Pracovní úspěch

Pracovní úspěchy

Dárek k pracovnímu úspěchu

Pro některé lidi je práce středobodem jejich života, zatímco pro jiné jde jen o (ne)příjemnou povinnost. Někoho práce baví, jiní milují své kolegy, mnozí nesnášejí špatného šéfa… Ať už však o práci uvažujeme jakkoli, úspěch v této sféře nás potěší vždy. Často totiž znamená zlepšení finanční situace či pracovních podmínek. Rozhodně tak není od věci tuto událost řádně oslavit a úspěšnou osobu překvapit dárkem, který jí bude tento šťastný krok připomínat.


Jaký dárek k pracovnímu úspěchu?

V případě, že se pracovní zdar někoho blízkého či známého rozhodnete vyřešit pouze gratulací, není na tom nic špatného. Pokud však toužíte zanechat ten správný dojem nebo chcete, aby osoba na svůj úspěch jen tak nezapomněla, vhodný dárek je určitě na místě. Trápíte se však zapeklitou otázkou, co věnovat?


Květina

Klasika, která žádnou ženu neomrzí. Víte-li, jaké květiny má obdarovaná osoba ráda, nebojte se po nich sáhnout. Jestli si však nejste jisti a v rostlinách se nevyznáte, v dobrém květinářství vám určitě rádi poradí. Nezapomínejte také, že darovaná květina nemusí být vždy jen ta řezaná. Ačkoliv jako dárek mezi lidmi stále ještě vítězí, vhodnou volbou může být v případě pracovního úspěchu i trvalka v květináči. Věřte nebo ne, ale některé ženy taková rostlina dokonce potěší daleko více. Nejen, že mnohem déle vydrží, ale obdarovaná si ji v mnoha případech může odnést i do svého nového zaměstnání!


Láhev dobrého alkoholu

Protože s květinou zabodujete hlavně u žen, přinášíme jeden tip vhodný spíše pro pány. Vedle určitě nešlápnete s nějakou tou lahvinkou dobrého alkoholu. V tomto směru hodně záleží na chuti a vkusu obdarované osoby, věříme ale, že ji dobře znáte. Chybu však obvykle neuděláte s lahví kvalitního vína.


Něco dobrého na zub

Když už jsme u těch chutí, zamyslete se nad tím, co má obdarovaná osoba ráda. Není například milovníkem kávy? Pokud ano, skvěle se hodí třeba balení dobré mleté kávy. Nebo dává přednost jiným horkým nápojům? Krabičkou sypaného čaje pak určitě nic nezkazíte. Potěšit můžete například i dárkovým balením degustačních sýrů nebo výbornou čokoládou.


Symbolický dárek

Pokud byste rádi darovali nějakou maličkost, kterou ale osoba opravdu využije, zbystřete. Stačí se zamyslet nad tím, o jaké zaměstnání se jedná. Hodit se může třeba značkové pero, hezký kelímek na psací potřeby nebo univerzální flash disk. Ať už míří člověk ve své práci kamkoli, určitě ho potěší i hrnek na kávu nebo čaj. Nezapomínejte, že některé dárky můžete i sami vylepšit a dodat jim tak úplně jiný nádech – na hrníček například napište nějaký osobní vzkaz, zatímco kelímek na tužky jednoduše doplňte hezkou stuhou.


Šperk

Chcete-li svým dárkem opravdu zapsat do paměti, tou pravou volbou je dobře vybraný šperk. Skvěle doplní téměř každý pracovní outfit a obdarovaná osoba si bude jistá tím, že si jí opravdu vážíte. Váš dárek může navíc představovat i pracovní talisman, který jí pomůže v těžkých časech a povzbudí ji při překonávání neúspěchů. My v Eppi jsme přesvědčeni, že šperky se hodí vždy a všude, pokud je zvolíte správně. A s výběrem k této příležitosti vám také ochotně pomůžeme.

Při výběru šperku k pracovnímu úspěchu bychom měli myslet především na to, aby mohla obdarovaná osoba nosit šperk s sebou do práce – jedině tak skutečně dosáhneme toho, že si bude moci svůj úspěch připomínat každý den. Stejně jako na pracovní pohovor, také do zaměstnání proto doporučujeme zvolit spíše šperky jemnější a praktické. Skvělou volbou jsou v tomto případě kousky z kategorie minimalistických šperků.


Šperky pro ni

Ať už je ženou slavící pracovní úspěch vaše manželka, dcera nebo třeba dobrá přítelkyně, každou z nich určitě potěší krásné náušnice, přívěsek nebo náramek. Prsten jako dárek doporučujeme pouze v případě, že máte s obdařenou skutečně blízký vztah – v případě, že jste partneři, si na prsteny dávejte pozor, aby se krásný dárek rázem neproměnil v nepříjemnou situaci, v níž vaše přítelkyně nabude dojmu, že ji chcete požádat o ruku.


Náušnice

Rozhodnete-li se pro náušnice, k menším pracovním úspěchům jako například povýšení doporučujeme vybírat z nabídky stříbrných kousků. Zvolit můžete například decentní náušnice s drahokamy, které vyberete v oblíbené barvě obdarované. Pokud si barvou nejste jisti, vedle určitě nešlápnete s náušnicemi zdobenými perlami, které se budou ženě hodit naprosto ke všemu.

Jestliže se jedná o opravdu výrazný pracovní úspěch či je vám obdarovaná osoba velmi blízká, nebojte se sáhnout hlouběji do kapsy a vybrat nějaké náušnice ze zlata. Tady na vás však čeká menší dilema – zvolíte zlato žluté, bílé, nebo růžové? Rozhodně doporučujeme zohlednit styl obdarované ženy. Pokud tápete, inspirovat se můžete v článku o tom, jak vybrat ideální šperk pro každou ženu.


Přívěsek

Chcete, aby měla obdarovaná osoba šperk co nejblíže srdci? Pak neváhejte sáhnout po pěkném náhrdelníku s přívěskem. Protože štěstí je často znázorňováno v podobě symbolu slona, romantické duše určitě potěší stříbrný přívěsek ve tvaru roztomilého sloníka. Taktéž se hodí například náhrdelník ze stříbra obohacený jemnými topazy.

Jste-li ochotni do šperku investovat více, poohlédnout se můžete i ve zlaté nabídce. Ohromný dojem určitě uděláte s jednoduchým zlatým přívěskem, který doplníte vlastním gravírem – jednoduché, ale naprosto originální! Do zaměstnání se také skvěle hodí jednoduché diamantové přívěsky, které rozzáří každý krk. Jestliže víte, že je obdarovaná alergická, vhodnou volbou jsou šperky z nepřekonatelné platiny. Co třeba nějaký přívěsek s dechberoucím diamantem?


Náramek

Posledním doporučeným šperkem z naší strany bude náramek. Tady je však opravdu potřeba dodržet podmínku jednoduchosti – výraznější a složitěji zdobený šperk by obdarované mohl překážet v každodenním pracovním shonu. K menším pracovním úspěchům se hodí stříbro. Parádu určitě udělá náramek s drobnými drahokamy nebo jednoduchý kousek obohacený symbolem srdce.

Máte-li na šperk vyšší nároky, doporučujeme zlatý náramek s jedním drahokamem, kterým se jistě trefíte u každé minimalistky. Ti nejnáročnější pak ocení náramek se třpytivým diamantem či kousek s perlami.


Šperky pro něj

Mužům se většinou dárky tak lehce nevybírají. Protože však klenoty nejsou jen záležitostí žen, přinášíme vám pár tipů i na pánské šperky.


Manžetové knoflíčky

Vzhledem k tomu, že muži většinou nemají ke šperkům až tak blízko, můžete jim darovat zajímavé a luxusní manžetové knoflíčky. Záleží jen na tom, jakou máte představu a kolik do daru chcete investovat. Menší pracovní úspěch jistě uspokojí stříbrné knoflíčky, které perfektně ladí s každým oblekem. Na náročnější osoby čekají manžetové knoflíčky ze zlata, s kterými majitel zazáří na jakémkoli pracovním jednání. A pokud byste chtěli úplnou třešničku na dortu, ta pravá elegance se skrývá v platině, s níž rozhodně vyrazíte dech. Manžetové knoflíčky můžete vybírat z několika tvarů a případně je doplnit i gravírovanými iniciálami.


Investiční diamanty

Další skvělou možností v případě opravdových pracovních úspěchů jsou investiční diamanty. Diamantem, který postupně zvyšuje svoji hodnotu, potěšíme každého podnikavého muže. Takový dar má navíc výjimečnou symboliku, která s sebou nese dojem bohatství a luxusu, což mu jistě v životě přejete. Tímto darem mu navíc dáváte najevo, že díky svým pracovním úspěchům se k pomyslnému bohatství dostal zase o krok blíž.

Nezapomínejte na to, že jakékoliv povýšení nebo zisk zaměstnání osoba určitě vnímá jako velký triumf – i malý pracovní úspěch se proto patří oslavit. Jak jsme již zmínili v úvodu, dárek k této příležitosti není vždy samozřejmostí, je pouze na vás, jak se k situaci postavíte. Nezdráhejte se však minimálně vyslovit váš obdiv z toho, čeho daná osoba dosáhla.