Znamení berana (21. 3. – 20. 4.)

21. 3. – 20. 4.

Z rozených vůdců ve znamení Berana sálá energie a nepředvídatelná impulzivnost. Diamant a rubín patří k dokonalým kamenům podtrhujícím silné stránky znamení.

Základní informace

 • Datum21. 3. – 20. 4.
 • Živel Oheň
 • Planeta Mars
 • Barva Červená
 • Drahokamydiamant, rubín

Silné stránky

Z Berana tryská neuvěřitelné množství energie. Neustále hledá rychlost a akci. Vzhledem ke své touze být první je i velice ambiciózní. Dokáže ocenit ostatní a nebojí se bojovat za ty, jimž podle jeho názoru ukřivdili. Je známý svou silou a odvahou a vrozené vůdcovství ho přirozeně staví do čela ostatních. Beran se nebojí naplno vkročit tam, kam ani slunce nezasvítí. Nedokáže být chvíli v klidu a jeho energie a vitalita neznají hranice. Průkopnický přístup k věcem a až dětská upřímnost ho vedou k přesvědčení, že vše zvládne. Vysoká inteligence a břitký smysl pro humor podporují jeho podnikavost – raději vše sám zkouší a dělá to na vlastní pěst.

Slabé stránky

I pozitivní povahové stránky dokáže Beran proměnit v negativní, když se mu věci vymknou z rukou. Jako ohnivé znamení zbožňuje rychlost a bezhlavě se do všeho vrhá. Snaží se stihnout a zorganizovat příliš mnoho věcí najednou a kvůli vlastní netrpělivosti si vybíjí svoji frustraci na ostatních. Převažující charakteristické vlastnosti jako egoismus, domýšlivost, žárlivost a impulzivnost často pracují proti němu. Podobně jako novorozená dítka se soustředí především na sebe a své potřeby a touhy. Zároveň si myslí, že vše umí nejlépe a že vše zvládne lépe než ostatní. Beran jde do věcí bez rozmyslu a tluče hlavou do zdi nezávisle na výsledku svého úsilí. Extrémní zbrklost dokáže způsobit Beranův pád.

 • Elegantní náramek s třpytivými diamanty Ettore
  Elegantní náramek s třpytivými diamanty Ettore
 • Vykrojený měsíčkový prsten s diamantem a moissanity Kristy
  Vykrojený měsíčkový prsten s diamantem a moissanity Kristy
 • Cluster kolekce šperků se salt and pepper diamanty Halli
  Cluster kolekce šperků se salt and pepper diamanty Halli
 • Diamantový náhrdelník ve tvaru květiny Devanna
  Diamantový náhrdelník ve tvaru květiny Devanna
 • Propletený eternity prsten s diamanty a pánský komfortní prsten Frances
  Propletený eternity prsten s diamanty a pánský komfortní prsten Frances

Hlavní drahokamy

Diamant

Jedinečné vlastnosti diamantu významně ovlivňují pozitivní i negativní rysy Beranovy osobnosti a inspirují ho k nejvyšší dokonalosti. Kámen harmonizuje srdce, vůli a mysl a zaměřuje energii správným směrem. Na duchovní úrovni diamant pomáhá Beranovi překonat jeho vnitřní dualismus a otevírá mu oči. Rovněž ho neušetří před uznáním vlastních stinných stránek, protože dokáže-li je sám zpracovat a čelit jim, dovede ho diamant k nadosobní čistotě.

Diamant posiluje vztahy, vnitřní já a sebedůvěru. Vede k vyrovnanému životu a ústí ve schopnost přijímat ve správný čas správná rozhodnutí. Do mezilidských i pracovních vztahů vnáší rovnováhu a minimalizuje chaos a zmatek. Do života vnáší hojnost: ať už bohatství, slávu nebo společenskou prestiž.

Proč milujeme diamant?
Mezinárodní jazyk

Pro srovnávání kvality diamantů vytvořila GIA systém 4C (clarity, cut, color, carat), kterým se řídí celý svět.

Čistý uhlík

Diamant je jediným drahokamem, který je tvořen pouze z jednoho chemického prvku, a to uhlíku.

Miliarda let

Většina přírodních diamantů vznikla před více než miliardou let hluboko pod povrchem země.

Rubín

Rubín umí v srdci rozžehnout jiskru, a tak potlačuje sobectví a sebestřednost. Berana směřuje k očištění, zušlechťuje jeho pohnutky a posiluje jeho inspiraci a tvořivost. Rudý kámen pomáhá lidské mysli najít cestu k novým horizontům a novým možnostem. Znamená nový start, proto podporuje Beranovu zvídavost a dobrodružnost.

V Beranovi vzbuzuje vitalitu a posiluje jeho charakter. Pozitivně ovlivňuje jeho život, kariéru i vztahy k ostatním lidem. Dokáže zlepšit akademické i profesní schopnosti a odvaze dodává zdravý rozměr. Beranovi vlévá do žil energii, jež mu pomáhá zpomalit a soustředit se na úkoly, takže všemi povinnostmi prochází s větší lehkostí. Přináší do života úspěch a podporuje vrozenou štědrost.

Proč milujeme rubín?
První laser

V roce 1960 byl vytvořen první laser za pomoci efektu rubínové fluorescence.

Kámen lásky

Díky své nádherné sytě červené barvě je rubín oblíbeným kamenem pro šperky darované z lásky.

Křestní jméno

V anglicky mluvících zemích je Ruby také křestní jméno. V našem týmu máme psího člena jménem Ruby.

Další drahokamy

Beranovou barvou je červená, proto ho pozitivně ovlivňují především šarlatově a rudě zbarvené kameny. Vínový granát dodává životní energii a podněcuje k činorodosti. Nebrání nadšení ani představivosti a pozitivně působí na vůli a sebedůvěru. Posiluje odvahu, výdrž a sílu. Oranžovočervený karneol v barvě ohně podporuje vitalitu, tlumí hněv a vzbuzuje chuť do života. Sladce zbarvený růženín dává sílu odpouštět a podporuje flexibilitu, které se zarytému Beranovi nedostávají. Různobarevný turmalín oplývá důležitými vlastnostmi: učí trpělivosti a toleranci, jeho rudá variace navíc Beranovi umožňuje smířit se s jeho slabými stránkami. Korál zas přináší potřebný vnitřní mír a pochopení pro druhé. Magický heliotrop zklidňuje a omezuje netrpělivost, jež Beranovi v žilách divoce koluje. Podobnými vlastnostmi vyniká i ametyst, který je vhodným drahokamem ohnivého znamení. Malachit pohlcuje negativní energii a tiší nervovou soustavu. Žlutavý citrín podněcuje kreativní myšlení, nadhled a emoční vyrovnanost. Nádherný pableskující opál nadchne svým pozitivním vlivem na vyjadřovací schopnosti, zatímco modravý chalcedon přináší citovou stabilitu. Výjimečný quartz dokáže zrcadlit Beranovu unikátní duši.

 • Zlatá kolekce šperků s diamanty Ameena
  Zlatá kolekce šperků s diamanty Ameena
 • Stříbrné náušnice se žlutými diamanty Linus
  Stříbrné náušnice se žlutými diamanty Linus
 • Diamantový prsten s výběrem karátové váhy Glynn
  Diamantový prsten s výběrem karátové váhy Glynn
 • Eternity zlatý prsten s 2 mm lab-grown diamanty Lowum
  Eternity zlatý prsten s 2 mm lab-grown diamanty Lowum
 • Eternity prsten s 1.75mm diamanty Brily
  Eternity prsten s 1.75mm diamanty Brily

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky