Z jakých zásnubních prstenů můžete vybírat?

Zásnuby jsou důležitým životním krokem, který je spojen mimo jiné i s výběrem zásnubního prstýnku pro vaši milovanou. Osvědčenou klasikou je jednoduchý solitér z bílého zlata s diamantem, stále více mužů však při nákupu tohoto šperku volí zajímavější a méně obvyklé druhy. Jaké styly zásnubních prstýnků tedy máte vlastně na výběr?

Zásnubní prsteny podle materiálu

Při výběru zásnubního prstenu hraje materiál významnou roli. Ovlivňuje totiž nejen vzhled šperku, ale také jeho kvalitu, odolnost, výdrž a v neposlední řadě i cenu. Podívejte se na nejtypičtější materiály a zjistěte, který je pro vás ten pravý.

Zlato

Zlato je pro svou krásu a výdrž ceněné už od pradávna, pro mnoho kultur bylo symbolem životadárného slunce. Dodnes je při výrobě šperků nejoblíbenější volbou, a to nejen díky svému vzhledu, ale i široké variabilitě barev a kvality, které nabízí. Zlaté zásnubní prsteny můžete tradičně vybírat ze tří barevných odstínů.

Bílé zlato

Zásnubní prsteny z bílého zlata patří v současnosti k těm nejoblíbenějším. Tento kov se nejčastěji vyrábí tak, že se do čistého zlata přidají příměsi bílých kovů, například stříbra nebo palladia. U zásnubních prstenů z bílého zlata je také časté potahování rhodiem, které dodá klenotům tvrdý povrch a větší lesk. A jaký drahokam k tomuto materiálu zvolit? V oblasti zásnubních prstenů stále vedou diamanty, s bílým kovem však nádherně vyniknou i modré odrůdy topazů, safírů či akvamaríny.

Žluté zlato

Kdysi nejklasičtější typ zlata v oblasti zásnub dnes již trochu ustoupil do pozadí. Pokud však víte, že má vaše vyvolená ráda tradiční styl, nebojte se po žlutém zlatu sáhnout. Vyzkoušejte například zásnubní prsten se smaragdem či prstýnek s rubínem a uvidíte, že nový šperk na ruce vaší milované nikdo nepřehlédne.

Růžové zlato

Tento kov je ideální pro zasněné romantičky, které věří na šťastné konce. Nejčastěji se získává přimícháním mědi do klasického zlata, která mu dodá onu kouzelnou narůžovělost. Pakliže své krásce chcete darovat klenot z růžového zlata, zvolte nejlépe zásnubní prsten s morganitem či diamanty v různých barvách včetně těch průsvitných.

Platina

Platina je nejvzácnější a nejdražší z ušlechtilých kovů. Oproti bílému zlatu je přirozeně bílá, takže nepotřebuje vybělování rhodiem. Tento vzácný kov navíc nekoroduje a používá se často v téměř ryzí podobě. Díky tomu jsou platinové zásnubní prstenyhypoalergenní a vhodné tak i pro slečny s citlivou pokožkou. Jejich hodnota se samozřejmě odráží i na vyšší pořizovací cenně. Pokud ovšem toužíte své vyvolené darovat zásnubní prsten té nejvyšší možné kvality, který je prakticky nezničitelný a vhodný i ke každodennímu nošení, ten platinový je ideální volbou.

Styly zásnubních prstenů

Dříve neměli budoucí ženiši v oblasti zásnubních šperků příliš z čeho vybírat. Zásnubní prstýnky nejčastěji obsahovaly pouze jeden drahokam, a navíc byly výsadou těch movitějších. Dnes už je ovšem vše jinak a vy máte možnost volit z nepřeberné škály různých stylů, drahokamů i barev, a to v rozličných cenových úrovních přesně tak, aby srdce vaší milé zaplesalo štěstím, kdykoli se na svůj nový šperk podívá.

Solitér

Nejčastěji používaným designem je u zásnubních prstenů s jedním diamantem. Jedná se o jeden kámen, který doplňuje tělo z ušlechtilého kovu. Pakliže zvolíte tento typ, při výběru konkrétního zásnubního prstenu věnujte velkou pozornost volbě kamene, neboť od jeho případných nedokonalostí neodvedou pozornost žádné jiné drahokamy. Pakliže chcete tento klasický design něčím ozvláštnit, zvolte například elegantní variantu s jemně zvlněným tělem kroužku nebo osazení prstenu ve stylu katedrály, kdy je centrální kámen honosně vyzdvižen nad tělo kroužku.

 • Zásnubní prsten s diamantem Lopa
  Zásnubní prsten s diamantem Lopa
 • Zlatý prsten s černým diamantem Remmey
  Zlatý prsten s černým diamantem Remmey
 • Zásnubní prsten s diamantem Cearah
  Zásnubní prsten s diamantem Cearah
 • Zásnubní prsten s diamantem Yadu
  Zásnubní prsten s diamantem Yadu
 • Zásnubní prsten s lab-grown diamantem Cearah
  Zásnubní prsten s lab-grown diamantem Cearah

Halo

Jestliže má vaše milá slabost pro třpytivé věci, pak ji určitě potěší tzv. halo zásnubní prsten, kdy je centrální drahokam dokola ozdoben mnoha drobnějšími kamínky. Název, který v překladu znamená svatozář je ideální, pokud máte nižší rozpočet, neboť malé kamínky jsou poměrně levné, zároveň však skvěle podtrhnou jiskru celého klenotu a prstýnek bude na ruce vaší přítelkyně překrásně zářit.

 • Halo diamantový zásnubní prsten ve vintage stylu Uviola
  Halo diamantový zásnubní prsten ve vintage stylu Uviola
 • Zásnubní zlatý prsten s diamanty Condeh
  Zásnubní zlatý prsten s diamanty Condeh
 • Zásnubní prsten s diamanty ve tvaru květiny Evander
  Zásnubní prsten s diamanty ve tvaru květiny Evander
 • Zásnubní prsten plný lab-grown diamantů Arline
  Zásnubní prsten plný lab-grown diamantů Arline
 • Nádherný diamantový prsten s princess diamantem Cvetah
  Nádherný diamantový prsten s princess diamantem Cvetah

Tři kameny

Jak už sám název napovídá, tento typ zásnubního prstenu zdobí tři drahé kameny. Říká se, že mají značit minulost, přítomnost a budoucnost páru. Není to krásná symbolika pro zásnuby? Opět můžete volit hned z několika různých variant, například model se třemi stejně velkými kameny, či prstýnek s jedním dominantním drahokamem a dalšími dvěma, které jej krásně doplňují a podtrhují jeho krásu. Volba drahokamů pak záleží čistě na vás – vybrat můžete prsten nejen s drahokamy stejnými, ale zvolit můžete i model s kameny odlišnými. Oblíbenou volbou bývá kombinace diamantu se safíry, rubíny či smaragdy, ale vaší představivosti a preferencím se meze nekladou. Klidně zvolte třeba kroužek, jenž zdobí diamanty v odlišných barevných odstínech.

 • Zásnubní prsten s emerald diamantem Talmar
  Zásnubní prsten s emerald diamantem Talmar
 • Elegantní zásnubní prsten s diamanty Nixon
  Elegantní zásnubní prsten s diamanty Nixon
 • Diamantový zásnubní prsten Lexi
  Diamantový zásnubní prsten Lexi
 • Diamantový prsten ve vintage stylu Lariah
  Diamantový prsten ve vintage stylu Lariah
 • Lab-grown diamantový zásnubní prsten Rita
  Lab-grown diamantový zásnubní prsten Rita

Postranní kameny

Zásnubní prsten s postranními kameny charakterizuje už jeho název; ústřední diamant či drahokam doplňují menší kamínky, jež ten hlavní zdůrazňují a celý šperk je tak mnohem zajímavější než například velmi jednoduchý solitér. Přestože by někoho mohlo odradit, že postranní kamínky trochu ubírají pozornost tomu centrálnímu, pokud toužíte své milé darovat klenot s maximálním třpytem a navíc za výhodnou cenu, vsaďte na tento typ. Ústřední drahokam bývá zpravidla ve tvaru kulatého briliantu (round brilliant) nebo princezny (princess), ale klenotníci s oblibou vymýšlejí i jiné styly. I osazení můžete přizpůsobit svému vkusu, v nabídce jsou jednoduché i masivnější typy.

 • Zásnubní prsten s lab-grown diamanty Imelda
  Zásnubní prsten s lab-grown diamanty Imelda
 • Zlatý zásnubní prsten s diamanty Vanan
  Zlatý zásnubní prsten s diamanty Vanan
 • Romantický zásnubní prsten s diamanty Therese
  Romantický zásnubní prsten s diamanty Therese
 • Propletený zásnubní prsten s princess diamantem Boaz
  Propletený zásnubní prsten s princess diamantem Boaz
 • Zásnubní prsten s emerald diamantem Lonia
  Zásnubní prsten s emerald diamantem Lonia

Prsteny ve vintage stylu

Vintage styl si oblíbilo mnoho umělců, a to nejen v oblasti módy či interiérů, ale i ve světě šperků. Pakliže je tedy vaše drahá milovnicí historie, vintage zásnubní prsten dýchající atmosférou starých časů ji jistě mile překvapí. Původním záměrem stylu vintage bylo zužitkování starých kousků tak, aby se proměnily na krásné věci, které mohou znovu sloužit. V případě zásnubního prstenu to asi není nejvhodnější varianta, přesto se však můžete nechat tímto stylem při výběru inspirovat a ukázat své nastávající, že víte přesně, co se jí líbí.

 • Zásnubní diamantový prsten ve vintage stylu Ofelia
  Zásnubní diamantový prsten ve vintage stylu Ofelia
 • Zásnubní prsten s postranními lab-grown diamanty Libby
  Zásnubní prsten s postranními lab-grown diamanty Libby
 • Halo diamantový zásnubní prsten ve vintage stylu Uviola
  Halo diamantový zásnubní prsten ve vintage stylu Uviola
 • Zlatý zásnubní prsten s diamanty Halym
  Zlatý zásnubní prsten s diamanty Halym
 • Vintage zásnubní prsten s lab-grown diamanty Vindo
  Vintage zásnubní prsten s lab-grown diamanty Vindo

Zásnubní prsteny s barevnými diamanty

Barvy patří k životu, a tak si postupně našly své místo i ve světě zásnub. Stále více lidí vyhledává barevnější a neotřelé šperky, a pro tento účel jsou zásnubní prsteny s barevnými diamanty ideální. S tímto kamenem se nepřipravíte o jedinečnou investici do diamantu a také neporušíte tradici diamantového zásnubního prstenu. Zároveň připravíte své milované krásné překvapení. Co může být lepší než nádherný zásnubní prsten v její oblíbené barvě?

U zásnubního prstýnku s barevným diamantem si můžete pohrát i s volbou kovového kroužku, na kterém je diamant připevněn pomocí settingu. K černému diamantu tak můžete například zvolit žluté zlato a modrý diamant podtrhnout netradičním růžovým zlatem.

 • Zásnubní prsten s certifikovaným fancy yellow lab-grown diamantem Pallavi
  Zásnubní prsten s certifikovaným fancy yellow lab-grown diamantem Pallavi
 • Zásnubní prsten s certifikovaným fancy pink lab-grown diamantem Mahiya
  Zásnubní prsten s certifikovaným fancy pink lab-grown diamantem Mahiya
 • Zásnubní prsten s certifikovaným fancy blue lab-grown diamantem Wilf
  Zásnubní prsten s certifikovaným fancy blue lab-grown diamantem Wilf
 • Halo prsten s 0.29ct IGI certifikovaným růžovým lab-grown diamantem Cassidy
  Halo prsten s 0.29ct IGI certifikovaným růžovým lab-grown diamantem Cassidy
 • Prsten se salt and pepper diamanty Imelda
  Prsten se salt and pepper diamanty Imelda

Zásnubní sety

Prstenové sety jsou hitem posledních let. Vzhledem k tomu, že rovnou obsahují zásnubní i snubní prstýnek ve stejném stylu, ušetří spoustu času a námahy a pánové budou mít o jedny nákupy méně. Další výhodou zásnubních setů je, že mají celkově nižší cenu, než kdybyste kupovali prstýnky zvlášť. Po všech stránkách se tedy jedná o velice praktickou věc. Ale nebojte se, praktičnost rozhodně nepřevažuje nad krásou prstýnků. Právě naopak. Protože se musí styl a provedení prstýnků zásnubního setu vyřešit do nejmenšího detailu, vznikají ojedinělé až umělecké kousky!

 • Set prstenů s achátem a diamanty Vinka
  Set prstenů s achátem a diamanty Vinka
 • Set prstenů ze zlata s měsíčním kamenem a tyrkysy Riaz
  Set prstenů ze zlata s měsíčním kamenem a tyrkysy Riaz
 • Zásnubní diamantový set prstenů ze zlata Hylia
  Zásnubní diamantový set prstenů ze zlata Hylia
 • Minimalistický diamantový set tří prstenů ze zlata Nizes
  Minimalistický diamantový set tří prstenů ze zlata Nizes
 • Diamantový zásnubní set s infinity motivem Dayla
  Diamantový zásnubní set s infinity motivem Dayla

Zásnubní prsteny s netradičními drahokamy

Drahokamům jsou odpradávna přisuzovány léčivé a povzbudivé účinky na naše tělo i duši. Již starověké národy používaly drahokamy k různým ceremoniálům a přikládaly jim zvláštní význam. Navíc jsou krásně barevné, takže se hodí jako netradiční varianta pro zásnubní prstýnek a také jsou v porovnání s diamanty cenově dostupnější.

U drahokamů se můžete taktéž inspirovat symbolikou a významem těchto drahých kamenů pro jednotlivá znamení zvěrokruhu. Díky tomu můžete pro svou milovanou vybrat ten drahokam, který odpovídá jejímu znamení a tedy i charakterovým rysům.

 • Zlatý prsten se záhnědou a diamanty Tafne
  Zlatý prsten se záhnědou a diamanty Tafne
 • Zásnubní prsten s princess alexandritem a moissanity Medrie
  Zásnubní prsten s princess alexandritem a moissanity Medrie
 • Zlatý zásnubní prsten s fazetovaným opálem a diamanty Eleie
  Zlatý zásnubní prsten s fazetovaným opálem a diamanty Eleie
 • Okouzlující prsten s mechovým achátem Isabela
  Okouzlující prsten s mechovým achátem Isabela
 • Zásnubní prsten s přírodním alexandritem a diamanty Sheldo
  Zásnubní prsten s přírodním alexandritem a diamanty Sheldo

K zatím stále méně obvyklým drahokamům patří také moissanit, o kterém byste ovšem na první pohled řekli, že působí spíše tradičně. Jedná se o čirý kámen, jenž se velmi podobá diamantu, ovšem s tím rozdílem, že je laboratorně vytvořený. Díky tomu se tak moissanit může pochlubit perfektní čistotou bez inkluzí, a to i v případě větších kamenů. A co jistě oceníte – jeho cena je výrazně nižší než u diamantu, ačkoliv rozdíl mezi nimi rozpozná pouze cvičené oko odborníka. Pokud si tedy diamant nemůžete kvůli vyšší částce dovolit, ale toužíte po čirém a kvalitním kameni, zvažte zásnubní prsten s moissanitem. Díky své jedinečné brilanci oslní na první pohled.

Zásnubní prsteny vyrobené na míru

Chcete opravdu ohromit a být naprosto originální? V dnešní době si můžete nechat zásnubní prstýnek vyrobit na míru přesně tak, aby vyhovoval vašim představám. Vyjádřete své city pomocí něžných tvarů motýla, srdce, květiny či například oblíbeného zvířátka vaší milované. Tabu však nejsou ani různé starodávné symboly či znaky, které jsou významné jen pro vás jakožto dvojici. Najděte to, co máte jen vy dva a nechte ono tajemství zvěčnit na zásnubní prsten.

Zásnubní prsten s diamantem
Zásnubní prsten s drahomamy
Zásnubní prsten s kočkou
Zásnubní prsten se srdíčkem

Věříme, že teď se ve světě třpytivých zásnubních kroužků už neztratíte. Než se konečně vrhnete do výběru toho pravého klenotu, zamyslete se především nad stylem vaší partnerky a nad tím, co ráda nosí, jaká je a zda si potrpí na výrazné doplňky, nebo dává přednost minimalismu. Nezapomínejte, že zásnubní prsten vybíráte pro svou vyvolenou ženu jen jedinkrát v životě – dejte si tak na výběru záležet a pořiďte jí kroužek, který se na její ruce bude nejen krásně třpytit, ale především jí bude dokazovat vaši jedinečnou lásku a to, jak dobře ji znáte.

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky