Jakou zvolit ústřední svatební barvu? Vyberte si podle jejích významů!

Každá svatba se nese v určitém duchu a její téma se samozřejmě váže hlavně na nevěstu a ženicha jako pár. Ať už si přejete skromný obřad v rodinném kruhu, nebo plánujete luxusní svatbu s bohatou hostinou pro stovky lidí, je zapotřebí zvážit mnohé, aby atmosféra svatebního dne vyjadřovala právě vás dva. Termín svatby tak v sobě často ukrývá nějakou symboliku, zvolíte si své oblíbené místo a v úvahu berete i své záliby a společné zájmy.

Svatební plánovač
Mějte svatební přípravy pod kontrolou

Plánování svatby není jednoduchá věc. Abychom vám vše co nejvíce usnadnili, připravili jsme pro vás podrobný svatební plánovač, ve kterém vás provedeme celými přípravami krok po kroku. S ním vás budou přípravy svatebního dne bavit a budete mít jistotu, že na nic důležitého nezapomenete.

Další způsob, jak můžete naladit svatbu na tu správnou notu, je poměrně jednoduchý, přesto velmi efektivní. Ano, je to barva nebo lépe její zvolení a stylové zapojení do svatebního obřadu. Nicméně vybrat tu správnou barvu na svatbu, to není jen tak. Je dobré se dívat na to, jakou atmosféru zvolená barva vytváří. Měla by o vás jako o zamilovaném páru něco vypovídat. Pojďme se společně podívat, co jednotlivé odstíny vyjadřují a jaký signál svatebčanům vyšlete, pokud si právě tuto barvu vyberete jako barvu svého svatebního dne.

Bílá svatební barva

Bílá

Již staletí symbolizuje bílá barva čistotu a nevinnost. Bílá je také synonymem nového začátku, bývá tak tradiční evropskou svatební barvou. Může také znamenat touhu po jednoduchosti a bezelstnosti, čistě bílá či lehce krémové barva s přídechem zlaté pak symbolizují vážnost a urozenost.

Žlutá svatební barva

Žlutá

Obecně bývá žlutá považována za symbol moudrosti, štěstí a duševní energie. Často si ji vybírají lidé, kteří hledají seberealizaci a dobrodružství. Odvážnosti žluté barvy se většinou nebojí lidé se smyslem pro humor, muži a ženy zvědaví, uvědomělí a energičtí.

Oranžová svatební barva

Oranžová

Právě oranžová barva se v kombinaci s bílou v posledních letech často objevuje v ladění českých svateb. Jde o ideální volbu pro společnost milující zábavu, radost a optimismus. Lidé, kteří mají v oblibě oranžovou, jsou často dobrosrdeční, populární, někdy mohou být také hlasitější a impulzivnější. Oranžová barva mimo jiné symbolizuje mládí, sílu a vitalitu.

Červená svatební barva

Červená

Barva síly a zdraví může být někdy mylně zaměňována za symbol agrese a arogance. Přestože v sobě skrývá vášeň, není sama o sobě ani pozitivní, ani negativní. Použita s mírou může být pro vaši svatbu oživením, které dodá tradičně bílé dávku temperamentu. Červenou mají v oblibě lidé optimističtí a energičtí.

Růžová svatební barva

Růžová

Jedná se o samotný symbol lásky a krásy. Růžová ztělesňuje jemnější kvality červené barvy, jde o barvu něžnosti, může však značit také vtipnost, nadhled či nepředvídatelnost osobnosti. Lidé, kteří tíhnou k růžové, chtějí být hluboce milováni a vyžadují náklonnost partnera. Růžová je typická také pro osobnosti okouzlující, jemné a umělecky založené.

Fialová svatební barva

Fialová

Lidé, kteří milují fialovou, jsou stejně jako barva sama často nekonvenční a tajemní. Není pro ně těžké stát se ve skupině autoritou. Fialová je totiž původně barvou královské hodnosti a může představovat magii, tajemství, kreativitu a sílu. Není třeba se jí obávat, v jemném spojení se svatební bílou může prozrazovat, že jste jako pár citliví, umělecky založení a tolerantní.

Modrá svatební barva

Modrá

Jak říká klasik, modrá je dobrá, symbolizuje totiž mládí, spiritualitu, klid a pohodu. Modrou mají v oblibě starostliví a soucitní lidé, kteří mají hlubokou úctu k duchovním věcem. Může ale značit také přílišnou opatrnost a tradicionalitu. Díky rozmanitosti svých odstínů vhodných ke svatebnímu dni přináší celou paletu možností, ze kterých můžete vybírat tak, aby charakterizovala budoucí novomanžele. Přestože dokáže vykouzlit příjemnou a poklidnou atmosféru, zatím nepatří jako svatební barva mezi nejrozšířenější.

Zelená svatební barva

Zelená

Uklidňující barva přírody, zelená, je barvou harmonie a rovnováhy. Zelená může ve vašem životě také představovat nově nalezenou rovnováhu a naději, uklidnění vnitřního já. Lidé, kteří mají rádi zelenou, jsou uvolnění, soucitní a loajální, mohou mít tendenci být upřímní a skromní. Mezi milovníky zelené se řadí také mnozí lidé vynalézaví a flexibilní. Stejně jako samotná barva jsou tito lidé zdrojem klidu a usmíření pro své okolí. Zelená svatební barva dodá slavnostnímu dni pokoj a uvolněnou atmosféru.

Hnědá svatební barva

Hnědá

Netradiční svatební barva, hnědá, je symbolem zemitosti, pevnosti a vytrvalosti. Pokud milujete hnědou, jste pravděpodobně osobnost stálá, konzervativní, spolehlivá a laskavá. Hnědá je častěji přijímána jako mužská barva, reprezentuje zralost, stabilitu a sílu osobnosti.

Šedá svatební barva

Šedá

Důstojná barva kompromisu a opatrnosti. Dalšími charakteristikami jsou moudrost, bezpečnost a pokoj. Krása šedých bříz či stříbrné vlasy starších dam dávají tušit symboliku rozvážnosti a klidu. V kombinaci s dalšími barvami často slouží jako zjemňující prvek, bez kterého by jiné barvy vyznívaly agresivně.

Černá svatební barva

Černá

Jednoznačně nadčasová, elegantní a sofistikovaná černá funguje jako barva působivě, aniž by byla okázalá. Lidé tíhnoucí k černé jsou často tajemní, se sklonem k sebekontrole a dominanci. V kombinaci se svatební bílou však může jít o originální a odvážnou kombinaci. Uchylují se k ní spíše páry výstřední, kterým nevadí pozornost druhých.

Zlatá svatební barva

Zlatá

Nejklasičtější symbol bohatství v sobě skrývá také symboliku dobrého zdraví a radosti ze života. Podobně jako žlutá může představovat jas a veselí, na rozdíl od žluté ale také úzký vztah k tradici. Lidé, kteří mají rádi zlatou barvu a zlato, inklinují k tomu být extravagantními, moudrými a mocnými.

Stříbrná svatební barva

Stříbrná

Elegantní a moderní barva má kromě puncu bohatství také uklidňující efekt. Traduje se, že stříbrná barva a stříbro obecně pomáhají mluvit na veřejnosti, zvyšují trpělivost a vytrvalost. Stříbno může symbolizovat odpovědnost, smysl pro organizaci a podobně jako šedá podtrhuje stříbrná ostatní barvy, se kterými je často a ráda kombinována.

Přejeme vám, aby se vám povedlo vybrat tu správnou barvu, která dodá svatebnímu dni tu pravou atmosféru vystihující vztah ženicha a nevěsty. Záleží jen na vás, zda půjde o energickou žlutou, tajemnou fialovou či luxusní zlatou.
 • Snubní zlaté prsteny s eternity dámským a pánským komfortním prstenem Toskani
  Snubní zlaté prsteny s eternity dámským a pánským komfortním prstenem Toskani
 • Zlatý prsten s diamanty a pánský plochý prsten Jadorie
  Zlatý prsten s diamanty a pánský plochý prsten Jadorie
 • Eternity prsten s lab-grown diamanty a pánský komfortní prsten Lorne
  Eternity prsten s lab-grown diamanty a pánský komfortní prsten Lorne
 • Ploché snubní prsteny ze zlata s diamantem Tesar
  Ploché snubní prsteny ze zlata s diamantem Tesar
 • Lesklé dvoubarevné snubní prsteny s pruhem a diamantem Lonnell
  Lesklé dvoubarevné snubní prsteny s pruhem a diamantem Lonnell

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky