Nejkrásnější šperky z filmového plátna

Šperky jsou často to nejkrásnější, co můžeme na filmovém plátně vidět. Určitě jste si i vy nejednou povzdechli nebo přímo zatajili dech, když ve filmu daroval muž vaší oblíbené hrdince překrásný náhrdelník. Některé z těchto darovacích scén nebo scén, kde se prostě jen objeví tyto úžasné klenoty, se staly přímo legendárními. Například portrétování ležící Kate Winslet oděné pouze do náhrdelníku, scéna, kdy Richard Gere daruje překrásný náhrdelník Julii Roberts, nebo zásnubní prsten s černým diamantem pro Carrie v Sexu ve městě.

Srdce oceánu z Titanicu - Kate Winslet

Srdce oceánu z filmu Titanic

Titanic, film režiséra Jamese Camerona, se stal v roce 1997 trhákem filmového plátna a dodnes je to výjimečný film, který ovlivnil celou generaci. Titanic je klasický vymyšlený příběh jedné lásky na pozadí tragické události, která se skutečně stala. Za ztvárnění role nebyli oceňovaní jen Kate Winslet a Leonardo DiCaprio, ale také nádherný safírový šperk zvaný Srdce oceánu. Tento náhrdelník nosila hlavní postava Rose, tedy herečka Kate Winslet.

Ve filmu byl náhrdelník darem od jejího snoubence, který tvrdil, že kdysi patřil Ludvíkovi XIV. A do tvaru srdce byl vybroušený až po Velké francouzské revoluci. Ale ve filmu není skutečný modrý diamant, je to jen rekvizita. Tento šperk byl inspirovaný slavným diamantem Hope (Naděje), dílem Harryho Winstona, diamant má hodnotu 250 milionů dolarů. Až po velkém filmovém úspěchu vytvořili skutečný náhrdelník se skutečným Srdcem oceánu, 170 karátovým cejlonským safírem obklopeným 103 diamanty a s celkovou hodnotou 4 miliony dolarů.

Tento náhrdelník vytvořený na základě filmu na sobě měla herecká představitelka starší Rose, Gloria Stuart, na předávání Oscarů v roce 1997. Byl to jeden z nejdražších náhrdelníků, jaký byl kdy předvedený na červeném koberci legendárních Oscarů.

Náhrdelník ze Snídaně u Tiffanyho - Audrey Hepburn

Náhrdelník z filmu Snídaně u Tiffanyho

Šarmantní a nepřekonatelná Audrey Hepburn nás hned na začátku jednoho z nejlepších filmů všech dob dostane svým bezchybným vzhledem. Vypadá, jako by šla na luxusní večírek, ona ale přitom jen snídá. Má na sobě úžasné černé šaty, které jsou dnes považovány za nejznámější „malé černé“ 20. století, a k nim má navíc velkolepý perlový náhrdelník s ozdobou ve tvaru květu, na který se nemůžeme vynadívat. Audry Hepburn a její filmová Holly Golightly jsou jednoduše ikonou navždy zapsanou do filmové historie a jinak tomu není ani u použitých filmových šperků.

Náhrdelník z Pretty Woman - Julia Roberts

Náhrdelník z filmu Pretty Woman

Pretty Woman je kultovní film, který zná určitě každý. Pověstná scéna se šperkem, ve které nechá Richard Gere nahlédnout Julii Roberts na náhrdelník v hodnotě čtvrt milionu dolarů a potom ji klepne přes prsty, byla původně natočená jako žert – bonus pro diváky, kteří si film koupí. Nakonec se ale dostala i do skutečného promítacího času a miliony fanoušků se údajně zamilovaly do Julie Roberts právě díky tomuto spontánnímu okamžiku, který se režisér nakonec rozhodl ve filmu ponechat.

Obraz Julie Roberts v elegantních červených šatech s nádherným diamantovým náhrdelníkem je jednou z nejpamátnějších filmových scén, dokonce se dá říci, že se stal i módní ikonou. Náhrdelník se pyšní 23 nádhernými rubíny v pear brusu uprostřed diamantových srdcí. Cena tohoto skvostného šperku je odhadována na 1,35 milionů dolarů. Rubínový náhrdelník určitě vyrazil dech nejen filmové Vivien, ale i mnohým ženám před obrazovkou. Každá žena by měla mít možnost si alespoň na chvíli vyzkoušet hříšně drahý šperk.

Diamantový náhrdelník z Moulin Rouge - Nicole Kidman

Diamantový náhrdelník z filmu Moulin Rouge

Muzikál Baza Lurhmanna Moulin Rouge je příběhem o romantické lásce v dekadentní Paříži na konci 19. století. Hlavní pozornost neupoutalo herecké obsazení, kostýmy ani výprava, ale především platinový diamantový náhrdelník Nicole Kidman, tedy její herecké postavy Satine, která ho ve filmu nosí. Tento náhrdelník vytvořil klenotník Stefano Canturi, přičemž šperk váží 134 karátů, protože je posetý tisíci diamanty. Tedy přesněji obsahuje 1308 diamantů a jeho cena je odhadována na 1 milion amerických dolarů. Byl to nejdražší šperk, který byl kdy vyroben pro natáčení filmu. Tedy alespoň do roku 2003, kdy ho překonal náhrdelník se žlutým diamantem ve filmu Jak ztratit kluka v 10 dnech. V současnosti se tento nádherný klenot nachází v soukromé sbírce klenotníka Stefana Canturiho, který se při jeho vytváření inspiroval stylem Ludvíka XVI. a použil prolamované krajkové vzory a spirály. Ve filmu byl náhrdelník věnován krásné kurtizáně Satine bohatým a panovačným vévodou Monrothem a stává se symbolem vzdání se opravdové lásky.

Diamantový náhrdelník z Páni mají radši blondýnky - Marilyn Monroe

Diamantový náhrdelník z filmu Páni mají radši blondýnky

„Mluv se mnou, Harry Winstone, řekni mi o tom všechno!“ V tomto slavném citátě, který přednesla milovaná hollywoodská blondýnka Marilyn Monroe, je řečeno jméno tvůrce asi nejslavnějšího šperku v historii. I díky tomuto citátu se ženy po celém světě zbláznily do prestižních a směšně drahých šperků Harryho Winstona. Nezapomenutelný je i zpěv Marilyn Monroe o tom, že diamanty jsou nejlepší přátelé žen v písni “Diamonds are a Girl’s Best Friend” právě v této filmové klasice z roku 1953 Páni mají radši blondýnky.

Tato scéna by nebyla tak legendární, kdyby na svém velkolepém dekoltu neměla Marilyn mohutný 24 karátový kanárkově žlutý diamant, který se jmenuje Měsíc z Barody. Tento náhrdelník má velmi starou historii, která sahá až za hranice Hollywoodu. Před více než 500 lety patřil indického mahárádžovi z Barody, později zdobil krk Marie Terezie a poté patřil její dceři Marii Antoinettě. Potom byl odcizený, vrátil se zpět do Barody, kde zůstal dalších 200 let, dokud ho nekoupil Meyer Rosenbaum, který ho půjčil právě Marilyn Monroe na natáčení tohoto filmu.

Prsteny ze seriálu a filmu Sex ve městě

Prsten Samanthy se seriálu Sex ve městě

Ať se nikdo nezlobí, seriálovou Carrie minulo příliš hříšně krásných zásnubních prstenů, jeden krásnější než druhý. Ale ani jeden nepřekoná Samanthy květinový prsten, který si tato zkušená dračice chtěla původně vydražit na aukci. Šperk jí kdosi vyfouknul, o to víc jsme jí záviděli, když vytoužený prsten v hodnotě asi 50 tisíc amerických dolarů dostala od svého přítele přezdívaného Smith.

Prsteny ze Sexu ve městě

Všechny ostatní prsteny tohoto známého seriálu (a bylo jich hodně!) se v našem žebříčku umístily až za tím Samanthiným, i ty, které patřily hlavní postavě Carrie. Carrie nejdříve jeden prsten našla, když probírala věci svého přítele Aidena. Ten jí později daroval tříkarátový diamant, který Carrie nenosila tradičně na prsteníčku, ale zavěsila si ho na krk, neboť tak měl být „blíž jejímu srdci“ - ani nemusíme připomínat, že vztah jim dlouho nevydržel. V druhém díle filmu dostala Carrie zásnubní prsten s černým diamantem o váze 5 karátů. Věnoval jí ho Pan Božský se slovy „nejsme jako všichni ostatní“.

Přívěsek Evenstar z Pána prstenů - Liv Tyler

Přívěsek Evenstar

Nádherné šperky se najdou i ve fantasy filmech, kde byste je neočekávali. Jedním z nich je třeba Pán prstenů, respektive vyskytují se tu kromě toho prstene, který všem vládne, i jiné nádherné a okouzlující šperky. Přívěsek Evenstar dostane Aragorn, kterého hrál Viggo Mortensen, od krásné Elfky Arwen (Liv Tyler), aby mu připomínal její lásku. Bílá nádhera opravdu vypadá, jako by ji stvořili elfové. Šperk působí dojmem, jako by z něj vycházela jakási magická záře, přívěsek totiž symbolizuje Arweninu nesmrtelnost, které se vzdává, aby mohla být s Aragornem. Liv Tyler s tímto vintage šperkem vypadá neskutečně krásně a magicky, opravdu jako nějaká bájná postava. Tento šperk se považuje za vintage i díky tomu, že je inspirovaný obdobím secese, stylu, který bych na vrcholu na přelomu 19. a 20. století.

Zásnubní prsten z filmu Stmívání - Kristen Stewart

Zásnubní prsten z filmu Stmívání

Posledním šperkem, který nesmí na seznamu chybět, je zásnubní prsten z filmu Stmívání (bez ohledu na to, jaký máte na tento film názor). Upír Edward v něm požádá smrtelnici Bellu o ruku, protože chce, aby mu darovala svoje panenství až během svatební noci. Pro žádost o ruku si vybere prsten, který patřil jeho matce, která zemřela před více než 100 lety. Herečka Kristen Stewart, která ztvárnila Bellu, se vyjádřila, že z si z filmování vzala na památku dva prstýnky. Zmíněný Bellin zásnubní prsten a prsten s měsíčním kamenem, který Bella dostala od své matky. Pokud patříte mezi velké filmové fanoušky, repliky tohoto prstenu se dají sehnat i kolem 600 korun. Kdybyste chtěli zásnubní prsten s pravými diamanty, budete toho svého muset přesvědčit na sumu zhruba 30 tisíc korun.

Zdroj obrázkov: womansown.co.uk, showbizgeek.com, hubpages.com, tiss-nc.org, fanpop.com, canturi.com, alux.com

 • Zlatý prsten s oválným opálem a diamanty Melisa
  Zlatý prsten s oválným opálem a diamanty Melisa
 • Zlatý pečetní prsten s hvězdou a diamantem Keylo
  Zlatý pečetní prsten s hvězdou a diamantem Keylo
 • Prsten s oválným salt and pepper diamantem Melisent
  Prsten s oválným salt and pepper diamantem Melisent
 • Zlatý zásnubní prsten se salt and pepper diamantem Xela
  Zlatý zásnubní prsten se salt and pepper diamantem Xela
 • Zásnubní prsten s 0.34ct IGI certifikovaným lab-grown diamantem Mahiya
  Zásnubní prsten s 0.34ct IGI certifikovaným lab-grown diamantem Mahiya

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky