Jak nosit perly

Perly má ve své šperkovnici každá elegantní dáma a staly se také poznávacím znamením aktuálně moderního vintage stylu. I ve světě šperků se střídají módní vlny a trendy, perly jsou ovšem stálicemi, ke kterým se vrací jak zkušení módní návrháři, tak všichni obdivovatelé šperků. Ani v nejnovějších módních kolekcích nechybí nějaký ten doplněk v podobě perel. Perly jsou prostě nadčasové, takže s nimi nemůžete šlápnout vedle.

Perlový náhrdelník a perlové náušnice jsou univerzálními doplňky, které se hodí skoro na všechny příležitosti a které můžete nosit v každém věku. Perly jsou elegantní a sofistikované, takže se dají snadno zkombinovat k jakémukoli outfitu, od večerních plesových šatů až po obyčejné džíny a svetr na denní vycházky. Díky perlám se budete i v obyčejném tričku cítit neodolatelně.

Kdy a kam nosit perly?

Na svatbu

Svatba je ideální příležitostí, kde se blýsknout vaším oblíbeným perlovým náhrdelníkem nebo náušnicemi, at už jste nevěsta nebo jen jeden ze svatebních hostů. Tak mimořádná událost jako svatební obřad si žádá mimořádný šperk, jakými jsou právě perly. Každá nevěsta s nimi působí křehce a romanticky, což vytvoří tu pravou svatební atmosféru.

U výběru perel je však třeba zvážit, zda se barevně hodí ke svatebním šatům. Ke krémovým šatů nebo šatům v šedých a žlutých odstínech bílé zvolte perly krémových barev, pro šaty sněhově bílé se budou více hodit perly stříbřitých barev.

Kromě barvy se zaměřte i na délku perlového náhrdelníku. Perlový náhrdelník by neměl být příliš dlouhý, ani příliš krátký, končit by měl mezi dekoltem a oblastí krku. Vyhněte se také kombinaci různých druhů perlových šperků, které by mohly odvádět pozornost od svatebních šatů. K vyčesaným stylům účesu se hodí nejvíce visací perlové náušnice, ale nic nezkazíte ani s peckovými perličkami.

Do kanceláře

Perly působí sofistikovaně a jejich nositelkám propůjčují dojem sebevědomé ženy. Proto jsou ideálním šperkem do pracovního prostředí kanceláře. Do práce se hodí spíše jednoduché perlové šperky jako perlový náhrdelník, který elegantně podtrhne vaši oblíbenou blůzu nebo halenku. U perlového náhrdelníku opět pozor na jeho délku, tedy ani příliš douhý, ani příliš krátký. Pokud nejste příznivce náhrdelníků, zkuste perlové náušnice, peckové nebo i visací, oba typy se dobře kombinují s formálnějšími typy oděvů.

Jestliže chcete nosit perly k pracovnímu outfitu do kanceláře, držte se však jedné zásady - nenoste více jak jeden typ perlového šperku. Zatímco u jiných příležitostí si můžete dovolit perlové šperky kombinovat, do kanceláře se to prostě nehodí. Takže buď zvolte náhrdelník, nebo náušnice, ale radši je nekombinujte. Mohlo by to nechtěně odvés pozornost klientů nebo kolegů na vaše šperky místo toho, aby se soustředili na vaši práci.

Na pohovor

Pokud se chystáte na pohovor do nového zaměstnání, perlové šperky jsou vhodné i pro tuto příležitost. I v takovém případě platí, že méně je více. Zvolte tedy pouze jeden perlový šperk, náhrdelník nebo náušnice, a k nim už možná raději žádný další šperk, abyste nepůsobily příliš okázale a neupoutaly pozornost šperky místo své kvalifikace a zkušeností.

 • Elegantní zlatý prsten s perlou a diamanty Azana
  Elegantní zlatý prsten s perlou a diamanty Azana
 • Perlové náušnice z pozlaceného stříbra Nowell
  Perlové náušnice z pozlaceného stříbra Nowell
 • Zlatý perlový přívěsek Havene
  Zlatý perlový přívěsek Havene
 • Sofistikovaný zlatý přívěsek s perlou a zirkony Devere
  Sofistikovaný zlatý přívěsek s perlou a zirkony Devere
 • Zlatý náramek s 7-7.50 mm perlami Locat
  Zlatý náramek s 7-7.50 mm perlami Locat

Na pracovní schůzku

Na pracovní schůzce s klientem nebo potenciálním obchodním partnerem chcete působit elegantně, sebevědomě a sofistikovaně. Není tedy lepší volby než perlových šperků, které se navíc hodí jak k večerním koktejlovým šatům, tak k dennímu kostýmku, který zvolíte například na pracovní oběd.

Na slavnostní večerní příležitosti

V kombinaci s večerními šaty vytvoří perly elegantní a ženský vzhled. Pokud máte róbu v jedné barvě, můžete si dovolit odvážnější perlové kousky a kombinace, jakými jsou například velké perlové náušnice pastelových barev. Zdobené šaty naopak dokonale podtrhnou jednoduché perlové pecky. Pokud zvolíte vyčesaný účes nebo drdol, majestátního dojmu docílíte visacími perlovými náušnicemi. K šatům bez rukávů je pak ideální volbou perlový náhrdelník v kombinaci s perlovým náramkem.

Během dne

Perly nejsou ale určeny pouze na formální a slavnostní příležitosti. Svou hravostí a něžnou krásou se hodí i na běžné nošení. Bez obav si je můžete vzít na rande nebo posezení u kávy s kamarádkou. Perly můžete nosit klidně i k vašim oblíbeným džínsům, kterým dodají na nápaditosti.

Mimo formální a občas trochu upjaté prostředí kanceláře můžete s perlovými šperky více experimentovat. Ani pro každodenní nošení se ovšem nehodí kombinace více perlových šperků dohromady, i v tomto případě je méně více. Krátké nebo vyčesané vlasy hezky doplní visací perlové náušnice. K jednobarevným topům nebo rolákům patří delší perlový náhrdelník a perlový náramek vytvoří elegantní outfit i z obyčejného trička s krátkým rukávem.

 • Stříbrné visací náušnice s černými perlami Imala
  Stříbrné visací náušnice s černými perlami Imala
 • Elegantní zlatý náhrdelník s 6-6.50mm perlami Elodie
  Elegantní zlatý náhrdelník s 6-6.50mm perlami Elodie
 • Něžný zlatý náhrdelník s perlou Johannese
  Něžný zlatý náhrdelník s perlou Johannese
 • Kolekce zlatých šperků s bílými perlami a zirkony Marabel
  Kolekce zlatých šperků s bílými perlami a zirkony Marabel
 • Přívěsek s jihomořskou perlou a diamanty Uzy
  Přívěsek s jihomořskou perlou a diamanty Uzy

Jak nosit perly?

Perly jsou snadno kombinovatelným doplňkem. Hodí se skvěle k různým stylům i typům oblečení, u náhrdelníků je pouze potřeba zvážit ideální délku šňůrky. Krátké perlové náhrdelníky vypadají božsky s halenkami s límečkem nebo u svršků s hlubokými výstřihy. Dají se chytře zkombinovat i k tričkům na ramínka. Dlouhé princeznovské perlové náhrdelníky se naopak hodí ke korzetovým šatům s holými rameny.

Dodejte perlám moderní vzhled

Trendy vzhledu dosáhnete také pomocí vrstvených perlových náhrdelníků nebo jedné dlouhé perlové šnůrky, kterou kolem krku omotáte na několikrát. Takto skvěle doplníte večerní koktejlové šaty nebo i formálnější kousky pracovních kostýmků. Efektu hollywoodských hvězd docílíte pomocí jemného uzlíku na konci perlové šňůrky, který je rovněž typickým znakem oblíbeného vintage stylu.

