Nejdražší diamant světa

Váží úctyhodných 12,03 karátu. A barva? Mimořádně působivý odstín světle modré. Diamant nazývaný jako “Blue Moon” (Modrý měsíc) byl prodán za neuvěřitelnou sumu 48,4 milionu amerických dolarů, čímž se stal nejdražším diamantem na světě.

Miliardář koupil hned 2 diamanty v průběhu dvou dnů, oba pro svou 7letou dceru Josephine. Modrý diamant “Blue Moon of Josephine” je novým nejdražším diamantem světa.

Diamant se vydražil v ženevské aukční síni Sotheby´s 11. listopadu 2015. Podle správce aukce Davida Bennetta se jedná zároveň o nejvyšší cenu za 1 karát, která kdy byla vynaložena za jakýkoli drahý kámen. Rekordní prodej se ihned objevil na titulních stránkách všech významných novin. Již tak velkou senzaci nový majitel diamantu umocnil ještě tím, že diamant přejmenoval na “Blue Moon of Josephine” (Jozefínin modrý měsíc).

Jen o den dříve byl totiž v Ženevě v aukční síni Christie´s zakoupen neznámým dražitelem další diamant, tentokrát růžové barvy a s karátovou váhou 16,08 ct za cenu 28,5 milionu amerických dolarů. Tento růžový diamant byl novým majitelem pojmenován jako “Sweet Josephine” (Líbezná Jozefína).

Kdo je záhadná Josephine?

Aukční síně zveřejnily pouze informaci, že se jedná o dražitele z Hong Kongu. Byly to ale právě kupcem zvolené názvy diamantů, které poodhalily identitu nového majitele těchto drahých kamenů.

CNN potvrdila, že novým kupcem diamantů je miliardář Joseph Lau, majitel společnosti Chinese Estates Holdings. “Ano, diamanty byly zakoupeny panem Josephem Lau pro jeho dceru,” potvrdil telefonicky jeho asistent televiznímu kanálu CNN.

Lau nepojmenoval drahokamy po svých dcerách poprvé. Kromě 7leté Jozefíny se svých diamantů dočkala i 13letá Zoe. Již v roce 2009 koupil Lau modrý diamant o váze 7,03 karátů za cenu 9,08 milionu amerických dolarů a pojmenoval jej “Star of Josephine” (Jozefínina hvězda). V listopadu roku 2014 zakoupil modrý diamant o váze 9,75 karátů, za který zaplatil 32,6 milionu amerických dolarů a po své druhé dceři jej pojmenoval “Zoe Diamond” (Zoein diamant). K tomuto diamantu pořídil ještě diamantovou brož s barmskými rubíny vážícími 10,10 karátů v celkové hodnotě 8,43 milionu amerických dolarů. Brož byla pojmenována “Zoe Red” (Zoeina červená).

Lau je nadšeným sběratelem umění a cenných vín. Do jeho sbírky patří například slavný portrét Mao Ce-Tunga od Andyho Warhola, který zakoupil za 17,4 milionu amerických dolarů. Nechal také postavit nejvyšší hongkongský obchodní dům, který údajně pojmenoval po své bývalé přítelkyni “The ONE”.

Podle žebříčku časopisu Forbes je Lau 114. nejbohatším člověkem světa s celkovou hodnotou majetku přibližně 9,8 miliard amerických dolarů.

Světové rekordy

Původním nejcennějším diamantem světa byl tzv. “Graff Pink”, který váží 24,78 karátů a byl v roce 2010 prodán aukční síní Sotheby´s za 46,2 milionů amerických dolarů. V roce 2013 měl ambice na získání prvenství růžový diamant označovaný jako “Pink Star” (Růžová hvězda), který byl vydražen za 83,2 milionů amerických dolarů také v aukční síni Sotheby´s. Zájemce o diamant ovšem nezaplatil včas a drahokam tak leží dodnes v inventáři slavné aukční síně.

Zdroj:CNN

 • Zásnubní prsten s certifikovaným fancy yellow lab-grown diamantem Eduta
  Zásnubní prsten s certifikovaným fancy yellow lab-grown diamantem Eduta
 • Zásnubní prsten s lab-grown diamanty Kristen
  Zásnubní prsten s lab-grown diamanty Kristen
 • Jedinečný prsten s jahodovým achátem Kettil
  Jedinečný prsten s jahodovým achátem Kettil
 • Zlatý eternity prsten s diamanty Sykes
  Zlatý eternity prsten s diamanty Sykes
 • Znamenitý stříbrný prsten s lab-grown diamanty Charmie
  Znamenitý stříbrný prsten s lab-grown diamanty Charmie

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky