Inspirujte se originálními tipy na dárky pro svatebčany

Jednou z milých svatebních tradic je příležitost obdarovat svatebčany. Aby se toto pěkné gesto opravdu vydařilo, je nutné vybrat takový dárek, který nejen že neskončí v prvním odpadkovém koši, ale také vám nezruinuje rozpočet. Splnit tyto dvě podmínky může být občas velmi náročné, proto jsme se rozhodli vám s výběrem trochu pomoci. Přinášíme vám originální nápady na dárky pro svatební hosty z různých oblastí, které potěší srdce (nebo alespoň žaludek) všech vašich nejbližších.

Svatební výslužka k jídlu a pití

Chcete, aby oslavy pokračovaly i po skončení svatby? Darujte hostům mini lahve se šampaňským. Vyberte svou oblíbenou značku a přidejte originální visačku například se společnou fotografií. Obsah lahví je samozřejmě vhodné přizpůsobit složení svatebčanů. Kromě šampaňského je tak můžete obdarovat třeba domácí slivovicí, pivem, limonádou s netradiční příchutí, ale i koktejlem speciálně vytvořeným pro váš svatební den.

Ani ohledně dobrot se fantazii meze nekladou. Jejich výběr zkuste přizpůsobit stylu svatby a ročnímu období, ve kterém se koná. Originálními tipy na dárky pro svatebčany během podzimu jsou například jablka v karamelu, sezónní marmeláda nebo výběrový čaj. Na jarní veselku ve francouzském stylu jsou ideální makronky, pralinky či mandle v cukru. Hosté svatby zimní jistě ocení kvalitní horkou čokoládu nebo med v dekorativních skleničkách. V létě své svatebčany potěšíte třeba košíčkem plným čerstvého zahradního ovoce. Čokoládové sušenky a cupcaky pak připomenou hostům na každé svatbě, jak může být láska sladká.

Svatební cupcaky
Mlsné jazýčky potěšte třeba sladkými cupcaky...
Svatební výslužka
...nebo darujte svatebčanům láhev vybraného pití

Dárky přímo ze svatby

Chystáte venkovní veselku a obáváte se, že večer bude chladný? Připravte pro své hosty deky laděné do barevného tónu svatby. Jako bonus je opatřete vaším monogramem nebo datem sňatku. Svatebčané budou rádi, že jste mysleli na jejich pohodlí a kdykoli se doma do teplé přikrývky zahalí, vzpomenou si na vaši společnou oslavu.

Očekáváte na svatbě slzy štěstí? Vintage kapesníčky s ručními výšivkami jsou krásným dárkem a zároveň milou a sentimentální památkou. Všichni účastníci svatby je navíc jistě ocení ve chvíli, kdy si budete s nastávajícím hledět do očí a vzájemně si slibovat věčnou lásku.

Hosté si mohou přímo z veselky odnést i další památeční maličkosti, například svatební stužky,fotografie z fotokoutku nebo svatební noviny.

Praktické dárky pro svatebčany

V případě, že máte jarní svatbu ve venkovském stylu, ideální tematický dar představují semínka rostlin. Vybírejte takové druhy, kterým se bude pěkně dařit nejen venku na zahradě, ale také uvnitř v květináči. Vhodné je zaměřit se na rostlinky, jejichž pěstování zvládnou i začátečníci. Skvělým tipem jsou bylinky, například citronová tráva, bazalka, levandule nebo máta.

„Mám Tě ráda jako sůl!“ Klasickou pohádku můžete svatebním hostům připomenout malou pozorností ve formě designových skleniček naplněných růžovou himalájskou solí.

Mezi další nápady na praktické dárky patří třeba pera a tužky s potiskem, záložky do knížek, vůně do auta nebo textilní nákupní tašky s originálním motivem.

Svatební plánovač
Mějte svatební přípravy pod kontrolou

Plánování svatby není jednoduchá věc. Abychom vám vše co nejvíce usnadnili, připravili jsme pro vás podrobný svatební plánovač, ve kterém vás provedeme celými přípravami krok po kroku. S ním vás budou přípravy svatebního dne bavit a budete mít jistotu, že na nic důležitého nezapomenete.

Kosmetické dárky pro svatebčany

Ručně vyráběná mýdla jsou jednou z nejoblíbenějších maličkostí pro svatebčany. Krásně se na svatbu hodí, každý je využije a navíc je lze skvěle personalizovat. Objednejte je nejlépe od místního výrobce, ze speciální dílny nebo si za pomoci voňavých olejů a tuků vymyslete vlastní variace. Při tvorbě se raději držte čistě přírodních ingrediencí, aby byly vaše výrobky zdraví neškodné.

Chcete všem manželským párům připomenout, jak je důležité nezapomínat na romantické chvilky ve dvou? Darujte svatebčanům vonný masážní olej, který jim jistě zpříjemní nejeden společný večer.

Kromě mýdel a masážních olejů existuje i mnoho dalších variant kosmetických dárečků. Věnovat můžete například voňavé pěny, šumivé koule nebo soli do koupele.

Dekorativní dárky pro svatebčany

Ozvláštněte svůj svatební program tím, že necháte hosty, aby sami vyrobili květinovou výzdobu, kterou si následně odnesou domů. Vyberte různé druhy čerstvých nebo sušených květin a trav a také vhodné nádoby. K rustikální svatbě se například skvěle hodí cínové kyblíčky, pro klasičtější podobu veselky jsou ideální jednoduché skleněné vázy.

Každou romantickou duši potěšíte také vonnou svíčkou. Dejte si však záležet na jejím výběru. Například mech, vetiver, levandule či růže mohou být skvělým způsobem, jak hosty i po příjezdu domů alespoň na chvíli vrátit zpět do kouzelné svatební atmosféry.

Pokud hledáte další tipy na pěkné a zároveň levné dekorativní dárky, máte z čeho vybírat. Své hosty můžete obdarovat také textilními srdíčky, originálními pohlednicemi, levandulovými sáčky, decentními soškami či podkovami i dalšími dekoracemi.

Svatební výslužka mýdla
Ručně vyrobená mýdla provoní šatník i kabelku
Svatební perníčky
Svatební perníček si hosté mohou ponechat na památku

Netradiční dárky pro svatebčany

Pokud toužíte hostům darovat něco opravdu speciálního, inspirujte se v Asii. Například čínské mince pro štěstí jsou považovány za jeden z prostředků, jak dosáhnout bohatství či úspěchu v mnoha oblastech života. Z exotického kontinentu k nám také poměrně nedávno dorazily létající lampiony štěstí, které prý umí plnit přání. Navíc, zejména ve větším množství, vytváří neopakovatelně romantickou atmosféru.

Svatební dárky pro děti

S dary určitě nezapomeňte ani na ty nejmladší hosty. Můžete si pro ně připravit například bublifuky, omalovánky se svatební tématikou, samolepky, kinder vajíčka, oblékací papírové panenky nebo drobné plyšáky.

Dárky pro svědkyni a svědka

Vzhledem k tomu, že svěděk na svatbě zastává jednu z nejdůležitějších rolí, je vhodné jej obdarovat něčím speciálním.

Dárky pro svatebčany
Pro svědka či svědkyni se sluší vybrat hodnotnější dar
Svatební výslužka
Prezent volte pečlivě, dáte tak najevo své díky

Dárek pro svědka

Pokud alespoň trochu znáte vkus svého svědka, kupte mu kravatu. Je to dar, který přinejmenším jednou za čas využije každý muž. Navíc ho jistě potěší, že jeho módní doplněk je zároveň památkou na svatební den příbuzného či kamaráda. Pokud máte strach, že se vzorem kravaty šlápnete vedle, svědkovi-elegánovi můžete vybrat také vkusný pánský šperk. Skvělý tip představují například personalizované manžetové knoflíčky či kravatová spona.

 • Stříbrný minimalistický náramek Bar
  Stříbrný minimalistický náramek Bar
 • Stříbrný personalizovaný náhrdelník Čínské znamení zvěrokruhu
  Stříbrný personalizovaný náhrdelník Čínské znamení zvěrokruhu
 • Provázkový náramek míč s gravírem dle vaší volby Basketball
  Provázkový náramek míč s gravírem dle vaší volby Basketball
 • Stříbrný pánský prsten s gravírem podle vlastní volby Loslia
  Stříbrný pánský prsten s gravírem podle vlastní volby Loslia
 • Manžetové knoflíčky ze zlata s černými diamanty Tallis
  Manžetové knoflíčky ze zlata s černými diamanty Tallis

Tyto kousky bývají většinou velmi decentní, takže je téměř nemožné, abyste při jejich výběru udělali chybu. A jestliže si váš svědek na elegenci zrovna nepotrpí, zvolte třeba originální placatku s gravírem.

Dárek pro svědkyni

Vybíráte dárek pro svědkyni? Opět můžete zvolit pěkný šperk. Minimalismus je pořád v módě, proto jí udělejte radost například minimalistickými náušnicemi. Nebo pro ni vyberte personalizovaný náramek, který se stane jedinečným doplňkem ke každé příležitosti.

 • Kuličky z růžového zlata Heidy
  Kuličky z růžového zlata Heidy
 • Stříbrný náramek s modrým diamantem a s gravírem dle vaší volby Shalek
  Stříbrný náramek s modrým diamantem a s gravírem dle vaší volby Shalek
 • Minimalistické stříbrné náušnice s tanzanity Andine
  Minimalistické stříbrné náušnice s tanzanity Andine
 • Stříbrný fashion náramek Infinity
  Stříbrný fashion náramek Infinity

Další možnost představuje poukaz na nákup kosmetiky či oblečení v jejím oblíbeném obchodě. A pokud toužíte darovat něco opravdu originálního, kupte pro svou příbuznou či kamarádku thajskou masáž nebo jiný relaxační zážitek.

Věříme, že jsme vám předali několik zajímavých tipů na dárky pro svatební hosty. Třeba se některými z nich necháte inspirovat. Teď už nám nezbývá nic jiného, než vám popřát šťastnou ruku při jejich výběru a krásný svatební den i léta, která po něm budou následovat.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky