Jak vytvořit zábavný svatební program?

Svatba jakéhokoli druhu, velká i malá, ve městě či v přírodě, se obyčejně skládá ze dvou nepostradatelných částí – slavnostního obřadu a následné hostiny s programem, na který se jistě všichni těší. Vždyť kdo by nechtěl jíst, pít, tančit a bavit se? Nejlepší zábava na svatbu obvykle zahrnuje aktivity vtipné a oddychové, které vykouzlí úsměv na tváři každému z hostů a způsobí, že se o vašem dnu D bude ještě dlouho hovořit. Svatební harmonogram může být velmi variabilní, záleží jen na vašem vkusu, zájmech a samozřejmě financích, které jste ochotni investovat. Níže přinášíme tipy na zábavu a aktivity, jež nás nejvíce zaujaly. Věříme, že budou inspirovat i vás.

Živá hudba/jukebox

V žádném svatebním programu pro hosty nesmí chybět hudba. Pokud si plánujete najmout živou kapelu nebo DJ, ujistěte se, že bude hrát písně, na které si rádi zatančíte nejen vy dva, ale všichni svatebčané. Možná milujete indie rock, svatební den však není zrovna pravou příležitostí k tomu, abyste všem ukázali svůj hudební vkus. Klidně do playlistu přidejte několik svých oblíbených písní, nechte ale prostor také klasickým starším i novým hitům, aby si na svépřišly všechny generace. Jinak riskujete prázdný taneční parket.

Taneční zabava na svatbě
Tancování patří k nejoblíbenějším bodům svatebního programu

Alernativní variantou je jukebox, díky kterému ušetříte nejen peníze, ale i čas, jenž byste strávili tvorbou playlistu pro DJ nebo skupinu. Zejména pokud plánujete například svatbu s vintage tématikou, hudební jukebox v retro provedení bude to pravé ořechové.

Svatební tombola

Svatební tombola je nejen úžasnou formou zábavy pro hosty, ale také příležitostí, jak získat menší přilepšení do manželského rozpočtu. Základem je samozřejmě lákavý seznam cen, ale pokud nemáte žádné sponzory, nezoufejte. Stačí trocha kreativity a i z obyčejné Coca-Coly se dá vytvořit velmi atraktivní výhra. :) Můžete se nechat inspirovat níže uvedenými tipy.

 • něco ostřejšího – nůž
 • sada dvou kol – dvě Coca-Coly
 • exotické hmyzí menu – bonbóny „červíci a žížalky“
 • cesta snů pro dva – dva prášky na spaní
 • set čínského porcelánu – plastové příbory a kelímek nebo čínské hůlky
 • romantické osvětlení domu – sada čajových svíček
 • mocná zbraň – plácačka na mouchy
 • plynová bomba – různé druhy luštěnin
 • safari – vstupenka do zoo
 • notebook – zápisník
 • vzrušující vůně – stromeček do auta
 • prohlídka zámku – visací zámek
 • něco na zub – zubní pasta
 • rodinný dům na klíč – přívěsek na klíče ve tvaru domku

Lístky na svatební tombolu prodávejte za symbolickou cenu, nebo nechte na svatebčanech, kolik vám za ně přispějí. Pokud budete prodávat i lístky nevýherní, potěšte hosty alespoň nějakým vtipem či moudrem, které na ně otisknete.

Svatební plánovač
Mějte svatební přípravy pod kontrolou

Plánování svatby není jednoduchá věc. Abychom vám vše co nejvíce usnadnili, připravili jsme pro vás podrobný svatební plánovač, ve kterém vás provedeme celými přípravami krok po kroku. S ním vás budou přípravy svatebního dne bavit a budete mít jistotu, že na nic důležitého nezapomenete.

Interaktivní bar s laskominami

Hosté budou nadšeni také z originálního baru s dobrotami, které si mohou sami „dotvořit“. Kromě oblíbené čokoládové fontány s ovocem můžete vyzkoušet třeba sýrové fondue nebo taco bar ve stylu „udělej si sám“. Jistě přijdete i na další neotřelé tipy, jak z občerstvení udělat formu svatební zábavy – záleží pouze na vašich chutích a obsahu svatebního menu.

Jídlo na svatbě
Neomezujte se jen na servírované chody, občerstvení může mít i mnohem kreativnější podobu

Pravda, nebo lež?

Zábava na vaší svatbě může obsahovat také různé společenské hry. Sepište o sobě a svém partnerovi několik kartiček, na nichž bude mezi pravdivými větami vždy ukryta jedna lež. Poté můžete vyhlásit soutěž o to, který z hostů vás zná nejlépe.

Karty s otázkami

Vytvořte papírky se zábavnými otázkami jako například „Jak bychom měli pojmenovat své děti?“ nebo „Jaké místo bychom měli společně navštívit?“ či „Jak mít úspěšné manželství?“ a náhodně je rozmístěte na hodovací stůl. Poproste hosty, ať vám k nim napíšou své tipy – jejich odpovědi vás jistě pobaví i inspirují.

Hon za fotkami

Skvělý způsob, jak zabavit hosty na svatbě, se skrývá také za pořizováním fotek. Napište svatebčanům, ať si nezapomenou přinést svůj fotoaparát (nebo alespoň mobilní telefon) a hned po příjezdu prozraďte každému z nich téma fotografie, které má během svatebního dne pořídit. Může to být například snímek s názvem „nejlepší tanečník“, „slzy štěstí“ či „polibek zamilovaných“. Vymyslete také hashtag, pod kterým mohou hosté označit fotografie na sociálních sítích. Nejen že se během celého programu na svatbě příjemně pobaví, ale navíc získáte i osobité vzpomínky.

Tip: Pokud se pro podobnou zábavu rozhodnete, ujistěte se, že to nebude vadit vašemu svatebnímu fotografovi.

Fotokoutek/fotobox

Fotokoutek je další možností, jak svatebčany pobavit a zároveň zaručit, že díky spoustě originálních snímků budou mít na váš den D nádherné vzpomínky. Rekvizity do fotokoutku můžete vlastnoručně vyrobit, ale také nakoupit. Velmi oblíbené jsou různé pokrývky hlavy, brýle, papírové napodobeniny skleniček na víno či obřích motýlků. Populární jsou také tematické cedulky s nápisy, například „He is mine“, „Kiss me now“, „Happily married“ a další.

Pokud se vám myšlenka fotografií zalíbila, na svatbu můžete pořídit i tzv. fotobox. Jedná se o fotobudku, která umí nejen pořizovat snímky, ale obrázky ihned tiskne nebo je zasílá na e-mail. Některé boxy dokonce i natáčí videa.

Fotokoutek na svatbě
Fotografie pořízené na svatbě se stanou osobitou vzpomínkou

Kniha hostů

Díky snímkům z fotoboxu lze hned na místě vytvořit i památník svatebních hostů. Stačí připravit prázdnou knihu, do které se budou fotky lepit, přidat barevné tužky, fixy, nůžky, lepidlo a nechat hosty, aby dílo sami vytvořili. Každý z nich může doplnit i krátký vzkaz, který vám po letech jistě vykouzlí úsměv na tváři.

Bavič

Chcete svým hostům přichystat opravdu unikátní zážitek? Objednejte umělce, který je během svatebního programu bude bavit. Skvělým tipem může být barman připravující lahodné drinky na přání, kouzelník, karikaturista nebo třeba komik. Při výběru umělce mějte vždy na mysli složení hostů a jejich zájmy i preference, abyste se vyvarovali zbytečného faux pas.

Taneční zábava na svatbě
Někteří umělci mohou své dovednosti předvést i na tanečním parketě

Karaoke

Karaoke je oblíbenou zábavou nejen na svatbách, ale i na soukromých večírcích, oslavách narozenin a podobně. Na karaoke vám postačí promítací plátno nebo televize, mikrofony a stůl, kde bude projekce s počítačem. Pak už jen stačí pustit do reproduktorů hudbua nechat hosty, aby zpívali promítaný text.

Aktivity pro děti

Aby si váš svatební den užili i ti nejmenší, přichystejte na své svatbě také zábavu pro děti. Můžete najmout speciální pečovatelku, která bude v připravené dětské místnosti promítat pohádky, vyrábět s malými svatebčany tematické dekorace nebo hrát hry. Jestliže vám přijde pečovatelka zbytečná, bude stačit koutek s několika stolky, na které umístíte omalovánky, puzzle či hračky. A pokud chcete něco opravdu speciálního, můžete si na jeden den pronajmout skákací nafukovací hrad.

Žádost o ruku
Nezapomeňte na děti svatebčanů a připravte i jim příjemnou zábavu

Předtím, než z výše uvedených možností vyberete ty pravé, vytvořte si seznam hostů, abyste věděli, komu program na svatbu přizpůsobit. Vytvořený harmonogram můžete následně umístit na svůj svatební web a už se jen těšit na velkou událost. Věříme, že si onen den D užijete na maximum nejen vy, ale všichni svatebčané.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky