Udržitelné a stylové: Provázkové náramky z recyklovaných PET lahví

Udržitelný rozvoj a ekologie hýbe světem. Stále více lidí vyhledává produkty z materiálů, jejichž výroba nezatěžuje životní prostředí. Udržitelnost se zkrátka stává nedílnou součástí takřka všech průmyslových odvětví, včetně oděvního, kosmetického, potravinářského, ale i šperkařského. I pro nás v Eppi je udržitelnost jednou z nejdůležitějších hodnot. Jak se chovat udržitelně při nákupu šperků jsme vám už prozradili v jednom z předchozích článků. A nyní vám představujeme novou kolekci udržitelných šperků, která si našla své čestné místo v Eppi nabídce. Seznamte se s provázkovými náramky!

Ekologické šňůrky inspirované technikou macramé

Náramky přátelství, ruční práce a starodávná technika macramé, kterou možná znáte pod českým pojmem „drhání“. To vše spojuje design nových náramků, kde místo kovových řetízků září barevné šňůrky. Jsou vyrobeny z recyklovaného polyesteru, získaného z vytříděných PET lahví, který splňuje podmínky certifikací OEKO-TEX a GRS. Díky tomu je zaručena kontrola vlivu na životní prostředí, zdravotní nezávadnost materiálů a bezpečnost pracovních podmínek zaměstnanců. Náramky jsou navíc odolné vůči UV záření a zaručují tak stálou barevnost.

Provázkový náramek se stromem života
Provázkový náramek se stromem života
Provázkový náramek s motivem listu
Provázkový náramek s motivem listu

Jaké barvy šňůrek nabízíme?

 • Světle modrý odstín jedinečného akvamarínu,
 • jemnou béžovou, která ladí s jakýmkoli outfitem,
 • ohnivě červenou pro fanynky výrazných detailů,
 • klasickou černou pro ženy i muže,
 • světle fialovou – top barvu letošního podzimu,
 • všemi milovanou, klasickou a elegantní tmavě modrou,
 • sladce růžovou pro všechny romantické duše,
 • zelenou pro obdivovatele přírodních krás,
 • a žlutou, která září a hřeje jako sluneční paprsky.

Kromě krásných barev máte na výběr i tři typy šňůrek: klasické macramé, jednoduchý dvojitý provázek a hravé uzlíky.

Recyklované kovy potěší planetu i vaši peněženku

Udržitelnost v oblasti šperků není jen o nakupování těch nejdražších klenotů, spíše naopak! Modely z recyklovaných materiálů bývají mnohdy cenově dostupnější. Krásným příkladem jsou šperky s lab-grown diamanty, jejichž cena je až o 30 % levnější než u přírodních diamantů. Nejinak je tomu u recyklovaného zlata, stříbra nebo platiny, ze kterých vyrábíme přívěsky k provázkovým náramkům. Záleží už jen na vás, zda zvolíte provedení ze vzácné platiny, oblíbeného žlutého, bílého či růžového zlata nebo stříbra, jehož žlutě či růžově pozlacená varianta je obzvlášť žádanou kombinací luxusu za rozumnou cenu.

Provázkový náramek se srdcem

Motivy, které vás chytnou za srdce

Kromě toho, že vám přívěsek vyrobíme z libovolného recyklovaného kovu, můžete si vybírat také z jedenácti úžasných motivů. Pokud hledáte doplněk, který má plnit funkci talismanu se skrytou symbolikou, vyberte si náramek s motivem karmy, stromu života nebo nekonečna. Milovnicím a milovníkům cestování nesmí uniknout přívěsek s motivem mapy světa. Jestliže je léto vaším oblíbeným ročním obdobím, určitě vás potěší náramek ve tvaru slunce nebo mořské vlnky. Jste nekonečný fanoušek horských túr a pohledů na přírodní panoramata? Noste je stále s sebou v podobě náramku s motivem hor. Nedáte dopustit na vaše oblíbené pokojovky? Pak nemůžete být bez náramku s přívěskem ve tvaru monstery. Univerzální přívěsky ve tvaru disku, srdce nebo podlouhlé tyčinky ukrývají prostor pro gravír na přání, takže budou nádhernými personalizovanými dárky pro vás i vaše blízké.

Unisex náramek: Ideální k vrstvení na ruku i nohu

Vrstvení náramků je populární už dlouho a rozhodně nehodlá jen tak zmizet z výsluní trendů. A to je dobře, protože vypadá naprosto skvěle a sluší všem. Provázkový náramek vypadá dokonale sám o sobě, ale zároveň přímo vybízí k vrstvení. Díky šňůrce ho navíc můžete prodloužit nebo zkrátit podle potřeby, takže z něj vykouzlíte jak náramek na zápěstí, tak řetízek na nohu.

Široká škála barev i motivů dělá z provázkového náramku dokonalý unisex šperk, který sluší ženám, mužům i dětem. Pořiďte si ho s kamarádkami jako náramek přátelství, darujte ho vašemu partnerovi jakožto šperk potvrzující vaši lásku nebo s ním překvapte vaši malou princeznu, která si ihned zamiluje zářivě barevnou šňůrku. Uvidíte, že už ho nebude chtít odložit.

Buďte udržitelní a trendy s našimi provázkovými náramky. Který bude ten váš?

 • Provázkový náramek Malý princ s liškou a gravírem
  Provázkový náramek Malý princ s liškou a gravírem
 • Provázkový náramek s vlnkou Welle
  Provázkový náramek s vlnkou Welle
 • Pánský provázkový náramek s gravírem souřadnic Conan
  Pánský provázkový náramek s gravírem souřadnic Conan
 • Provázkový náramek s diskem Nové Háro
  Provázkový náramek s diskem Nové Háro
 • Stříbrný provázkový náramek se stromem života Wicks
  Stříbrný provázkový náramek se stromem života Wicks

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky