Tvar diamantu trillion (trilión - trojúhelník)

Diamant – nejlepší přítel ženy. Diamanty jsou stejně jako ženy různorodé. Každý diamant v sobě skrývá svůj příběh. Diamanty se neukážou v celé své kráse v neopracovaném stavu, musí být vybroušené a vyleštěné, aby odhalily všechny své půvaby, pro které jsou tak proslulé a ceněné. Brousí se do několika základních tvarů, které jsou odlišné, unikátní a charakteristické pro každý brus. Tvar poukazuje na hlavní linii diamantu a umocňuje tak krásu hotového šperku.

Klasické a univerzální kulaté brilianty představují více než polovinu všech prodaných diamantů ve světě. V současnosti ale nabývají na popularitě také neobvyklé a výstřední tvary jako markýza (marquise) a princezna (princess). Výběr diamantového tvaru by měl být úzce spojen s osobou, které bude diamant patřit. Kromě skutečnosti, že každý tvar nadchne jiný typ osobnosti, je každý kámen také řezaný velmi pečlivě a s matematickou přesností. To pomáhá vyniknout těm nejlepším vlastnostem diamantu.

Každý diamantový brus má své místo v klenotníkově dílně. Trojúhelníkový tvar vyniká velmi ostrou brilancí i ohněm, především pokud má správnou hloubku, která rozehrává jeho vnitřní jiskru. Vzhledem k mělkému a širokému výbrusu působí trojúhelníky větší, ale neodráží světlo tak jako tvary s větší hloubkou. Tento design může mít nezaoblené hrany a pak se používá především pro zvýraznění lesku solitérů jako postranní kámen. Pokud však jsou jeho strany zakřivené, vynikne i jako unikátní a neobvyklý centrální diamant.

Trillion (trilión – trojúhelník)

Základní informaceVlastnostiHistorieRada odborníka
1. Základní informace
Unikátní vlastnostiFazetyPoměr (výška - šířka)PůvodNázor odborníka
Vyznačuje se ostrým jasem a úžasným leskem.31 nebo 50ideální je 1,001962Dokonale ukrývá inkluze.
2. Vlastnosti

Diamant tvaru trillion
Trojúhelníkový tvar je složen ze tří stejných stran a 31 nebo 50 fazet v závislosti na tom, zda se diamanty používají jako solitéry nebo postranní kameny. Pro solitéry je typický zakřivený nebo vypouklý tvar, zatímco kontrastní nebo vedlejší kameny jsou bez zakřivení nebo konkávní. Pokud je brus provedený do správné hloubky, tento jedinečný tvar zobrazuje dokonalý ostrý lesk kamene a perfektní jas. Trojúhelníkové tvary se nejčastěji používají jako vedlejší kameny, skládají tak poklonu větším solitérním kamenům zejména v zásnubních prstenech, ačkoli mohou být i dokonalým solitérem zejména pro svou jedinečnou brilanci a jas.

3. Historie
Historie tvaru trillion

Trojúhelníkový tvar byl nejprve vyvinut v Amsterdamu, ačkoli design se dramaticky lišil v závislosti na hrubé podobě kamene. V roce 1962 Henry Meyer z Diamond Company v New Yorku navrhl a vypracoval moderní trojúhelníkový tvar v podobě, ve které ho známe dnes. Postupem času se stal trilión obecným pojmenováním pro všechny trojúhelníkové briliantové brusy diamantů.

4. Rada odborníka
Rada odborníka

Trojúhelníkové tvary jsou skvělými bočními kameny, ačkoli nabízejí i možnost brilantního a unikátního solitéru. V tomto tvaru je důležitým faktorem hloubka, zejména pokud se jedná o solitéry, neboť může výrazně ovlivnit jas a brilanci kamene. Dobře broušené tvary s velkým jasem a leskem perfektně ukrývají inkluze.