Ukázky gravírování pro snubní prsteny

Snoubenci touží svůj výjimečný den zpečetit osobitými snubními prsteny, které by na jejich velkou chvíli neustále upomínaly. Paleta snubních kroužků se stále rozšiřuje a nastávající manželé se probírají desítkami modelů, aby vybrali ten pravý. Kromě netradičního designu lze prstenům dodat kousek sebe sama pomocí gravíru.

Snubním obroučkám nejčastěji sluší decentní rytí na vnitřní straně. Mistři klenotníci dokáží do zlata i platiny vetknout téměř vše, co si přejete. K nejoblíbenějším detailům určitě patří datum svatby anebo jména manželů. Neotřele působí symbol, který v sobě ukrývá skrytý význam, jemuž mohou rozumět pouze snoubenci. Za zvážení jistě stojí i romantický citát a mezi nejnovějšími trendy objevíte vlastnoruční podpisy. Doplňte snubní prstýnky gravírem, který je vám blízký.

Z jakých fontů u nás můžete vybírat?

Naše nabídka obsahuje 10 základních fontů, jež představují odrazový můstek pro váš výběr. Jednoduchá písma pěkně vypadají a zůstávají dobře čitelná, pro gravírování šperků jsou tak ideální. Rozhodnutí se vám pokusíme usnadnit ukázkami toho, jak fonty vypadají přímo na prstenech. Nezapomínáme ani na doporučení, jací snoubenci a jaký typ svatby s daným písmem souzní.

Monotype Corsiva

Příjemné středně tenké kurzívní písmo se vyznačuje elegantně protáhlými volnými patkami. Zaměřuje se na milovníky historie a starých rukopisů – vintage styl je totiž stále in. Volí ho často snoubenci, kteří se nechávají oddat v kostele. Romantický nádech písma pak osloví primárně páry, které plánují veselku v přírodě.

Font Monotype Corsiva

Pro jaké snubní prsteny je tento styl vhodný?

Decentně ozdobný font je navržen tak, aby vynikl a byl dobře čitelný i na vnitřní straně svatebních kroužků. Ideální je pro monogramy a data. Doporučujeme rovněž volit širší obroučky, aby elegantní tahy písmen měly možnost zazářit.

Snubní prsteny z růžového zlata
Snubní prsteny s vnitřním gravírem ve stylu Monotype Corsiva

Segoe Script

Rozevláté a hravé písmo zaujme ty, v nichž dříme umělecká duše. Pokud se nebojíte vyčnívat z davu, je vám tento font, který odkazuje na psací písmo, šitý na míru. Font vkusně doplní každodenní outfit těch, kdo se přiklání k neformálním svatebním hostinám. Krátce řečeno, je šik.

Font Segoe Script

Pro jaké snubní prsteny je tento styl vhodný?

Chcete-li nechat písmo vyniknout, nechte si vygravírovat celá jména, případně všeříkající vzkaz. Vypadá dobře jak na vnitřní straně kroužku, tak neokoukaně na vnější. Perfektně navíc podtrhne netradiční snubní prsteny.

Zlaté snubní prsteny
Snubní prsteny s vnitřním gravírem ve stylu Segoe Script

Cambria

Oba milujete střídmou klasiku a praktický minimalismus? V tom případě je font Cambria trefou do černého. Jedná se o patkové písmo s rovnoměrnými proporcemi i rozestupy, které je velmi dobře čitelné v malém formátu, takže je ideální pro gravír snubních prstenů.

Font Cambria

Pro jaké snubní prsteny je tento styl vhodný?

Toto nestárnoucí písmo se hodí k velmi úzkým i širším snubním prstenům. Díky své všestrannosti skvěle doplní jakýkoliv styl prstenu od jednoduchého přes vintage až po originální. Báječně vypadá v podobě gravíru samostatného písmene (například iniciál vaší drahé polovičky), delšího textu nebo data svatby v doprovodu vašich jmen.

Zlaté snubní prsteny s gravírem
Snubní prsteny s vnitřním gravírem ve stylu Cambria

Freeport

Tento font má slovo svoboda (anglicky free) už v názvu, takže ho uvítají všechny svobodomyslné dvojice, které rády objevují svět a zkoušejí nové věci. Písmo je přímo šité na míru uvolněným svatbám bez žádných přísných pravidel pro dress code nebo způsob obřadu.

Font Freeport

Pro jaké snubní prsteny je tento styl vhodný?

Protože je písmo samo o sobě hravé, stylově sedne k prstenům, které jsou něčím originální a „vybočují z davu“ klasických prstenů. Pokud vás font Freeport zaujal, určitě zavítejte do naší nabídky netradičních snubních prstenů, kde na vás čekají modely, se kterými bude toto písmo bezvadně ladit. Zároveň pamatujte, že snubní prsteny máte na celý život, proto je potřeba vybrat takové, které vás budou bavit i za několik desítek let.

Book Antiqua

Klasické patkové písmo ocení snoubenci, kteří si přejí podtrhnout svoji slabost pro vše tradiční s kapkou historie. Pro konzervativní dámy a minimalistky se jedná o jasnou volbu.

Font Book Antiqua

Pro jaké snubní prsteny je tento styl vhodný?

Proměnlivá síla tahů a patky ukotvují font, který nejlépe vynikne na širších prstenech. Nezdobený styl vypadá elegantně i na obroučkách zvýrazněných diamanty a drahokamy, mimo jiné i na těch označovaných jako eternity.

Snubní prsteny s vnitřním gravírem ve stylu Book Antiqua
Snubní prsteny s vnitřním gravírem ve stylu Book Antiqua

Century Gothic

Geometrické a široké písmo má jemnější strukturu a méně variuje v šířce tahu a zpravidla i písmen. Typické jsou pro ně i užší mezery. Kombinace elegantních tahů je neodolatelná.

Font Century Gothic

Pro jaké snubní prsteny je tento styl vhodný?

Vzhledem k určité robustnosti fontu volte prsteny širší, nejlépe 5 mm a více. Nápis bude mít svůj prostor a snáze ho dešifrujete. Lépe bude vypadat na hladkých kroužcích se solitérním kamenem, ale vkus je individuální, proto se neobávejte lehce experimentovat s výraznějšími modely.

Snubní prsteny z vícebarevného zlata
Snubní prsteny s vnitřním gravírem ve stylu Century Gothic

Poiret One

Jemnost, elegance a styl – to vše ukrývá písmo Poiret One. Je jako stvořené pro snoubence se silným estetickým cítěním a smyslem pro detail. Právě ti dokáží ocenit propracovaný font, který se inspiruje architektonickými styly jako je art deco nebo konstruktivismus.

Font Poiret One

Pro jaké snubní prsteny je tento styl vhodný?

Díky ladným a tenkým liniím jednotlivých písmen se Poiret One hodí k minimalistickým snubním prstenům, ale krásně doplní i něžné vintage kousky. Nedoporučujeme ho párovat s masivními a výraznými šperky, protože by mohlo zaniknout. Chcete-li prsteny s decentním stylovým gravírem, který příliš „nekřičí“, volte tento font. Spíše než v iniciálách vynikne v celých slovech nebo větě. Skvěle vypadá i výhradně v podobě velkých písmen neboli kapitálek.

Zlaté snubní prsteny s gravírem
Snubní prsteny s vnitřním gravírem ve stylu Poiret One

Oswald

Písmo, které se vyvinulo z tradičních fontů, nabízí moderní a více maskulinní design. Jedná se o nejvýraznější font, který v naší nabídce najdete. Hodí se pro všechny, kteří chtějí, aby byl gravír snubních prstenů opravdu nepřehlédnutelný.

Font Oswald

Pro jaké snubní prsteny je tento styl vhodný?

Oswald skvěle padne ke snubním prstenům, které jsou nápadné a masivnější. Tučné písmo s protáhlým designem nejlépe vynikne v podobě slov či vaší oblíbené věty. Tento font dodá pánským šperkům na mužnosti a perfektně doplní například snubní prsteny z titanu nebo z kombinace zlata a karbonu. Na první pohled se příliš nehodí k jemným a romantickým vintage prstenům, ale možná to budete právě vy, kdo vybočí z proudu a vyzkouší font Oswald i na decentnějším šperku.

Learning Curve

Font, který vám připomene bezstarostná školní léta a úhledná písmenka v písance, protože báječně napodobuje klasické psací písmo. Tento hravý styl se bude líbit všem snílkům nebo milovníkům moderní kaligrafie a krasopsaní.

Font Learning Curve

Pro jaké snubní prsteny je tento styl vhodný?

Písmo Learning Curve působí, jako byste ho napsali rukou, proto se hodí hlavně k personalizovaným šperkům s hlubokým osobním významem, kam snubní prsteny rozhodně patří. Při pohledu na dokonale plynulé napojení jednotlivých ladných písmenek budete s nostalgií vzpomínat na den, kdy jste si společně vyměnili prsteny ozdobené tímto originálním fontem. Je vhodný pro gravír samostatného písmene i vašich oblíbených slov či citátů. A bude ladit s libovolným stylem prstenů, takže záleží jen na vás, zda si vyberete klasické, minimalistické, originální, vintage nebo eternity snubní prsteny.

Snubní prsteny z vícebarevného zlata
Snubní prsteny z vícebarevného zlata s vnitřním gravírem ve stylu Learning Curve

Nickainley

Hravý a něžný font obsahuje kapku vintage i klasického stylu. Stejně jako předchozí písmo, i Nickainley působí, jako by bylo psané rukou. Je velmi upravené a jeho roztomilé baculaté linie zaujmou všechny romantické duše, které vyhledávají zdobnější fonty.

Font Nickainley

Pro jaké snubní prsteny je tento styl vhodný?

Toto líbezné písmo se báječně hodí na svatební pozvánky, tak proč ho nevyužít i na snubní prsteny? Hodí se k minimalistickým i romantickým snubním prstenům s přírodními motivy, ale bude si velmi dobře rozumět i se snubními prsteny ve vintage stylu nebo zářivými eternity prsteny. Díky dekorativnímu designu krásně vynikne v podobě gravíru samostatného písmene. Bát se ale nemusíte ani gravíru delších slov či celé věty, protože písmo zůstane vždy perfektně čitelné.

Kompletní přehled fontů

Pro ještě lepší představu se podívejte na celkový přehled písem a vyberte si to pravé pro vaše snubní prsteny:

Přehled fontů pro gravír
Představili jsme vám typy fontů, pro něž se snoubenci rozhodují, když si chtějí svůj velký den připomínat gravírem na snubním prstenu. Určitě si s námi lze sjednat schůzku a probrat své nápady a přání. Chceme vám zajistit příležitost uzpůsobit si tak významný šperk podle svých snů.
 • Dámský eternity prsten s rubíny a pánský komfortní prsten Brites
  Dámský eternity prsten s rubíny a pánský komfortní prsten Brites
 • Vintage prsten s lab-grown diamanty a pánský komfortní prsten Talita
  Vintage prsten s lab-grown diamanty a pánský komfortní prsten Talita
 • Prsten ve tvaru lístečků s lab-grown diamanty a pánský plochý prsten Emery
  Prsten ve tvaru lístečků s lab-grown diamanty a pánský plochý prsten Emery
 • Dámský prsten s lab-grown diamanty a pánský plochý prsten Seir
  Dámský prsten s lab-grown diamanty a pánský plochý prsten Seir
 • Snubní prsteny ze zlata s diamanty Zaila
  Snubní prsteny ze zlata s diamanty Zaila

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky