Jak vybrat ty správné snubní prstýnky

Svatba. Den D. Významný mezník jak v životě ženy, tak v životě muže. Chvíle, ke které naše existence spěje. Moment, kdy se vidíme v bílé a ve fraku před oltářem v kostele, v rozkvetlé růžové besídce, na pláži při západu slunce, na místní radnici či na nejvyšším vrcholu Evropy. Vše spojuje jediné – touha splynout v jedno, oslava opravdové lásky a nový začátek. Před samotným vstupem do manželství, před oním velkým dnem však partnery čeká komplikované plánování. Oba si totiž přejí, aby vše dopadlo přesně podle jejich představ. Je totiž téměř bez pochyb, že mají své skryté sny a tajná přání, jež do detailu vystihují chvilku, kdy se rozezní svatební zvony.

Při logisticky a časově náročné akci je proto ideální vycházet z předem připraveného seznamu jednotlivých činností a úkolů, které je ve stanovený čas potřeba splnit, aby nedošlo ke skluzu a stresu. Jako pomocníka můžete využít i náš svatební plánovač. Kromě zajištění místa konání, vybrání hostů, vytištění a rozeslání pozvánek, objednání dortu a pohoštění, vyhledání dokonalých šatů a obleku, rozhodnutí o barvách a květinové výzdobě svítí na seznamu jako maják koupě snubních prstýnků. Tyto hladké či zdobené kroužky jsou s lidstvem spjaty od nepaměti – snad proto, že se v nich ukrývá tolik symbolů a fascinující magie.

Uvědomujeme si jejich důležitost, a proto se v následujících řádcích zaměříme na to, jak vybrat ty správné snubní prstýnky, které stvrdí vaši lásku a budou vás provázet až do konce života.

Nevybírejte z tisíců, ale z desítek

Svatební trh s prstýnky i dalším zbožím jenom kvete a obchodníci vás zahlcují svojí nabídkou i nejrůznějšími doporučeními a osvědčenými radami. Stojíte tak před komplikovaným rozhodováním, protože kdo si může být jist, že prohlédl opravdu všechny vyrobené kroužky a že mu tedy neunikl ten jediný dokonalý pár? Nepanikařte, ale udělejte si příjemný večer. Sedněte si s partnerem a zvažte, co od snubních prstenů očekáváte, a srovnejte si všechna pro a proti. Na základě seznamu se vám podaří zúžit výběr z několika tisíc rozličných kousků na pár desítek modelů. Podaří-li se vám definovat, po čem vaše srdce baží, máte napůl vyhráno.

Hledáte symboliku?

Prsten sám o sobě patří k významným symbolům svatební ceremonie, ale přejete si, aby v sobě skrýval ještě něco navíc? Design proplétajících se kroužků, jenž bývá oblíbený u svatebních setů pro nevěsty, jemně naznačuje, jak novomanželka proplétá svůj život se svým partnerem, ač ten na prstu nosí odlišný a hladký kroužek. Stejné obroučky, jež nosí manžel i manželka a jež se liší pouze velikostí, zas vypovídají o partnerské jednotě. Vygravírované nápisy na vnitřní straně prstenů připomínají důležitost okamžiku či nesou poselství, které je srozumitelné pouze oddávaným. Lásku bez hranic vyjádříte i navlečením eternity prstýnku na prsteník, neboť už z jeho názvu čiší slib věrného milování až za hrob. Snubní prsteny vás tak mohou velice snadno definovat jako pár.

Eternity prsten
Eternity prsten jako symbol nekonečné lásky

Jak moc záleží na materiálu?

Věřte, že opravdu hodně. Zvolený kov s sebou nese i řadu specifických vlastností, nároků na údržbu a skladování a možností kombinování s oblečením a dalšími šperky. Ve zkratce řečeno, typ materiálu zpravidla určuje zásnubní prsten – ne vždy tomu tak ale musí být. Právem nejoblíbenější volbou snoubenců bývají zlaté snubní prsteny. K nadčasovým volbám se řadí žluté zlato (14 a 18karátové je pevnější než 22kt, a proto se hodí na každodenní nošení). Moderní klenotníci věnují pozornost i stále oblíbenějšímu bílému zlatu, ale i vskutku odolné platině, jejichž decentní barva osloví především milovníky jednoduchého stylu a muže. V posledních letech se do hledáčku párů toužících po sňatku dostává i výrazné a okouzlující růžové zlato. Více informací o vhodných kovech a jejich vlastnostech se dozvíte i v našem článku zde.

Lesklý, nebo broušený povrch?

Aby situace byla ještě komplikovanější, rozmyslet si musíte i to, jaký povrch prstýnku by se vám líbil. K nejčastějším patří hladké lesklé zpracování, na kterém však záhy vyniknou šrámy způsobené neustálým nošením. Zajímavou volbu proto představují třeba pískované nebo broušené povrchy, jež jsou na první pohled matné. Hledáte-li něco výjimečného, zkuste drásaný nebo ice design, u nichž rýhy a škrábance znamenají tvůrčí invenci a zaujmou svojí neotřelostí.

Snubní prsteny
Kombinace lesklého a matného povrchu spolu s kombinací dvou druhů zlata

I snubní prsten má svůj profil?

Ne, nebojte, nenaznačujeme, že snubní prstýnky mají své profily na sociálních sítích, ale ukazujeme, že každý kroužek má jiný průřez, který ovlivňuje pohodlí při jeho nošení a navlékání. U nás můžete vybírat ze základní trojice profilů: komfortní, půlkulatý a plochý. Doporučujeme si jednotlivé modely ozkoušet v reálu – to vám rozhodování zajisté usnadní.

S kameny, nebo bez?

Zásnubní prsteny často zvýrazňují uchvacující drahokamy a diamanty, stejně tak snubní kroužky mohou vynikat osobitým zdobením. Prostý design partneři většinou volí proto, že muži netouží po pozornost poutající obroučce a u žen zas vynikne kontrast zásnubního a svatebního prstýnku. Model s malými diamanty působí velice elegantně, především pavé zasazení mu dodává luxusní nádech. Podstatnou roli při rozhodování však hraje vaše osobnost: je-li vám blízký lesk a třpyt, pak podlehněte kráse obrouček s drahým kamením, pokud vyznáváte minimalismus, zaměřte se na hladké kousky.

Minimalistické snubní prsteny
Příklad minimalistického designu snubních prstenů

Speciální tip: Tvrdívá se, že snubní prsteny by měly být párové a vypadat stejně či podobně – lišit se tedy smí pouze velikostí. Tento přežitek již naštěstí mizí v propadlišti dějin, neboť snoubenci si uvědomují, že svatební kroužky budou nosit navždy. Na základě toho si mohou zvolit obroučky, které spojuje jen drobný detail (například gravírování či kov), jenž má význam pouze pro ně. Stále častěji se stává, že dámy upřednostní zdobenější kousek, v němž se sem tam zatřpytí i diamant či drahokam, kdežto pánové se kloní spíše k hladké jednoduchosti nebo nenápadným detailům, pokud se prsten opravdu rozhodnou dennodenně nosit. Ač jsou muži zpravidla neochvějnými minimalisty, neváhají svým vyvoleným u oltáře na prsteníček navléci elegantní eternity prsten rozzářený barevnými či čirými drahými kameny, případně k zásnubnímu kroužku dodají druhou část modelu z půvabného svatebního setu.

Proč se vyplatí pořizovat zásnubní prsten spolu se snubním

Toužíte-li si užít překvapení při předání zásnubního prstýnku, pak tento bod rovnou přeskočte…

…ale vědět, které snubní kroužky by k němu pasovaly, by vám následně ulehčilo náročný výběr. K unikátnímu zásnubnímu modelu se vám totiž mohou lépe hodit jednodušší designy, kdežto k decentnímu zásnubnímu prstenu si možná zvolíte komplikovanější svatební kousky. Při nošení zásnubního a snubního prstenu zároveň není vhodné opominout tvar kroužků, které by měly ležet blízko sebe, a ne být odděleny zasazeným kamenem. Svatební prsteny se proto vyrábí i ve složitějších tvarech, než jsou jen obyčejné rovné obroučky. V Eppi mimo jiné nabízíme i širokou škálu svatebních setů, kdy si můžete pořídit zásnubní prsten rovnou se snubním. Oba kousky se zhotovují tak, aby spolu dokonale ladily. Vám, dámy, pak nic nebrání v tom, abyste se chlubily oběma obroučkami společně.

Pokud již vlastníte dechberoucí zásnubní prsten a přemýšlíte, který model snubního kroužku by k němu padl, ale vzhledem k jeho designu se vám stále nedaří objevit ten pravý, nenechte se odradit pověstmi o předraženosti zakázkové výroby. Uvidíte, že cena klenotu na míru nedosahuje astronomických výšin, jak byste si na první pohled mohli myslet. V Eppi navíc všechny vaše otázky rádi zodpovíme, pomůžeme vám s navrhováním dokonalého protějšku zásnubního modelu a poradíme, kdybyste se náhodou dostali do úzkých, či vám vyschla nedozírná inspirace. Rovněž spolu do detailu probereme rozpočet. Naši zlatníci jsou odborníci na slovo vzatí a nezaleknou se žádného nápadu.

Set prstenů
Zásnubní prsten osazený alexandritem a diamanty, snubní prsten k němu padle jako ulitý

Chcete-li nosit snubní prstýnek samostatně, nebojte se osobitějšího a moderního designu, který na vašem prstu bude vypadat skvěle. Při hledání těch pravých prstenů dejte třeba i na radu našeho klenotníka, který vám pomůže šperky zkombinovat a poradí, jak oba kroužky po svatbě nosit.

Pusťte se do pátrání po prstýncích s dostatečným předstihem

Jakmile si ujasníte základní představu o dokonalých snubních prstenech, neváhejte a vrhněte se do té zábavnější části: vyražte nakupovat! Dejte na naši radu a nechte si dva až tři měsíce, abyste se nedostali do časového presu, a během té doby si projděte zlatnictví kamenná i internetová, porovnejte si ceny, vyslechněte něco moudrých poučení a zaznamenejte si, které modely vás zaujaly. Pamatujte, že jen důkladný průzkum naší nabídky vám pár dní až týdnů zabere :) A nezapomínejte ani na to, že i speciální úpravy a změny velikosti obrouček vám málokde udělají ze dne na den.

Podlehnete-li touze po originalitě a zvolíte si třeba u nás v Eppi možnost výroby prstenů na míru, dopřejte si ještě nějaký ten týden navíc. My se vašim přáním snažíme co nejvíce vyjít v ústrety, a proto se vždy těšíme na každého zákazníka, jenž před nás položí jako obrovskou výzvu svůj nápad. Naši zkušení zlatníci v úzké spolupráci s vámi zhmotňují vaše vidiny a abstraktní náčrty jako kouzlem proměňují v reálné svatební kroužky. Vskutku rozumíme touze po originalitě a jedinečnosti, která k vašemu vztahu a velkému dni patří, proto si neváhejte domluvit s námi schůzku v našem pražském showroomu s krásným výhledem. Všemi úskalími výroby na zakázku vás s radostí provedeme.

Myslete také na to, že vybírání snubních prstenů je jakýmsi předobrazem manželství, popřípadě registrovaného partnerství. Zjistíte, jakým způsobem spolu komunikujete, když se musíte na něčem složitém dohodnout, a jestli dokážete uzavřít kompromis, který uspokojí obě strany.

Kolik vás to bude stát

Jedna z nejdůležitějších otázek je nasnadě: kolik peněz hodláte do koupě snubních prstenů investovat? Hladké kroužky v závislosti na použitém materiálu bývají cenově dostupnější, zatímco každé zdobení jako například diamanty jejich hodnotu navyšuje. Myslete na to, že šperk budete nejspíše nosit každý den, proto je vaším cílem vybrat takový, který se bezprostředně stane součástí vašeho života. Jestliže se věnujete sportu nebo hrajete na hudební nástroj, oceníte prsten s komfortním profilem. Živíte-li se manuálně, nejspíše vyhledáte solidní kovový kroužek a vyhnete se větším kamenům, které se mohou uvolnit a vypadnout. Vyhledávat nebudete ani výrazné ryté detaily na vnější straně obroučky, jež se snadno zanáší nečistotami a nesnadno se čistí. Pokud váš život překypuje činorodostí a přemírou aktivit, nebojte se investovat do platiny, jejíž mimořádnou trvanlivost budete i po pár letech zajisté obdivovat (kov se neošoupává). Zahrňte do svých úvah o výši rozpočtu i tyto faktory a uvidíte, že neprohloupíte.

Vliv na výslednou cenu šperku mají samozřejmě i různé drobné úpravy a změny základního vystaveného designu. Například my v Eppi poskytujeme úpravu velikosti zlatých a platinových obrouček zdarma kdykoliv potřebujete, nejen při koupi, ale i po roce či desetiletí. Podobně i tolik populární gravírování snubních prstenů, jež manželům i po letech společného života připomíná jejich svatební den vyrytým datem, sílu jejich lásky a něhu, jež je spojuje, zvěčněnými jmény, iniciálami či přezdívkami na vnitřní straně prstýnku, nabízíme v základní variantě zdarma. Oblibu podle našich zkušeností a zájmu zákazníků neztrácejí ani symboly, jako jsou srdce, kruhy, ležaté osmičky či jiné geometrické obrazce. Komplikovanější prvky a detaily bývají většinou žádány v případě výroby šperků na míru, kdy za námi přicházíte do našeho showroomu a my vám pomáháme splnit vaše sny.

Zkuste i něco jiného a netradičního

Možná už od dětství sníte o zlatém prstenu s jediným diamantem nebo o eternity modelu s barevnými kameny, ale až budete ve zlatnictví, zkuste si i jiné kousky než ty, které jsou na vašem inspiračním seznamu. Promluvte si s naším klenotníkem a nechte si předložit prstýnky na základě toho, co se vám líbí, a nic nevylučujte. Stejně jako u svatebních šatů vás může okouzlit obroučka, na kterou byste nikdy nepomysleli.

Klasické zlaté snubní prsteny

Pokud patříte mezi vyznavače jednoduchosti, minimalismu a čistých linií, pak nezdobené klasické zlaté snubní prsteny budou tím pravým ořechovým pro váš velký den. Přesně odpovídají představám o nikde nekončícím kruhu, jenž perfektně odráží nesmrtelnost citu, který snoubence vede ke vstupu do manželství. Navíc tradiční kov kvůli výjimečným vlastnostem a dobrému zpracování používali lidé na výrobu právě snubních prstenů celé věky.

Pohled na žluté zlato ve vás podpoří milovníka historie, rodinného dědictví a odkazu staletí, protože to byl jistě prstýnek z tohoto kovu, který si u oltáře vyměnili vaši rodiče či prarodiče. Věřte, že žlutému zlato dosud neodzvonilo. Bílá variace v decentních odstínech bílošedé se do popředí zájmu snoubenců dostává teprve v posledních letech, kdy si ji oblibují hlavně muži. Líbí se jim totiž nenásilný odstín bílého zlata, který snadno splyne s jejich životním stylem. Růžové zlato, jehož tón určuje množství přímísené mědi, nás fascinuje, ale ne každý má odvahu ho navléci na prsteníček. Podlehnou mu spíše dámy, silně tradičně založeným mužům totiž může připadat trochu zženštilé.

Každý z modelů jednoduchých snubních prstenů si u nás můžete pořídit v lesklé, či matné variantě.

 • Zlatý snubní prsten se zúženým kroužkem Aeneas
  Zlatý snubní prsten se zúženým kroužkem Aeneas
 • Zlaté snubní prsteny s diamantem Maskali
  Zlaté snubní prsteny s diamantem Maskali
 • Zlaté snubní prsteny s modrým diamantem Zavala
  Zlaté snubní prsteny s modrým diamantem Zavala
 • Zlaté decentní snubní prsteny se skrytým černým diamantem Sanny
  Zlaté decentní snubní prsteny se skrytým černým diamantem Sanny
 • Zlaté decentní snubní prsteny s diamantem Alays
  Zlaté decentní snubní prsteny s diamantem Alays

Zlaté snubní prsteny s diamanty

Jednoduché a hladké snubní prsteny ze zlata jsou velice praktické a perfektně se kombinují s pracovním i společenským oblečením. Nemyslíte si však, že malý třpytivý diamant by dokázal oživit monotónnost ušlechtilého kovu? Právě těm, kdo touží po tradičním kroužku ozvláštněném drobným detailem, nabízíme širokou škálu snubních prstenů s diamanty ve třech základních odstínech zlata, z nichž si mohou zvolit ten, jenž je jejich srdci nejbližší.

Rozumíme pánskému pohledu na věc, tomu, že oni nechtějí nosit prstýnek s kamínkem, který by se jim akorát všude zachytával a překážel jim při všech mužných činnostech. Proto jsme se zaměřili na dámské exempláře, jež z nudné šedi vytrhují drobné a dokonale vybroušené diamanty v zajímavém osazení, a prsteny pro muže, jež zdobí nejvýše speciálně upravený povrch a design kopírující variaci pro nevěsty – avšak bez kamenů. Oba partneři tak mohou sáhnout po kouscích, které jim padnou do oka a které, ač se mírně liší, spojuje stejný motiv.

 • Eternity prsten s lab-grown diamanty a pánský plochý prsten Rexanne
  Eternity prsten s lab-grown diamanty a pánský plochý prsten Rexanne
 • Dámský vintage prsten s diamanty a pánský komfortní snubní prsten Salome
  Dámský vintage prsten s diamanty a pánský komfortní snubní prsten Salome
 • Zlatý vintage eternity prsten s diamanty a pánský plochý prsten Christine
  Zlatý vintage eternity prsten s diamanty a pánský plochý prsten Christine
 • Snubní prsteny s ruční rytinou vln a diamanty Laurien
  Snubní prsteny s ruční rytinou vln a diamanty Laurien
 • Snubní prsteny z vícebarevného zlata s diamanty Urma
  Snubní prsteny z vícebarevného zlata s diamanty Urma

Minimalistické snubní prsteny

Hrají pro vás prim jednoduchost a minimalismus? Dáváte přednost co nejužším obroučkám? V tom případě se na své společné cestě životem nechte doprovázet minimalistickými snubními prsteny, které jsou tvořeny s důrazem na jemnost. Hladký povrch a úzké provedení prstenu je nejen maximálně praktické řešení, ale ocení ho i muži, kteří preferují nenápadné šperky a dosud třeba žádné nenosili. Nejnižší možná šířka, kterou si u těchto modelů můžete zvolit, je 1.5 mm.

Ani v případě decentních prstenů se však nemusíte připravit o radost z diamantu. Zkušení zlatníci dokáží i s tak drobnými šperky opravdová kouzla a do prstenu osadí drobný a na první pohled nenápadný diamant. Ten se může třpytit na jeho vnějším povrchu, nebo zůstat skrytý na vnitřní straně – záleží pouze na tom, co preferujete.

 • Zlatý eternity prsten s diamanty a pánský plochý Annelisa
  Zlatý eternity prsten s diamanty a pánský plochý Annelisa
 • Snubní zlaté prsteny s eternity dámským a pánským komfortním prstenem Toskani
  Snubní zlaté prsteny s eternity dámským a pánským komfortním prstenem Toskani
 • Platinové decentní snubní prsteny s diamantem Alays
  Platinové decentní snubní prsteny s diamantem Alays
 • Zlatý eternity snubní prsten s diamanty a komfortní pánský Miomi
  Zlatý eternity snubní prsten s diamanty a komfortní pánský Miomi
 • Platinové minimalistické snubní prsteny s černým diamantem Alays
  Platinové minimalistické snubní prsteny s černým diamantem Alays

Platinové snubní prsteny

Nezničitelná stříbřitě šedobílá platina učarovala králům i císařům. Bylo by proto s podivem, kdybychom z ní nevyráběli snubní obroučky. Šperk promítá vlastnosti drahého kovu – odolnost, pevnost a výjimečnost – i do vašeho vztahu a svojí symbolikou stvrzuje vaši lásku až do smrti. Snubní prsteny z ušlechtilého materiálu nabízíme v mnoha decentních designech. Od zcela hladkých platinových snubních prstenů po kousky, které jsou částečně lesklé a částečně matné.

Opravdové unikáty představují dvojice prstenů, kdy obyčejnou pánskou obroučku doplňuje užší dámská variace důmyslně dozdobená jedním či více diamanty. Kamínky svým osobitým zasazením přitáhnou pozornost, ale nenaruší celkovou lehkost a jemnost kroužku. Věříme, že své milovníky si najde i set snubních prstenů doplněný gravírováním, například v podobě dvou polovin srdce – když se pak obě obroučky přiloží správnou stranou k sobě, spojí se v jedno jediné. Dotýká se i vás tento romantický symbolismus?

 • Snubní eternity prsten s pánským plochým prstenem z platiny Nosian
  Snubní eternity prsten s pánským plochým prstenem z platiny Nosian
 • Platinové vintage snubní prsteny Hannu
  Platinové vintage snubní prsteny Hannu
 • Platinové snubní prsteny Miah
  Platinové snubní prsteny Miah
 • Platinové snubní prsteny Enes
  Platinové snubní prsteny Enes
 • Dámský eternity prsten a komfortní pánský snubní prsten z platiny Mewya
  Dámský eternity prsten a komfortní pánský snubní prsten z platiny Mewya

Eternity snubní prsteny

Muži se občas rozhodnou vyjádřit svoji touhu spojit navěky život s jedinou ženou eternity prstenem, který jí darují při svatebním obřadu. Sami pak často nosí hladký nezdobený kroužek z ušlechtilého kovu. Pro svoji princeznu však chtějí to nejlepší, a tím eternity kroužek samozřejmě je: vždyť slib nesmrtelné lásky se skví již v jeho názvu. Obroučky po celém obvodě či jeho části zdobí diamanty či drahé kameny. U zvlášť propracovaných designů naši mistři zlatníci spojují odvěký půvab diamantů a jiskřivý třpyt drahokamů.

Snubní eternity prsteny kombinující zdobenou dámskou obroučku a hladký prsten pro muže se stávají stále oblíbenějším svatebním kompromisem. Uspokojí jak požadavky nevěst, jež často touží po třpytivém kroužku, tak ženichů, kteří dávají přednost jednoduchosti a minimalismu.

 • Zlaté tepané snubní prsteny s diamanty Neziah
  Zlaté tepané snubní prsteny s diamanty Neziah
 • Eternity prsten s lab-grown diamanty a pánský komfortní prsten Mirica
  Eternity prsten s lab-grown diamanty a pánský komfortní prsten Mirica
 • Zlaté snubní prsteny se zdobenými okraji a diamanty Tasha
  Zlaté snubní prsteny se zdobenými okraji a diamanty Tasha
 • Eternity prsten s lab-grown baguette diamanty a pánský komfortní prsten Pascal
  Eternity prsten s lab-grown baguette diamanty a pánský komfortní prsten Pascal
 • Eternity prsten s moissanity a plochý pánský prsten Turpein
  Eternity prsten s moissanity a plochý pánský prsten Turpein

Snubní prsteny z kombinovaného zlata

Hledáte-li něco jednoduchého, ale přesto výjimečného, přímo na vás čekají snubní prsteny z kombinovaného zlata. V těchto modelech objevíte ne jeden, ale rovnou dva odstíny zlatého kovu, které se perfektně doplňují a vytváří okouzlující barevné spojení. Zvolit můžete hladký styl bez doplňujících kamenů, nebo vsadit na třpyt a vybrat kousek s jasnými diamanty.

Modely z kombinovaného zlata představují nejen moderní a nevšední výběr, ale taktéž vám mohou vytrhnout trn z paty v případě, že se se svou drahou polovičkou nemůžete shodnout na tom pravém odstínu zlata. Muž chce bílou klasiku, zatímco žena romantickou růž? Není nic jednoduššího, než zvolit kombinované zlato – nádherný kompromis, který znázorní vaše jedinečné osobnosti.

 • Snubní prsteny z vícebarevného zlata Pate
  Snubní prsteny z vícebarevného zlata Pate
 • Půlkulaté snubní prsteny z kombinovaného zlata Amann
  Půlkulaté snubní prsteny z kombinovaného zlata Amann
 • Snubní prsteny z kombinovaného zlata s diamanty Erel
  Snubní prsteny z kombinovaného zlata s diamanty Erel
 • Snubní prsteny se středovou linií s diamanty Jean
  Snubní prsteny se středovou linií s diamanty Jean
 • Snubní prsteny z kombinovaného zlata Mouline
  Snubní prsteny z kombinovaného zlata Mouline

Netradiční snubní prsteny

Originální a nepřehlédnutelnou volbu představují netradiční snubní prsteny, které jsou vytvořeny s důrazem na nevšední design. Pokud jsou vaše požadavky na snubní prsteny náročnější a při jejich výběru stále nemůžete narazit na to pravé ořechové, tahle kategorie by se mohla stát vaším útočištěm. Atypickým modelem vyjádříte opravdovou jedinečnost vašeho manželství a na vaší ruce ho rozhodně nikdo nepřehlédne.

Zpracování netradičních snubních prstenů často vévodí vzorovaný povrch, nevšední gravír nebo rovnou speciální tvarování. Design kroužků může odkazovat ke společným zájmům či jen podtrhovat originalitu vašich osobností. Jedinečně stvořené modely jsou opravdovým estetickým zážitkem, se kterým snoubenci vykročí z davu.

 • Snubní prsteny ve tvaru větviček Valleia
  Snubní prsteny ve tvaru větviček Valleia
 • Zlaté snubní prsteny s reliéfním povrchem a černým rutheniem Jamone
  Zlaté snubní prsteny s reliéfním povrchem a černým rutheniem Jamone
 • Snubní prsteny ze zlata s gravírem zeměkoule a diamantem Zeoni
  Snubní prsteny ze zlata s gravírem zeměkoule a diamantem Zeoni
 • Netradiční snubní prsteny z platiny s provazovitým motivem Aase
  Netradiční snubní prsteny z platiny s provazovitým motivem Aase
 • Snubní prsteny s ruční rytinou listů Mylie
  Snubní prsteny s ruční rytinou listů Mylie

Vintage snubní prsteny

Propracované a jemné zdobení, nádech starých časů a třpyt drahých kamenů. Pokud je vám tento výčet blízký a při jeho představě si vybavíte svůj dokonalý snubní kroužek, vsaďte na vintage snubní prsteny. Působivé a bohatě zdobené obroučky, jejichž detaily nepostrádají nápad a které vkusně doplňují třpytivé diamanty, se hodí pro všechny nevěsty s romantickým duchem.

Protože tušíme, že muže si tento kousek pravděpodobně až tolik nezíská, propracovaná dámská obroučka je ve většině případů doplněna o hladký kroužek, kterým nepohrdne žádný ženich. Společně tak tvoří dokonalou dvojici, stejně jako vy dva.

 • Vintage eternity prsten s lab-grown diamanty a pánský plochý prsten Christine
  Vintage eternity prsten s lab-grown diamanty a pánský plochý prsten Christine
 • Snubní prsteny s ruční rytinou růží Danni
  Snubní prsteny s ruční rytinou růží Danni
 • Vintage prsten s lab-grown diamanty a komfortní pánský prsten Hadya
  Vintage prsten s lab-grown diamanty a komfortní pánský prsten Hadya
 • Vintage prsten s moissanity a pánský komfortní prsten Talita
  Vintage prsten s moissanity a pánský komfortní prsten Talita
 • Dámský vintage snubní prsten a klasický komfortní pánský prsten Lacy
  Dámský vintage snubní prsten a klasický komfortní pánský prsten Lacy

Zásnubní sety

Na první pohled by se mohlo zdát, že zásnubní sety jsou pro pohodlné lenochy a muže bez fantazie. Nedejte však na tento dojem, neboť sady zásnubního a snubního prstenu evokují vytříbený vkus a zakázkovou výrobu. Tímto rozhodnutím si pojistíte, že oba kroužky do sebe dokonale padnou a nebudou vám při každodenním nošení působit potíže. Nemusíte se omezovat pouze diamanty v podobě briliantu ze strachu, že jiný tvar kamínku na zásnubním prstýnku by vám minimalizoval šanci na objevení svatební obroučky.

Svatební sety oslovují detailním designem, kdy proplétané prvky elegantně zdobí lesklé diamanty. Nejsou výjimkou ani jejich barevné odrůdy či rovnou drahokamy zasazené nejen do bílého zlata a platiny, ale i do zlata žlutého a růžového. S vkusem stvořené soupravy vás zaujmou i při letmém zhlédnutí a bezpochyby vám učarují. Odhoďte tedy případné předsudky a nepřehlédněte možnosti, které před vás staví zásnubní sety.

 • Zlatý zásnubní set s GIA certifikovaným emerald diamantem Hera
  Zlatý zásnubní set s GIA certifikovaným emerald diamantem Hera
 • Zlatý zásnubní set prstenů s marquise certifikovaným diamantem Eliwa
  Zlatý zásnubní set prstenů s marquise certifikovaným diamantem Eliwa
 • Set prstenů s achátem a diamanty Vinka
  Set prstenů s achátem a diamanty Vinka
 • Set prstenů s možností výběru diamantu Marveille
  Set prstenů s možností výběru diamantu Marveille
 • Set prstenů se salt and pepper diamantem Guerra
  Set prstenů se salt and pepper diamantem Guerra

Pokud vás elegantně tvarované snubní obroučky zaujaly, ale svůj zásnubní prsten už máte, lze tento typ pořídit i samostatně. V naší kategorii originálních snubních prstenů naleznete modely nevšedních tvarů, které perfektně doplní i váš zásnubní kroužek.

Přemýšlejte v desetiletích, ne měsících

Nebojte se být trendy, ale pouvažujte i nad tím, jestli se vám styl, který vás dnes oslovil, bude líbit i za 40 let. Nestresujte se však, neboť si berete svého partnera a ne prsten. Nepředstavuje proto problém hladký kroužek dozdobit či u příležitosti významného výročí zcela vyměnit. My se o své klienty staráme a věnujeme se jim od kolébky po diamantovou svatbu. Vyjdeme proto vstříc všem vašim nápadům, když se rozhodnete pro unikátní detail či jakékoliv jiné specifikum svých snubních prstenů.

Snubní prstýnky se samy neudržují

Věřte nevěřte, i ten překrásný drahý snubní prsten potřebuje jednou za čas vyčistit. Jistě chcete mít své kroužky lesklé a případné kamínky třpytivé, že? Při údržbě je třeba věnovat zvýšenou pozornost právě diamantům a dalšímu zdobení, které se při nešetrném zacházení může uvolnit či jinak poškodit. Snáze se postaráte o decentní obroučky ze zlata či platiny – jen je přeleštíte měkkým hadříkem bez chloupků. Pokud si sami na čištění netroufáte, svěřte šperky do rukou odborníků. Například my v Eppi vám v rámci doživotní záruky nabízíme profesionální údržbu a čištění prstenů zdarma.

Ve správné velikosti

Novomanželé zpravidla snubní prstýnky navléknou a nikdy je již nesundají. Nosí je v létě, zimě, při cvičení i těhotenství, v dobách, kdy prsty nabývají na objemu a otékají z horka, zadržování vody či nárůstu hmotnosti. Hledáte-li proto správnou velikost, která bude reflektovat všechny tyto proměny, naplánujte si závěrečné zkoušení obrouček v době, kdy jste zcela v klidu a máte normální tělesnou teplotu. Rozhodně do klenotnictví nezamiřte hned ráno, kdy se tělo ještě nezbavilo vší přebytečné vody, ani po návštěvě posilovny, kdy máte prsty nateklé. Ideální nejsou ani teplotní extrémy. Řada zlatníků vám upraví velikost prstenu na míru dle potřeby. U nás v Eppi poskytujeme tuto službu v případě zlatých a platinových prstenů zcela zdarma. Obroučku zvětšíme i zmenšíme nejen bezprostředně v době nákupu, ale i několik let po něm. Zároveň vám při měření obvodu prstu rádi poradíme.

Na kvalitě záleží

Kontrola kvality je nezbytná u všech prstenů, nejen u těch svatebních. Ujistěte se, že šperku nechybí ochranná známka výrobce a puncovní značka. Při nákupu snubních prstenů u nás si můžete být jistí, že nejenže šperky obdržíte v elegantních dárkových krabičkách v dárkovém balení, ale že v balíčku vám doručíme kromě čisticích hadříků i náležité certifikáty a řádně označené obroučky.

Víme, že ve svůj svatební den chcete, aby všechno klaplo přesně podle plánu, aby vše bylo dokonalé a odpovídalo vašim představám. Nevěsty mají oslňovat půvabem v padnoucích šatech se sladěnými střevíčky a jemnými šperky, ženichové se staví před oddávajícího s rovnými zády v elegantních oblecích a nezapomínají ani na vhodně zvolené svatební manžetové knoflíčky, které odpovídají slavnostnímu rázu celé události. Překrásné snubní prstýnky, jež si pár ve stanovený okamžik vymění, jsou už jen pověstnou třešinkou na dortu. Přesto byste jejich výběr neměli podcenit a nechat na poslední chvíli, kdy budete muset vzít zavděk prvním modelem.

Neostýchejte se na nás při hledání či tvorbě toho pravého svatebního prstenu obrátit. V našich Eppi hrudích totiž tluče romantické srdce a svatby prostě a jednoduše milujeme :)

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky