Jak oslavit Valentýna

Valentýn pomalu klepe na dveře, takže je načase popřemýšlet, jak společně se svou drahou polovičkou oslavíte den všech zamilovaných. Ačkoli je příprava valentýnského překvapení považována za doménu mužů, i dámy mohou převzít iniciativu, popustit uzdu své fantazii a příjemně svého partnera překvapit. Nebo můžete oslavy naplánovat oba společně. A nemusí zůstat jen u tradičních dárků. Vybrali jsme pro vás pár originálních tipů na valentýnská překvapení, a to podle toho, v jaké fázi se nachází váš vztah.

Měli jsme jen pár schůzek

Tip pro něj:

Abychom to shrnuli - máte ji rád a ona nejspíš cítí to samé k vám. Ještě spolu ale oficiálně nechodíte. A právě Valentýn je ideální příležitost, jak to změnit. Pozvěte ji k sobě domů na večeři a posuňte vzájemné jiskření zase o kus dál.

Tip pro ni:

Ukažte mu, jak moc vám na něm záleží a že váš svět se točí jen okolo něj. Naplánujte společnou aktivitu, která bude přesně podle jeho gusta. Jestli rád sportuje, zajděte na nějaké sportovní utkání. Má-li rád hudbu, vydejte se společně na koncert.

Řekli jsme si, že se milujeme

Tip pro něj:

Konečně je ta dívka vaše a blíží se první romantický Valentýn, který strávíte společně. Pošlete jí pugét neodolatelných květin, aby měla jistotu, že se rozhodla pro toho pravého.

Tip pro ni:

Jste spolu teprve chvilku, ale pořád se ho nemůžete nabažit. Chtěla byste ho lépe poznat, ale jak to udělat, aby neměl pocit, že ho uháníte? Zkuste společný výlet nebo jděte do kina na zajímavý film. Určitě se najde chvilka na zajímavé popovídání.

Magické opály

Drahokamy, co hrají všemi barvami

Opálové šperky

Jsme spolu rok

Tip pro něj:

Po roce chození bude chtít vaše drahá polovička zavzpomínat, co všechno jste spolu už prožili. Nostalgickou atmosféru vytvořte pozváním na večeři do restaurace, kde jste byli na prvním rande. Pokud spolu už bydlíte, můžete ji překvapit zazvoněním u dveří, jako když jste spolu začínali chodit. Po dobré večeři vyražte na romantickou procházkou a překvapte ji pugétem květin, který po cestě koupíte.

Tip pro ni:

Přichystejte mu jeho oblíbené jídlo nebo ho překvapte chutnou snídaní do postele. Jednoduše vytvořte originální dárek s překvapením z toho, co má skutečně rád. A nemusí to být jenom jídlo.

Tip pro oba:

Ve vašem vztahu jste nejspíš dospěli do fáze, kdy již pominula počáteční zamilovanost a už to mezi vámi tolik nejiskří. Postupně si zvykáte na život vedle toho druhého. Pokud chcete posunout vztah zase o kus dál a zjistit, jak si společně rozumíte, vyražte na prodloužený víkend ve dvou. Bude to ideální příležitost, jak svého partnera ještě lépe poznat.

Jsme oba ve stresu

Tip pro oba:

Pod tlakem všech každodenních povinností nemusí mít ani jeden z vás na oslavu Valentýna čas ani náladu. Partner tak nejspíš ocení něco časově a energeticky nenáročného. Zkuste být iniciativní a navrhněte 3 alternativy, z kterých si může partner snadno vybrat tu, na kterou bude mít náladu. Třeba “pizza, víno a masáž”, “rezervace v tvé oblíbené restauraci” nebo “objednáme si jídlo domů a dám ti dárek”. Nezapomeňte, svátek všech zamilovaných není o vybrakované peněžence, ale o milé pozornosti, kterou věnujeme námi milované osobě.

Nedávno jsme se vzali

Tip pro něj:

Svatby jsou mnohdy drahou záležitostí a pokud jste se brali teprve nedávno, většina vašich úspor nejspíš padla právě na proběhlou svatbu. Svátek všech zamilovaných tak nejspíš budete muset oslavit střídmě. Ale to neznamená nudně! Připravte pro ni album vašich svatebních fotografií, koláč podobný vašemu svatebnímu dortu a pugét květin, který bude připomínat její svatební kytici. K lahvi šampaňského napište ještě zamilovanou valentýnku o vašem prvním Valentýnu, kdy jste konečně manželé. Věřte, že ocení každý promyšlený detail, na kterém si dáte záležet.

Tip pro ni:

Po svatbě řeší řada párů značný úbytek financí, takže dejte svému partnerovi jasně najevo, že nepotřebujete žádné drahé dárky ani nemusíte jít na večeři do žádné luxusní restaurace. Zůstaňte v teple vašeho domova, připravte třeba vaše oblíbené jídlo, pusťte si oblíbený film a užijte si společně strávené chvíle.

Mezi námi to skřípe

Tip pro oba:

Bohužel ne vždy je ve vztahu vše tak idylické jako na jeho začátku. Přestože partnera hluboce milujeme, můžeme se někdy dostat do situace, kdy to mezi námi vyloženě skřípe. Valentýn je ideální doba, kdy si můžeme o všem v klidu popovídat a pokusit se k sobě znovu najít cestu.

Nedávno jsme se rozešli

Tip pro něj:

Nemá smysl tesknit. Vyražte s přáteli do společnosti, třeba do vašeho oblíbeného baru, kde jste s kamarády zažili tolik legrace. Nebo se vydejte na sportovní dovolenou na hory.

Tip pro ni:

Překonat rozchod není snadné a mnohdy nám může pomoci společnost věrných přátel. Uspořádejte s kamarádkami dámskou jízdu a proberte všechno možné, co vám zrovna přijde na mysl. Nebo si konečně pusťte ten skvělý romantický film, na který se váš partner nikdy nechtěl koukat.

Valentýna neslavíme

Tip pro oba:

Může to být překvapující, ale ne každá žena má ráda svátek svatého Valentýna, takže vaše snaha o valentýnské překvapení se může minout účinkem. Ne že by nechtěla slyšet, jak moc ji milujete. Jen tomu nejspíš nebude přikládat takovou váhu, když jí to řeknete zrovna a jenom 14. února. S vyznáním lásky ji tedy překvapte v některém z dalších 364 dní v roce a na Valentýna připravte něco akčnějšího. Třeba dobrodružný výlet, adrenalinový zážitek nebo společně vyražte na koncert.

Cože? Zítra je Valentýn? Jejda!

Tip pro něj:

Nevadí, kupte v květinářství rudé růže a překvapte ji cestičkou z okvětních lístků růží rozprostřenou po celém bytě. Rudé růže jsou romantické a vášnivé zároveň, stejně jako ženy. Na konci na ni může čekat malé překvapení.

Tip pro ni:

Upřímně, není zrovna pravděpodobné, že byste na rozdíl od svého miláčka na Valentýna zapomněla :) Můžete ho ale zkusit zachránit tím, že mu blížící se svátek všech zamilovaných budete taktně připomínat.

Kromě výše uvedených tipů se můžete inspirovat i našimi dalšími romantickými nápady na to, jak vyjádřit své city, svou lásku můžete ukrýt do přání a citátů nebo můžete milovanou osobu potěšit ručně vyráběným dárkem

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky