Jak správně nosit oba prsteny?

Dostat zásnubní prstýnek je důležitým a vytouženým okamžikem v životě každé ženy, proto není divu, že se chceme prstýnkem pořádně pochlubit. Kromě různých typů manikúry, které mohou prstýnek zdůraznit nebo doplnit, je dobré vyzkoušet i různé metody a způsoby, jak se dá prstýnek netradičně nosit. Nejenže na něj totiž strhnete veškerou pozornost, navíc vyřešíte některé trable jako třeba špatnou velikost.


Levá, nebo pravá ruka?

Víte, že prstýnek vůbec nemusíte nosit na levém prsteníčku? V některých částech Evropy je zvykem nosit prstýnek spíše na pravé ruce, protože se jedná o kulturní i náboženskou tradici. Pokud vám tedy více vyhovuje nosit prstýnek na pravé ruce, nemusíte se držet konvencí, ale inspirujte se v jiných částech světa.

Svatební den

Pokud si vezmete zásnubní prstýnek i na svatební den, nezapomeňte jej před obřadem sundat nebo jej alespoň přesuňte na pravou ruku. Během svatebního obřadu se totiž snubní prstýnky dávají opět na levou ruku, kde by vám ale už překážel zásnubní prstýnek. Pokud na to ale zapomenete, určitě se tím netrapte, ostatně taková veselá faux-pas se během svatebního obřadu stanou kde komu a po obřadu můžete umístění prstýnku dát bez obav do pořádku. A ještě na to budete vesele vzpomínat!

A co po svatbě?

Mnoho dam chce nosit zásnubní prstýnek i po svatebním obřadu, protože jsou prsteny natolik okouzleny, že by je chtěly nosit i nadále, ačkoli již proběhla svatba a dle tradice by měly nosit pouze svatební prstýnek. S tím si ale také nemusíte lámat hlavu a zásnubní prstýnek můžete nosit například na druhé ruce nebo na jiném prstu levé ruky. V takovém případě bude ovšem možná potřeba upravit velikost zásnubního prstýnku pro jiný prstík.

V případě, že se nechcete zásnubního prstýnku vzdát, obzvlášť oceníte, pokud byly snubní a zásnubní prstýnky pořizované v sadě a vzájemně se krásně doplňují. Prsteny ze svatebních setů jsou totiž přímo stvořené pro to, aby byly nošeny na jednom prstu dohromady. Jejich tvary a linie do sebe dokonale zapadnou, díky čemuž si tak můžete užívat oba milované kroužky zároveň.

Kdy prstýnek raději sundat?

Na druhou stranu není pravda, že snubní prstýnek musíte nosit za všech okolností, například když jdete sportovat nebo se chystáte na oblíbenou práci na zahrádce. Při těchto příležitostech můžete prstýnek snadno zničit, proto je lepší jej odložit do šperkovnice a vzít si jej na lepší příležitosti.

Když nesedí velikost

A co dělat s prstýnkem, u kterého vám nesedí velikost? Nebojte, nemusíte ho hned na neurčito schovat do šperkovnice. Stačí ho jen přehodit na prst, kde vám bude lépe sedět nebo jej můžete nosit na řetízku místo náhrdelníku. Některé dámy si také nechávají prstýnek pravidelně upravovat dle velikosti, kterou aktuálně potřebují, anebo nechávají diamanty a drahokamy z prstýnku zasadit do náušnic, úplně nového prstýnku nebo jiného šperku, kterým tak nahradí již nevyhovující snubní prstýnek.

A proč vlastně vznikla tradice nošení snubních a zásnubních prstýnků? Zamilovaný pár chce tak především vyjádřit, že jeden patří druhému a že jejich city jsou skutečně hluboké, proto se rozhodli uzavřít spolu toto pouto i oficiálně, což má právě symbolizovat prstýnek, kterým vyjadřujeme spojení s milovanou osobou.