Jakou zvolit ústřední barvu svatební barvu? Vyberte si podle jejích významů!

Každá svatba se nese v určitém duchu a její téma se samozřejmě váže hlavně na nevěstu a ženicha jako pár. Ať už si přejete skromný obřad v rodinném kruhu, nebo plánujete luxusní svatbu s bohatou hostinou pro stovky lidí, je zapotřebí zvážit mnohé, aby atmosféra svatebního dne vyjadřovala právě vás dva. Termín svatby tak v sobě často ukrývá nějakou symboliku, zvolíte si své oblíbené místo a v úvahu berete i své záliby a společné zájmy.

Další způsob, jak můžete naladit svatbu na tu správnou notu, je poměrně jednoduchý, přesto velmi efektivní. Ano, je to barva nebo lépe její zvolení a stylové zapojení do svatebního obřadu. Nicméně vybrat tu správnou barvu na svatbu, to není jen tak. Je dobré se dívat na to, jakou atmosféru zvolená barva vytváří. Měla by o vás jako o zamilovaném páru něco vypovídat. Pojďme se společně podívat, co jednotlivé odstíny vyjadřují a jaký signál svatebčanům vyšlete, pokud si právě tuto barvu vyberete jako barvu svého svatebního dne.

Bílá svatební barva

Bílá

Již staletí symbolizuje bílá barva čistotu a nevinnost. Bílá je také synonymem nového začátku, bývá tak tradiční evropskou svatební barvou. Může také znamenat touhu po jednoduchosti a bezelstnosti, čistě bílá či lehce krémové barva s přídechem zlaté pak symbolizují vážnost a urozenost.

Žlutá svatební barva

Žlutá

Obecně bývá žlutá považována za symbol moudrosti, štěstí a duševní energie. Často si ji vybírají lidé, kteří hledají seberealizaci a dobrodružství. Odvážnosti žluté barvy se většinou nebojí lidé se smyslem pro humor, muži a ženy zvědaví, uvědomělí a energičtí.

Oranžová svatební barva

Oranžová

Právě oranžová barva se v kombinaci s bílou v posledních letech často objevuje v ladění českých svateb. Jde o ideální volbu pro společnost milující zábavu, radost a optimismus. Lidé, kteří mají v oblibě oranžovou, jsou často dobrosrdeční, populární, někdy mohou být také hlasitější a impulzivnější. Oranžová barva mimo jiné symbolizuje mládí, sílu a vitalitu.

Červená svatební barva

Červená

Barva síly a zdraví může být někdy mylně zaměňována za symbol agrese a arogance. Přestože v sobě skrývá vášeň, není sama o sobě ani pozitivní, ani negativní. Použita s mírou může být pro vaši svatbu oživením, které dodá tradičně bílé dávku temperamentu. Červenou mají v oblibě lidé optimističtí a energičtí.

Růžová svatební barva

Růžová

Jedná se o samotný symbol lásky a krásy. Růžová ztělesňuje jemnější kvality červené barvy, jde o barvu něžnosti, může však značit také vtipnost, nadhled či nepředvídatelnost osobnosti. Lidé, kteří tíhnou k růžové, chtějí být hluboce milováni a vyžadují náklonnost partnera. Růžová je typická také pro osobnosti okouzlující, jemné a umělecky založené.

Fialová svatební barva

Fialová

Lidé, kteří milují fialovou, jsou stejně jako barva sama často nekonvenční a tajemní. Není pro ně těžké stát se ve skupině autoritou. Fialová je totiž původně barvou královské hodnosti a může představovat magii, tajemství, kreativitu a sílu. Není třeba se jí obávat, v jemném spojení se svatební bílou může prozrazovat, že jste jako pár citliví, umělecky založení a tolerantní.

Modrá svatební barva

Modrá

Jak říká klasik, modrá je dobrá, symbolizuje totiž mládí, spiritualitu, klid a pohodu. Modrou mají v oblibě starostliví a soucitní lidé, kteří mají hlubokou úctu k duchovním věcem. Může ale značit také přílišnou opatrnost a tradicionalitu. Díky rozmanitosti svých odstínů vhodných ke svatebnímu dni přináší celou paletu možností, ze kterých můžete vybírat tak, aby charakterizovala budoucí novomanžele. Přestože dokáže vykouzlit příjemnou a poklidnou atmosféru, zatím nepatří jako svatební barva mezi nejrozšířenější.

Zelená svatební barva

Zelená

Uklidňující barva přírody, zelená, je barvou harmonie a rovnováhy. Zelená může ve vašem životě také představovat nově nalezenou rovnováhu a naději, uklidnění vnitřního já. Lidé, kteří mají rádi zelenou, jsou uvolnění, soucitní a loajální, mohou mít tendenci být upřímní a skromní. Mezi milovníky zelené se řadí také mnozí lidé vynalézaví a flexibilní. Stejně jako samotná barva jsou tito lidé zdrojem klidu a usmíření pro své okolí. Zelená svatební barva dodá slavnostnímu dni pokoj a uvolněnou atmosféru.

Hnědá svatební barva

Hnědá

Netradiční svatební barva, hnědá, je symbolem zemitosti, pevnosti a vytrvalosti. Pokud milujete hnědou, jste pravděpodobně osobnost stálá, konzervativní, spolehlivá a laskavá. Hnědá je častěji přijímána jako mužská barva, reprezentuje zralost, stabilitu a sílu osobnosti.

Šedá svatební barva

Šedá

Důstojná barva kompromisu a opatrnosti. Dalšími charakteristikami jsou moudrost, bezpečnost a pokoj. Krása šedých bříz či stříbrné vlasy starších dam dávají tušit symboliku rozvážnosti a klidu. V kombinaci s dalšími barvami často slouží jako zjemňující prvek, bez kterého by jiné barvy vyznívaly agresivně.

Černá svatební barva

Černá

Jednoznačně nadčasová, elegantní a sofistikovaná černá funguje jako barva působivě, aniž by byla okázalá. Lidé tíhnoucí k černé jsou často tajemní, se sklonem k sebekontrole a dominanci. V kombinaci se svatební bílou však může jít o originální a odvážnou kombinaci. Uchylují se k ní spíše páry výstřední, kterým nevadí pozornost druhých.

Zlatá svatební barva

Zlatá

Nejklasičtější symbol bohatství v sobě skrývá také symboliku dobrého zdraví a radosti ze života. Podobně jako žlutá může představovat jas a veselí, na rozdíl od žluté ale také úzký vztah k tradici. Lidé, kteří mají rádi zlatou barvu a zlato, inklinují k tomu být extravagantními, moudrými a mocnými.

Stříbrná svatební barva

Stříbrná

Elegantní a moderní barva má kromě puncu bohatství také uklidňující efekt. Traduje se, že stříbrná barva a stříbro obecně pomáhají mluvit na veřejnosti, zvyšují trpělivost a vytrvalost. Stříbno může symbolizovat odpovědnost, smysl pro organizaci a podobně jako šedá podtrhuje stříbrná ostatní barvy, se kterými je často a ráda kombinována.

Přejeme vám, aby se vám povedlo vybrat tu správnou barvu, která dodá svatebnímu dni tu pravou atmosféru vystihující vztah ženicha a nevěsty. Záleží jen na vás, zda půjde o energickou žlutou, tajemnou fialovou či luxusní zlatou.
 • Zlaté snubní prsteny s diamanty Pyar
  Zlaté snubní prsteny s diamanty Pyar
 • Snubní vintage prsten s černými diamanty a pánský komfortní Pava
  Snubní vintage prsten s černými diamanty a pánský komfortní Pava
 • Tepané snubní prsteny s černým a bílým enamelem Pernila
  Tepané snubní prsteny s černým a bílým enamelem Pernila
 • Zlaté lesklé snubní prsteny s diamantem Destrie
  Zlaté lesklé snubní prsteny s diamantem Destrie
 • Unikátní snubní prsteny ze zlata s diamantem Ivan
  Unikátní snubní prsteny ze zlata s diamantem Ivan

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky