Tipy na dárek k Mezinárodnímu dni žen

Mezinárodní den žen se již tradičně slaví 8. března. Lidé tento svátek vnímají jako příležitost k vyjádření úcty něžnému pohlaví. Pokud i vy plánujete obdarovat některou z dam vašemu srdci blízkou, jste tu správně. Poradíme vám, čím ženu v tento den rozhodně potěšíte.

Historie MDŽ

Ještě než se podíváme na konkrétní tipy, řekněme si, jaký má Mezinárodní den žen vlastně původ. Svátek vznikl roku 1908 v souvislosti se stávkou amerických švadlen, které se domáhaly zlepšení svých pracovních podmínek. Postupně se protesty proměnily v organizovaný boj žen za rovnoprávnost a hlasovací práva. Dnes si tak můžeme užívat všech výsad a svobod, které pro nás tyto statečné ženy vydobyly.

Bohužel starší generace má Mezinárodní den žen spojený převážně se socialistickou propagandou. To je pravděpodobně i příčinou, proč byl po roce 1990 tento svátek spíše opomíjen. Do jisté míry jej sice nahradil Den matek, ten ovšem oslavuje mateřství, nikoli ženství jako takové. V posledních letech však nabývají na síle hlasy, které se snaží svátek všech žen obnovit. I podle nás je důležité na tento den nezanevřít. Jedná se o ideální příležitost, kdy dát důležitým ženám vašeho života najevo, jak si jich vážíte. Pojďte se s námi podívat na to, jak a čím jim v tento den můžete udělat radost.

Kytice

Ne náhodou připodobňovali romantičtí básníci ženskou krásu ke květinám. Dle jejich slov jsou stejně křehké jako něžné pohlaví. Věřte, že pugétem oblíbených květin zaručeně potěšíte každou ženu. Pokud chcete být ještě o něco originálnější a opravdu ji překvapit, pusťte se do výroby netradiční ovocné kytice, na které si smlsne nejen očima.

Čokoláda

Ženy prostě milují čokoládu, a to ve všech podobách i příchutích. Možná proto, že je tato pochoutka zároveň i afrodiziakem, které přitahuje nejeden vybíravý jazýček. Uvidíte, že oblíbená bonboniéra nebo tabulka té nejlepší čokolády jí vykouzlí úsměv na tváři.

Romantická večeře

Dámy, které si potrpí na dobré jídlo, ocení dárek v podobě společně strávené večeře. Zarezervujte tedy stůl v jejím oblíbeném podniku, nebo se vydejte za netradičním zážitkem do nové restaurace. Na večeři pak můžete navázat příjemnou procházkou po okolí a zdánlivě obyčejný den tak povýšit na úplně jinou úroveň.

Nesmrtelné šperky

Šperky a drahokamy odjakživa zdobily dámy po celém světě. Již po dlouhá léta totiž patří k nejuniverzálnějším dárkům a pro každou ženu lze najít takový kousek, který ji perfektně doplní. Klenoty nám umožňují vyjádřit, jak velmi nám na obdarované osobě záleží. A nebojte, ani zdaleka se nemusí jednat o nákladnou investici. Dárek můžeme vybírat i mezi cenově dostupnějšími kousky, které jsou k Mezinárodnímu dni žen ideální volbou.

Perlové šperky

Hledáte-li jemný elegantní klenot, který podtrhne křehkou ženskou krásu, perly jsou tou pravou volbou. Šperky s těmito drahokamy jsou decentním doplňkem, který se hodí k jakémukoli stylu oblečení a pro každou příležitost. Perly se vyskytují nejen ve sněhově bílé, ale objevit můžete i odstín broskvový, levandulový či temně černý. Najdete mezi nimi tak to pravé pro každou dámu.

 • Zlaté perlové náušnice Lisabell
  Zlaté perlové náušnice Lisabell
 • Elegantní náušnice s 8mm černými perlami Balbe
  Elegantní náušnice s 8mm černými perlami Balbe
 • Přívěsek s bílou perlou a zirkony ze stříbra Phyla
  Přívěsek s bílou perlou a zirkony ze stříbra Phyla
 • Zlatá perlová kolekce náušnic a náhrdelníku s diamanty Hekmi
  Zlatá perlová kolekce náušnic a náhrdelníku s diamanty Hekmi
 • Zlatá kolekce s jihomořskými zlatými perlami a diamanty Ellanie
  Zlatá kolekce s jihomořskými zlatými perlami a diamanty Ellanie

Přívěsky inspirované květinami

Protože ženskost a rostliny jdou ruku v ruce, klenotníci tyto symboly s radostí využívají i při výrobě šperků. Pokud chcete dámě darovat tak trochu jinou květinu, která jí nikdy nezvadne, zkuste ji vybrat mezi klenoty. Přívěsky s rostlinnými motivy zaujmou nejen ženu, která má blízko k přírodě. Vsazený barevný drahokam pak může symbolizovat například její oblíbenou odrůdu.

 • Stříbrný náhrdelník s květem lotosu Laila
  Stříbrný náhrdelník s květem lotosu Laila
 • Přívěsek ze stříbra s tulipánkem a citrínem Lunien
  Přívěsek ze stříbra s tulipánkem a citrínem Lunien

Symbolické šperky

Originální dárek k MDŽ představují i šperky přímo určené k posílení a podpoře ženské energie a sebevědomí. Řídit se můžete například symbolikou drahého kovu. Stříbrné šperky zdůrazňují ženské principy, jako je vnímavost, starostlivost a mateřství. Bělostný kov rovněž odráží světlo a značí cestu temnou nocí. Zlaté klenoty podporují rozhodnost a sebevyjádření a posilují mužské aspekty povahy.

Hledáte-li skrytý význam v liniích, zkuste zvolit náušnice nebo přívěsky ve tvaru trojúhelníku. Tento geometrický tvar obrácený špičkou dolů se někdy nazývá také kalichem a symbolizuje vodu, božské smilování a dělohu. Je jedním z nejstarších označení pro ženskou bohyni. Taktéž se nabízí náhrdelník ve tvaru kruhu, který zase poukazuje k nekonečnému toku životní energie a je symbolem spravedlnosti Vesmíru.

Pokud vybíráte klenot s drahokamem, i v tomto případě se můžete řídit jistou symbolikou. Třeba takový akvamarín chrání ženy během těhotenství a při porodu. Rovněž snižuje riziko potratu. Nádhernýtyrkysposkytuje ochranu, sílu, odvahu, lásku a štěstí. Odstraňuje negativitu a indiánské kmeny věří, že má pozitivní vliv na plodnost. Uvedené drahokamy taktéž pomáhají ženám přijmout a uznat jejich vnitřní odolnost a sílu. Pro posílení sebevědomí darujte šperk zdobený citrínem nebo lapis lazuli. Po vnitřní síle a lásce zas pátrejte v klenotech s ametysty, granáty, rubíny a turmalíny.

 • Náušnice zlaté trojúhelníky AirTriangl
  Náušnice zlaté trojúhelníky AirTriangl
 • Zlatý náhrdelník minimalistického tvaru Karma
  Zlatý náhrdelník minimalistického tvaru Karma
 • Stříbrný přívěsek ve tvaru ženy s rubínem Timisoara
  Stříbrný přívěsek ve tvaru ženy s rubínem Timisoara
 • Tyrkys ve visacích stříbrných náušnicích Maumo
  Tyrkys ve visacích stříbrných náušnicích Maumo
 • Náramek se stromem života Gavla
  Náramek se stromem života Gavla

Minimalistické šperky

Chcete darovat šperk, ale stále si nejste jisti, jaký vybrat? Vsaďte na minimalismus. Jemné a na první pohled nenápadné klenoty, které se často obejdou i bez třpytu drahých kamenů, představují ideální volbu k MDŽ. Vzhledem k tomu, že nejsou výrazně zdobené, bývají cenově dostupné, a to i v případě dražších kovů. Žena je navíc může díky minimalistickému designu nosit kamkoli.

 • Zlatý fashion náramek s diamantem Virginia
  Zlatý fashion náramek s diamantem Virginia
 • Zlatá kolekce šperků s tyrkysy Harper
  Zlatá kolekce šperků s tyrkysy Harper
 • Platinový náramek s akvamarínem Arleth
  Platinový náramek s akvamarínem Arleth
 • Platinové bezel náušnice se žlutými diamanty Tofine
  Platinové bezel náušnice se žlutými diamanty Tofine
 • Set stříbrných náhrdelníků ve tvaru hvězdy pro dva Pixie
  Set stříbrných náhrdelníků ve tvaru hvězdy pro dva Pixie

Doufáme, že jste mezi našimi tipy vybrali ten pravý dárek, který vaší partnerce, mamince, babičce nebo jiné dámě vykouzlí radost v očích. A pokud MDŽ neslavíte, neváhejte těm nejdůležitějším ženám ve svém životě vyjádřit úctu a lásku v kterýkoliv jiný den.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky