Z jakých zásnubních prstenů můžete vybírat?

Zásnuby jsou důležitým životním krokem, který je spojen mimo jiné i s výběrem zásnubního prstýnku pro vaši milovanou. Osvědčenou klasikou je jednoduchý solitér z bílého zlata s diamantem, stále více mužů však při nákupu tohoto šperku volí zajímavější a méně obvyklé druhy. Jaké styly zásnubních prstýnků tedy máte vlastně na výběr?

Zásnubní prsteny podle materiálu

Při výběru zásnubního prstenu hraje materiál významnou roli. Ovlivňuje totiž nejen vzhled šperku, ale také jeho kvalitu, odolnost, výdrž a v neposlední řadě i cenu. Podívejte se na nejtypičtější materiály a zjistěte, který je pro vás ten pravý.

Zlato

Zlato je pro svou krásu a výdrž ceněné už od pradávna, pro mnoho kultur bylo symbolem životadárného slunce. Dodnes je při výrobě šperků nejoblíbenější volbou, a to nejen díky svému vzhledu, ale i široké variabilitě barev a kvality, které nabízí. Zlaté zásnubní prsteny můžete tradičně vybírat ze tří barevných odstínů. 

Bílé zlato

Zásnubní prsteny z bílého zlata patří v současnosti k těm nejoblíbenějším. Tento kov se nejčastěji vyrábí tak, že se do čistého zlata přidají příměsi bílých kovů, například stříbra nebo palladia. U zásnubních prstenů z bílého zlata je také časté potahování rhodiem, které dodá klenotům tvrdý povrch a větší lesk. A jaký drahokam k tomuto materiálu zvolit? V oblasti zásnubních prstenů stále vedou diamanty, s bílým kovem však nádherně vyniknou i modré odrůdy topazů, safírů či akvamaríny.

Žluté zlato

Kdysi nejklasičtější typ zlata v oblasti zásnub dnes již trochu ustoupil do pozadí. Pokud však víte, že má vaše vyvolená ráda tradiční styl, nebojte se po žlutém zlatu sáhnout. Vyzkoušejte například zásnubní prsten se smaragdem či prstýnek s rubínem a uvidíte, že nový šperk na ruce vaší milované nikdo nepřehlédne.

Růžové zlato

Tento kov je ideální pro zasněné romantičky, které věří na šťastné konce. Nejčastěji se získává přimícháním mědi do klasického zlata, která mu dodá onu kouzelnou narůžovělost. Pakliže své krásce chcete darovat klenot z růžového zlata, zvolte nejlépe zásnubní prsten s morganitem či diamanty v různých barvách včetně těch průsvitných.

Platina

Platina je nejvzácnější a nejdražší z ušlechtilých kovů. Oproti bílému zlatu je přirozeně bílá, takže nepotřebuje vybělování rhodiem. Tento vzácný kov navíc nekoroduje a používá se často v téměř ryzí podobě. Díky tomu jsou platinové zásnubní prstenyhypoalergenní a vhodné tak i pro slečny s citlivou pokožkou. Jejich hodnota se samozřejmě odráží i na vyšší pořizovací cenně. Pokud ovšem toužíte své vyvolené darovat zásnubní prsten té nejvyšší možné kvality, který je prakticky nezničitelný a vhodný i ke každodennímu nošení, ten platinový je ideální volbou.

Styly zásnubních prstenů

Dříve neměli budoucí ženiši v oblasti zásnubních šperků příliš z čeho vybírat. Zásnubní prstýnky nejčastěji obsahovaly pouze jeden drahokam, a navíc byly výsadou těch movitějších. Dnes už je ovšem vše jinak a vy máte možnost volit z nepřeberné škály různých stylů, drahokamů i barev, a to v rozličných cenových úrovních přesně tak, aby srdce vaší milé zaplesalo štěstím, kdykoli se na svůj nový šperk podívá.

Solitér

Nejčastěji používaným designem je u zásnubních prstenů s jedním diamantem. Jedná se o jeden kámen, který doplňuje tělo z ušlechtilého kovu. Pakliže zvolíte tento typ, při výběru konkrétního zásnubního prstenu věnujte velkou pozornost volbě kamene, neboť od jeho případných nedokonalostí neodvedou pozornost žádné jiné drahokamy. Pakliže chcete tento klasický design něčím ozvláštnit, zvolte například elegantní variantu s jemně zvlněným tělem kroužku nebo osazení prstenu ve stylu katedrály, kdy je centrální kámen honosně vyzdvižen nad tělo kroužku.

 • Zásnubní prsten s diamantem Lopa
  Zásnubní prsten s diamantem Lopa
 • Zlatý prsten s černým diamantem Remmey
  Zlatý prsten s černým diamantem Remmey
 • Zásnubní prsten s diamantem Cearah
  Zásnubní prsten s diamantem Cearah
 • Platinový zásnubní prsten s diamantem Jaida
  Platinový zásnubní prsten s diamantem Jaida
 • Zásnubní prsten s diamantem Girija
  Zásnubní prsten s diamantem Girija

Halo

Jestliže má vaše milá slabost pro třpytivé věci, pak ji určitě potěší tzv. halo zásnubní prsten, kdy je centrální drahokam dokola ozdoben mnoha drobnějšími kamínky. Název, který v překladu znamená svatozář je ideální, pokud máte nižší rozpočet, neboť malé kamínky jsou poměrně levné, zároveň však skvěle podtrhnou jiskru celého klenotu a prstýnek bude na ruce vaší přítelkyně překrásně zářit.

 • Zlatý zásnubní prsten plný diamantů Dalia
  Zlatý zásnubní prsten plný diamantů Dalia
 • Zásnubní prsten ze zlata se salt and pepper diamantem Dael
  Zásnubní prsten ze zlata se salt and pepper diamantem Dael
 • Vintage zásnubní prsten ze zlata s diamanty Lomenie
  Vintage zásnubní prsten ze zlata s diamanty Lomenie
 • Květinkový zásnubní prsten s diamanty Belina
  Květinkový zásnubní prsten s diamanty Belina
 • Zásnubní diamantový prsten ve vintage stylu Ofelia
  Zásnubní diamantový prsten ve vintage stylu Ofelia

Tři kameny

Jak už sám název napovídá, tento typ zásnubního prstenu zdobí tři drahé kameny. Říká se, že mají značit minulost, přítomnost a budoucnost páru. Není to krásná symbolika pro zásnuby? Opět můžete volit hned z několika různých variant, například model se třemi stejně velkými kameny, či prstýnek s jedním dominantním drahokamem a dalšími dvěma, které jej krásně doplňují a podtrhují jeho krásu. Volba drahokamů pak záleží čistě na vás – vybrat můžete prsten nejen s drahokamy stejnými, ale zvolit můžete i model s kameny odlišnými. Oblíbenou volbou bývá kombinace diamantu se safíry, rubíny či smaragdy, ale vaší představivosti a preferencím se meze nekladou. Klidně zvolte třeba kroužek, jenž zdobí diamanty v odlišných barevných odstínech.

 • Diamantový zásnubní prsten z platiny Mabyn
  Diamantový zásnubní prsten z platiny Mabyn
 • Krásné modré a bílé diamanty v zlatém prstenu Maye
  Krásné modré a bílé diamanty v zlatém prstenu Maye
 • Zlatý zásnubní prsten vykládaný diamanty Janessa
  Zlatý zásnubní prsten vykládaný diamanty Janessa
 • Zásnubní prsten se smaragdem a diamanty Nima
  Zásnubní prsten se smaragdem a diamanty Nima
 • Zásnubní platinový prsten s diamanty Nyssa
  Zásnubní platinový prsten s diamanty Nyssa

Postranní kameny

Zásnubní prsten s postranními kameny charakterizuje už jeho název; ústřední diamant či drahokam doplňují menší kamínky, jež ten hlavní zdůrazňují a celý šperk je tak mnohem zajímavější než například velmi jednoduchý solitér. Přestože by někoho mohlo odradit, že postranní kamínky trochu ubírají pozornost tomu centrálnímu, pokud toužíte své milé darovat klenot s maximálním třpytem a navíc za výhodnou cenu, vsaďte na tento typ. Ústřední drahokam bývá zpravidla ve tvaru kulatého briliantu (round brilliant) nebo princezny (princess), ale klenotníci s oblibou vymýšlejí i jiné styly. I osazení můžete přizpůsobit svému vkusu, v nabídce jsou jednoduché i masivnější typy.

 • Zlatý zásnubní prsten s měsíčním kamenem a diamanty Hye
  Zlatý zásnubní prsten s měsíčním kamenem a diamanty Hye
 • Zásnubní platinový prsten plný diamantů Naila
  Zásnubní platinový prsten plný diamantů Naila
 • Zásnubní platinový prsten s diamanty Emily
  Zásnubní platinový prsten s diamanty Emily
 • Prsten z bílého zlata s diamanty Dulcie
  Prsten z bílého zlata s diamanty Dulcie
 • Zlatý zásnubní prsten plný diamantů Lorelei
  Zlatý zásnubní prsten plný diamantů Lorelei

Prsteny ve vintage stylu

Vintage styl si oblíbilo mnoho umělců, a to nejen v oblasti módy či interiérů, ale i ve světě šperků. Pakliže je tedy vaše drahá milovnicí historie, vintage zásnubní prstendýchající atmosférou starých časů ji jistě mile překvapí. Původním záměrem stylu vintage bylo zužitkování starých kousků tak, aby se proměnily na krásné věci, které mohou znovu sloužit. V případě zásnubního prstenu to asi není nejvhodnější varianta, přesto se však můžete nechat tímto stylem při výběru inspirovat a ukázat své nastávající, že víte přesně, co se jí líbí.

 • Platinový zásnubní prsten s diamanty Daryach
  Platinový zásnubní prsten s diamanty Daryach
 • Zlatý halo diamantový prsten Nalani
  Zlatý halo diamantový prsten Nalani
 • Vintage zásnubní prsten ze zlata s diamanty Lisana
  Vintage zásnubní prsten ze zlata s diamanty Lisana
 • Zlatý zásnubní prsten vykládaný diamanty Janessa
  Zlatý zásnubní prsten vykládaný diamanty Janessa
 • Zásnubní zlatý prsten s diamanty Yorony
  Zásnubní zlatý prsten s diamanty Yorony

Zásnubní prsteny s barevnými diamanty

Barvy patří k životu, a tak si postupně našly své místo i ve světě zásnub. Stále více lidí vyhledává barevnější a neotřelé šperky, a pro tento účel jsou zásnubní prsteny s barevnými diamanty ideální. S tímto kamenem se nepřipravíte o jedinečnou investici do diamantu a také neporušíte tradici diamantového zásnubního prstenu. Zároveň připravíte své milované krásné překvapení. Co může být lepší než nádherný zásnubní prsten v její oblíbené barvě?

U zásnubního prstýnku s barevným diamantem si můžete pohrát i s volbou kovového kroužku, na kterém je diamant připevněn pomocí settingu. K černému diamantu tak můžete například zvolit žluté zlato a modrý diamant podtrhnout netradičním růžovým zlatem.

 • Zlatý prsten s routovým diamantem Vertius
  Zlatý prsten s routovým diamantem Vertius
 • Zásnubní prsten s modrým diamantem Kacyh
  Zásnubní prsten s modrým diamantem Kacyh
 • Diamantový prsten z bílého zlata Tarkan
  Diamantový prsten z bílého zlata Tarkan
 • Zlatý prsten s modrými a bílými diamanty Korinna
  Zlatý prsten s modrými a bílými diamanty Korinna
 • Zlatý srdíčkový prsten s černým diamantem Toxem
  Zlatý srdíčkový prsten s černým diamantem Toxem

Zásnubní sety

Prstenové sety jsou hitem posledních let. Vzhledem k tomu, že rovnou obsahují zásnubní i snubní prstýnek ve stejném stylu, ušetří spoustu času a námahy a pánové budou mít o jedny nákupy méně. Další výhodou zásnubních setů je, že mají celkově nižší cenu, než kdybyste kupovali prstýnky zvlášť. Po všech stránkách se tedy jedná o velice praktickou věc. Ale nebojte se, praktičnost rozhodně nepřevažuje nad krásou prstýnků. Právě naopak. Protože se musí styl a provedení prstýnků zásnubního setu vyřešit do nejmenšího detailu, vznikají ojedinělé až umělecké kousky!

 • Něžný set zásnubního a snubního prstenu s diamanty Julia
  Něžný set zásnubního a snubního prstenu s diamanty Julia
 • Zlatý zásnubní set s GIA certifikovaným emerald diamantem Hera
  Zlatý zásnubní set s GIA certifikovaným emerald diamantem Hera
 • Zásnubní set prstýnků s diamanty Amanda
  Zásnubní set prstýnků s diamanty Amanda
 • Zásnubní set prstenů s možností výběru diamantu Lieta
  Zásnubní set prstenů s možností výběru diamantu Lieta
 • Zásnubní set prstenů s alexandritem a diamanty Evies
  Zásnubní set prstenů s alexandritem a diamanty Evies

Zásnubní prsteny s netradičními drahokamy

Drahokamům jsou odpradávna přisuzovány léčivé a povzbudivé účinky na naše tělo i duši. Již starověké národy používaly drahokamy k různým ceremoniálům a přikládaly jim zvláštní význam. Navíc jsou krásně barevné, takže se hodí jako netradiční varianta pro zásnubní prstýnek a také jsou v porovnání s diamanty cenově dostupnější.

U drahokamů se můžete taktéž inspirovat symbolikou a významem těchto drahých kamenů pro jednotlivá znamení zvěrokruhu. Díky tomu můžete pro svou milovanou vybrat ten drahokam, který odpovídá jejímu znamení a tedy i charakterovým rysům.

 • Zlatý prsten s ametysty a diamantem Star
  Zlatý prsten s ametysty a diamantem Star
 • Zlatý prsten s ametystem plný květů a diamantů Dinis
  Zlatý prsten s ametystem plný květů a diamantů Dinis
 • Zlatý halo prsten s ametystem a bílými topazy Olore
  Zlatý halo prsten s ametystem a bílými topazy Olore
 • Zlatý ametystový prsten s diamanty Radian
  Zlatý ametystový prsten s diamanty Radian
 • Zlatý prsten s olivínem a diamanty Chaitra
  Zlatý prsten s olivínem a diamanty Chaitra

K zatím stále méně obvyklým drahokamům patří také moissanit, o kterém byste ovšem na první pohled řekli, že působí spíše tradičně. Jedná se o čirý kámen, jenž se velmi podobá diamantu, ovšem s tím rozdílem, že je laboratorně vytvořený. Díky tomu se tak moissanit může pochlubit perfektní čistotou bez inkluzí, a to i v případě větších kamenů. A co jistě oceníte – jeho cena je výrazně nižší než u diamantu, ačkoliv rozdíl mezi nimi rozpozná pouze cvičené oko odborníka. Pokud si tedy diamant nemůžete kvůli vyšší částce dovolit, ale toužíte po čirém a kvalitním kameni, zvažte zásnubní prsten s moissanitem. Díky své jedinečné brilanci oslní na první pohled.

Zásnubní prsteny vyrobené na míru

Chcete opravdu ohromit a být naprosto originální? V dnešní době si můžete nechat zásnubní prstýnek vyrobit na míru přesně tak, aby vyhovoval vašim představám. Vyjádřete své city pomocí něžných tvarů motýla, srdce, květiny či například oblíbeného zvířátka vaší milované. Tabu však nejsou ani různé starodávné symboly či znaky, které jsou významné jen pro vás jakožto dvojici. Najděte to, co máte jen vy dva a nechte ono tajemství zvěčnit na zásnubní prsten.

Věříme, že teď se ve světě třpytivých zásnubních kroužků už neztratíte. Než se konečně vrhnete do výběru toho pravého klenotu, zamyslete se především nad stylem vaší partnerky a nad tím, co ráda nosí, jaká je a zda si potrpí na výrazné doplňky, nebo dává přednost minimalismu. Nezapomínejte, že zásnubní prsten vybíráte pro svou vyvolenou ženu jen jedinkrát v životě – dejte si tak na výběru záležet a pořiďte jí kroužek, který se na její ruce bude nejen krásně třpytit, ale především jí bude dokazovat vaši jedinečnou lásku a to, jak dobře ji znáte.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky