Mezinárodní
den žen

Mezinárodní den žen

Dárek k Mezinárodnímu dni žen

Pomalu se nám blíží další svátek, a to Mezinárodní den žen, který se slaví 8. března. Svátek vznikl roku 1908 v souvislosti se stávkou amerických švadlen za zlepšení jejich pracovních podmínek. Postupně se protesty proměnily v organizovaný boj žen za rovnoprávnost a hlasovací práva, a tak si dnes můžeme užívat všech výsad a svobod, které pro nás tyto statečné ženy vydobyly.

Bohužel starší generace má Den žen spojený se socialistickou propagandou, což je pravděpodobně příčinou, proč byl po roce 1990 tento den vyřazen z oficiálních svátků. Do jisté míry jej sice nahradil Den matek, ten ovšem oslavuje mateřství, ale nikoli ženství jako takové. V posledních letech ovšem nabývají na síle hlasy, které se snaží svátek Dne žen obnovit, a my se nadšeně přidáváme. Pojďte se s námi podívat, jak v tento den udělat radost všem důležitým ženám vašeho života.

Květiny

Ne náhodou připodobňovali romantičtí básníci ženskou krásu ke květinám, které jsou stejně křehké jako něžné pohlaví. Pugétem oblíbených květin zaručeně rozechvějete srdce každé ženy. Pokud ji ale chcete překvapit originálnější květinou, můžete se pustit do výroby netradiční ovocné kytice, na které si smlsne nejen očima.

Čokoláda

Ženy prostě milují čokoládu, a to ve všech podobách i příchutích. Nejspíše proto, že je tato pochoutka zároveň i afrodiziakem, které přitahuje nejeden vybíravý jazýček. Bonboniéra nebo tabulka té nejvybranější čokolády tak vykouzlí úsměv na tváři každé ženy.

Romantická večeře

Dámy, které si potrpí na dobré jídlo, ocení dárek v podobě společně strávené večeře. Zarezervujte tedy stůl v jejím oblíbeném podniku, nebo se vydejte za netradičním zážitkem do nové restaurace.

Třpytivé šperky

Krásné šperky a drahokamy odjakživa zdobily dámy po celém světě. Patří sice mezi nákladnější dárky, ale právě proto nám umožňují vyjádřit, jak velmi nám na obdarovávané osobě záleží. Dárek můžeme vybírat i mezi cenově dostupnějšími šperky, které jsou ke svátku Dne žen ideální volbou.

Perlové šperky

Hledáte-li jemný elegantní šperk, který podtrhne křehkou ženskou krásu, perly jsou tou pravou volbou. Perlové šperky jsou decentním doplňkem, který se hodí k jakémukoli stylu oblečení a pro jakoukoli příležitost. Perly se vyskytují v různých barvách, od sněhově bílé, přes růžovou, broskvovou, levandulovou až po éterické černé perly, takže potěší skutečně každou dámu.

Náušnice

Náušnice jsou chloubou a výsadou žen a řada dam se pyšní skutečně záviděníhodnou sbírkou těch nejneobvyklejších a originálních kousků. Udělejte jí radost tím, že do její sbírky náušnic přidáte další elegantní kousek, kterým se nemůže jen tak někdo pochlubit!

Přívěsky

Náhrdelníky s krásnými přívěsky strhávají pozornost na ženský dekolt, který je nepochybně chloubou každé ženy. Proto jej rády zkrášlujeme třpytivými přívěsky, často ozvláštněné symboly, kterým přikládáme zvláštní význam. Víte-li o nějakém takovém symbolu, po kterém vaše přítelkyně nebo maminka touží, překvapte ji v Den žen třpytivým přívěskem právě v tomto stylu.

Šperky se speciální symbolikou

Originální dárek ke dni žen představují i šperky přímo nabité ženskostí a určené k posílení a podpoře ženské energie a sebevědomí. Stříbrné šperky zdůrazňují ženské principy, jako je vnímavost, starostlivost a mateřství. Bělostný kov rovněž odráží světlo a značí cestu temnou nocí. Zlaté klenoty podporují rozhodnost a sebevyjádření a posilují mužské aspekty povahy.

Hledáte-li jednoduché a minimalistické šperky, zkuste náušnice nebo přívěsky ve tvaru trojúhelníku. Tento geometrický tvar obrácený špičkou dolů se někdy nazývá kalichem a symbolizuje vodu, božské smilování a dělohu. Je jedním z nejstarších označení pro ženskou bohyni. Nabízí se taktéž náhrdelník ve tvaru kruhu, který zase poukazuje k nekonečnému toku životní energie a je symbolem spravedlnosti Vesmíru. Je navíc skvěle kombinovatelný a hodí se téměř k čemukoli.

Pokud vybíráte klenot s drahokamem podporujícím ženskou energii, zaměřte se na měsíční kámen, jenž pomáhá při problémech s plodností a vyrovnává emoce vychýlené z rovnováhy stresem a úzkostí. Jako kámen milenců přitahuje hlubokou lásku. Akvamarín zas chrání ženy během těhotenství a při porodu. Rovněž snižuje riziko potratu. Nádherný tyrkys poskytuje ochranu, sílu, odvahu, lásku a štěstí. Odstraňuje negativitu a indiánské kmeny věří, že má pozitivní vliv na plodnost. Uvedené drahokamy pomáhají ženám přijmout a uznat jejich vnitřní odolnost a sílu. Pro posílení sebevědomí darujte šperk zdobený citrínem nebo lapis lazuli. Po vnitřní síle a lásce zas pátrejte v klenotech s ametysty, granáty, rubíny a turmalíny.