Co patří na svatební web a jak ho vytvořit?

Časy se mění a to, co by si naše babičky nikdy nedokázaly ani ve snu představit, je dnes každodenní součástí našich životů. Například takový internet. Nakupujeme online, informujeme se online a přes internet dokonce hledáme i novou lásku. Lidé tráví spoustu času v digitálním světě, a proto dává smysl vytvořit si před svatebním dnem i webovou stránku, která vám veškerou komunikaci s hosty značně usnadní. Online s nimi totiž můžete sdílet nejen svatební oznámení, ale i mnoho dalších informací o nadcházející svatbě. Pokud tedy vytvoření svatebního webu zařadíte do svého svatebního plánovače, jistě nebudete litovat.

K čemu svatební web slouží?

Svatební web je nástroj, který předsvatební přípravy úžasně zefektivní. Můžete na něm sdílet všechny důležité informace se všemi hosty najednou a průběžně je aktualizovat přesně podle potřeby. Jeho vytvoření vás nemusí stát ani korunu, a naopak ušetříte spoustu peněz a času za telefonní hovory či psaní e-mailů. Na svatební stránky můžete umístit také osobnější informace o vás a vašem partnerovi a zajistit tak, že i lidé z širšího příbuzenstva, kteří vás jako pár tolik neznají, se o vás před svatbou něco dozví.

Obsah svatební webové stránky

A co tedy na svou svatební stránku umístit? Prvním důležitým bodem je určitě samotné svatební oznámení online, a to s datem, časem a místem obřadu. To můžete hostům zároveň poslat i v tištěné verzi, nebo zvolit ekologičtější variantu a nechat ho pouze v elektronické formě. Budete tak mít jistotu, že se všechny důležité informace k vašim příbuzným a známým dostanou a nebudete se muset stresovat tím, zda jim pošta váš dopis dodala. Hosté navíc mohou na vaši pozvánku prostřednictvím webu rychle a jednoduše odpovědět. Tudíž máte skvělý přehled o tom, kolik přátel a známých se na obřad dostaví.

Dále by na svatební stránce neměly chybět podrobnější informace o svatebním programu: v kolik hodin a kde začíná svatební hostina, jaké jídlo se na ní bude podávat, zda hosté mohou očekávat tombolu či různé zábavné hry nebo jaká hudba bude hrát k tanci a poslechu. Vhodné je doplnit i informace o tom, jak se na místo svatby nejlépe dopravit či jaké jsou možnosti ubytování.

Svatební tabule
Prostřednictvím webové stránky hostům snadno sdělíte všechny náležitosti svatebního programu

Mnoha párům se osvědčilo na svatební web umístit také seznam svatebních darů. Ten spočívá v tom, že do připravené tabulky sepíšete seznam věcí, které byste jako dary ocenili – od hřebíků a hrnců přes prostěradla, vysavače až třeba po let balónem či lázeňský pobyt. Svatebčany necháte, aby se k vybraným darům připsali, a ušetříte si tak nepříjemnosti s tím, kam po svatbě uskladnit deset sad čirých skleniček na víno, nevkusné obrazy či další dobře míněné dary, které se bohužel minuly účinkem. Pro hosty je tento seznam velmi užitečnou pomůckou, neboť přesně vědí, co novomanželé chtějí a potřebují, a nemusí se tak obávat zbytečného faux pas.

Chcete svůj svatební web udělat osobnější? Přidejte do úvodu vaši společnou fotografii a příběh o tom, jak jste se seznámili či co máte jeden na druhém rádi. Hosté také určitě ocení nějakou vtipnou příhodu „ze zákulisí“, tedy z doby, kdy byla společná svatba zatím v nedohlednu. Po svatbě navíc můžete na stránkách sdílet i další zážitky a vzpomínky, například fotografie či videa z obřadu, hostiny nebo líbánek.

Jak svatební web vytvořit?

Přijdou vám svatební stránky jako dobrý nápad, ale nejste zrovna počítačoví géniové? Nemusíte se obávat, dnes už totiž existují portály s předem vytvořenými šablonami, do kterých jen nahrajete svůj vlastní obsah. Svatební weby nabízí několik variant, a to jak placených, tak i těch zcela zdarma. Stačí jen hledat. Pro inspiraci přidáváme několik tipů na ty nejlepší z nich. A pokud není angličtina vaší silnou stránkou, nezoufejte. Níže uvádíme i ty, které fungují v českém jazyce.

Svatební weby zdarma:

 • svatba.cz – český web, se kterým hravě naplánujete kompletně celou svatbu i s přibližným rozpočtem a harmonogramem. Najdete zde také spoustu tipů, triků a inspiraci na vše, co ke svatbě potřebujete.
 • withjoy.com – anglický web s širokou nabídkou šablon, který nabízí i mobilní aplikaci, avšak bez možnosti vlastní domény

Placené svatební weby:

 • bude-svatba.cz – český web s několika šablonami a možností vlastní domény
 • rileygrey.com – anglický web s jedinečnými a designově zajímavými šablonami pro páry, které se chtějí odlišit nejen online, ale také offline
Svatební fotografie
Perfektní svatba s sebou nese spoustu organizování, a právě svatební web vám ho může usnadnit

Na závěr se s vámi podělíme ještě o několik tipů, které vám přijdou vhod při tvorbě svatebního webu i výběru jeho šablony.

Může chvilku trvat, než najdete takový svatební web, jenž bude nejlépe vyhovovat právě vám. Na internetu naleznete spoustu variant, ne každá však nabízí stejné možnosti. Počítejte proto s tím, že jich možná nejprve pár vyzkoušíte, než objevíte tu nejlepší šablonu.

Spousta svatebních šablon je založena na fotografiích, které do nich nahrajete. Pokud vaše album tvoří spíše momentky z výletů a postrádáte kvalitní fotky, bude zřejmě vhodnější vybrat si takovou šablonu, která nabízí design i bez použití fotografií.

Má-li vámi vybraný web možnost zaslat hostům personalizovanou pozvánku, určitě ji využijte. Každému z nich tak přijde unikátní e-mail s pozvánkou adresovanou přímo jemu.

Hosty můžete skrz svatební web požádat nejen o potvrzení účasti, ale i o další důležité informace – zda dorazí i s dětmi, jestli nemají intoleranci k nějaké potravině nebo kdo bude jejich doprovod. Tímto způsobem od nich můžete získat i adresu, na kterou po svatbě zašlete poděkování za jejich účast.

Věříme, že vám svatební web organizaci slavnosti usnadní a vy prožijete svůj den D přesně tak, jak jste si vždy představovali. Uvidíte, že svatební stránky se pro vás stanou nejen praktickým nástrojem, ale nakonec i hezkou vzpomínkou, ke které se budete vy i ostatní svatebčané s láskou vracet.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky