Nejkrásnější oscarové šperky historie

Předávání cen americké Akademie filmového umění neboli Oscarů je nejvýznamnější a nejočekávanější událostí filmového světa. V letošním roce se v pořadí již 88. slavnostní večer uskuteční poslední únorovou neděli, tedy 28. února. Ačkoli tento večer patří hvězdám stříbrného plátna, ve vedlejší a neméně důležité roli vystupují krásné a originální večerní róby přítomných dam. A kromě oceněných září i šperky plné zlata, diamantů a dalších drahých kamenů.

Už se nemůžeme dočkat, s čím letos překvapí slavní módní návrháři a jaké trendy kombinace nám filmové hvězdy na červeném koberci předvedou. Prozatím jsme si pro vás připravili přehled těch nejúchvatnějších šperků, které zdobily své nositelky během oscarových večerů v průběhu minulého století.

Norma Shearer

Krásná herečka vyhrála v roce 1930 Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v dramatickém filmu Rozvedená. V tomto pozdně secesním období pózovala před blesky fotoaparátů s módními vrstvenými náramky a diamantovým přívěskem.

Vivien Leigh

V roce 1940 si na předávání hereckých cen vzala tato krásná herečka výrazný smaragdový náhrdelník a nepřehlédnutelný náramek s řadou barevných drahokamů. Nakonec vyhrála cenu za nejlepší herecký výkon, a to ve filmu Jih proti Severu.

Ginger Rogers

Slavná herečka, tanečnice a zpěvačka získala filmové ocenění v roce 1941 za roli ve filmu Slečna Kitty. Ginger má na sobě krásný květinový náhrdelník s drahokamy a výrazný drahokamový náramek.

Marilyn Monroe

Na uvádění filmových cen v roce 1951 si slavná Marilyn oblékla černé tylové šaty a doplnila je párem elegantních diamantových náušnic a širokým diamantovým náramkem v secesním stylu.

Audrey Hepburn

Okouzlující Audrey Hepburn získala herecké ocenění v roce 1954 za roli princezny Anny ve filmu Prázdniny v Římě. K bílým krajkovým šatům zvolila nadčasové perlové náušnice s diamanty.

Grace Kelly

Následujícího roku vyhrála cenu za nejlepší herecký výkon Grace Kelly, a to za roli ve filmu Venkovské děvče. Na červeném koberci zazářila v do té doby nejdražších šatech oscarové historie. Jen materiál na tyto šněrovací hedvábné šaty z dílny Edith Head stál bezmála 4 000 dolarů. Ke krásným a jedinečným šatům si Grace vzala elegantní perlové náušnice.

Elizabeth Taylor

Roku 1967 vyhrála tato herečka svou druhou filmovou cenu, a to za roli ve snímku Kdo se bojí Virginie Woolfové? Na předávání cen si vzala slavnou smaragdovou kolekci Bulgari, která byla v roce 2012 vydražena v aukční síni Christie´s za úchvatných 24 799 000 dolarů.

Jennifer O’Neill

Moderátorka večera Jennifer O’Neill si v roce 1975 k něžným bílým šatům oblékla dramatický zlatý náhrdelník, kterým na sebe upoutala veškerou pozornost.

Sophia Loren

Krásná filmová herečka obdržela roku 1991 ocenění za celoživotní herecké dílo a na tuto významnou událost si oblékla působivé lustrové náušnice a zlatý široký náramek geometrických tvarů.

Elizabeth Taylor

O dva roky později na sebe opět strhla veškerou pozornost Elizabeth Taylor, a to výrazným na zakázku vyráběným diamantovým náhrdelníkem ve tvaru sedmikrásek. Tohoto roku obdržela zvláštní Humanitární cenu Jeana Hersholta za charitativní činnost, která zároveň přispěla k věhlasu filmového průmyslu.

Uma Thurman

V roce 1995 zazářila na červeném koberci okouzlující herečka Uma Thurman s hladkými fialkovými šaty z dílny Prada. K jednoduchým šatům přidala elegantní diamantový náhrdelník, náušnice a náramek.

Kate Winslet

V roce 1996 se na předávání cen Oscarů objevila Kate Winslet v růžových šatech od Vivienne Westwood, které krásně doplnila diamantovým náhrdelníkem ve viktoriánském stylu z dílny Martina Katze.

Nicole Kidman

V roce 1997 pojem elegance posunula do nových vod Nicole Kidman, když se na červeném koberci objevila v hladkých vyšívaných šatech od Christiana Diora. Výrazné šaty perfektně zkombinovala s krásnými šperky v indickém stylu od Martina Katze. Díky svému éterickému vzhledu se přes noc stala uznávanou módní ikonou.

Salma Hayek

Inspirací se pro mnohé stala i Salma Hayek, která se v roce 1997 objevila na předávání filmových cen ve třpytivých šatech od Armaniho. Svůj elegantní vzhled zdůraznila pomocí vyčesaného účesu, který podtrhla diamantovým diadémem.

Madonna

Na červeném koberci se roku 1998 objevila i zpěvačka Madonna, která upoutala pozornost moderními dlouhými šaty od Oliviera Theyskense. Večerní outfit zjemnila a osvěžila vintage náhrdelníkem z dílny Freda Leightona.

Gwyneth Paltrow

Na trend nadčasové elegantní krásy navázala v roce 1999 herečka Gwyneth Paltrow, která si na filmový večer oblékla růžové šaty od Ralpha Laurena a princeznovské šperky z dílny Harryho Winstona. V tomto roce vyhrála Gwyneth cenu za nejlepší herečku v hlavní roli ve filmu Zamilovaný Shakespeare.

Zdroj: jewelsdujour.com

 • Ploché snubní prsteny z karbonu a zlata s černými diamanty Suyer
  Ploché snubní prsteny z karbonu a zlata s černými diamanty Suyer
 • Eternity prsten s lab-grown princess diamanty Mirica
  Eternity prsten s lab-grown princess diamanty Mirica
 • Zlatý eternity prsten s diamanty Hvala
  Zlatý eternity prsten s diamanty Hvala
 • Dámský eternity snubní prsten a pánský komfortní prsten Sykes
  Dámský eternity snubní prsten a pánský komfortní prsten Sykes
 • Eternity prsten ze zlata s modrými diamanty Salome
  Eternity prsten ze zlata s modrými diamanty Salome

Newsletter

Kromě článků nabízíme i spoustu akcí, slev a soutěží.

Chcete o nich vědět jako první? Stačí se přihlásit k našemu newsletteru.

Emailovou adresu jste nezadali správně.

Musíte souhlasit se s podmínkami.

Témata, o kterých píšeme

 • Číst toto téma

  Vše o špercích

 • Číst toto téma

  Lifestyle

 • Číst toto téma

  Zásnuby

 • Číst toto téma

  Svatba

 • Číst toto téma

  Jak na dárky