menší šířkou. Hodí se zejména do kruhových přívěsků, prstenů nebo náramků, se kterými příjemně kontrastuje.

Zlatý náramek s písmenem a diamantem
Zlatý náramek s diamantem a gravírem
Přívěsek s gravírem a diamantem
Přívěsek s gravírem a diamantem

Segoe Script

Toto vzdušné a zajímavé písmo potěší především umělecké a kreativní duše a také ty, kteří se nebojí odlišit od davu.

Ukázka fontu Segoe Script

Pro jaké šperky je tento styl vhodný?

Aby písmo Segoe plně vyniklo, je lepší použít ho pro gravírování delších vzkazů nebo celého jména, které můžete umístit například na náramky anebo na stylové celokovové náhrdelníky. Vyhněte se ale jeho použití na manžetových knoflíčcích, tento typ písma se nehodí na příležitosti, při kterých se tento typ doplňku obvykle nosí.

Snubní prsteny s vnějším gravírem
Snubní prsteny s vnějším gravírem
Zlatý přívěsek s písmenem a diamantem
Zlatý přívěsek s písmenem a diamantem

Freeport

Tento typ fontu se bude nejlépe hodit mladému, energickému člověku, který se usmívá na svět a ten mu to s radostí opětuje.

Ukázka fontu Freeport

Pro jaké šperky je tento styl vhodný?

Freeport se hodí téměř na každý šperk, který má atypický nebo minimalistický styl. Nechte na prsten, medailon či náramek vygravírovat milý vzkaz, kterým potěšíte svobodného a mladého ducha. Opět doporučujeme vyhnout se aplikaci tohoto fontu na manžetové knoflíčky nebo velmi elegantní kousky šperků, které mohou při nesprávně zvoleném písmu působit disharmonicky. Vše ale samozřejmě záleží na vašem vkusu a také na tom, při jaké příležitosti budete vy nebo obdarovaný daný doplněk nosit.

Kravatová spona s věnováním
Kravatová spona s věnováním
Něžný prstýnek s písmenkem
Něžný prstýnek s písmenkem
Pokud vás žádný z uvedených stylů nezaujal a měli byste zájem o jiné písmo, dejte nám vědět. Uděláme vše pro to, abyste byli s nákupem naprosto spokojení a vyrobili jsme pro vás šperk, který bude splňovat vaše představy. Můžete nás kontaktovat přímo na stránce prostřednictvím live chatu, napsat nám e-mail na otazky@eppi.cz nebo nám zavolat na číslo 739 706 777.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky