Z jakých zásnubních prstenů můžete vybírat?

Zásnuby jsou důležitým životním krokem, který je spojen mimo jiné i s výběrem zásnubního prstýnku, který předáte své milované. Tradičně se předával jednoduchý prstýnek z bílého zlata s diamantem. Stále více mužů však při nákupu zásnubního prstýnku volí zajímavější a méně obvyklé druhy zásnubních prstenů. Jaké druhy zásnubních prstýnků tedy máte vlastně na výběr?


Zásnubní prsteny s diamantem

Klasické zásnubní prsteny z bílého zlata s diamantem tvoří cca 75 % všech prodaných zásnubních prstýnků na celém světě.

S nadčasovou kombinací metalického bílého zlata a jemného diamantu nemůžete prostě nic zkazit. Možná proto se touto cestou vydává většina mužů, které čeká nákup zásnubního prstýnku. Metalické bílé zlato je kov, který se hodí prakticky k jakémukoli outfitu, což vaše milovaná polovička zajisté ocení. Navíc 18k bílé zlato je vhodné i pro osoby s citlivostí pokožkou, protože obsahuje minimum příměsí kovů, které mohou dráždit alergickou pokožku.

Pokud zvolíte zásnubní prsten s jedním diamantem, můžete vybrat diamant větších rozměrů, aby byl prstýnek výraznější. Anebo se můžete poohlédnout po více malých diamantech a vybrat namísto toho méně tradiční osazení prstýnku. Na výběr maté také mnoho různých tvarů diamantů a způsobů jejich osazení. Do módy se navíc vrací žluté a růžové zlato, které příjemně zjemňuje bílý diamant.


Zásnubní prsteny s barevnými diamanty

Barevný diamant zásnubní prstýnek doslova rozzáří a navíc můžete vybrat oblíbenou barvu své milované.

Barvy patří k životu, a tak si postupně našly své místo i ve světě zásnubních prstýnků. Stále více lidí vyhledává barevnější a neotřelé zásnubní prstýnky a k tomu se perfektně hodí barevné diamanty. S barevným diamantem se nepřipravíte o jedinečnou investici do diamantu a také neporušíte tradici diamantového zásnubního prstýnku. Zároveň připravíte své milované krásné překvapení. Co může být totiž lepšího než nádherný zásnubní prsten v její oblíbené barvě?

U zásnubního prstýnku s barevným diamantem si můžete pohrát i s volbou kovu pro kovový kroužek, na kterém je diamant připevněn pomocí settingu. K černému diamantu tak můžete například zvolit žluté zlato a modrý diamant můžete podtrhnout netradičním růžovým zlatem.


Zásnubní prsteny s drahokamy

"Drahokamy jsou živé, jejich barvy umí mluvit, řeknou to, co slova nedokážou." - George Eliot

Drahokamům jsou odpradávna přisuzovány léčivé a povzbudivé účinky na naše tělo i duši. Již starověké národy používaly drahokamy k různým ceremoniálům a přikládaly jim zvláštní význam. Navíc drahokamy jsou krásně barevné, takže se hodí jako netradiční varianta pro zásnubní prstýnek a také jsou v porovnání s diamanty cenově mnohem přístupnější.

U drahokamů se můžete inspirovat symbolikou a významem těchto drahých kamenů pro jednotlivá znamení zvěrokruhu. Díky tomu můžete vybrat pro svou milovanou ten drahokam, který odpovídá jejímu znamení a tedy i jejím charakterovým rysům. Nebo můžete vybírat podle významů jejich barev.


Platinové zásnubní prsteny

Platina – ryzí symbol ryzí lásky.

Platina patří k nejvzácnějším drahým kovům, nestojí však kvůli své ceně v centru pozornosti široké veřejnosti. Což je škoda, protože ušlechtilá, odolná a kujná platina se dobře opracovává a její stříbřitě šedá barva nenásilně a vkusně doplňuje i běžný outfit. V elegantně zbarveném kovu vyniknou diamanty, jejichž třpyt se odrazí na vyleštěném povrchu zásnubního prstenu – platinu totiž jen tak nepoškrábete.

Pokud toužíte po opravdu výjimečném a trvalém vyjádření svých citů, nebojte se investovat právě do platiny. Vybrat si můžete jednoduchý kroužek ozdobený solitérním diamantem v klasickém či moderním zasazení, případně zásnubní prstýnek s jedním velkým a více drobnými diamanty, ze kterých klenotníci vytváří různé decentní ornamenty. V přírodě se nacházející zpravidla ryzí platina je ideálním vyjádřením ryzí lásky.


Svatební prstenové sady

Zásnubní a snubní prstýnek tvoří jedinečný pár tak jako vy a žena, kterou milujete.

Prstenové sety jsou hitem posledních let. Budoucí nevěsty ocení fakt, že zásnubní prstýnek se skvěle hodí i ke snubnímu prstýnku, který je již součástí této sady, takže si ušetříte spoustu času a starostí s hledáním snubního prstýnku, který se bude hodit i k tomu zásnubnímu. Ve snubním setu už máte všechno hezky pohromadě. Což ocení i pánové, protože mají o jeden nákup méně.

Další výhodou snubních setů je to, že mají celkově nižší cenu, než kdybyste kupovali prstýnky zvlášť, takže i trochu ušetříte. Po všech stránkách se tedy jedná o velice praktickou věc. Ale nebojte se, praktičnost rozhodně nepřevažuje nad krásou prstýnků. Právě naopak. Protože se musí styl a provedení prstýnků snubního setu vyřešit do nejmenšího detailu, vznikají ojedinělé až umělecké kousky! 


Eternity prsteny

Luxus a jedinečný design prostupující obvodem celého prstýnku vytváří jedinečné šperkařské dílo.

Pokud váháte nad výběrem settingu, správného diamantu nebo drahokamu, můžete vše hravě vyřešit díky tzv. eternity prstenům, které se pyšní zdobením po celém obvodu prstýnku. Může se jednat o zdobení v podobě jedinečného vytvarování drahého kovu nebo v podobě zasazení malých diamantů či drahokamů po obvodu celého prstýnku. Pro takové prstýnky se volí větší množství menších drahokamů či diamantů, díky čemuž můžete dosáhnout nižší ceny za takový zásnubní prstýnek.

Eternity prsteny jsou rovněž uměleckým dílem a vznikají mnohdy na zakázku na základě předlohy a přání zákazníka. Původně se sice jednalo o účelové řešení, jak najít ve šperkařství uplatnění i pro malé diamanty a drahokamy, které se nehodily pro tradiční zásnubní prsteny s jedním velkým diamantem nebo drahokamem. Nakonec si ovšem eternity prsteny právě díky kráse a hravosti drobných diamantů a jedinečnému designu získaly srdce řady milovníků šperků. Jako symbol věčné lásky jsou eternity prsteny oblíbené nejen jako zásnubní a snubní prstýnky, ale jsou také oblíbeným dárkem k výročí svatby nebo k narození dítěte.


Atypické prsteny

Jedinečný prsten pro jedinečnou ženu.

Zásnubní prstýnek můžete pro svou milovanou přizpůsobit do posledního detailu. Vyjádřete své city pomocí něžných tvarů motýla nebo pro ni nechte vyrobit šperk na míru, třeba s delfínky, které prostě miluje, nebo jiným výrazným prvkem, který vystihuje například její oblíbené květiny, zvířata, ale třeba i filmy nebo seriály.

Popusťte uzdu své fantazii a vyberte prsten, který bude patřit jenom jí a bude vystihovat vaše partnerství, zájmy, co vás spojuje. Může to být klidně i imitace legendárních filmových prstenů!


Prsteny ve vintage stylu

Vintage prsteny a prsteny v retro designu potěší srdce každého romantika.

Vintage styl je hitem posledních let, který prostupuje nejen uměním, ale stal se inspirací i pro módní průmysl, designéry interiérů a získal si své příznivce i ve světě šperků. Romantické duše rády vyhledávají jemné netradiční prsteny, které doslova dýchají atmosférou dob dávno minulých. Právě vintage prsteny navozují pocity nostalgie a inspirují se v designech populárních v dřívějších dobách.

Vintage není jen módní styl, ale i způsob života, který pramení ze snah o zužitkování původních věcí, které mají stále zachovalou svou krásu a duši a mohou si stále najít své příznivce. U šperků se původně jednalo o znovuužití krásných kousků, které se dají pořídit například ve starožitnictvích nebo sběratelských obchodech. Pokud však chcete nový šperk, můžete se vintage šperky pouze inspirovat a nechat si vyrobit zásnubní prsten v podobném designu na zakázku.

Pokud víte, že vaše drahá polovička vyznává právě vintage styl, máte velkou výhodu v následném výběru zásnubního prstenu. Styl vaší přítelkyně totiž při tomto rozhodnutí hraje důležitou roli, podobně jako finanční rozpočet, který do šperku chcete investovat. Pokud znáte tyto dva parametry, výběr s pomocí našeho průvodce výběrem správného zásnubního prstenu pro vás bude hračkou!

Kromě těchto základních stylů se můžete inspirovat i nejnovějšími trendy ze světa zásnubních prstenů.