Dámy, které rády experimentují a mají v oblibě neotřelé kombinace, můžou zkusit na šňůrku perel připnout i přívěsek s další perlou nebo jiným ozdobným šperkem nebo drahokamem. U této moderní neobvyklé kombinace je ovšem potřeba sladit barvu perel, přívěsku a oblečení. K černým nebo tmavým kouskům oblečení můžete použít jakýkoli přívěsek, u jiných barev outfitu byste měly zvolit přívěsek barevně co nejvíce podobný svrškům nebo jiným částem oděvu.

 • Perlová kolekce šperků se zirkony Moselle
  Perlová kolekce šperků se zirkony Moselle
 • Romantické zlaté náušnice s perlami a zirkony Clia
  Romantické zlaté náušnice s perlami a zirkony Clia
 • Perlový přívěsek s turmalínem a diamanty Lalien
  Perlový přívěsek s turmalínem a diamanty Lalien
 • Anděl s perlou a diamanty Angel
  Anděl s perlou a diamanty Angel
 • Náušnice s perlami a diamanty Gadin
  Náušnice s perlami a diamanty Gadin

Jaké jiné šperky se hodí k perlám?

Zkombinovat s perlami další šperky může být docela výzva. Perly totiž rozhodně nejdou ke všem typům šperků. U formálnějších příležitostí bude lepší, když nebudete experimentovat a k perlám vyberete raději zase jenom perly. Ovšem jak jsme už zmiňovali, ani s perlami se to nesmí přehánět.

Pokud chcete vytvářet kombinace, vděčné jsou šperky s drahokamy. K perlovému náhrdelníku vypadají hezky například drahokamové náušnice, ovšem pozor na správnou volbu tvaru a barev drahokamu, jinak může celý váš outfit působit trochu nesourodě.

Nejosvědčenější kombinací k perlám jsou diamanty a jiné kameny čiré barvy, která perly vhodně doplní. Jsou totiž stejně jemné a elegantní jako perly. Perlový náhrdelník tedy můžete rozzářit drobnými diamantovými náušnicemi nejlépe peckového tvaru.

Co se týče druhu vzácného kovu, pro jeho výběr je opět rozhodující barva. Ke krémovým perlám se většinou nejvíce hodí žluté zlato. Perlový náhrdelník tedy lze doplnit zlatým náramkem nebo prstenem. Bílé zlato nebo stříbro lze zkombinovat s perlami sněhově bílé barvy. Pro růžové perly můžete zvážit zlato růžové, ovšem pozor, aby té růžové už nebylo příliš. Výrazně metalické kovy jako platina se většinou k jemným perlám příliš nehodí.

Jaké barvy se hodí k perlám?

Pokud máte obavy, zda zvládnete perly dobře zkombinovat s oblečením, volte spíše světlé a krémové barvy oděvů, se kterými se nemůžete splést. Odvážnější a zkušenější se mohou pustit i do jiných barevných odstínů, ovšem pozor na pastelové barvy, které se většinou k perlám těžko kombinují a takovým nezdařilým pokusem si můžete přidat i pár let navíc. Nehledě na to, že pastelovým oblečením zcela zničíte přirozenou jemnost a křehkost perlových šperků.

Osvědčené kombinace jsou světlé krémové tóny oblečení nebo naopak tmavé elegantní kousky, které nechají perly krásně vyniknout. Mystického vzhledu docílíte purpurovými tóny nebo majestátní zelenou smaragdovou barvou.

 • Elegantní perlové náušnice se zirkony Rochelle
  Elegantní perlové náušnice se zirkony Rochelle
 • Stříbrné visací náušnice s bílými perlami Imala
  Stříbrné visací náušnice s bílými perlami Imala
 • Romantický zlatý přívěsek s perlou a zirkony Anissa
  Romantický zlatý přívěsek s perlou a zirkony Anissa
 • Náhrdelník z černých perel Pritii
  Náhrdelník z černých perel Pritii
 • Zlatý prsten s perlou Racer
  Zlatý prsten s perlou Racer

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky