Nejkrásnější oscarové šperky historie

Předávání cen americké Akademie filmového umění neboli Oscarů je nejvýznamnější a nejočekávanější událostí filmového světa. V letošním roce se v pořadí již 88. slavnostní večer uskuteční poslední únorovou neděli, tedy 28. února. Ačkoli tento večer patří hvězdám stříbrného plátna, ve vedlejší a neméně důležité roli vystupují krásné a originální večerní róby přítomných dam. A kromě oceněných září i šperky plné zlata, diamantů a dalších drahých kamenů.


Už se nemůžeme dočkat, s čím letos překvapí slavní módní návrháři a jaké trendy kombinace nám filmové hvězdy na červeném koberci předvedou. Prozatím jsme si pro vás připravili přehled těch nejúchvatnějších šperků, které zdobily své nositelky během oscarových večerů v průběhu minulého století.

Norma Shearer

Krásná herečka vyhrála v roce 1930 Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v dramatickém filmu Rozvedená. V tomto pozdně secesním období pózovala před blesky fotoaparátů s módními vrstvenými náramky a diamantovým přívěskem.

Norma Shearer Oscar

Vivien Leigh

V roce 1940 si na předávání hereckých cen vzala tato krásná herečka výrazný smaragdový náhrdelník a nepřehlédnutelný náramek s řadou barevných drahokamů. Nakonec vyhrála cenu za nejlepší herecký výkon, a to ve filmu Jih proti Severu.

Vivien Leigh Oscar

Ginger Rogers

Slavná herečka, tanečnice a zpěvačka získala filmové ocenění v roce 1941 za roli ve filmu Slečna Kitty. Ginger má na sobě krásný květinový náhrdelník s drahokamy a výrazný drahokamový náramek.

Ginger Rogers

Marilyn Monroe

Na uvádění filmových cen v roce 1951 si slavná Marilyn oblékla černé tylové šaty a doplnila je párem elegantních diamantových náušnic a širokým diamantovým náramkem v secesním stylu.

Marilyn Monroe v roce 1951

Audrey Hepburn

Okouzlující Audrey Hepburn získala herecké ocenění v roce 1954 za roli princezny Anny ve filmu Prázdniny v Římě. K bílým krajkovým šatům zvolila nadčasové perlové náušnice s diamanty.

Audrey Hepburn drží Oscara

Grace Kelly

Následujícího roku vyhrála cenu za nejlepší herecký výkon Grace Kelly, a to za roli ve filmu Venkovské děvče. Na červeném koberci zazářila v do té doby nejdražších šatech oscarové historie. Jen materiál na tyto šněrovací hedvábné šaty z dílny Edith Head stál bezmála 4 000 dolarů. Ke krásným a jedinečným šatům si Grace vzala elegantní perlové náušnice.

Grace Kelly na předávání Oscarů

Elizabeth Taylor

Roku 1967 vyhrála tato herečka svou druhou filmovou cenu, a to za roli ve snímku Kdo se bojí Virginie Woolfové? Na předávání cen si vzala slavnou smaragdovou kolekci Bulgari, která byla v roce 2012 vydražena v aukční síni Christie´s za úchvatných 24 799 000 dolarů.

Elizabeth Taylor získala Oscara

Jennifer O’Neill

Moderátorka večera Jennifer O’Neill si v roce 1975 k něžným bílým šatům oblékla dramatický zlatý náhrdelník, kterým na sebe upoutala veškerou pozornost.

Jennifer O’Neill

Sophia Loren

Krásná filmová herečka obdržela roku 1991 ocenění za celoživotní herecké dílo a na tuto významnou událost si oblékla působivé lustrové náušnice a zlatý široký náramek geometrických tvarů.

Sophia Loren

Elizabeth Taylor

O dva roky později na sebe opět strhla veškerou pozornost Elizabeth Taylor, a to výrazným na zakázku vyráběným diamantovým náhrdelníkem ve tvaru sedmikrásek. Tohoto roku obdržela zvláštní Humanitární cenu Jeana Hersholta za charitativní činnost, která zároveň přispěla k věhlasu filmového průmyslu.

Elizabeth Taylor

Uma Thurman

V roce 1995 zazářila na červeném koberci okouzlující herečka Uma Thurman s hladkými fialkovými šaty z dílny Prada. K jednoduchým šatům přidala elegantní diamantový náhrdelník, náušnice a náramek.

Uma Thurman večerní róba

Kate Winslet

V roce 1996 se na předávání cen Oscarů objevila Kate Winslet v růžových šatech od Vivienne Westwood, které krásně doplnila diamantovým náhrdelníkem ve viktoriánském stylu z dílny Martina Katze.

Kate Winslet na předávání Oscarů

Nicole Kidman

V roce 1997 pojem elegance posunula do nových vod Nicole Kidman, když se na červeném koberci objevila v hladkých vyšívaných šatech od Christiana Diora. Výrazné šaty perfektně zkombinovala s krásnými šperky v indickém stylu od Martina Katze. Díky svému éterickému vzhledu se přes noc stala uznávanou módní ikonou.

Nicole Kidman a Tom Cruise

Salma Hayek

Inspirací se pro mnohé stala i Salma Hayek, která se v roce 1997 objevila na předávání filmových cen ve třpytivých šatech od Armaniho. Svůj elegantní vzhled zdůraznila pomocí vyčesaného účesu, který podtrhla diamantovým diadémem.

Salma Hayek s diadémem

Madonna

Na červeném koberci se roku 1998 objevila i zpěvačka Madonna, která upoutala pozornost moderními dlouhými šaty od Oliviera Theyskense. Večerní outfit zjemnila a osvěžila vintage náhrdelníkem z dílny Freda Leightona.

Madonna

Gwyneth Paltrow

Na trend nadčasové elegantní krásy navázala v roce 1999 herečka Gwyneth Paltrow, která si na filmový večer oblékla růžové šaty od Ralpha Laurena a princeznovské šperky z dílny Harryho Winstona. V tomto roce vyhrála Gwyneth cenu za nejlepší herečku v hlavní roli ve filmu Zamilovaný Shakespeare.

Gwyneth Paltrow na předávání Oscarů

Zdroj: jewelsdujour.com