Jak vybrat ty správné svatební šperky

Než nevěsta najde své vysněné svatební šaty, údajně jí to zabere v průměru celé 3 měsíce. Zároveň si ale ne všichni uvědomujeme, že ačkoliv šaty jsou první věcí, které si svatební hosté na nevěstě všimnou, jsou to právě šperky, které ovlivní výsledný dojem. Proto je potřeba zvolit šperky, které dokonale podtrhnou krásu nevěsty a svatební šaty doplní. Jak ale na to? Od toho jsme tu my, abychom vám poradili. Postupujte podle následujících jednoduchých pravidel a můžete si být jistá, že ve váš svatební den na vás hosté budou hledět se zatajeným dechem.

1. Zvolte materiál šperků podle barvy šatů

První bod bude možná pro mnohé z vás překvapením, ale je to tak – některé kovy vypadají lépe s určitými barvami oblečení. Pro představu můžeme uvést, že například šaty v barvě slonoviny krásně doplní zlaté šperky, které upozorní na smetanový odstín šatů, kdežto k čistě bílým šatům se hodí stříbro a platina, které podtrhnou jasnou bílou barvu. Zároveň pokud jsou vaše svatební šaty hodně zdobené a mají například korálkové aplikace, i tento fakt je třeba brát v potaz. Je-li zdobení stříbrné, náhrdelník, náramek či náušnice se stříbrným základem budou trefou do černého!

Nevěsta s akvamarínovými svatebními šperky
Základním předpokladem je sladit šperky se svatebními šaty

2. Stále platí, že méně je více

Jak pravila Coco Chanel: "Žena by měla vždy sundat jeden šperk, než odejde z domu". Mnoho žen má tendenci nosit příliš mnoho šperků a nebudeme si nic nalhávat, nechceme přeci, aby naše doplňky odváděly pozornost od těch snových svatebních šatů. Již po generace platí pravidlo, že v jednoduchosti je krása, a nejinak tomu je i v tomto případě.

Než se budete poohlížet po špercích, podívejte se detailně na své šaty a zamyslete se. Pokud mají například zdobený výstřih, místo náhrdelníku zvolte minimalistické náušnice, které podtrhnou tento detail svatební róby. Pokud jste zvolila šaty jednoduché, tak naopak směle sáhněte po náhrdelníku. Zároveň však nezapomeňte vzít v úvahu také účes, který na svatbu plánujete. Vyčesaný drdol skvěle doplní dramatické lustrové náušnice. Pokud jsou vaše šaty výrazně zdobené, nesnažte se najít doplňky, které by ke zdobení přesně ladily, aby vše nepůsobilo až moc úsporným dojmem.

Svatební plánovač
Mějte svatební přípravy pod kontrolou

Plánování svatby není jednoduchá věc. Abychom vám vše co nejvíce usnadnili, připravili jsme pro vás podrobný svatební plánovač, ve kterém vás provedeme celými přípravami krok po kroku. S ním vás budou přípravy svatebního dne bavit a budete mít jistotu, že na nic důležitého nezapomenete.

3. Výběr správného náhrdelníku

A přecházíme k jádru věci. Jako první se podíváme na výběr správného náhrdelníku. V tomto případě se zaměřte na výstřih vašich svatebních šatů. Pokud jste vybrala šaty bez ramínek, každý náhrdelník na vás bude vypadat skvostně, protože zvelebí vaši šíji a ramena. Vhodné je v tomto případě zvolit náhrdelník, který bude sahat po klíční kosti a celkový dojem oživí. Nebo se místo náhrdelníku zaměřte na náušnice - visací náušnice upozorní na váš útlý krk a svatební šaty krásně doplní. Pokud jste zvolila naopak šaty s výstřihem do V, pak vypadá nejlépe náhrdelník s podlouhlým přívěskem, případně také klasický perlový náhrdelník. A pokud jsou vaše šaty stylizované a chcete zvýraznit jejich detaily, naopak sáhněte po náhrdelníku, který bude jednoduchý a decentní, a více se zaměřte na náušnice a náramek. Případně vsaďte na výraznější čelenku ve vlasech, která celkový dojem oživí a dodá mu švih!

 • Přívěsek s bílou perlou Wamox
  Přívěsek s bílou perlou Wamox
 • Platinový přívěsek s diamantem Jadell
  Platinový přívěsek s diamantem Jadell
 • Přívěsek ve tvaru diamantové kapky Birdie
  Přívěsek ve tvaru diamantové kapky Birdie
 • Zlatý perlový náhrdelník s diamanty Namrah
  Zlatý perlový náhrdelník s diamanty Namrah

4. Výběr správných náušnic

Z hlediska náušnic se nezapomeňte zaměřit na jejich sladění s náhrdelníkem. Jednoduché diamantové pecky a visící diamantové náušnice jsou dvěma nejčastějšími volbami a nutno poznamenat, že na každé nevěstě vypadají prostě božsky! Je-li váš náhrdelník jednoduchý, zvažte náušnice, které budou visící nad rameno. Dodají celkovému dojmu šmrnc. Pokud jste zvolila naopak náhrdelník výrazný, nebojte se výsledný efekt zjemnit pouhými diamantovými pecičkami, či malými slzami. Zároveň pamatujte na to, že pokud se rozhodnete pro výrazné a větší náušnice, je nutné se ujistit, že nejsou příliš těžké na celodenní nošení.

 • Zlaté perlové náušnice se zirkony Cleta
  Zlaté perlové náušnice se zirkony Cleta
 • Diamantové náušnice ve tvaru květin Bethel
  Diamantové náušnice ve tvaru květin Bethel
 • Náušnice s 6-6.5mm broskvovými perlami Balbina
  Náušnice s 6-6.5mm broskvovými perlami Balbina
 • Visací diamantové náušnice Lungile
  Visací diamantové náušnice Lungile
 • Náušnice s 0.50ct diamanty Joris
  Náušnice s 0.50ct diamanty Joris

5. Výběr správného náramku

Pokud se začínáte poohlížet po náramku pro váš den D, je nutné začít změřením zápěstí například pomocí provázku. Vezměte v potaz, že náramek by neměl být ani příliš volný, ani upnutý, protože vám budou svatebčané v průběhu večera přát k novému společnému životu a také protančíte nejedny střevíce. Provázek uchopte a obtáhněte jím své zápěstí. K výsledku přičtěte 2 cm, a získáte tak délku náramku, která by vám měla vyhovovat. A co se týče stylu náramku? Tenké náramky ze stříbra, platiny, či perel patří sice mezi nejoblíbenější, ale v tuto chvíli již máte vybraný náhrdelník i náušnice, proto nezapomeňte také náramek sladit s těmito šperky.

 • Náramek s třpytivými diamanty Jago
  Náramek s třpytivými diamanty Jago
 • Náramek s ČGL certifikovaným diamantem Arleth
  Náramek s ČGL certifikovaným diamantem Arleth
 • Půvabný náramek s diamanty Santana
  Půvabný náramek s diamanty Santana
 • Stříbrný náramek s perlami Malakai
  Stříbrný náramek s perlami Malakai
 • Minimalistický náramek se třemi diamanty Ohana
  Minimalistický náramek se třemi diamanty Ohana

6. Nebojte se barev!

Ruku na srdce, uvažovala jste zatím jen nad šperky v bílé či krémové barvě? Nebojte, nebudete jediná. Většina nevěst přemýšlí tímto stylem, a proto je tu bod č. 6 - „nebojte se barev“! I když již v minulosti se lidé často drželi pravidla sladění a ztlumení palety barev, které na sobě má nevěsta ve svatební den, nemusíte se ho držet také vy. Ba naopak, ani ve svůj svatební den se nemusíte obávat sáhnout třeba po přívěsku s topazem nebo po tanzanitových náušnicích. Takový šperk vám dodá nejen šmrnc, ale pokud patří k oblíbeným, hned se budete sama cítit lépe. A zároveň tím vyřešíte tradici „něčeho modrého”.

7. Vyčištění šperků? Rozhodně ano!

Pokud nehodláte na svatbu nakoupit nové šperky, ale spíše máte v plánu sáhnout po kouscích, které již máte doma, nechte si je vyčistit! Ano, není pochyb, že váš diamantový náhrdelník na vás vždy bude vypadat skvostně, když se jím ozdobíte na firemní večírek. Svatba je však opravdu velkou událostí a je potřeba k ní tak také přistupovat, protože stejný náhrdelník může v záři reflektorů nechtěně prozradit svoje stáří. I když tomu zatím není u nás zvykem, čištění šperků je podstatnou součástí péče o ně a firmy by je svým zákazníkům měly nabízet. Pokud hodláte zvolit šperky zakoupené u nás, mějte na paměti, že jejich pravidelné čištění vám zajišťujeme zdarma!

Svatební sety prstenů na modré šperkovnici
Správná péče o klenoty je důležitá, a to především u šperků na svatbu

8. Šperky na zakázku aneb přesně podle vašeho gusta

Může také nastat situace, že budete mít problém najít šperky, které by se k vašim šatům hodily, nebo budete mít konkrétní představu o tom, jak by šperky měly vypadat, ale žádné takové nebudete moct najít. Je toto váš případ? Pokud ano, nevěšte hlavu a začněte uvažovat nad šperky na zakázku! Pravděpodobně zjistíte, že šperky by byly cenově poměrně srovnatelné s těmi, které jsou standardně v nabídce. Šperky na zakázku navíc mají své výhody - v první řadě budete mít doma originální kousky, které nemá nikdo jiný, a kromě toho se tyto šperky mohou stát součástí rodinného dědictví. I my vám nabízíme výrobu šperků na míru, protože chceme splnit vaše přání do posledního detailu.

9. Držte se toho, co je vám vlastní!

Není pochyb o tom, že svatba je pro každou z nás velkým dnem. To ale neznamená, že se vzdáme toho, co máme rády! Proto se výběrem šatů či šperků výrazně nevzdalujte od svého běžného stylu. Pokud běžně příliš mnoho šperků nenosíte, ani ve svůj svatební den není potřeba být ověšená diamanty od hlavy k patě. Cílem není poukázat na nový začátek společného života tím, že ze sebe uděláme někoho jiného, ba naopak, nevěsta by se i v tento okamžik měla cítit krásně, příjemně a hlavně by měla být sama sebou.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky