Ukázky gravírování pro snubní prsteny

Snoubenci touží svůj výjimečný den zpečetit osobitými snubními prsteny, které by na jejich velkou chvíli neustále upomínaly. Paleta snubních kroužků se stále rozšiřuje a nastávající manželé se probírají desítkami modelů, aby vybrali ten pravý. Kromě netradičního designu lze prstenům dodat kousek sebe sama pomocí gravíru.

Snubním obroučkám nejčastěji sluší decentní rytí na vnitřní straně. Mistři klenotníci dokáží do zlata i platiny vetknout téměř vše, co si přejete. K nejoblíbenějším detailům určitě patří datum svatby anebo jména manželů. Neotřele působí symbol, který v sobě ukrývá skrytý význam, jemuž mohou rozumět pouze snoubenci. Za zvážení jistě stojí i romantický citát a mezi nejnovějšími trendy objevíte vlastnoruční podpisy. Doplňte snubní prstýnky gravírem, který je vám blízký.

Z jakých fontů u nás můžete vybírat?

Naše nabídka obsahuje čtyři základní fonty, jež představují odrazový můstek pro váš výběr. Jednoduchá písma pěkně vypadají a zůstávají dobře čitelná, pro gravírování šperků jsou tak ideální. Rozhodnutí se vám pokusíme usnadnit ukázkami toho, jak fonty vypadají přímo na prstenech. Nezapomínáme ani na doporučení, jací snoubenci a jaký typ svatby s daným písmem souzní.

Monotype Corsiva

Příjemné středně tenké kurzívní písmo se vyznačuje elegantně protáhlými volnými patkami. Zaměřuje se na milovníky historie a starých rukopisů – vintage styl je totiž stále in. Volí ho často snoubenci, kteří se nechávají oddat v kostele. Romantický nádech písma pak osloví primárně páry, které plánují veselku v přírodě.

Font Segoe Script

Pro jaké snubní prsteny je tento styl vhodný?

Decentně ozdobný font je navržen tak, aby vynikl a byl dobře čitelný i na vnitřní straně svatebních kroužků. Ideální je pro monogramy a data. Doporučujeme rovněž volit širší obroučky, aby elegantní tahy písmen měly možnost zazářit.

Snubní prsteny s vnitřním gravírem ve stylu Monotype Corsiva
Snubní prsteny s vnitřním gravírem ve stylu Monotype Corsiva

Segoe Script

Rozevláté a hravé písmo zaujme ty, v nichž dříme umělecká duše. Pokud se nebojíte vyčnívat z davu, je vám tento font, který odkazuje na psací písmo, šitý na míru. Font vkusně doplní každodenní outfit těch, kdo se přiklání k neformálním svatebním hostinám. Krátce řečeno, je šik.

Font Segoe Script

Pro jaké snubní prsteny je tento styl vhodný?

Chcete-li nechat písmo vyniknout, nechte si vygravírovat celá jména, případně všeříkající vzkaz. Vypadá dobře jak na vnitřní straně kroužku, tak neokoukaně na vnější. Perfektně navíc podtrhne netradiční snubní prsteny.

Snubní prsteny s vnitřním gravírem ve stylu Segoe Script
Snubní prsteny s vnitřním gravírem ve stylu Segoe Script

Book Antiqua

Klasické patkové písmo ocení snoubenci, kteří si přejí podtrhnout svoji slabost pro vše tradiční s kapkou historie. Pro konzervativní dámy a minimalistky se jedná o jasnou volbu.

Font Book Antiqua

Pro jaké snubní prsteny je tento styl vhodný?

Proměnlivá síla tahů a patky ukotvují font, který nejlépe vynikne na širších prstenech. Nezdobený styl vypadá elegantně i na obroučkách zvýrazněných diamanty a drahokamy, mimo jiné i na těch označovaných jako eternity.

Snubní prsteny s vnitřním gravírem ve stylu Book Antiqua
Snubní prsteny s vnitřním gravírem ve stylu Book Antiqua

Century Gothic

Geometrické a široké písmo má jemnější strukturu a méně variuje v šířce tahu a zpravidla i písmen. Typické jsou pro ně i užší mezery. Kombinace elegantních tahů je neodolatelná.

Font Century Gothic

Pro jaké snubní prsteny je tento styl vhodný?

Vzhledem k určité robustnosti fontu volte prsteny širší, nejlépe 5 mm a více. Nápis bude mít svůj prostor a snáze ho dešifrujete. Lépe bude vypadat na hladkých kroužcích se solitérním kamenem, ale vkus je individuální, proto se neobávejte lehce experimentovat s výraznějšími modely.

Snubní prsteny s vnitřním gravírem ve stylu Century Gothic
Snubní prsteny s vnitřním gravírem ve stylu Century Gothic
Představili jsme vám typy fontů, pro něž se snoubenci rozhodují, když si chtějí svůj velký den připomínat gravírem na snubním prstenu. Určitě si s námi lze sjednat schůzku a probrat své nápady a přání. Chceme vám zajistit příležitost uzpůsobit si tak významný šperk podle svých snů.
 • Zlaté snubní prsteny s gravírem a diamanty Nazia
  Zlaté snubní prsteny s gravírem a diamanty Nazia
 • Snubní prsteny z vícebarevného zlata s diamanty Muze
  Snubní prsteny z vícebarevného zlata s diamanty Muze
 • Dámský eternity prsten s rubíny a pánský komfortní prsten Reggie
  Dámský eternity prsten s rubíny a pánský komfortní prsten Reggie
 • Unikátní snubní prsteny ze zlata Sonam
  Unikátní snubní prsteny ze zlata Sonam
 • Zlatý snubní prsten s modrými diamanty a pánský komfortní prsten Yed
  Zlatý snubní prsten s modrými diamanty a pánský komfortní prsten Yed

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky